Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.5.2013, 9:12   #41
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
vboba89 kaže: Pregled poruke
E pa oko mapa slabo znam probaj na internetu da nadjes neki tutorijal ako ima tako nesto videcu i ja pa ako nadjem nesto javljam ti
Tražio sam, ali ništa nisam našao. Nadao sam se da neko ovde zna neku caku.
Citat:
ksrele kaže: Pregled poruke
E pa buraz, ne ide to tako lako samo Copy-Paste.

Moras prebaciti sve ove 3D objekte u ETS2 a svakako ne mozes da kopiras put u ETS2 jer je pravljen na malo drugaciji nacin.

Znaci kada prebacis 3D modele u ETS2 i nekako ih uvrstas tamo u drop menije u Map Editoru (ne znam kako se to radi) onda ces morati da ih ponovo poredas po mapi i da napravis put i planine... sve iz pocetka, jedino ces imati originalne 3D modele.
Za put me i zanimalo da li može, znači da ne može. So, back to the drawing board.

Poslednja ispravka: Wile E. Coyote (17.5.2013 u 14:39)
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2013, 12:31   #42
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Vidi, ja nisam toliko strucan oko pravljenja mapa ali po nekoj mojoj logici mislim da nece moci.
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2013, 17:12   #43
nikolas984
Član
 
Član od: 1.11.2012.
Poruke: 43
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Pozdrav.
Malo sam bio otsutan pratio sam do 100-te strane ovde.
Dali bi mogli da mi kazete ko pravi mod srbija?
Hvala.
nikolas984 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2013, 17:36   #44
vboba89
Član
 
Član od: 29.3.2013.
Poruke: 245
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 33 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
nikolas984 kaže: Pregled poruke
Pozdrav.
Malo sam bio otsutan pratio sam do 100-te strane ovde.
Dali bi mogli da mi kazete ko pravi mod srbija?
Hvala.
Ako mislis na mapu pravi je Wile E.Coyote
vboba89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2013, 18:11   #45
nikolas984
Član
 
Član od: 1.11.2012.
Poruke: 43
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Da na mapu sam mislio.
nikolas984 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2013, 16:28   #46
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

U međuvremenu, verovatno se pitate da li je onaj ludi kojot uhvatio pticu trkačicu... Jedino što nadvožnjak ne mogu da obojim u plavo...
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Untitled-3.jpg
Viđeno:	347 puta
Veličina:	103,0 KB
ID:	46432  
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Wile E. Coyote na korisnoj poruci:
Alchemist (22.5.2013), Debeli (22.5.2013), Laxi (22.5.2013), markos807 (22.5.2013), mashom (22.5.2013), moravatz (22.5.2013), Stefan programer (15.4.2014)
Stara 22.5.2013, 17:07   #47
Arsić
Član
 
Član od: 26.11.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 102
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 19 puta na 15 poruka
Question Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
Wile E. Coyote kaže: Pregled poruke
U međuvremenu, verovatno se pitate da li je onaj ludi kojot uhvatio pticu trkačicu... Jedino što nadvožnjak ne mogu da obojim u plavo...
Wile, када завршиш мапу, хоћеш нам дати линк да преузмемо?
Arsić je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2013, 17:07   #48
Debeli
Član
 
Član od: 21.10.2012.
Lokacija: Sujetna Arogantna Zivcana Dembelija
Poruke: 287
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 209 puta na 93 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
Wile E. Coyote kaže: Pregled poruke
U međuvremenu, verovatno se pitate da li je onaj ludi kojot uhvatio pticu trkačicu... Jedino što nadvožnjak ne mogu da obojim u plavo...
Super slike! Na srednjoj slici put deluje malo "izlomljeno". Da li si cekirao "high profile road" u opcijama?
Da li si ti Wile (Njile) sa beobuilda?
Debeli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Debeli na korisnoj poruci:
mashom (22.5.2013), Wile E. Coyote (22.5.2013)
Stara 22.5.2013, 17:16   #49
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Euro Truck Simulator 2

Citat:
Arsić kaže: Pregled poruke
Wile, када завршиш мапу, хоћеш нам дати линк да преузмемо?
Ne, nego će on sam igrati na njoj... Naravno da hoće.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2013, 17:20   #50
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Thumbs up Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
Arsić kaže: Pregled poruke
Wile, када завршиш мапу, хоћеш нам дати линк да преузмемо?
Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Ne, nego će on sam igrati na njoj... Naravno da hoće.
Čovek ti je sve rekao.
Citat:
Debeli kaže: Pregled poruke
Super slike! Na srednjoj slici put deluje malo "izlomljeno". Da li si cekirao "high profile road" u opcijama?
U pravu si, zaboravio sam. Ćje da bude sređjeno.
Citat:
Debeli kaže: Pregled poruke
Da li si ti Wile (Njile) sa beobuilda?
Ja lično & personalno, kao i sa drugih foruma. 8)
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2013, 17:29   #51
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Pošto se ljudi interesuju kako mapa napreduje, evo još malo radova u toku, da znate da (još) nisam odustao. Najteže je uraditi Beograd, em je ogroman, em je brdovit. Ostalo će, nadam se, ići brže. Nadam se da prepoznajete šta je na slikama (i ovoj, a i prethodnim).
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Untitled-1.jpg
Viđeno:	312 puta
Veličina:	97,8 KB
ID:	46458  
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku Wile E. Coyote na korisnoj poruci:
Alchemist (26.5.2013), DeCoy (26.5.2013), Laxi (27.5.2013), markos807 (4.7.2013), mashom (27.5.2013), moravatz (26.5.2013), neusatz (27.5.2013), Stefan programer (15.4.2014)
Stara 26.5.2013, 18:08   #52
moravatz
Član
 
Član od: 14.10.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 397
Zahvalnice: 266
Zahvaljeno 326 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Svaka cast
Kule Genexa, Savin hram, Rakovica?
Samo nemoj da sagoris sa Beogradom i obrati paznju kuda zaista moze da se prodje kamionom, da ne placamo kazne
moravatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2013, 18:14   #53
Arsić
Član
 
Član od: 26.11.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 102
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 19 puta na 15 poruka
Unhappy Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
wile e. Coyote kaže: Pregled poruke
pošto se ljudi interesuju kako mapa napreduje, evo još malo radova u toku, da znate da (još) nisam odustao. Najteže je uraditi beograd, em je ogroman, em je brdovit. Ostalo će, nadam se, ići brže. Nadam se da prepoznajete šta je na slikama (i ovoj, a i prethodnim).
Човече, па ово уопште не изгледа као Храм Светог Саве! Па ово уопште не изгледа ни к'о храм, ни к'о црква. Шта је ово? Зар ниси у могућности да направиш лепо неки парк и ту да ставиш храм? Мислим, мени је баш жао што ниси успео у свом плану.
Arsić je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2013, 18:18   #54
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Nisu kule Genex, nego Prokop i Dušanovac. Na prvoj slici su sa desne strane soliteri iznad Prokopa, a u daljini su Voždovački, a na drugoj slici soliteri u Ljermontovoj (i smerovi na autoputu su različite visine, a iza su pošta, hotel Srbija i Rudo). Još nisam stigao do Novog Beograda. Ovo ostalo - da.

Bez brige, Beograd nosi najviše vremena. Već Novi Sad će mnogo brže ići.

A kazne... Pa, snađite se sami kad budete alfatesterisali, samo neće to još skoro.

Znam da ne liči na Hram, stavljam prefabove koje nađem, i ovo sam se namučio dok nisam pogodio veličinu. Probaću sa još jednim, pa ću postaviti da vidite koji bi izgledao bolje. Zato i stavljam slike, da odmah rešavam probleme u hodu. 8)

Poslednja ispravka: Wile E. Coyote (26.5.2013 u 18:29)
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2013, 18:39   #55
Alchemist
Član
 
Član od: 6.12.2012.
Lokacija: Užice
Poruke: 404
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 116 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
moravatz kaže: Pregled poruke
Svaka cast
Kule Genexa, Savin hram, Rakovica?
Apsolutno sam isto mislio.

Citat:
Wile E. Coyote kaže: Pregled poruke
Nisu kule Genex, nego Prokop i Dušanovac. Sa desne strane su Voždovački, a sa leve soliteri u Ljermontovoj (i smerovi su različite visine). Još nisam stigao do Novog Beograda. Ovo ostalo - da.
Ne znam, ja sam od prve slike isto mislio da je zapadna kapija, zatim hram Sv. Save i za zeleznicku u Rakovici sam bio siguran, a ovo cetvrto je moglo biti bilo sta. Sad kad si rekao da je Prokop... pa lici dosta, nema sta, ali Prokop je nekako mrtav lokalitet, ionako predvidjen za izmestanje, a Rakovica ziva i frekventna, zato mi je to bila prva asocijacija. Vozdovacki soliteri bas lice, dok sam studirao ziveo sam u Vojvode Stepe dosta dugo, ali verovatnoca da to neko prepozna je mala.

Meni se generalno dopada ovo sto radis, ali se nemoj preterano vezivati za neke objekte i delove grada, mislim da je to nebitno. Cak i za BG mislim da je dovoljno par reprezentativnih objekata, tipa hrama Sv. Save i nekog od mostova i to je to. Da uradis svaki deo grada da lici na sebe je nemoguce. Uostalom, pogledaj kako je radio SCS njihove gradove, svaki je isti, jedino se malo razlikuju po velicini.
Alchemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2013, 18:47   #56
Alchemist
Član
 
Član od: 6.12.2012.
Lokacija: Užice
Poruke: 404
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 116 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
Arsić kaže: Pregled poruke
Човече, па ово уопште не изгледа као Храм Светог Саве! Па ово уопште не изгледа ни к'о храм, ни к'о црква. Шта је ово? Зар ниси у могућности да направиш лепо неки парк и ту да ставиш храм? Мислим, мени је баш жао што ниси успео у свом плану.
Druze, malo vise postovanja za tudji rad. Ni meni hram ne lici narocito na hram, vise mi lici na Aja Sofiju, ali obzirom da se covek trudi i za sve nas radi veliki posao - degutantno je uletati sa ovakvim postovima, bar u ovoj fazi.
Alchemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Alchemist na korisnoj poruci:
Laxi (27.5.2013), mashom (27.5.2013)
Stara 26.5.2013, 19:04   #57
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
Alchemist kaže: Pregled poruke
Vozdovacki soliteri bas lice, dok sam studirao ziveo sam u Vojvode Stepe dosta dugo, ali verovatnoca da to neko prepozna je mala.
Pa ne znam, ipak spadaju u najviše solitere u gradu i vide se sa autoputa.
Citat:
Alchemist kaže: Pregled poruke
Da uradis svaki deo grada da lici na sebe je nemoguce. Uostalom, pogledaj kako je radio SCS njihove gradove, svaki je isti, jedino se malo razlikuju po velicini.
Mene to i nervira kod SCS gradova, što svi liče jedni na druge. Naravno da nema šansi pogoditi svaki deo grada, ali uz konfiguraciju terena i par landmarka (ili bar nečega što liči) valjda neće biti loše.
Citat:
Alchemist kaže: Pregled poruke
Druze, malo vise postovanja za tudji rad. Ni meni hram ne lici narocito na hram, vise mi lici na Aja Sofiju, ali obzirom da se covek trudi i za sve nas radi veliki posao - degutantno je uletati sa ovakvim postovima, bar u ovoj fazi.
Ja i kritiku smatram kao pozitivnu. Ako nešto ne valja, treba i to da se stavi do znanja.
Citat:
Alchemist kaže: Pregled poruke
Meni se generalno dopada ovo sto radis, ali se nemoj preterano vezivati za neke objekte i delove grada, mislim da je to nebitno. Cak i za BG mislim da je dovoljno par reprezentativnih objekata, tipa hrama Sv. Save i nekog od mostova i to je to.
Mostove sam našao nešto da koliko-toliko liči (eto, sad pokazah i deo koji nisam završio! ), a evo šta još konkuriše za Hram:
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Untitled-1.jpg
Viđeno:	232 puta
Veličina:	87,4 KB
ID:	46459  
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2013, 19:16   #58
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.378
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.005 puta na 7.047 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

SCS nije detaljisao sa gradovima zato što ni u jednom gradu nećeš videti da ti teški kamionski prevoz ide kroz centar, npr. ispod Trijumfalne kapije. Ako se dobro sećam u nekom od gradova sam video neko prepoznatljivo obeležje tog grada, ali u daljini, kao kulise. Ovakvi "gradovi" su više zamišljeni kao nekakvi kargo terminali uz minimum semafora/kružnih tokova da bi se razlikovali od otvorenih deonica.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2013, 19:21   #59
Debeli
Član
 
Član od: 21.10.2012.
Lokacija: Sujetna Arogantna Zivcana Dembelija
Poruke: 287
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 209 puta na 93 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
Wile E. Coyote kaže: Pregled poruke
Nisu kule Genex, nego Prokop i Dušanovac. Na prvoj slici su sa desne strane soliteri iznad Prokopa, a u daljini su Voždovački, a na drugoj slici soliteri u Ljermontovoj (i smerovi na autoputu su različite visine, a iza su pošta, hotel Srbija i Rudo). Još nisam stigao do Novog Beograda. Ovo ostalo - da.

Bez brige, Beograd nosi najviše vremena. Već Novi Sad će mnogo brže ići.

A kazne... Pa, snađite se sami kad budete alfatesterisali, samo neće to još skoro.

Znam da ne liči na Hram, stavljam prefabove koje nađem, i ovo sam se namučio dok nisam pogodio veličinu. Probaću sa još jednim, pa ću postaviti da vidite koji bi izgledao bolje. Zato i stavljam slike, da odmah rešavam probleme u hodu. 8)
Wile, samo napred!

Ko misli da je ovo lak posao, slobodno neka proba sam da napravi nesto. Da ne navodim sad slucaj naseg "ozbiljnog moddera" koji je izjavio da mapu moze da napravi za 10 dana. Brzo je odustao.

Citat:
ne lici narocito na hram, vise mi lici na Aja Sofiju
Hm, sta mislis, na osnovu koje crkve je pravljen hram?
Debeli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2013, 19:41   #60
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
SCS nije detaljisao sa gradovima zato što ni u jednom gradu nećeš videti da ti teški kamionski prevoz ide kroz centar, npr. ispod Trijumfalne kapije. Ako se dobro sećam u nekom od gradova sam video neko prepoznatljivo obeležje tog grada, ali u daljini, kao kulise. Ovakvi "gradovi" su više zamišljeni kao nekakvi kargo terminali uz minimum semafora/kružnih tokova da bi se razlikovali od otvorenih deonica.
Sve to stoji. Problem je što u većini naših gradova tranzit prolazi kroz grad (da ne govorim o tome da je gomila firmi u centru ili blizu centra). Biće muke kad budem radio, recimo, Kraljevo, gde ne postoji nikakva obilaznica i gde će se prolaziti kroz grad. Sa, na primer, Čačkom, neće biti takvih problema, jer će sve biti na obilaznici, pa samo mogu u pozadinu da stavim nekoliko zgrada.
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Offline mapa Srbije (i Evrope)? ZoNi Programi za mobilne telefone 12 28.4.2013 15:31
18 WoS Euro Truck Simulator dallyborr Simulacije vožnje 619 21.3.2012 22:49
Konferencija mladih lidera iz dijaspore i Srbije 2011, Beograd, 15. i 16. jul Dukes Dešavanja i događaji 7 9.7.2011 17:05
GPS mapa Srbije Alek92 Programi za mobilne telefone 52 20.8.2009 22:06
Projekat: GNU/Linux mapa Srbije Eni Slobodni softver 18 20.5.2008 21:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com