Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.3.2007, 23:44   #1
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Unhappy Jazz Vs Altec Vs Logitech

Imam jedno pitanje za fanove kompjuterskih zvucnika... Generalno imam jednu dilemu... Posedujem zvucnike Jazz 9940 (specifikacija 200w?)... Vec sam postavio topic vezan za Logitech Z-5500 (specifikacija 400w?) a pored njih me iteresuju i Altec Lansing FX5051E (specifikacija 88w?)... Sada krecu pitanja.... Generalno sam bio zadovoljan u pocetku svojim Jazz zvucnicima dok nisam poceo da primecujem neke sitnice koje su me opasno nervirale... Pored tehnickih stvari tu je i nekvalitetna plastika centralnog i rear zvucnika... Probleme ne zelim da navodim da ne bih smarao... E sad... U topicu vezanom za Z-5500 sam se raspitivao o performansama ovih zvucnika kvalitetu i svemu drugome i cvrsto resio da ih kupim cim mi legne plata... Onda sam u medjuvremenu kupio Samsung 226bw i ostao bez kesa... Sada opet imam novac i zelim da kupim bolje zvucnike od svojih koje posedujem... Onda je dosao jedan moj ortak koji ima Z-5500 i kada je video da moja soba ima 8 metara kvadratnih rekao je da ne kupujem nikako njih jer cu se razocarati i da nece zvucati kako treba u tako maloj prostoriji... I onda mi je rekao da razmislim o gore pomenutim Altec zvucnicima kojima pise da su slabiji u specifikaciji od Jazzera ali da su generalno jaci bolji i daju kvalitetniji zvuk... Sada sam u totalnom zbunu... Molim misljenja i pomoc ljudi koji imaju bilo koje od ovih zvucnika a ako ih i nemaju svako misljenje je dobrodoslo... Hvala unapred...
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2007, 23:56   #2
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Jazz Vs Altec Vs Logitech

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Imam jedno pitanje za fanove kompjuterskih zvucnika... Generalno imam jednu dilemu... Posedujem zvucnike Jazz 9940 (specifikacija 200w?)... Vec sam postavio topic vezan za Logitech Z-5500 (specifikacija 400w?) a pored njih me iteresuju i Altec Lansing FX5051E (specifikacija 88w?)... Sada krecu pitanja.... Generalno sam bio zadovoljan u pocetku svojim Jazz zvucnicima dok nisam poceo da primecujem neke sitnice koje su me opasno nervirale... Pored tehnickih stvari tu je i nekvalitetna plastika centralnog i rear zvucnika... Probleme ne zelim da navodim da ne bih smarao... E sad... U topicu vezanom za Z-5500 sam se raspitivao o performansama ovih zvucnika kvalitetu i svemu drugome i cvrsto resio da ih kupim cim mi legne plata... Onda sam u medjuvremenu kupio Samsung 226bw i ostao bez kesa... Sada opet imam novac i zelim da kupim bolje zvucnike od svojih koje posedujem... Onda je dosao jedan moj ortak koji ima Z-5500 i kada je video da moja soba ima 8 metara kvadratnih rekao je da ne kupujem nikako njih jer cu se razocarati i da nece zvucati kako treba u tako maloj prostoriji... I onda mi je rekao da razmislim o gore pomenutim Altec zvucnicima kojima pise da su slabiji u specifikaciji od Jazzera ali da su generalno jaci bolji i daju kvalitetniji zvuk... Sada sam u totalnom zbunu... Molim misljenja i pomoc ljudi koji imaju bilo koje od ovih zvucnika a ako ih i nemaju svako misljenje je dobrodoslo... Hvala unapred...
odmah da kazem da ja na tvom mestu u opste ne bih menjao zvucnike ali dobro...
Imao sam prilike da cujem z5500 u prostoriji koja ima jedno 6-8 kvadrata i veruj mi mnnnoooogggooooo dobro se cuju.Zvucnici jednostavno odkidaju.Ovi novi aqltec ne znam kakvi su ali ih svi hvale i kazu da imaju odlican bas.Toliko,nadam se da sam bar malo pomogao.

pozz....
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2007, 1:16   #3
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Jazz Vs Altec Vs Logitech

Baci pogled na: www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=11391
Tamo ces dobiti odgovor na sva tvoja pitanja.
Poz.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku AstraLogos na korisnoj poruci:
ACHTUNG (12.3.2007)
Stara 12.3.2007, 10:23   #4
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Jazz Vs Altec Vs Logitech

Mogao bi da razmislis o kupovini nekog jeftnijeg hi-fi zvucnog sistema i pojacala za novac koji bi dao za z5500 moze se uzeti nesto sto ce kvalitetom biti dosta iznad pomenutog sistema.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2007, 14:07   #5
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Jazz Vs Altec Vs Logitech

Verovatno sam trenutno jedan od retkih koji poseduje FX5051.Iskreno,oni nemaju veze sa tamo nekim Jazz ili slicnim plastikanerima koji samo brundaju a od ostatka zvuka nista.Prvi put sam se u zivotu zapitao da li je pesma dovoljno dobrog kvaliteta kompresije za ove zvucnike a ne obrnuto.Variable bitrate je obavezan.Odma da se razumemo.Oni ne ruse kucu.Ali su opet dovoljno jaki da ih ja do sada nisam odvrnuo do kraja.Za zvuk nemam sta da ti kazem osim da je moj cale,staromodan covek,samo zacutao i nabacio blag osmejak u trenutku kada sam ih pustio preko USB-a.Da li vredi 220e?Damn right.

Trenutno biram zvucnu karticu kojom cu lepo da ih udomim.I biram pazljivo jer za ovakve zvucnike treba imati damn good zvucnu.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2007, 14:23   #6
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Jazz Vs Altec Vs Logitech

Citat:
!ACHTUNG! kaže: Pregled poruke
Verovatno sam trenutno jedan od retkih koji poseduje FX5051.Iskreno,oni nemaju veze sa tamo nekim Jazz ili slicnim plastikanerima koji samo brundaju a od ostatka zvuka nista.
Jednog dana cemo morati da se skupimo Astra sa svojim ATP-3,ti sa FX5051 i ja sa Jazz-om 9940 i da uporedimo kako sta zvuci u kucnim uslovima
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2007, 16:06   #7
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Jazz Vs Altec Vs Logitech

Aj sad malo da skratim ovaj rat... Aj sad mi recite za i protiv izmedju ALTECA i LOGITECHA (naravno ova gore pomenuta dva modela).... Napominjem opet da mi je soba velicine 8 kvadrata... Ovo skracujem zato sto Jazzere definitivno prodajem...
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2007, 18:53   #8
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Jazz Vs Altec Vs Logitech

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Aj sad malo da skratim ovaj rat... Aj sad mi recite za i protiv izmedju ALTECA i LOGITECHA (naravno ova gore pomenuta dva modela).... Napominjem opet da mi je soba velicine 8 kvadrata... Ovo skracujem zato sto Jazzere definitivno prodajem...
Kakav rat. Pa Mario i Achtung su moji drugari sa foruma i tu nema rata vec konstruktivne prepiske. Procitaj post kojim je ACHTUNG opisao rad svog FX5051. Trenutno u klasi 5.1 zvucnih systema nema bolje a i skupo je vala.
Naravno ovo je moje misljenje, vodeci se ne samo dobrim zvukom na FX5051, vec i novotarijama koje je Altec ubacio i ucinio ovaj system u potpunosti nezavisnim od kompa sto moze imati veliku prednost i upotrebljivost.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2007, 19:03   #9
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Jazz Vs Altec Vs Logitech

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Aj sad malo da skratim ovaj rat... Aj sad mi recite za i protiv izmedju ALTECA i LOGITECHA (naravno ova gore pomenuta dva modela).... Napominjem opet da mi je soba velicine 8 kvadrata... Ovo skracujem zato sto Jazzere definitivno prodajem...
Zaista, soba ti je premala za monstruozni zvuk od Z-5500 modela, pa je svaka preporuka da potrazis neki "blazi" model.
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2007, 21:45   #10
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Jazz Vs Altec Vs Logitech

Mislim da je Jazz potcenjen,konkretno model J9940.On je dobar za zurke iz prostog razloga sto je bas monstruozno jak.Definitivno ispada ram od prozora zbog njega.Los kvalitet satelita je prisutan(plastika do bola).Kvalitetom zaostaje za FX5051,ali ako hoces da te komsije susedne zgrade zamrze onda su oni odlicni.
Mada vec vidim da si odlucio da ih prodajes...

Sto se tice Logitecha ovo mi je nekako ulilo nepoverenje:
"Prevelika cena s obzirom da isti kostaju MAX 200€ u US pa i pored cerine/airmaila izadje vas skoro duplo jeftinije..."

Sa www.itsvet.com
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2007, 22:45   #11
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Jazz Vs Altec Vs Logitech

Cela fora je u tome sto graficki studio u kome radim saradjuje sa Computerlandom koji je generalni distributer logitecha za nasu zemlju tako da logitech z-5500 mogu da uzmem po velikprodajnoj ceni ~ 290€... Zato navodim da mi cena nije bitna jer je onda razlika izmedju njih i alteca ~ 80€... Samo me intereuju mislenja generalno vezano za odnos prostor - snaga - iskoriscenost sistema...
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2007, 2:48   #12
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Jazz Vs Altec Vs Logitech

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Samo me intereuju mislenja generalno vezano za odnos prostor - snaga - iskoriscenost sistema...
Pa zar ti nismo odgovorili. Za 8 kvadrata i ALtec ATP3 bi bio dovoljan za nekih 60 evrona. Cak i da imas zurku koliko to ljudi mogu da stanu u 8 kvadrata?
Ako mislis na dugorocnije staze odnosno vecu prostoriju a cena ti nje vazna preporucio bih ti NAD pojacalo uz neke dobre pasivne zvucnike koje bi razbile taj Logi z5500. Mislim da Garrison ima takvo pojacalo upareno sa kvalitetnim zvucnicima pa ga pitaj za misljenje. Ja imam KENWOOD + KEF ali za dnevnu sobu i za drustvo kad dodje. Mada se pojacalo bez problema moze nakaciti i na komp kao izvor zvuka.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2007, 3:00   #13
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Jazz Vs Altec Vs Logitech

Ma ne zelim da kupujem nikakvo pojacalo ovo je moja soba a za dnevu cu kupiti neku HI-FI kombinaciju, naravno kad se bude imalo para.... Da li ima potrebe da dajem 80€ vise da bih kupio logitech a ne altec i da li ce se razlika u snazi moci da se provali izmedju njih... Nemam samo tu sobu, kad dodju ljudi na zurku hoce da se cuje muzika u celom stanu... stran mi ukupno ima 40 kvadrata...
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2007, 3:24   #14
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Jazz Vs Altec Vs Logitech

Na tebi je da odlucis, ali da ja mogu da ih pazarim po toj ceni uzeo bi ih bez razmisljanja naravno pod uslovom da sam spreman da puknem toliki kes za zvucnike i to iako mi se serija FX5... dopada mnogo.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2007, 14:21   #15
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Jazz Vs Altec Vs Logitech

Sto ne rece da oces svadbarske zvucnike.Tebi ocigledno zvizdi uvce za zvuk,vec ti je vazno da i komsija 5 spratova iznad tebe slusa sto i ti.Uzmi ti lepo Logija i bices srecan do besvesti posto te ocigledno mrzi da ucis o zvuku.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2007, 18:16   #16
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Jazz Vs Altec Vs Logitech

Citat:
!ACHTUNG! kaže: Pregled poruke
Sto ne rece da oces svadbarske zvucnike.Tebi ocigledno zvizdi uvce za zvuk,vec ti je vazno da i komsija 5 spratova iznad tebe slusa sto i ti.Uzmi ti lepo Logija i bices srecan do besvesti posto te ocigledno mrzi da ucis o zvuku.
Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Ma ne zelim da kupujem nikakvo pojacalo ovo je moja soba a za dnevu cu kupiti neku HI-FI kombinaciju, naravno kad se bude imalo para.... Da li ima potrebe da dajem 80€ vise da bih kupio logitech a ne altec i da li ce se razlika u snazi moci da se provali izmedju njih... Nemam samo tu sobu, kad dodju ljudi na zurku hoce da se cuje muzika u celom stanu... stran mi ukupno ima 40 kvadrata...
Muki je uzoran sused, nema sta...
Btw, da se razumemo ni jedno ozvucenje preko 50-60w nije za stan. Jednom sam bio u prilici da upozorim ortaka da ne uzima logi5500 (zivi u stanu isto oko 40m2), jer ce mu policija pokucati na vrata vec u vreme prve zurke.
Nije me poslusao.. i naravno panduri dosli.
Posle toga ih ne pojacava vise od 15-20%. Za sta li je bacio 360e, to niko ne zna, al bitno je da on zna da ima naj-zvucnike za komp...
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2007, 22:26   #17
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Jazz Vs Altec Vs Logitech

Citao sam o tome Z5500.Kazu da je vrlo jak sistem,ali nije pogodan za muziku.Jednostavno,islo se na maximalnu jacinu.Sigurno je kvalitetan sistem,ali ne mozes ti da za 80e dobije za 200W jaci sistem tek tako.Zaboravih malo na srednji opseg(koga je inace malo u igricama) i svi srecni.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2007, 22:43   #18
Gaci
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 109
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 30 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Gaci
Određen forumom Re: Jazz Vs Altec Vs Logitech

Citati je jedno a probati i cuti je drugo! Imam doticni model Logitecha i nisam ga kupio samo zbog snage..Veoma se lepo cuju ali bez fine muzicke nista...Mogu da ih odsrafim ako hocu ali vise uzivam u tihoj muzici i gledanju DVD filmova , oni se tu super ponasaju a i od fiska snage glava ne boli,barem ne mene
Gaci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2007, 4:58   #19
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Jazz Vs Altec Vs Logitech

Aj sad jos malo da smaram.... Ako bih uzimao kojim slucajem ove altec zvucnike kojima po specifikaciji pise da su slabiji od mojih Jazzera da li su dovoljno jaki za pravljenje neke zurkice za oko 15 ljudi? Da li ce se primetiti ta negatvina razlika u snazi izmedju njih i mojih jazzera? Jer sam sa jazzerima pravio zurke i zurke i nikada nisam pojacavao preko 60 jer je dolazilo do nenormalnih izoblicenja... Posedujem Audigy SE i interesuje me da li ce u slucaju uzimanja Alteca ona biti zadovoljavajuca posto ne zelim da mi zauzme jos jedan USB na kompu... Da li se uz njih dobijaju svi potrebni kablovi za povezivanje da da nije preko tog usb-a? ACHTUNG kolika je duzina kablova za zadnje zvunike? Da li je duza od 4m?
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć! Logitech Z-5500 mxnivada Zvuk na računaru 36 12.10.2008 10:58
Brujanje kod Altec Lansinga deyans Zvuk na računaru 18 12.5.2007 22:51
Pomozite mi da se odlucim izmedju Altec Lansing MX5021 i Altec Lansing CS21 maksbi ŠDK - Zvuk na računaru 57 17.8.2006 21:50
Logitech RX300 SaleAch ŠDK - Ostale komponente 1 5.4.2006 22:34
Altec lansing Rakic90 Zvuk na računaru 15 17.3.2006 18:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com