Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.3.2013, 4:35   #1
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Kako se opustate dok radite?

Ova tema mozda nije vezana za samo programiranje, ali jeste itekako za nacin na koji to radimo. Takodje mislim da bi svima nama pomogla da nadjemo pravi nacin za rad bez suvisnog zamaranja kako glave tako i tela.

Interesuje me u kojim uslovima radite? Da li gledate da vam stolica bude udobna, na pravilnoj visini, da li su vam ledja prava dok sedite za racunarom, da li slusate muziku (i koja vrsta) itd. Takodje me interesuje koji vam je najbolji code template u okruzenju u kojem radite, tj. da li volite vise mracne ili svetle templejte?

Ja na primer obozavam da slusam BB King-a dok radim jer me na neki nacin usresredjuje na posao i pomaze mi da mi misli ne odlutaju. Takodje obavezno ugasim sve vrste komunikacije sa svetom (osim telefona), zamracim sobu, otvorim c9.io (radim trenutno web programiranje) i trudim se da sto manje razmisljam o drugim stvarima jer kad izgubim tok misli produktivnost mi drasticno opada. Jedini problem koji imam jeste stolica koja je jako neudobna i sam polozaj kicme mi je los pa posle par sati osecam poprilicno jake bolove u donjem delu ledja.
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2013, 6:18   #2
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Kako se opustate dok radite?

Ja nemam neka utvrdjena pravila, uglavnom pravim pauze od 10-15 minuta na otprilike sat vremena, ili ako sedenje za racunarom potraje napravim i do pola sata. Ne primecujem da imam bilo kakvih problema sa ledjima ili vidom, za tih 10 min popijem kafu, popusim cigaru pustim neku pesmu na yt... Mislim da sam sa tim pauzama produktivniji, tj za to vreme mi se povrati koncentracija, a svakako su zdrave
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2013, 13:29   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Kako se opustate dok radite?

mislim da ti je pogrešno što gasiš svetlo, em slabije vidiš tastaturu, oko sebe druge stvari, a i organizam dovodiš u stanje kada se spava gašenjem svetla.. ja ne gasim svetlo ni kad spavam
Stolicu imam onu plastičnu iz baštenske garniture nije loša, a ti možeš ako imaš 100evrića da kupiš direktorsku kožnu fotelju pa kad se uvališ ekstra je..
muziku ne slušam jer često pratim neke govore na youtube i slično pa mi je izašlo iz navike, što se tiče pauza, do prošle godine sam imao posao da odradim i da nosim na drugi kraj grada, pa sam se tu redovno šetao 2km gore dole nekoliko puta dnevno, obično brzim korakom.. usput nešto pojedem ili popijem espresso ili ness.. dok nemam kompjuter pred sobom mnogo ideja mi prolazi kroz glavu jer mi je mozak na idle ..
Izbegavam da radim noću, mada se dešava..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2013, 16:29   #4
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Kako se opustate dok radite?

Ja nemam ništa ustaljeno, uglavnom kako mi dune xD
Msm imam neki kontuirani rad od par sati od kojih je uglavnom pola sata, sat zapravo kucanje nekog koda, ostalo se svodi na blejanje pred tablom il škrabanje po papiru. (Uz naravno sokove i slatkiše, bez ovoga ne mogu da pomislim da radim xD ). Takođe sam počeo da praktikujem da pustim da nešto čangrlja u pozadini (na desk računaru, pošto radim na lapu uglavnom), nekako mi tišina smeta. Pre sam puštao radio, a sad praktikujem pustim seriju pa kad me smori, okrenem se i pogledam epizodu, dve.

Što se tiče kodtemplejta nisam nešto probirljiv, uglavnom koristim default varijante. Jedino me ubijaju u pojam one default varijante na Kejtu i Geditu. (Ona smor zelena na beloj kod kejta i drečavo roze na beloj kod gedita me izludjuju).
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2013, 0:46   #5
Ivan-94
Veteran
 
Član od: 15.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 654
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 63 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan-94 Slanje poruke preko Skypea korisniku Ivan-94
Određen forumom Re: Kako se opustate dok radite?

Uglavnom pisem kod nocu, imam malog brata pa je preko dana to nemoguce, ne cujem ni svoje misli. A na neke probleme kod koda obicno resavam rano ujutru, kad prespavam malo
Dok radim pijem nes, bez toga ne mogu. Pravim neke pauzice ali uglavnom nisu neke pauze gde se odvajam od kompa, nego TY ili neka serija. Dok pisem kod ne volim buku(mog brata i ukucane) ali volim da slusam muziku, i to od bb king-a, house, electro do country, uglavnom sve. Sto se tice fizicke aktivnosti, tu je teretana svaki drugi dan ili nekad spojim i plivanje ali nazalost samo leti posto moji "grad" nema zatvoreni bazen.

Sto se tice color scheme kada je noc uglavnom izaberem default belu, a kada je dan onda prebacim Monokai
Kada radim nesto vezano za desktop koristim VS 2012 u C# naravno, za android eclipse, flixel za android, a za web koristim Sublime Text 2 kada radim offline, a kada je kod vec online i ne moram nesto da menjam mnogo onda radi ICECoder i naravno koristim Laravel framework.
Ivan-94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako se ovo zove? rignac Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 22.12.2010 2:31
Kako napraviti web hosting kompaniju? PeTkO Web razvoj 1 26.7.2010 0:32
3D Youtube [+ tutorial kako napraviti 3D naočare] Schnak3 Internet tehnologije 55 28.2.2010 16:02
Kako menjati boju automobila u photoshopu? freeminder Grafički softver i radovi 16 31.10.2007 17:03
Kako instalirati program na Fedori? dacho Slobodni softver 2 4.10.2007 9:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com