Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.8.2006, 0:33   #21
zozo
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Citat:
beagle kaže:
Canon, definitivno!!!! mozda je malo subjektivno, ali A serija ima metalno kuciste, pali se u roku od sekunde, i ima manuelni mod. takodje tu su i lepo dizajnirani meniji, i tockic na vrhu aparata kojim se bira mod (ip*) kao i prstencic za zoom, kod okidaca (takodje ip*).
onom kome je ergonomija i funkcionalnost po prihvatljivoj ceni bitna, odlucice se za Canon.
*ip-izuzetno prosto, a efektivno
Ma, sta znaci metalno kuciste za uredjaj u kome je osetljiva elektronika i osetljiva optika? Ispusti taj metalni aparat iz ruke i posle ces ga verovatno prodavati kao staro gvozdje.

Dobra plastika isto tako dobro radi posao.

(Imam Nikon Coolpix 4600 - plasticno kuciste. Pao mi je sa 1,5 metara visine na keramicke plocice u kupatilu. Podigao sam ga. Od tada je proslo pola godine, a Nikon i dalje radi savrseno kao i pre pada. Sva sreca da aparat nije bio ukljucen i da je objektiv bio u off poziciji.)
zozo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2006, 0:39   #22
zozo
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Citat:
urke kaže:
Zar za tu ulogu (prenos razno-raznog materijala sa kompa na komp) nisu napravljeni USB Flash štapići? Zašto bi se smarao sa eventualnim sporijim prenosom sa aparata (ako ima USB 1.1) umesto da lepo bocneš vrh priveska u kompp i strmoglaviš programe čas posla? Modeli od 512 i giga Flasha su sada veoma povoljni. A dobar aparat treba da služi izradi kvalitetnih fotografija. All-in-one sux
Sve je OK sto kazes, ali sta je lose u tome ako fotoaparat mozes koristiti i za prenos podataka? To i ja ponekad radim.
zozo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2006, 12:00   #23
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Citat:
FLASH kaže:
Da se ti nisi malo zbunio?
A što?
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2006, 12:03   #24
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Citat:
zozo kaže:
Sve je OK sto kazes, ali sta je lose u tome ako fotoaparat mozes koristiti i za prenos podataka? To i ja ponekad radim.
Ne samo to, nego što prosto obožavam da koristim Total commander za prenos slika kao i za mnoge druge stvari a ne da se dr*am sa kojekakvim Canonovim programima za pregled, kopiranje i manipulaciju slika kad ja imam tačno određen software za pregled i manipulaciju istim. A ako je 3.6Mb/sec. spor prenos ok.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2006, 1:17   #25
zozo
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Citat:
dbaja kaže:
Ne samo to, nego što prosto obožavam da koristim Total commander za prenos slika kao i za mnoge druge stvari a ne da se dr*am sa kojekakvim Canonovim programima za pregled, kopiranje i manipulaciju slika kad ja imam tačno određen software za pregled i manipulaciju istim. A ako je 3.6Mb/sec. spor prenos ok.
Pa naravno, Total Commander je Majka Tereza. Ni za jedan digitalac nikad nism koristio nista drugo osim Totalnog Komandanta za skidanje slika i prenos podataka. Mada nemam Canon :>
zozo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2006, 19:01   #26
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Wink Re: Canon ili Nikon????

Citat:
dbaja kaže:
Ne samo to, nego što prosto obožavam da koristim Total commander za prenos slika kao i za mnoge druge stvari a ne da se dr*am sa kojekakvim Canonovim programima za pregled, kopiranje i manipulaciju slika kad ja imam tačno određen software za pregled i manipulaciju istim. A ako je 3.6Mb/sec. spor prenos ok.
Na Linuxu mi ne treba nikakav canonov softver da bih iz digiKam-a ili Konquerora (fajl menadžer) manipulisao materijalom na aparatu. A, nisam siguran, čini mi se da Windows Explorer na XP takođe može da barata datotekama na canonima... ili sam se nešto utripovao
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2006, 23:40   #27
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Citat:
urke kaže:
A, nisam siguran, čini mi se da Windows Explorer na XP takođe može da barata datotekama na canonima... ili sam se nešto utripovao
Na ovim koje sam ja probao nije išlo jer ih sistem uopšte ne registruje kao "usb disk" ili slično. Jedino je moglo onim Canonovim ZoomBrowserom ili kako se zove (zaboravih). Aparati su bili A510 i A520.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2006, 9:02   #28
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

A onaj XP importer za pronađene uređaje? Baš ću kasnije da probam da vidim.
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2006, 11:09   #29
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Citat:
dbaja kaže:
Na ovim koje sam ja probao nije išlo jer ih sistem uopšte ne registruje kao "usb disk" ili slično. Jedino je moglo onim Canonovim ZoomBrowserom ili kako se zove (zaboravih). Aparati su bili A510 i A520.
Iako ih ne prepoznaje kao USB disk, zahvaljujući PTP protokolu, možeš da ih vidiš u My Computer i da otvoriš sadržaj na fotoaparatu kao folder. Onda možeš da odradiš copy/paste. Naravno, pošto nije USB disk, nema kopiranja na fotoaparat, samo skidanje sa njega i još par osnovnih funkcija (delete, delete all). Za sve ovo nije potrebna instalacija drajvera.
Inače, Total Commander pluginovi funkcionišu isto preko PTP protokola, te su funkcije identične.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2006, 11:24   #30
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Citat:
Chivan kaže:
I...zahvaljujući PTP protokolu, možeš da ih vidiš u My Computer i da otvoriš sadržaj na fotoaparatu kao folder.
Ne znam kako ti je pošlo za rukom da ga vidiš u My Computer?
Ove što sam probao, kačio sam na Win XP-sp2 (autopatcher iz avgusta '06), ništa se nije pojavljivalo u My Computer osim što se pojavi ikona u tray-u za uklanjanje uređaja.
Aj kad budem imao ponovo priliku, probaću na mojoj mašini pa ću javiti. Malo mi je glupavo to da radi samo uz ZoomBrowser.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2006, 12:09   #31
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Evo upravo probao, vidi se i u exploreru, a i picasa ga vidi (a620) a na kompu nisu instalirani nikakvi drajveri i programi za Canon.
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2006, 13:07   #32
FLASH
Član
 
Član od: 21.5.2006.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 50
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku FLASH
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Citat:
dbaja kaže:
A što?
Pa, po tvom je ispalo da je IXUS serija bolja od 5xx i 6xx serije, sto apsolutno nije tacno. Ixus je napravljen da bude manji, pa su mu pritom i oduzete neke funkcije, a takodje, pored svega, 5xx/6xx imaju full manuelna podesavanja...

Citat:
dbaja kaže:
Ne znam kako ti je pošlo za rukom da ga vidiš u My Computer?
I kod mene se moj A610 normalno vidi u My Computer-u (kao i drugi Canoni).
FLASH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 1:33   #33
dejan1980
Novi član
 
Član od: 27.6.2006.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Canon A serija nema metalno kućište. To je zvanično neki metal-karbon ali meni više deluje kao obična plastika jer skiči ko miš kad ga stisneš. IXUS serija je rađena u metalu čisto da bi bila fensi ali je toliko olupana u opcijama i kvalitetu u poređenju sa A serijom da je ono bruka za Canon.
Uporedjivao sam A540 (koji je moj), A620, A430, IXUS50, IXUS55, IXUS i-zoom i IXUS65. Slikao sam 3 objekta u različitim periodima dana sa stalka u automatskom i 2 predefinisana moda i slike uporedjivao na Sony-jevom CRT, EIZO CRT i Philips CRT monitorima i po grupi od 15 ljudi A serija je*e kevu.
Tu su bili i Nikon 7900 i L3, SONY S60, zatim par kozmetičara tipa Samsung, Benq, Premier koji nemaju ni pristojan fokus u jednoj tačci a o 5 ili 9 da ne govorimo. Naravno A serija je i potpuno manuelna što predstavlja raj za eksperimentisanje i upoznavanje sa čarima fotografije. To je stvarno full manuelno čak i manuelni fokus.
Nažalost niko od drugova i poznanika nije imao Fuji, Pentax, Panasonic, Olympus ili Praktiku pa ne mogu da kažem kakav je Canon u poredjenju sa njima.
dejan1980 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 11:43   #34
Hard2geT
Član
 
Član od: 14.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 272
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Citat:
dejan1980 kaže:
IXUS serija je rađena u metalu čisto da bi bila fensi ali je toliko olupana u opcijama i kvalitetu u poređenju sa A serijom da je ono bruka za Canon.
IXUS "olupan" u kvalitetu???? Dali si ti držao u ruci neki od IXUS modela u ruci, da nekažem dali si video IXUS.
Kvalitet izrade aparata je duplo bolji od bilo kog aparata iz serije "A", a naročito "A 530/540".
Što se tiče manuelnih opcije i jeste IXUS "olupan" u odnosu na aparate iz "A" klase, ali on ima tačno definisanu grupu korisnika. I to su ljudi koji će uglavno držati aparat u "auto" modu i žele da aparat odradi sve ostalo.
I to "IXUS 40" radi bolje od "A 520" jer sam ta dva aparata poredio takođe sa tripoda, i slike sam proveravao na monitoru "Samsung 797DF" (ako je to merodavnije nego kada vidiš razvijene slike u nekom većem formatu).
"A" serija Canona je za ljude kojima je ovo izlet u svet fotografije, žele da eksperimentišu sa opcijama i imaju vremena za to (da se nelažemo daleko je ovo od ozbiljnog aparata tipa"Canon EOS","Nikon D2-series", da nespominjem "Sigmu","Hasselblad" isl). A ako neko želi "point and click" koji lepo izgleda, može da stane u džep od farmerki i pravi sasvim pristojne fotografije onda uzimaju neki aparat iz "IXUS" serije (pod uslovom da vole Canon).
Hard2geT je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2006, 2:39   #35
dejan1980
Novi član
 
Član od: 27.6.2006.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Ja se izvinjavam zbog moje nepreciznosti. Mislio sam da je IXUS serija olupana u opcijama i kvalitetu "slika" a ne kvalitetu izrade. Kvalitet izrade jeste mnogo bolji od A serije što sam i napisao kada sam naveo da ovi iz A serije krckaju i stvarno IXUS serija ostavlja mnogo bolji utisak od A serije, ali zbog nedostatka manuelnih funkcija uzeo sam A seriju. Naravno to je cenovni rang do 250 evra i nisam ni imao a ni hteo da bacam više para za npr. EOS ili sl.
dejan1980 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
problem sa canon a510 pavlaka11 Foto i audio/video 0 4.6.2006 23:00
Da li moze Canon A80 ... Bane456 Foto i audio/video 1 28.4.2006 17:53
Upustvo za Canon A 430 Ron_Jeremy Foto i audio/video 1 23.4.2006 21:19
Softver za Canon A510 Cvrcak Foto i audio/video 4 25.1.2006 17:21
Nikon Coolpix 3400?Dobar? Wolverine ŠDK - Foto i audio/video 0 19.12.2005 21:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com