Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.10.2008, 19:37   #1
bboy
Banned
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Usa
Poruke: 24
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku bboy Slanje poruke preko AIM-a korisniku bboy Slanje poruke preko Yahooa korisniku bboy Slanje poruke preko Skypea korisniku bboy
Određen forumom Umrežavanje wireless rutera i AP-a

Evo citam teme po forumu, al nisam nasao ono sto me interesuje, pa da pitam...
Imam vec postojecu wireless mrezu u kuci, koja se sastoji od wireless routera na koji je priljucen laptop preko integrisane w. kartice i desktop preko lan porta na ruteru.
E sad, treba da na tu mrezu nakacim jos jedan komp, u prizemlju kuce. Imam jedan AP (koji mi je ostao od bivse wireless internet konekcije) koji bi povezao na taj treci komp, i preko njega (AP-a) da se povezem na postojecu WLAN mrezu.
AP je Planetov 4033 cini mi se, pa ako neko zna kako da izvedem ovo povezivanje bio bih mu zahvalan. Tj. interesuje me da li je ovo uopste moguce, kako da konfigurisem AP (kao AP, ad-hok, station-infrastructure), koje ip adrese da stavim...
HELP!
bboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 19:43   #2
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Umrezavanje wireless rutera i AP-a?

Pa ustvari ako kacis jos samo jedan komp na postojecu mrezu mnogo lakse i jeftiije ti je da samo ubacis PCI wireless karticu (par hiljada dinara), instaliras drajver, stavis sve na automatski i to ti je sve. Imas net bas kao i tvoj lap top sto ima net.

Ako bas moras da koristis AP, to je vec nesto drugo. Za to ti treba znanje vudu magije, vradzbina i debelo cesljanje manuala koji je dosao uz hardver. U sustini fora je da moras da uneses isto ime za mrezu (onaj ID koji ima ruter - kad se kacis sa lap topom na listi dostupnih mreza vidi se taj naziv). Sem toga moras da uneses da IP adrese budu u istom subnetu. Takodje ne smes da imas vise od jednog uredjaja sa ukljucenim DHCP. Znaci ako ruter ima ukjlucen DHCP, AP ne sme... Oblik konekcije se obicno zove bridge... ali konsultuj uputstvo da bi video kod konkretnog uredjaja koje opcije su ti dostupne.

Sto se tice IP adrese, obicno je ruter na 192.168.0.1 ili 192.168.1.1 a ovaj AP onda moze da ide na 192.168.0.10 ili tako nesto... meni to pravilo na primer nije radilo nego mi je proradilo bridgovanje tek kad sam i na ruteru i ap-u stavio ISTU IP adresu sto bi po svakom rezonu trebalo da bude nemoguce ali zato ti kazem, vudu magija i vradzbine... ponekad nesto skroz logicno nece da uspe a nesto nemoguce sljaka bez greske... Nazalost moraces mnogo da isprobavas dok ne uvatis sta im odgovara kao podesavanje. Ili jednostavno prodaj ruter i kupi jeftinu wireless karticu i nemas glavobolje. Od kartica preporucujem TP link. Imaju malo jacu cenu ali i dosta jaci domet u odnosu na neke jeftinije...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku genius na korisnoj poruci:
bboy (3.10.2008)
Stara 3.10.2008, 22:13   #3
bboy
Banned
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Usa
Poruke: 24
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku bboy Slanje poruke preko AIM-a korisniku bboy Slanje poruke preko Yahooa korisniku bboy Slanje poruke preko Skypea korisniku bboy
Određen forumom Re: Umrezavanje wireless rutera i AP-a?

Uuuu... Ovo je bilo brzo! Pa sta da kazem? Hvala na sugestijama, zaista su dobre. Sutra cu da isprobam neke od ovih opcije pa cu da javim sta je bilo.
Inace, pokusavam da izbjegnem kupovinu dodatne opreme, ako ikako bude moglo. U krajnjoj liniji, povezacu ih utp kablom, al mi ovo wireless rjesenje izgleda elegantnije.
bboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 23:27   #4
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Umrezavanje wireless rutera i AP-a?

wireless lan kartica i jeste najelegantnije resenje koje u 99% slucajeva radi bez greske...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Umrežavanje 2 računara preko wireless rutera i ADSL rutera Sale013 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 25 24.2.2011 0:57
Wireless umrežavanje MIlan Djukic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 9.11.2008 18:43
Umrežavanje wireless rutera i računara bboy Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 29.10.2008 14:23
Wireless umrežavanje uređaja Belgrado ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 4.4.2008 19:01
Pomoc oko povezivanja asus wireless rutera na adsl ruter bojjanm Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 26.11.2007 23:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com