Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.8.2016, 17:11   #1
Djuka88
Član
 
Član od: 17.8.2009.
Poruke: 239
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Otkljucavanje jezgra

Recimo kupim jedan phenom ii x4 sa fabricka 4 jezgra i recimo neki phenom ii x2 otkljucam na 4 jezgra, recimo da imaju istu oznaku.

Recite mi da li su onda ovi procesori isti ili je ovaj sa fabricka 4 jezgra kvalitetniji, bolji...

Tek sam malo zasao u otkljucavanje pa se izvinjavam ako moje pitanje i nema puno smisla
Djuka88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2016, 17:13   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Otkljucavanje jezgra

bolji je jer su s nekim razlogom u fabrici isključili taj sa 2
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2016, 17:23   #3
Djuka88
Član
 
Član od: 17.8.2009.
Poruke: 239
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Otkljucavanje jezgra

ok to i kontam, citao sam da zakljucavaju iz razloga da su jezgra ostecena. Ali ne kontam samo kako mogu biti ostecena. Ili rade ili ne
Hocu reci, dovoljno je da jedan bit zaluta ili da se nesto desi sa njim i sigurno izlaz nece biti ok.. Onda ako je to slucaj kako smeju uopste da idu u prodaju

Aha, mislim da kontam. Gledao sam Linus-a na YT-u o toj temi. Stvarno se moze desiti da jedno jezgro bude defektno pa se zato zakljucava, a moze se desiti i da bude potpuno ispravno. U sustini ovo je lutrija... Ako ubodes ubo si

Poslednja ispravka: Djuka88 (3.8.2016 u 17:40)
Djuka88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2016, 20:50   #4
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Otkljucavanje jezgra

Citat:
Djuka88 kaže: Pregled poruke
ok to i kontam, citao sam da zakljucavaju iz razloga da su jezgra ostecena. Ali ne kontam samo kako mogu biti ostecena. Ili rade ili ne
Hocu reci, dovoljno je da jedan bit zaluta ili da se nesto desi sa njim i sigurno izlaz nece biti ok.. Onda ako je to slucaj kako smeju uopste da idu u prodaju

Aha, mislim da kontam. Gledao sam Linus-a na YT-u o toj temi. Stvarno se moze desiti da jedno jezgro bude defektno pa se zato zakljucava, a moze se desiti i da bude potpuno ispravno. U sustini ovo je lutrija... Ako ubodes ubo si
Upravo tako. Svodi se na to kada su bili popularni ti Phenomi, AMDu je bilo jeftinije da zakljuca dva jezgra na cetvorojezgarnim procesorima nego da prave procesore samo sa dva jezgra. Na dvojezgarnim ti je zagarantovano da imas ispravna dva jezgra, moguce je da su ispravna 3 ili 4. To su kasnije uradili i sa Phenomom 960T koji je imao 6 jezgara ali dva iskljucena pa je isao kao cetvorjezgarni. Ja sam recimo imao Phenom 555 koji se utkljucao u Phenom b55 sa 4 jezgra i klokovao na 4 ghz ko od sale. Ali zato 960t koga sam imao kratko vreme nije hteo da otkljuca nijedno od 2 jezgra, odnosno oba su bila neispravna.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2016, 8:35   #5
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Otkljucavanje jezgra

Ja sam imao otključan Phenom II X3 720BE u Phenom X4 B55 kako ga je očitavao CPUID. Npr. to otključano jezgeo je radilo savršeno ali nije moglo da se klokne preko 3GHz, dok ova 3 mogla na 3.2GHz bez dizanja napona. Znači to 4-to je bilo potpuno ispravno ali ipak ne baš jednako kvalitetno kao ova prva 3.

Dalje, tako otključan CPU je prijavljivao TDP od 128W što je prelazilo potrošnju fabtičkih X4. Uglavnom, bilo je ispravno i ja sam koristio kao X4 i to blago klokovan taj CPU dosta godina bez mane. Međutim verovatno da to jedno jezgro na nekoj kontroli kvaliteta nije imalo isti nivo kao ova 3 i verovatno kao X4 nije mogao da prođe u okviru potrebnog TDP-a ili tako nešto pa je to jedno zaključano.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2016, 13:00   #6
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Otkljucavanje jezgra

Citat:
Djuka88 kaže: Pregled poruke
ok to i kontam, citao sam da zakljucavaju iz razloga da su jezgra ostecena. Ali ne kontam samo kako mogu biti ostecena. Ili rade ili ne
Hocu reci, dovoljno je da jedan bit zaluta ili da se nesto desi sa njim i sigurno izlaz nece biti ok.. Onda ako je to slucaj kako smeju uopste da idu u prodaju

Aha, mislim da kontam. Gledao sam Linus-a na YT-u o toj temi. Stvarno se moze desiti da jedno jezgro bude defektno pa se zato zakljucava, a moze se desiti i da bude potpuno ispravno. U sustini ovo je lutrija... Ako ubodes ubo si
Prilikom procesa litografije (koji traje po nekoliko mjeseci), vjerovatnoća greške i defekta je poprilična. Praviš litografiju prvenstveno za četvorojezgarca, od toga litografija uspije za dva jezgra kako treba. Neće bacati ni vrijeme ni novac, ta dva jezgra ignoriši, ova dva što rade tretiraj kao dvojezgarni i to je to. Škart čipovi koji nisu do kraja kako treba napravljeni, stavljaju se u slabije modele.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2016, 13:25   #7
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Otkljucavanje jezgra

Plus, ako postoje ugovorene količine dvojezgaraca ili trojezgaraca (na primer, sa OEM partnerima kao što su Dell i HP), a ispostavi se da ima više ispravnih četvorojezgaraca nego što trenutno treba, onda se i oni "prekomanduju" u slabije da se ispoštuje narudžbina.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2016, 8:31   #8
Djuka88
Član
 
Član od: 17.8.2009.
Poruke: 239
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Otkljucavanje jezgra

Sad je dosta jasnije, hvala svima.
Djuka88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Otkljucavanje jezgra mrlogan Osnovne komponente 17 7.10.2014 17:05
Otkljucavanje cetvrtog jezgra athlonII x3 450 Shofer09 Ostale komponente 91 1.12.2012 17:47
Otključavanje jezgra Kidja Overklok 39 23.1.2012 18:13
MSI 870a-g54 i Phenom II x2 555 BE otkljucavanje jezgra! disko_nindza Osnovne komponente 31 3.3.2011 13:34
Ploca za otkljucavanje jezgra procesora.... neddd Osnovne komponente 13 9.5.2010 22:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com