Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.3.2020, 0:01   #1
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Valorant by Riot Games

Stvarno me zacudilo da nisam nasao thread o ovoj igri. Postoji sansa da sam corav i da nisam video.

Ali u pitanju je igra oko koje se stvara veliki hajp. U pitanju je takticka pucacina koja pretenduje da ugrozi CS.

Ako slucajno neko nije video evo gejmpleja sa alfe

https://www.youtube.com/watch?v=g8am...ture=emb_title

A evo i trejlera

https://www.youtube.com/watch?v=RB4cjkcgP0g


Uskoro ce igra uci u betu pa cemo moci vise da saznamo o samoj igri.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2020, 0:04   #2
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Prvo ovo je tema za podforum Mrezne igre, drugo vec 20 godina kompanije trece da se takmice sa CS-om pa jos niko nije ni prisao. Narocito nece ocigledan pokusaj kopiranja CS-a (od stila do mapa) sa fantasy elementima.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2020, 1:14   #3
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Valorant by Riot Games

CS nije (samo) igra. U svijetu online pucačina CS je standard, benchmark, glowing object, sve i svja.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2020, 9:42   #4
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Ne znam sta su naumili, i kako ce da izgleda finalna verzija, ali trenutno sve ovo izgleda kao da su na kanter nalepili abilitije k'o piletu s*se. Sa Overwatchom ima samo prividno dodirnih tacaka, s tim sto su personaliti karaktera i abilitiji potpuno nemastoviti, monotoni, ponavljaju se. Po tome ih je i Apex Legends oduvao, znaci ni priblizno da pridju bar po tome. Sto se tice samog gejmpleja, drugacija igra od obe, da ih ne uporedjujemo bezveze.

Porede je jos i sa Rainbow Six Siege, igra ima destructible environment kao deo core dizajna, na koju foru oni misle da imaju sta da ponude Siege igracima? A opet, originalnost im je nula, pa ne moze da se kaze ni da ciljaju na neku novu publiku - vec iskljucivo na CS igrace.

Vec sam se raspisao, ali kakve su ono "magije", nula kreativnosti, niti su se potrudili da skockaju u neku pricu da ima veze sa karakterom, nego daj svima dimne bombe i dimne zidove i teraj. I da, naravno, prvi "agent" baci vatru po podu, drugi kiselinu, a treci napravi neku baru.

Ne znam, ajde videcemo kada izadje, ja stvarno ne znam koliko ovo tre ba da se nahajpuje da bi neko igrao. Trenutno, ni da prismrdi kanteru, a ovakvi abilitiji kakvi su sada samo jos vise otezavaju stvari. Da li je do alfe ili gledamo blamazu godine, videcemo uskoro.
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2020, 14:35   #5
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Ja iskreno ne vidim da moze da ugrozi CS. Nego sam stekao general utisak dok sam citao na raznim forumima pa i na twitchu sta kazu ovi pro igraci.

Meni iskreno ovo ne izgleda toliko dobro. Mada se meni ne svidja ni ovaj danasnji CS tako da...
Nekako mi je Apex po meri mada i ta igra ima dosta problema.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2020, 15:48   #6
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Ako impleemntiraju opciju u matchmakingu da se blokiraju rusk igrači, možda im pođe za rukom da bude konkurencija CS:GO.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2020, 16:34   #7
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

E da jednu bitnu stvar sam zaboravio da kazem. Nece biti lootbox-ova. Tako da ostaje da se vidi sta ce uraditi sa mikrotransakcijama s obzirom da ce igra biti besplatna. Kapiram da ce biti neki battlepass.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2020, 21:07   #8
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Kako pricaju, svi agenti ce imati apsolutno identican hit box, dakle hit box agenta nece biti kriterijum pri izboru/balansu. Ne znam dal' to znaci da ce svi imati istu siluetu i hod, kao posledicu. Ovo pitam jer sam procitao da ce zaista biti neki battle pass, neka njihova verzija, s tim sto jedan period (mozda i duzi), nece biti skinova za agente, jer ce kao igra biti nova, i igraci prvo treba da nauce agente, sta ko moze, da prave razliku medju njima i sl. Ali bice skinova za oruzje.
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2020, 14:16   #9
OgnjenM
Član
 
Član od: 16.1.2010.
Lokacija: https://www.ognjenmarceta.com/
Poruke: 271
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 51 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Ako igra ko add me:
ID: JOKERTHESERĂŚOUS
TAG: #EUW

Poslednja ispravka: OgnjenM (12.4.2020 u 14:32) Razlog: ​JOKERTHESERÌOUS#EUW
OgnjenM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2020, 16:35   #10
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Meni ovo sa artističke strane deluje malo otužno. Tek ovde vidim koliko su Blizzard i Valve ispred Riota po tom pitanju.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2020, 20:12   #11
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Meni ovo sa artističke strane deluje malo otužno. Tek ovde vidim koliko su Blizzard i Valve ispred Riota po tom pitanju.
oni su to uradili da bi moglo da se pokrene na gotovo svim relativno modernim racunarima.

sto se tice grafike.. jeste.. izgleda kao blato, ali sve ostalo je na mestu sto se mene tice. i iskreno, dodaje ono sto mi je falilo u CS'u , raznovrsnost.
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2020, 3:31   #12
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Meni je čudno da se i dan danas igra CSGO i slično smeće pored svih ostalih MP igara na tržištu... Čak i Overwatch meni koji ga ne igram kao MP igra ima više smisla od CS-a. Kako je ta igra opstala a Unreal i Quake izumrli nikad mi neće biti jasno. CS je vreme odavno trebalo da pregazi - Siege je bio evolucija CS-a koja je trebalo da se desi odavno. Čak i ovaj Valorant deluje 3x zanimljivije od CSGO u jednom klipu od 3 minuta.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2020, 9:43   #13
OgnjenM
Član
 
Član od: 16.1.2010.
Lokacija: https://www.ognjenmarceta.com/
Poruke: 271
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 51 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Ko prvi rijesi problem sa citerima u FPS-u ce pregaziti ostale. Mada tesko da ce se tako nesto dogoditi u skorije vrijeme, i ovo sto je Riot najavio nekakav svoj anti-cheat cisto sumnjam da ce ista biti bolji od VACnet-a.

Inace koliko sam ja primjetio Valorant je primjenio u igri svega po malo onog sto ostalima nedostaje ne bi li bio konkurentan. Realno da je ovo izbacio bilo ko drugi niko ne bi ovu igricu ni pogledao, nestala bi dok bi rekao "n".

Poslednja ispravka: OgnjenM (13.4.2020 u 9:51)
OgnjenM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2020, 9:47   #14
OgnjenM
Član
 
Član od: 16.1.2010.
Lokacija: https://www.ognjenmarceta.com/
Poruke: 271
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 51 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Ako impleemntiraju opciju u matchmakingu da se blokiraju rusk igrači, možda im pođe za rukom da bude konkurencija CS:GO.
League of Legends ima odvojen region za ruse i turke sto je dobro . Koliko sam vidio iskoristili su dosta stvari sa LoL, tako da ce i to predpostavljam.

OgnjenM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2020, 9:47   #15
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Citat:
OgnjenM kaže: Pregled poruke
Ko prvi rijesi problem sa citerima u FPS-u ce pregaziti ostale. Mada tesko da ce se tako nesto dogoditi u skorije vrijeme, i ovo sto je Riot najavio nekakav svoj anti-cheat cisto sumnjam da ce ista biti bolji od CS-a.
Jedini nacin da resis problem sa cheaterima u FPS-u je da ti igra ne bude dovoljno popularna kako ne bi privukla hack developere. U suprotnom... Bas pre neki dan se neki lik u ranked partiji R6 hvalio kako je kupio cheat na mesec dana - i za to je dao 100e. Ogromne pare zaradjuju ovi sto prave cheatove i cisto sumnjam da nece naci neki exploit u bilo kom anti cheatu. Cak i u Overwatchu sam susretao cheatere, jedan je cak dogurao bio do top 500 NA ranking (i to dok je streamovao) pre nego sto ga je Blizzard (rucno) banovao. Samo sto je tamo mehanika igre takva da protiv jednog cheatera imas sanse.

Ako naletis na spinbotera u CS-u, Siege-u, itd... Racunaj da si izgubio mec.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2020, 9:53   #16
OgnjenM
Član
 
Član od: 16.1.2010.
Lokacija: https://www.ognjenmarceta.com/
Poruke: 271
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 51 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Jedini nacin da resis problem sa cheaterima u FPS-u je da ti igra ne bude dovoljno popularna kako ne bi privukla hack developere. U suprotnom... Bas pre neki dan se neki lik u ranked partiji R6 hvalio kako je kupio cheat na mesec dana - i za to je dao 100e. Ogromne pare zaradjuju ovi sto prave cheatove i cisto sumnjam da nece naci neki exploit u bilo kom anti cheatu. Cak i u Overwatchu sam susretao cheatere, jedan je cak dogurao bio do top 500 NA ranking (i to dok je streamovao) pre nego sto ga je Blizzard (rucno) banovao. Samo sto je tamo mehanika igre takva da protiv jednog cheatera imas sanse.

Ako naletis na spinbotera u CS-u, Siege-u, itd... Racunaj da si izgubio mec.

Da saglasan sam sa tobom, bas sam neki dan gledao ovaj talk na tu temu.


https://www.youtube.com/watch?v=yJHyHU5UjTg
OgnjenM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2020, 11:26   #17
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Citat:
darkowozzd kaže: Pregled poruke
oni su to uradili da bi moglo da se pokrene na gotovo svim relativno modernim racunarima.

sto se tice grafike.. jeste.. izgleda kao blato
Nema veze kvalitet grafike sa artističkim stilom. On je npr. (za mene) kod Team Fortress 2 bio perfektan, a igra nije bila zahtevna i mogla je da se igra na slabijim računarima. Mape su mi takođe proste, nemaju interesantnih detalja kao npr. TF2, CSGO i Overwatch. Zbog toga mi je čudno da je ista osoba art director Valoranta i TF2.

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Meni je čudno da se i dan danas igra CSGO i slično smeće pored svih ostalih MP igara na tržištu... Čak i Overwatch meni koji ga ne igram kao MP igra ima više smisla od CS-a. Kako je ta igra opstala a Unreal i Quake izumrli nikad mi neće biti jasno. CS je vreme odavno trebalo da pregazi - Siege je bio evolucija CS-a koja je trebalo da se desi odavno. Čak i ovaj Valorant deluje 3x zanimljivije od CSGO u jednom klipu od 3 minuta.
Ne bih se složio ni malo. Ja sam uzeo skorije da se malo igram sa botovima i igra je ispolirana maksimalno. Ogromna customizacija svega u klijentu, ogroman community i workshop sa gomilom competitive i practice mapa, modova itd. Sam Valorant je pozajmio dosta toga od CS, to dovoljno govori.

Velika podrška Valvea i drugih organizatora turnira, apdejti i balance promene koje i dalje izlaze, odličan spectator klijent, možda i najveći skill ceiling kao i trenutno F2P stanje sve daje podjednak doprinos tome. Naravno igra ima i bogatu istoriju, da nije nje i da je prva igra u serijalu izašla tek 2012. situacija bi verovatno bila malo drugačija. I Overwatch i Siege su dovoljno kvalitetni i dovoljno drugačiji od CS da mogu da koegzistiraju normalno i nađu svoju publiku.

Citat:
OgnjenM kaže: Pregled poruke
Ko prvi rijesi problem sa citerima u FPS-u ce pregaziti ostale. Mada tesko da ce se tako nesto dogoditi u skorije vrijeme, i ovo sto je Riot najavio nekakav svoj anti-cheat cisto sumnjam da ce ista biti bolji od VACnet-a.
Napraviti igru 100% free od cheatera nikada neće biti moguće ako se gaming ne prebaci u cloud. Baš sam juče pročitao da Valorant ima kernel anticheat driver koji se pokreće sa sistemom i radi nezavisno da li je pokrenuta igra. Naravno i pored svega toga će biti još mnogo - ovakvih stvari.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2020, 11:41   #18
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Problem je šupalj game engine kojem je zadnja stvar na listi online zaštita od exploita jer se ti isti engine-i koriste za konzole, platforma na kojoj igraci daju vise para, pa se ni ne brinu mnogo o hakerima i PC-u.

Jedini nacin zaštite od hakera jesu custom serveri, rucni banovi i kontrola partije na taj nacin. Ili, da je igra toliko skupa i da trazi mjesecnu pretplatu.

Evo primjer sa BF5 koji ne koristi nikakvu zaštitu, ni punkbuster od prije deset godina. I igrati na PC-u je patnja. Nerjetko se mogu vidjeti, ne grupe čitera, vec rasprava istih u chatu gdje su najbolji free cheatovi. A DICE nakon dvije godine od kak osu izdali igru tek treba da ubace auto-balans. Anti-cheat system imaju tek u planu da rade na njemu. Šlag na tortu je da na EU serverima igraju kinezi: https://i.ibb.co/G74MsK2/image.png ..jer igra nema ping limit jer nisu dozvolili da rentamo server kao sto je to do sada bio slucaj zadnjih deset godina. Od neki dan su ukinuti i Afrički serveri pa su i oni prebaceni na EU.

Kinezi su preplavili online trziste sa cheatovima. Imam osjecaj da se osjeti znacajan "bump" od 2017 kada se pojavio PUBG. Ovakav ban-wave nisam nikad prije vidio do prije par mjeseci, a bili su ovako masovni banovi svakih 2-3 minute: https://www.youtube.com/watch?v=Qz5Zv3eAlys

Zbog svega ovoga, nakon dugo godina igranja PVP PC igara, pretezno FPS, cekam da izadju nove konzole pa da se preselim on the dark side. Ili to ili bataliti online igranje skroz. Borba protiv cheatera je borba protiv vjetrenjaca.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2020, 12:21   #19
OgnjenM
Član
 
Član od: 16.1.2010.
Lokacija: https://www.ognjenmarceta.com/
Poruke: 271
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 51 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Napraviti igru 100% free od cheatera nikada neće biti moguće ako se gaming ne prebaci u cloud. Baš sam juče pročitao da Valorant ima kernel anticheat driver koji se pokreće sa sistemom i radi nezavisno da li je pokrenuta igra. Naravno i pored svega toga će biti još mnogo - ovakvih stvari.
1. Citovati se moze i na konzolama samo sto se ne isplati, jer koliko znam nemoguce je ukloniti hardware ban.

2. Tako je, citovanje je jako tesko zaustaviti. Gotovo nemoguce osim ako je sve na cloud-u, ali to jos necemo vidjetu u FPS-u. Sta mogu je promijeniti tip banovanja. Cak i hardware ban se moze zaobici.

Jedini nacin po meni je da se za competetive trazi licni dokument. Da rewarding za overwatch bude bolji i da se na taj nacin banuju citeri, ali to je vic
Isto kao sto se radi u sportskim igrama kad se sumnja na doping.

Nece im puno pomoci kernel anticheat mnogi ga imaju i 'lako' se zaobidje. Nece im pomoci ni machine learning. Video iznad koji sam linkovao govori i o toj temi. Ono u cemu ove stvari pomazi su da bar ociste igre od rage citera. Ali od onih koji se imalo trude da sakriiju ce ostati u igrama.

Ili da operativni sistemi i proizvodjaci competetive igara suradjuju na tom nivou da prilikom pokretanja odredjene igre se stvori sandbox u kom su dozvoljeni samo odredjeni procesi. Mada opet tesko je da ce i to raditi, jer se uvjek nesto moze ubaciti ili kroz drajvere, hendlere, itd. Na kraju krajeva tu su i hardware cheats.

Poslednja ispravka: OgnjenM (13.4.2020 u 12:29)
OgnjenM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2020, 12:35   #20
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Citat:
OgnjenM kaže: Pregled poruke
Nece im pomoci ni machine learning.
Ovo je već diskutabilno. Valve je imao GDC talk na ovu temu i on zaista pomaže. Procenat igrača koji su banovani nakon što su ih igrači prijavili za varanje je bio između 15 i 30 procenata. Nakon flagovanja njihovog machine/deep learning VACnet sistema taj broj je skočio na 80-95%. Naravno lako je uočiti neke blatante čitove, ali ovakav sistem služi za one koji nisu tako očigledni i sa vremenom će biti sve bolji.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Burnout Paradise: The Ultimate Box Densetsu Simulacije vožnje 436 14.3.2018 21:31
Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games) vetar. Konzole 118 26.6.2017 18:38
Olympic Games: London 2012 Devilish Soldier Sportske simulacije 49 24.7.2016 23:40
Prepoznajte igre ;) Carnex O igrama uopšte 33 19.1.2011 13:35
World Cyber Games 2008 hacker_aca O igrama uopšte 54 24.1.2009 20:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com