Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.3.2020, 13:19   #141
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Half-Life: Alyx

To je samo slucaj kada gledas video. Kada igras VR igru nakon par minuta se naviknes.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2020, 14:07   #142
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Half-Life: Alyx

Ovo je više teh demo nego punokrvna igra, nadam se u neuspeh ovih VR pokušaja jer to nije suština gejminga, ako neko želi realizam neka obuče uniformu i neka ide u Idlib, Donbas ili neku sličnu regiju. Ostavite gejmere na miru sa svim tim militari smećem.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku rendzer25 na korisnoj poruci:
Akumu (4.3.2020), Bascelik (3.3.2020), filpan (3.3.2020), Leonida (4.3.2020), Markius (3.3.2020), sp01 (3.3.2020)
Stara 3.3.2020, 14:12   #143
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Half-Life: Alyx

A i mi zadrigli, ćoravi debeljani ne želimo da se pokrećemo dok igramo igrice.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
doctor (4.3.2020), Marko Radonjic (5.3.2020), rendzer25 (3.3.2020)
Stara 3.3.2020, 14:16   #144
Markius
Veteran
 
Član od: 12.7.2007.
Lokacija: Požega
Poruke: 513
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 56 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Half-Life: Alyx

jer se u vecini ostalih drugih stvari krecem/mo, tako da cemu kretanje dok igras igre....
ne znam zasto bi zeleo da se krecem dok igram igre...
inace niti nosim naocare niti sam debeo, a za racunarima od 2000god. to je do coveka ne do igranja sto se tice gojaznosti.
Markius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2020, 14:18   #145
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Half-Life: Alyx

Kakvi uzorci cekaju video igre da bi se kretali A ovo izgleda dosadno kao i sve ostale VR smaracine.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2020, 14:49   #146
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Half-Life: Alyx

Smrt tehnologiji, dajte devedesete i 320x240.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2020, 15:25   #147
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.394
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Half-Life: Alyx

Na klipovima se mogu videti neki zanimljivi i inovativni momenti što se tiče samog gejmpleja, pogotovo korišćenje oružja i zaklona! Kada recimo Alyx provuče ruku kroz dve daske kako bi upucala protivnika izgleda veoma kul (za jedan VR naslov)! Svidja mi se i interakcija sa okolinom i podešavnja načina kretanja u igri što mislim da je dobra stvar što su uveli te opcije.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2020, 16:12   #148
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Half-Life: Alyx

Ma koja tehnologija, prikazali su skup gimmick gameplay elemenata. Da imaju sta da ponude oni bi izbacili punokrvan naslov, ovako, loze svoje paljevine.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2020, 16:47   #149
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Half-Life: Alyx

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Ma koja tehnologija, prikazali su skup gimmick gameplay elemenata. Da imaju sta da ponude oni bi izbacili punokrvan naslov, ovako, loze svoje paljevine.
Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Kakvi uzorci cekaju video igre da bi se kretali A ovo izgleda dosadno kao i sve ostale VR smaracine.
Citat:
rendzer25 kaže: Pregled poruke
Ovo je više teh demo nego punokrvna igra, nadam se u neuspeh ovih VR pokušaja jer to nije suština gejminga, ako neko želi realizam neka obuče uniformu i neka ide u Idlib, Donbas ili neku sličnu regiju. Ostavite gejmere na miru sa svim tim militari smećem.


Ljudi prikazu jednu od najinteraktivnijih igara ikad, citav svijet se odusevljava samo ljudi ovdje smatraju da je ovo tech demo pun gimmick-a koji je Valve napravio jer nema pojma sta radi.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2020, 16:53   #150
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Half-Life: Alyx

Ste culi? Ima da se odusevljavate.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Exia (3.3.2020), player1 (4.3.2020), Vlajk@ (3.3.2020), White Ripper (4.3.2020)
Stara 3.3.2020, 16:57   #151
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Half-Life: Alyx

Meni ovo baš deluje dobro i po prvi put zapravo imam zelju da probam VR igru. Samo obavezno da bude kontinualno kretanje, ona skokovita me ubiše u pojam za samo par min klipova.

A tehnički super izgleda. Ne znam da li je do osvetljenja, dizajna ili čega već, ali prosto ostavlja utisak ispeglanosti i kvaliteta.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2020, 17:09   #152
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Half-Life: Alyx

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Ljudi prikazu jednu od najinteraktivnijih igara ikad citav svijet se odusevljava samo ljudi ovdje smatraju da je ovo tech demo pun gimmick-a koji je Valve napravio jer nema pojma sta radi.
Naravno da znaju sta rade, nisi ti jedini njihov fanboy, ima vas vala koliko hoces.
Sta su tacno pokazali, da mozes da vratis granatu? Ili ono teleport-kretanje? Sta te je tacno odusevilo? Da ne pravi valve i da ne nosi skin Half-Life-a odusevio bi se djoku.

Ako je to skok u VR igrama koga zabole, da se igra kao klasicni suter ovo bi bilo smesno... drma vas hajp i fanbojizam, nista vise.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2020, 17:25   #153
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Half-Life: Alyx

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Naravno da znaju sta rade, nisi ti jedini njihov fanboy, ima vas vala koliko hoces.
Sta su tacno pokazali, da mozes da vratis granatu? Ili ono teleport-kretanje? Sta te je tacno odusevilo? Da ne pravi valve i da ne nosi skin Half-Life-a odusevio bi se djoku.

Ako je to skok u VR igrama koga zabole, da se igra kao klasicni suter ovo bi bilo smesno... drma vas hajp i fanbojizam, nista vise.
To je yato sto sve gledas kao da je ovo standardna igra. Ovde nema da pritisnes dugme i da animacija i igra odradi svoje. Ti fizicki sve radis. Jedan od dizajnera iz Valve-a koji je radio na igri je odrzao citavu jednu prezentaciju o vratima i nacinu interakcije sa istim u HL Alyx jer ponavljam nema dugmeta da pritisnes i da se sve automatski odradi nego ti sve fizicki radis. Ljudi su se odusevljavali kada je prvi The Division demo pokazao kako protagonista zatvori odskrinuta vrata od automobila kada prodje pored njih. A pogledaj sta u HL Alyx mozes da radis sa tim istim vratima od vozila.

Igranje VR igara je nesto sasvim drugacije i kada to shvatis ovo sto je Valve prikazao jeste impresivno.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2020, 17:29   #154
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Half-Life: Alyx

Otvaranje i zatvaranje vrata me ne impresionira. VR ili ne. Sorry.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
player1 (4.3.2020), Vlajk@ (3.3.2020)
Stara 3.3.2020, 17:41   #155
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.394
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Half-Life: Alyx

Jedino što može da podbaci je priča, autori su savetovali igrače da obrnu Half-Life 1 i 2 još jednom radi Alyx, ali ako se desi da i ovde ostane sve na misteriji i da igra vuče igrače za nos bezveze kao recimo Shenmue III koji su igrači čekali jedno 18 godina, mislim da bi takav rezultat proizveo negativne reakcije.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2020, 21:27   #156
Rkoma
Starosedelac
 
Član od: 12.8.2010.
Poruke: 1.395
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 207 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Half-Life: Alyx

Ravnodusan sam i krivo mi zbog toga...
Mozda zato sto sam prerastao ovo a mozda i zato sto nemam opremu.
Ali drago mi je sto je u vreme fortnajta i ljubicastih kosica half life opet popularan.
Rkoma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2020, 22:00   #157
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Half-Life: Alyx

VR dolazi, ready or not.. Meni su standardne igre dosadile, sve isto samo menjaju grafiku...vreme je bilo za nesto novo! A sto se nasih komentara tice - ko pita zabe kada se bara zatrpava...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2020, 0:57   #158
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Half-Life: Alyx

Citat:
Markius kaže: Pregled poruke
ne znam zasto bi zeleo da se krecem dok igram igre...
1. Ja sam se toliko nagojio od sedenja da bi mi apsolutno prijalo - samo kad bih imao soma evra za Index.
2. Mnogi od nas doživljavaju igre kao nešto više od klikni-trči-pucaj-skači i naučili smo da cenimo kvalitetno odrađena multilayered single-player iskustva jer za takvu igru treba najviše veštine i vremena i talenta - kao za dobar film ili knjigu.

Ne kažem da ti lično nisi jedan od takvih nego jednostavno kažem kako posmatram iz svoje perspektive sve ovo.

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Smrt tehnologiji, dajte devedesete i 320x240.
E, ali ta estetika je besmrtna, Quake na Pentiumu u toj rezoluciji na 15" CRT-u je čist hedonizam za mene.

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Otvaranje i zatvaranje vrata me ne impresionira. VR ili ne. Sorry.
Znaš šta, kad budeš probao igru dođi pa piši opet ovakve gluposti. Isto važi i za ostale uključujući dexa koji najavljuje GOTY na osnovu par klipova. Kad se malo bolje sagledaju ovi gameplay klipovi činjenica da su igru napravili da može da se igra teleportovanjem ali i smooth kretanjem odmah stvara dosta potencijalnih problema što se tiče određenih problema sa time koliko visoko ova igra zapravo može da puca jer se stvara dosta jasna slika o tome šta su smeli da urade a šta ne u okruženju gde možeš da biraš način kretanja kroz isto.

Sigurno će biti sjajan linearan niz fino ispeglanih skriptovanih sekvenci iskombinovanih sa lepo osmišljenim interaktivnim okruženjem - ali realno VR je u ovoj formi koju sada imamo tu i dostigao peak i HL:A će samo pomoći, kao zamorče, da se to malo bolje proda i da se vidi da li će VR ostati gimmick ili će polako da se useli svima u domove sa next-gen konzolama.

Ja glasam za varijantu da nam se useljava u domove, ne bih imao ništa protiv da se prave igre koje baram i delimično podržavaju VR: simulacije, rail shooteri itd. VR-only se ionako neće desiti još ko-zna-koliko, ali krajnje je vreme da polako uđe u mainstream i da krenu da padaju cene uređajima.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2020, 8:38   #159
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Half-Life: Alyx

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
1. Ja sam se toliko nagojio od sedenja da bi mi apsolutno prijalo - samo kad bih imao soma evra za Index.
2. Mnogi od nas doživljavaju igre kao nešto više od klikni-trči-pucaj-skači i naučili smo da cenimo kvalitetno odrađena multilayered single-player iskustva jer za takvu igru treba najviše veštine i vremena i talenta - kao za dobar film ili knjigu.

Ne kažem da ti lično nisi jedan od takvih nego jednostavno kažem kako posmatram iz svoje perspektive sve ovo.



E, ali ta estetika je besmrtna, Quake na Pentiumu u toj rezoluciji na 15" CRT-u je čist hedonizam za mene.



Znaš šta, kad budeš probao igru dođi pa piši opet ovakve gluposti. Isto važi i za ostale uključujući dexa koji najavljuje GOTY na osnovu par klipova. Kad se malo bolje sagledaju ovi gameplay klipovi činjenica da su igru napravili da može da se igra teleportovanjem ali i smooth kretanjem odmah stvara dosta potencijalnih problema što se tiče određenih problema sa time koliko visoko ova igra zapravo može da puca jer se stvara dosta jasna slika o tome šta su smeli da urade a šta ne u okruženju gde možeš da biraš način kretanja kroz isto.

Sigurno će biti sjajan linearan niz fino ispeglanih skriptovanih sekvenci iskombinovanih sa lepo osmišljenim interaktivnim okruženjem - ali realno VR je u ovoj formi koju sada imamo tu i dostigao peak i HL:A će samo pomoći, kao zamorče, da se to malo bolje proda i da se vidi da li će VR ostati gimmick ili će polako da se useli svima u domove sa next-gen konzolama.

Ja glasam za varijantu da nam se useljava u domove, ne bih imao ništa protiv da se prave igre koje baram i delimično podržavaju VR: simulacije, rail shooteri itd. VR-only se ionako neće desiti još ko-zna-koliko, ali krajnje je vreme da polako uđe u mainstream i da krenu da padaju cene uređajima.
Poenta ona dva GIF-a koja sam postavio nije bila najava GOTY nagrade nego sala jer u jednom vidis kako igrac koristi vrata od vozila koja otvori kao cover, a prime par godina ljudi se odusevljavali zatvaranjem vrara u The Divison. A drugi GIF prikazuje igraca kako uzima spricu iz portabilnog WC-a sto je zaista smjesno.

Druga stvar koju si pomenu je kretanje koje je prakticno najmanji problem u ovoj igri. Problem sa VR igrama je interaktivnost jer sve prakticno mora biti bazirano na fizici, nema animacija standardnih. Zato sam spomenuo vrata I problem sa vratima. U standardnim igrama pritisnes dugme koje da komandu engine-u da pokrene animaciju, u najboljem slucaju kao tipa novi CoD moguce je odskrinuti vrata ali to je I dalje unaprijed animirano. U HL Alyx mozes da otvoris vrata prakticno kako hoces jer imaju fizicka svojstva pravih vrata.

Sad uzmi to I pomnozi sa brojem interaktivnih predmeta u igri pa vidi koliko je to kompleksno I na sta se sve moralo misliti od pocetka rada na igri. Ljudi prosto nece ili ne mogu da shvate da VR podize gameplay na jedan drugaciji nivo gdje je igrac prakticno gamepad, gdje svaki pokret ruke u stvarnosti je pokret u samoj igri. Naravno ovo je tek pocetak VR-a koji ima jos mnogo prostora za rast, ali vec sada moze da se vidi potencijal I igre kao sto je Half Life Alyx prikazuju taj potencijal I guraju tehnologiju naprijed.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2020, 14:00   #160
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Half-Life: Alyx

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Samo obavezno da bude kontinualno kretanje, ona skokovita me ubiše u pojam za samo par min klipova.
Ovo je i meni prvo zapalo za oko. Iz "uh, ovo bih rado probao" sam dosao do "au jbt, ovo kao ona Rambo igra od pre par godina" za par sekundi.

Jasno mi je da Valve cilja na inovativnost pri svakom novom naslovu, ali sam siguran da bi se masa (pa i ja sam) daleko vise obradovala konvencionalnom first-person shooteru.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Half Life 2 Smoke Akcione igre 972 29.4.2020 19:00
Duplicate CD-key ya Half Life pmale O igrama uopšte 4 20.1.2011 19:59
Half Life 2 Red Wing Male igre 9 2.11.2010 18:46
Najbolji half life svih vremena Bozidar Akcione igre 59 14.4.2009 16:58
Half Life Priča grdja O igrama uopšte 23 20.5.2008 18:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com