Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.3.2017, 17:11   #1
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Uboat

Već duže vreme pratim ovu igru pa pošto se primakao datum izlaska igre primetih da ovde nema teme o njoj. Obzirom da su teme o SH serijalu bile popularne verujem da će i ova igra mnoge ovde interesovati.

Znači imamo simulaciju podmornice koja se za razliku od Silent Hunter-a više bazira na upravljanju posadom nego na samu podmornicu (iako je i taj deo zastupljen u igri). Na dosta mesta je opisuju kao Fallout Shelter + Silent Hunter 3 pa sve to podeljeno na dva . Meni deluje sasvim ok, nadam se samo da neće previše uprostiti igru i da će biti izazovno igrati je.

Fallout Shelter nisam probao pa ne znam o tom aspektu igre mnogo. Evo jednog video čisto da vidite o čemu se radi :

https://www.youtube.com/watch?v=eLMQ8_BG51I
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku director na korisnoj poruci:
Malik Tintilinic (13.3.2017), Nexa (25.3.2017), Remedy (28.3.2017), Silent Otto (25.3.2017)
Stara 25.3.2017, 13:42   #2
Silent Otto
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Lokacija: U-99, Type 7C
Poruke: 793
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 219 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Uboot

Eto nama radosti!
Ručno nišanjenje

Poslednja ispravka: Silent Otto (25.3.2017 u 21:45)
Silent Otto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2017, 21:39   #3
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Uboot

Ono što sam do sada pokupio od detalja je da će igra briljirati sa atmosferom tokom bežanja podmornice od potere kao i za vreme opravki podmornice koja se puni vodom. Pročitao sam da je atmosfera odlična i tokom površinske borbe no nisam video ni jedan video o tome.

Glavne zamerke su da neće biti manualneog nišanjenja torpedima no devovi su obećali da će se potruditi da i to ubace u igru ako ne na release day onda sigurno u prvom većem peču/DLC. Meni lično to neće nedostojati jer ne verujem da će u tom aspektu moći da parira SH serijalu. A i u SH sam posle prve kampanje sa manualnim nišanjenjem odustao jer sam potapao mesečno više nego cela kriegsmarine u 3 meseca tokom "happy times". Koliko god čudno zvučalo čak i debilni promašaji sa auto aim su mi bili realniji nego preko 90% pogodaka sa manuelnim nišanjenjem.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2017, 21:50   #4
Silent Otto
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Lokacija: U-99, Type 7C
Poruke: 793
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 219 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Uboot

Po onome što vidim iz ovog klipa što sam postavio, u ručnim postavkama torpeda za sada, na žalost , nema setovanja dubine torpeda i tipa upaljača. Mada, ako ćemo objektivno, trenutno je ovaj aspekt igre skoro na nivou vanile SH3.

Poslednja ispravka: Silent Otto (25.3.2017 u 22:23)
Silent Otto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2017, 16:28   #5
Silent Otto
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Lokacija: U-99, Type 7C
Poruke: 793
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 219 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Uboot


Ovo sve više liči na SH3-4, dobro je što su odložili izlazak za 2018. nego da su ga na brzinu izbacili.

Poslednja ispravka: Silent Otto (26.10.2017 u 16:50)
Silent Otto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2018, 23:08   #6
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Uboot

https://www.youtube.com/watch?v=eitOFS_m2cs


Ne znam da li je ovo nov video ali u svakom slučaju ja ga nisam gledao pa reko da podelim sa vama.

nešto ovo gore ne valja pa evo link i ovde :

https://www.youtube.com/watch?v=eitOFS_m2cs
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2018, 1:55   #7
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Uboot

Stariji je to klip, dosta stvari je ispravljeno i promenjeno (na bolje). Recimo ove eksplozije torpeda su mnogo vece i bolje prezentovane i jos dosta stvari.

Rade polako ali ima dosta poboljsanja. Na njihovoj Kickstarter stranici ima nekih novijih klipova, ako se dobro secam (uz redovan Update stanja igre, promena itd)

https://www.kickstarter.com/projects...andbox/updates
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
director (4.3.2018)
Stara 15.9.2018, 20:51   #8
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Uboot

https://www.youtube.com/watch?v=LB4Otj64O8I

Beta izlazi prva, u njoj će biti razdvojene kampanja i sandbox mode. Biće dostupna samo kickstarter ekipi. 2-3 meseca posle izlazi early-acces verzija koja će biti dostupna svima i u njoj će kampanja i sandbox biti spojene a posle toga će je doraditi onako kako to od njih bude traženo od strane zajednice.

I naravno opet nema konkretnih datuma.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku director na korisnoj poruci:
Silent Otto (17.11.2018)
Stara 17.11.2018, 23:06   #9
Silent Otto
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Lokacija: U-99, Type 7C
Poruke: 793
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 219 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Uboot

Mišljenja sam i da ne treba da žure sa objavljivanjem igre, ako to znači da će je dodatno poboljšati (čitaj- učiniti dostojnim naslednikom SH serijala.)
Silent Otto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2019, 13:46   #10
Silent Otto
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Lokacija: U-99, Type 7C
Poruke: 793
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 219 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Uboot

Novi trejler - http://youtu.be/bd-GAOYtu00
Silent Otto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2019, 13:44   #11
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Uboot

Podignut je NDA, Youtube ima dosta klipova iz najnovije verzije.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2019, 16:19   #12
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Uboot

Izaslo u EA....

Nije lose, mada stvarno je EA (sto se i ocekivalo, jel )

Ima problema sa performansama i dosta bagova.

Ja sam licno iznenadjen detaljima i nekim animacijama koje su ubacene, imao sam utisak da ce sve to biti preskoceno ili uprosceno. Imate ljude koji uzimaju supu iz lonca, igraju karte itd. Ima i dosta detalja prilikom ostecenja, tu je cak i komplikovanija od SH-a gde imate komponente cije ostecenje utice na odredjene delove podmornice. Mozete zabarikadirati deo podmornice koji je potopljen pa kasnije izbaciti vodu pumpom. I tu imate situaciju gde ce pumpa biti neefikasna u zavisnosti od mesta gde voda ulazi, pa ce mozda posada morati kofama da prebaci vodu u centralni deo, kako bi pupma lakse izbacivala. I jos neke stvari.

Misija nema mnogo ali i EA periodu ima vise raznovrsnosti nego sto je to SH imao.


Uporedjivanja sa SH su nemonovna, ali morate da shvatite da ovo nije SH niti to pokusava da bude. Ovo je vise "crew management" igra, nesto poput dosta (i to dosta) ozbiljnije i komplikovanije verzije Bomber Crew (samo u podmornici, naravno ). Devovi ispravljaju i dodaju gomilu stvari i poprilicno su aktivni u tome....
Mozda ce nekome smetati preterana kontrola posade, ali mozda ce se na kraju automatizovati neke stvari.

Za sada, ogroman potencijal i poprilicno zanimljiva igra. Kada vec nemamo vise SH ovo je odlican novitet za ljubitelje podmornica. Videcemo kako ce se igra dalje razvijati.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2019, 21:51   #13
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Uboot

Nažalost ovo kod mene očajno radi. Sačekaću da je malo srede ili leto kada planiram nov komp.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2019, 22:14   #14
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Uboot

Citat:
director kaže: Pregled poruke
Nažalost ovo kod mene očajno radi. Sačekaću da je malo srede ili leto kada planiram nov komp.
Izasao je pre jedno par sati pec od preko 300 mb-a koji navodno poboljsava stvari. Si probao?
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2019, 13:37   #15
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Uboot

Definitivno je igriva sada čak i na mom kršu mada dosta štuca , mada mi stoji da je to verzija b114 a na forumu vidim da bi trebalo da bude b115. Jel može neko da mi kaže koja je zadnja verzija peča i šta vam piše u igri.

EDIT :

Sad sam tek skontao šta se dešava. prvo što sam skinuo je neka loša verzija igra koja jednostavno ne funkcioniše posle minut dva igranja. Sada sam našao neku fixed verziju pa sam pomislio da je to peč b115 ali nije, kod mene je trenutno instalirana sada ta fixed verzija b114 i igra radi ok, malo secka ali to je ok obzirom na moju mašinu. Uspeo sam da odigram prvu misiju i poginuo u portsmautu . Nadam se još većem poboljšanju kada pređem na b115 verziju jer vidim da su dosta optimizovali igru.

Poslednja ispravka: director (2.5.2019 u 16:31)
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2019, 0:47   #16
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Uboot

^^ Sada je izasao B116
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2019, 21:33   #17
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Uboot

Nikako mi nije jasno zašto je kapacitet kiseonika dovoljan za samo nešto malo više od sat vremena ispod mora ? Sad malo pogledah istorijske podatke i za type 7 stoji oko 24h sa normalnim funkcioinisanjem. A kad je o glavu mogla je i duže. U principu jedan sat je premalo.

Elem ja se postavih za napad na grupu korveta i jedan razarač. Idealna pozicija, krenuo sa proračunima za putanju torpeda i dva cilja odradih. kad pogledah nešto se crveni u porukama a ono upozorenje da mi je ostalo 10 minuta kiseonika. Ne treba da objašnjavam kako se to završilo.

Takođe mi nije jasno kako se hrana troši, posle nedelju dana sam ostao bez hrane ali ok to ćemo vremenom verovatno provaliti koliko treba poneti za određen broj dana.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2019, 3:48   #18
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Uboot

Citat:
director kaže: Pregled poruke
Nikako mi nije jasno zašto je kapacitet kiseonika dovoljan za samo nešto malo više od sat vremena ispod mora ? Sad malo pogledah istorijske podatke i za type 7 stoji oko 24h sa normalnim funkcioinisanjem. A kad je o glavu mogla je i duže. U principu jedan sat je premalo.

Elem ja se postavih za napad na grupu korveta i jedan razarač. Idealna pozicija, krenuo sa proračunima za putanju torpeda i dva cilja odradih. kad pogledah nešto se crveni u porukama a ono upozorenje da mi je ostalo 10 minuta kiseonika. Ne treba da objašnjavam kako se to završilo.

Takođe mi nije jasno kako se hrana troši, posle nedelju dana sam ostao bez hrane ali ok to ćemo vremenom verovatno provaliti koliko treba poneti za određen broj dana.

Nisu jos izbalansirali kiseonik, trebalo bi da traje dosta duze. Dok to ne dodje na red, ja mislim da paljenje onih ventilatora moze da poveca kolicinu kiseonika. Koliko sam ja shvatio, i posada ce moci da "pali" one stapove za kiseonik, pa sve to jos uvek nije sredjeno kako treba.

Za hranu nisam ni ja jos siguran. Takodje je i moguce da neko od posade krade hranu...Mora i na to da se pazi ponekad, ja sam jednog video kako krisom uzima iz ostave (bili smo pod vodom neko vreme pa valjda od stresa, sta li je)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
=FI=Ghost (4.5.2019)
Stara 5.5.2019, 1:46   #19
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Uboot

Mogli su ubaciti manual targeting u tutorijal... uvek mi je zelja bila da naucim to, igrao sam SH5 narodnu verziju bez modova koja je stalno nesto pucala kad je trebalo manulno unositi parametre pa sam odustao od toga i presao na onaj uprosceni sistem.
Taman sam pomislio da ce ovde biti lepo objasnjeno manuelno gadjanje u tutorijalu kad ono nista, vidim ima slicnosti sa SH5, videh da ima ona knjiga sa tipovima brodova, ona nazovi stoperica za racunanje brzine.
Zavrsih tutorijal, igra ima micro stuttere i na PC-u na kojoj ne bi smela da ima nikakvih problema (zadnja verzija danas DL-vana), ima malo vise menadzovanja posade za moj ukus i mogu slobodno reci retardiranu first person kameru kao i SH5 gde je pakao izaci na deck ili vratiti se nazad.
P.S-Zar igri nije ime UBOAT?
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2019, 10:37   #20
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Uboot

^^ Ubacice tutorijale kasnije, za sada tutorial samo na Youtube-u. Puna optimizacija tek na izlasku, mada polako sredjuju stvari pecevima. Videcemo.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com