Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.11.2009, 10:57   #1
Erdeljan Boris
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 404
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Veliki problem sa kucistem Thermaltake V9

Kupio sam ovo kuciste pre neke dve nedelje i evo vec posle tog perioda vremena poceli su da se javljaju problemi. Naime onaj cuveni gornji ventilator od 230mm zveci kao da udara u plastiku (nepodnosljiv zvuk) ali posto je ugradjen u kuciste (kao deo kucista) tezak je za vadjenje, mada ja ni ne planiram da ga vadim zbog garancije. Mene zanima da li ja imam pravo da trazim zamenu kucista za neko drugo npr. Cooler Master Storm Scout naravno uz moju doplatu ili povracaj novca ekvivalentan onoj cifri koju sam platio, ili ce to ici u fazonu zamene mi kuciste za isto takvo iste firme (a problem se javlja u preko 50% V9 kucista, nesto su fabricki zasrali)?
Erdeljan Boris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2009, 11:15   #2
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Veliki problem sa kucistem Thermaltake V9

Sve zavisi od prodavca.Pozovi telefonom (a možda je najbolje da lično odeš) i ljubazno im objasni svoj problem, ako neće da ti daju novo (uz eventualnu doplatu), možda će hteti da ti zamene tvoje kuć. za isto.Možda postoji mogućnost da ti poprave to (malo verovatno).

Ako ne žele da urade ništa, idi u kasne sate do njihove prodavnice, dohvati najbližu ciglu i.....i.....i..... ma znaš šta dalje...
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
Erdeljan Boris (8.11.2009)
Stara 8.11.2009, 16:40   #3
Erdeljan Boris
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 404
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Veliki problem sa kucistem Thermaltake V9

Problem je sto nisam iz BG tako da svo ljubazno dogovaranje mogu da obavim samo preko telefona. Mene samo zanima da li imam pravo da trazim da mi se zameni kuciste uz moju doplatu boljim ili da mi vrate pare (ipak je kupljeno pre tek samo dve nedelje)?
Erdeljan Boris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2009, 16:59   #4
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Veliki problem sa kucistem Thermaltake V9

Naravno da imaš pravo da tražiš zamenu proizvoda koji ima falinku, a i vraćanje novca (ako prodavac to dozvoljava).A zamena za skuplji model može ako je prodavac raspoložen.
Pretpostavimo da je prodavac veća/poznatija firma veća je mogućnost da ćeš moći da se lako dogovoriš oko svega.

Ne možemo ti reći ništa precizno (što se tiče zamene uz doplatu ili vraćanja novca), ipak je ovo Srbija, iskustva se razlikuju od slučaja do slučaja.

Ti lepo pozovi dotične, pa reci šta je bilo.Ako su nedruželjubivi da ih ogovaramo
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2009, 17:11   #5
Erdeljan Boris
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 404
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Veliki problem sa kucistem Thermaltake V9

Valjda nece biti problema posto vec godinu dana uzimam proizvode od te firme i do sada nisam imao zamerki. Jer kada sam uzimao kuciste nisam imao kesa za CM Storm Scout, ali posle druzenja sa V9 palo mi je misljenje o Thermaltake-u i nije mi problem da doplatim 1500din da bi dobio kvalitetniji proizvod. Ipak su to kucista od 7000 din i iznad pa sam ocekivao da necu imati problema, ali ne lezi vraze. V9 ima jako tanak lim pa moze lako da se ulubi, kvalitet plastike je jako jefin, a i nozice kucista su jako nisko postavljenje pa napajanje koje se nalazi dole uopste ne dobija airflow, sve u svemu ocekivao sam mnogo vise za te pare. Dok za Scout znam da je jako, stabilno i LAN party friendly kuciste
Erdeljan Boris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2009, 5:57   #6
Erdeljan Boris
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 404
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Veliki problem sa kucistem Thermaltake V9

Zvao sam doticnu firmu, javio mi se neki zaposleni i rekao da u najboljem slucaju ja moram da posaljem njima kuciste (znaci placam nekih 500 din prevoz) i oni ce gledati da u roku od 45 dana poprave kuler ili mi daju novo isto kuciste. Posle 5 min razmisljanja uzeo sam srafciger u ruke i sa burazerom otovorio kuciste i vidi cuda, taj jak zvuk udaranja je proizvodila obicana plastika uzdignuta 1mm i naravno ventilator je udarao u nju. Mi smo odsekli te delove, isturpijali i sada radi ko bombonica
Erdeljan Boris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Call of Duty 4 masteri Akcione igre 2285 7.10.2016 14:51
Problem sa renderingom u igrama SLR86 Kvarovi 17 27.11.2009 11:08
Veliki problem sa novim racunarom Okonjac Grafika 3 31.12.2007 16:30
Imam Veliki Problem Sa Radeon 9550 Se ###agent_47### Kvarovi 8 21.12.2007 3:24
Veliki problem sa NBA Live 07 i joypedom popaj81 Sportske simulacije 2 19.1.2007 16:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com