Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.1.2018, 15:51   #141
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Ali i dalje ne bi bilo zanimljivije od toga koliko se ti triggerujes na komentare o Ubisoft-u...koji ti se ne svidjaju
Nije samo Ubisoft, ovde se kritikuju svi veci izdavaci sa i bez razloga.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2018, 19:35   #142
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Bilo bi zanimljivo dati kompaniju od 100 zaposlenih na upravljanje pojedincima sa ovog foruma na recimo godinu dana
Moj prvi korak na čelu UBI-ja bio bi primoravanje uprave i svih zaposlenih da odigraju Splinter Cell Chaos Theory i Prince Of Persia Warrior Within, kako bi se podsetili kakve su se nekad igre pravile pod tim krovom.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
doctor (15.1.2018)
Stara 15.1.2018, 19:39   #143
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Odigraj AC:Origins, naučili su se nečemu
Naravno, glavna priča je i dalje najslabija tačna, ali open-world je pun pogodak.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2018, 19:58   #144
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Linearnije igre sa dobrim dizajnom nivoa > open world.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
filpan (15.1.2018), Mocko (16.1.2018), pike8 (16.1.2018)
Stara 15.1.2018, 20:11   #145
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Moj prvi korak na čelu UBI-ja bio bi primoravanje uprave i svih zaposlenih da odigraju Splinter Cell Chaos Theory i Prince Of Persia Warrior Within, kako bi se podsetili kakve su se nekad igre pravile pod tim krovom.
I propao bi nakon prve igre Triziste se promjenilo, pogledaj Arkane kako prolazi sa vrhunskim igrama.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2018, 20:25   #146
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

True dat, čak je i Blacklist prošao loše iako je bio odlična igra za svaki tip publike i imala je pro-USA propagandu... Ni prismrdeti CT-u ali dobra igra.

Mislim da se nije toliko promenilo tržište koliko je naraslo u odnosu na pre 10-15 godina i alavi publisheri sada ne mogu da se pomire sa nekim manjim ciframa. Ulažu milione, očekuju višestruki povrat novca sa svakom igrom...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2018, 20:34   #147
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Linearnije igre sa dobrim dizajnom nivoa > open world.
uf, pa sad porediš babe i žabe. To je kao da uzmeš i staviš Portal 2 nasuprot Witcheru 3.
Vrlo je subjektivno, nekad nekom šljaka jedan tip igre, nekad drugi.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2018, 20:50   #148
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
I propao bi nakon prve igre Triziste se promjenilo, pogledaj Arkane kako prolazi sa vrhunskim igrama.
Bolje da napravim dobru igru i propadnem nego da štancam open world smaračine..

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
uf, pa sad porediš babe i žabe. To je kao da uzmeš i staviš Portal 2 nasuprot Witcheru 3.
Vrlo je subjektivno, nekad nekom šljaka jedan tip igre, nekad drugi.
U 90% slučajeva open world je najobičnije smeće, koji ničim ne doprinosi kvalitetu igre. Istina je da je danjašnim lenjim developerima tako lakše da naprave igru, umesto da pažljivo konstruišu nivoe, za šta verovatno nisu ni sposobni (čast izuzecima). A još lakša stvar je da sve karte staviš na open world i zanemariš sve ostalo, kao što ljudi kažu da je slučaj sa Origins-om. Ali, dobro..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2018, 20:56   #149
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Bolje da napravim dobru igru i propadnem nego da štancam open world smaračine..
Kada bi imao 100 ljudi ispod sebe da hranis drugu bi pricu pricao
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2018, 21:11   #150
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Kada bi imao 100 ljudi ispod sebe da hranis drugu bi pricu pricao
Jeste, u ubisoftu samo za sendviče rade, samo da bi se prehranili. Ali jahta na azurnoj obali neće sama da se polira, ne ne...
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko Radonjic na korisnoj poruci:
Exia (15.1.2018)
Stara 15.1.2018, 22:00   #151
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Citat:
Marko Radonjic kaže: Pregled poruke
Jeste, u ubisoftu samo za sendviče rade, samo da bi se prehranili. Ali jahta na azurnoj obali neće sama da se polira, ne ne...
Ja kazem zasto se izdavaci odlucuju da manje rizikuju danas. Poenta imati firmu jeste da zaradis treba da prodas dovoljno proizovda da platis radnike i da ostane novca, da to postignes posmatras trziste i sta trziste trazi. Sve je to divno i krasno kada imas ideje i zelje za nesto ali realnost je malko drugacija.

Opet cu ponoviti pogledaj Arkane studio koji je sami vrh sto se dizajna nivoa tice a i gameplay mehanike. Poznat su studio sa poznatim izdavacem pa cak i da je Bethesda zakazala sa marketingom kao sto jeste opet su se njihove posljednje 3 igre prodale u jako malom broju primjeraka. Dok dodje jedan Cuphead od studioja koji prvi put pravi igru i proda se u preko 2M primjeraka za par mjeseci. Dodje jedan Stardew Valley koji se sa 0 marketinga prodaje kao vruci kolaci.

Mozes ti, nameless, ja i bilo ko da kuka koliko hoce na izdavace bilo da je to EA, Ubisoft, Activision... ali oni samo posmatraju trziste i trude se da maksimizuju profit sto je i poenta svake firme.

A to sto ja i dalje imam vise postovanja prema Ubisoftu nego prema drugim velikim izdavacima je vlo jednostavno objasniti. Za razliku od EA Ubisoft je zatvorio 0 studija u 2017. godini i otvorio 3 ili 4 nova. Za razliku od drugih izdavaca Ubisoft je u 2017. godini izbacio 7 igara od kojih je svaka bila drugog zanra. Za razliku od EA Ubisoft nije u 2017. prakticno sahranio 2-3 fransize. I tako dalje, i tako dalje.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2018, 22:13   #152
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke

U 90% slučajeva open world je najobičnije smeće, koji ničim ne doprinosi kvalitetu igre. Istina je da je danjašnim lenjim developerima tako lakše da naprave igru, umesto da pažljivo konstruišu nivoe, za šta verovatno nisu ni sposobni (čast izuzecima). A još lakša stvar je da sve karte staviš na open world i zanemariš sve ostalo, kao što ljudi kažu da je slučaj sa Origins-om. Ali, dobro..

GTA V ima odličan open-world, Horizon:Zero Dawn, Zelda: Breath of the wild, svaki AC ima predobar svet, Watch Dogs 2 takođe, Witcher 3.
Sad, pitanje je koliko su drugi faktori dobri. U igrama kao što su Zelda, W3 i Horizon, postoji odlična priča, atmosfera i sporedni sadržaj koji se savršeno upakovao u sjanu igru.
AC serijal često zasere kod priče i sporednog sadržaja. Međutim, iako se za poslednji deo ne može reći da je priča najsjajnija (meni je bila dobra do samog kraja gde se vidi da je zbrzana), sporedni sadržaj i misije su odlične, atmosfera je prejaka, glavni lik mi je favorit u AC igrama, možda čak draži od Ezio-a. Tako da su tu omašili samo u jednoj stvari, jbg dešava se. Nije da se nisu potrudili. Combat mi je u početku smetao, al sam se navikao i sad ga volim.

Tako da je moje mišljenje da open-world zahteva mnogo više od linearne igre, jer će igrači tražiti sve što imaju kod linearnih, a i više od toga. I vrlo je teško izgraditi fluidan, živ svet.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2018, 22:41   #153
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Mnogo veci problem je sto se vecina izdavaca (pogotovu ovih velikih) se okrece ka ''games as services'' a Ubisoft je tu trenutno prvi na listi, u zadnjih nekoliko godina su vise MP naslova izbacili nego SP...doduse jedini naslov koji im je uspesan je Siege ovo ostali poput For Honor ili Steep su prakticno grad duhova.

Jednostavno prati se tok novca i svaki izdavac gleda da mksimalno uveca profit, sto se tice ovog OW vs Linear...ja oba igram podjednako, dobra SP igra je dobra SP igra i nije mi bitno da li je open world ili linearni hodnik

Mada cinjenica je da su OW igre daleko popularnije danas i da jednostavno donose vise $...its all about moneyZ
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2018, 23:38   #154
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Mislim da EA opušteno svrgava Ubisoft kao najgora kompanija. Ubisoft se dosad pokazao kao neko ko će uspeti da posluša igrače za neke stvari, i učiće na svojim greškama. Naravno, napraviće istu grešku pet puta pre no što nauči, ali po ovome što vidim, EA ni ne želi da nauči.
Npr, WD2 je unapređenje u odnosu na keca koji je bio užas (iako imao ogroman potencijal).
Far Cry 5 izgleda kao da će biti odlična igra, i Origins se dobro pokazao.
A od EA ne postoji nijedna dobra igra u poslednje vreme. Sve same krave muzare
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2018, 0:23   #155
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

EA je već nekoliko godina unazad najgora kompanija. Ubisoft je imao svoj peak oko Assassins Creeda 2-3.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2018, 2:46   #156
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Pazi, uglavnom ljudi hejtuju Ubisoft da su posle Ezio-trilogije zasralil serijal. A onda mnogi kažu - Rogue je odlična igra, Black flag je odlična igra, mnogi gotive i Unity ako se zanemare tehnički problemi. Mnogi gotive i Syndicate.
Ja imam zamerke protiv mnogo toga što su uradili s ovim igrama, ali ne znači da su one nužno loše. Mislim samo da je postavljen određen standard sa Ezio igrama i da je to bilo vrlo teško dohvatiti. Tad su dostigli vrhunac storitelinga, i zakuvali su neku poprilično riskantnu čorbu što se tiče "Precursor Race" dela priče... al to ne znači da naredne igre nisu imale neki kvalitet.
Skoro često je glavni problem uvek bila repetativnost i loša glavna priča. I ovo jesu bitne stvari, ali dosta igara pati od toga. FO3 i FO4 imaju lošu glavnu priču. Čak mi ni FO:NV nije tu mnogo jak, iako je Obsidian odradio solidan posao što se tiče moralnih odluka.
Jedino se nadam da će Ubisoft da skapira da im online igre nisu prioritet, i da ne znaju kako da ih naprave valjanim. AC i FC serijal imaju dosta potencijala, a ako nastave u sličnom duhu verujem da će praviti dobre naslove ubuduće.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2018, 11:26   #157
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Ja ti nisam jedan od tih, ja sam onaj lik kome su sve AC igre od prve do zadnje smrtno dosadne.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2018, 11:31   #158
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.490
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

pa sad ima dosadnih delova u AC, ali reći sa su svi smrtno dosadni, onda se moram zapitati šta je tebi zanimljivo?

EA su uglavnom najgori, a Ubi i WB se nekim svojim odlukama trude da ima pariraju
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2018, 13:20   #159
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Rogue

Mogu ti reći šta mi nije zanimljivo (da napomenem da sam igrao AC1, AC2, Brotherhood do pola i započeo AC3): idiotski collectibles, rudimentarna stealth mehanika koja ne služi ničemu, trailing misije, otimanje kontrole igraču, skriptovane i polu-skriptovane assasinacije, na momente ubitačno dosadna priča, monotoni dijalozi, forsiranje "cinematic experience-a"...
Serijal ima sjajnu osnovu - baziran je na realnim lokacijama, vremenskim periodima i istoriji i svaka igra bi mogla da ima sjajnu priču, akcija je solidna, stealth mehanika bi mogla biti babaroga (kao da slepci iz Ubija nisu mogli do sada da iskopiraju MGS V) itd.

Iskreno, nije mi jasno uopšte kako je Ubi uspeo da od ovakvog koncepta napravi ovako dosadne igre. I to me i najviše nervira oko celog AC-a - koliko je potencijala serijal imao toliko degenerika radi u Ubisoftu koji su očigledno maksimalno pokočili kreativni proces.

EDIT: Evo jedan video na tu temu:
https://www.youtube.com/watch?v=UOgvbS4GkF0
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Assassin's Creed III GATTUSO88 Akcione igre 2108 26.11.2020 22:49
Assassin's creed problem razorvh95 otpaTci 0 3.6.2013 15:01
Assassin's Creed: Revelations DylaN Akcione igre 1076 28.12.2012 17:38
Ne Radi Assassin's Creed 1 Delete Kvarovi 12 5.9.2011 21:15
[SPOILER ALERT] Priča Assassin's Creed serijala gamer4life otpaTci 2 5.4.2011 16:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com