Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.3.2014, 2:31   #421
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Meni se ne svidja ta njegova ideja da stilski poveze Gospodara i Hobita. Mnogo bih vise voleo da Hobit nije trilogija, nego da postoji samo jedan deo u duhu knjige. Tako bismo verovatno dobili jedan vrlo zabavan film umesto tri filma koji su okej kad ih gledas u bioskopu, ali inace nisu nista posebno.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2014, 3:19   #422
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
jaomile kaže: Pregled poruke
Ja sam samo siguran, da je Del Toro rezirao i da je bio drugaciji od Gospodara pola ljudi bi se zalilo sto nije Džekson opet rezirao jer to nije to sta su ocekivali.
Kao što druga polovina kuka sad što Džekson jeste opet režirao, a neki iz te polovine bi kukali svejedno ko da je režirao.
Jednu stvar mislim da niko ne može da ospori (ne kažem da neće da pokuša), a to je da Džekson voli taj svet. E sad to što se njegove neke ideje i viđenja stvari ne dopadaju svima...
I da, ne kažem da neke odluke nisu debelo motivisane potencijalnom zaradom, naprotiv, ali filmovi koštaju novac, i očekuje se da taj novac ne samo vrate nego i da zarade preko, jednostavno je tako. Neko podilazi poblici, neko radi šta misli da treba pa ako prođe prođe, neko malo od oba. I besmisleno je melti više na tu temu.
Na primer što rekoše u Half In the Bag, voleo bi da J.J. Abramsa boli za Star Trek universe 1/4 kao Džeksoan za Lotr, i da nije samo puki odrađivač posla.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2014, 3:20   #423
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Meni se ne svidja ta njegova ideja da stilski poveze Gospodara i Hobita. Mnogo bih vise voleo da Hobit nije trilogija, nego da postoji samo jedan deo u duhu knjige. Tako bismo verovatno dobili jedan vrlo zabavan film umesto tri filma koji su okej kad ih gledas u bioskopu, ali inace nisu nista posebno.
Ok, boldovano razumem u potpunosti, ali opet nije neshvatljivo zasto je Dzekson isao na isti stil. Sto se tice duzine, da je jedan film, onda bi se ljudi bunili sto je pola knjige izbaceno. Dobili bismo zabavan film svakako....sve u svemu, narodu se ne moze ugoditi.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2014, 3:31   #424
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Re: Hobit

Citat:
Leon da Vinci kaže: Pregled poruke
.....ali niko ne može da ospori da je Džekson uradio odličan posao u vizuelizaciji Srednje Zemlje i karaktera.Filmovi meni samo zaokružuju jednu celinu u kombinaciji sa knjigom. Tako da sledeći put kad budem čitao Hobit-a ( po 25 put ) imaću mnogo lepši zamišljeno vizuelni doživljaj knjige nego ranije. Tako je bilo i sa Gospodarima ( istina njih sam čitao duplo više ali mi to nimalo nije smetalo )
Nikakav CGI ne moze da zameni moju mastu.
Predele i likove koje zamisljam, kao i osecaj koji imam citajuci neko delo nikako ne moze da znacajno unapredi ekranizacija istog dela.
Film moze da dopuni, u manjoj meri izmeni, ili u najbolju ruku potvrdi moju predstavu o nekom svetu ili likovima.
Izjaviti da ces posle gledanja filma imati MNOGO lepsi vizualni dozivljaj dela koje ces procitati 25. put je apsurdno.
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2014, 4:37   #425
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.201
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Del Torov plan je bio da prvi deo Hobbita u pocetku bude stilski drugaciji od LotR triologije, ali kako bi oba filmova odmicala polako bi se priblizavala Jacksonovom stilu u LotR triologiji sve do kraja 2 dela koji bi pokusao da imitira taj stil. Filmovi su trebali da imaju mesavinu animatronicsa i CGI-a sto bi sigurno donelo mnogo bolje vizuelne rezultate od cistog CGI-a ali Peter Jackson je nazalost od The Return of the King postao mnogo lenj sto se tice specijalnih efekata. Prvi deo je po Del Torovom planu trebalo da se zavrsi negde gde se The Desolation of Smaug otprilike zavrsio, odnosno najverovatnije jos malo posle toga. Drugi deo je trebao da bude ono sto ce sada biti treci deo i za njega je i Del Torov plan bio da koriste i razviju i delove price koji nisu napisani originalno u Hobitu ali ih ima u LotR dodacima i Tolkonovim beleskama.

Scenario je maltene na kraju ostao isti, Del Toro je ucestvovao u njegovom pisanju, samo je prvi deo filma razdvojen na 2 dela, zato i ta dva filma nisu ostavila toliko veliki utisak kao sto smo ocekivali. Mislim da ce treci deo biti mnogo bolji jer je od pocetka zamisljen kao jedan film, mada mislim da bi Del Torov film bolje izgledao. Jackson je nazalost, sto se specijalnih efekata tice, i dalje ostao zaglavljen u vreme kada je snimao LotR triologiju, i moj je utisak, ko sto sam vec pomenuo, da se ulenjio. Inace, i on je pretalentovan reziser. Bad Taste, Meet the Feebles, Braindead, The Frighteners, The Felowship of the Ring i The Two Towers su remek dela, svaki u skladu sa svojim budzetom. Heavenly Creatures jos uvek nisam gledao.

Poslednja ispravka: simke85 (29.3.2014 u 4:51)
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2014, 12:28   #426
Leon da Vinci
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 66 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Crytek kaže: Pregled poruke
Nikakav CGI ne moze da zameni moju mastu.
Predele i likove koje zamisljam, kao i osecaj koji imam citajuci neko delo nikako ne moze da znacajno unapredi ekranizacija istog dela.
Film moze da dopuni, u manjoj meri izmeni, ili u najbolju ruku potvrdi moju predstavu o nekom svetu ili likovima.
Izjaviti da ces posle gledanja filma imati MNOGO lepsi vizualni dozivljaj dela koje ces procitati 25. put je apsurdno.

...Izvlačim iz apsurda tri zaključka: svoj revolt, svoju slobodu i svoju strast...

Albert Camus
Leon da Vinci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2014, 2:49   #427
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Hobit

Pa..evo videli smo i zadnji film ove trilogije. Kakvi su utisci?
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2014, 4:06   #428
vozar.b
Starosedelac
 
Član od: 25.4.2011.
Lokacija: Kisač (21211) Srbija
Poruke: 1.771
Zahvalnice: 196
Zahvaljeno 430 puta na 407 poruka
Određen forumom Re: Hobit

ukratko dobar film ali ocekivao sam mnogo vise, prva dva su mi bolja!
nekako mi nesto nedostaje, kao da mi se nisu povezali skroz hobit i gospodari, neznam ni sam...
scene borbe su dobre ali opet orlovi (ili kakve su vec te ptice) spasavaju stvar. neka ocena 7/10
vozar.b je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2014, 9:43   #429
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Meni se ne svidja "pacing" u ovom poslednjem filmu. Imam utisak kao da sam gledao produzeno finale nekog dugog filma, umesto zaseban film. Nemas vremena da upijes radnju, odmah ide finale.

Takodje, nekako mi deluje da bi mnogo bolje bilo da je Smaugov deo prebacen u drugi deo. Imao bih jednu zaokruzenu celinu i jednom filmu, umesto vestackog deljenja na dva dela.

Daleko da je los, film, ovo je vise posledica toga da su sva tri filma snimana zajedno, i da podela radnje na 3 dela nije najsjajnije uradjena.

Poslednja ispravka: player1 (21.12.2014 u 21:45)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
caine (21.12.2014), ezenkiel (21.12.2014), Packy (25.12.2014)
Stara 21.12.2014, 21:33   #430
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Sjajna recenzija: http://urbanbug.net/magazin/vest/hob...-je-to-trebalo


^ Pažnja, spojleri!!!!
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Asmodeus (22.12.2014), ezenkiel (21.12.2014), nexexcalibur (22.12.2014), xandar (22.12.2014)
Stara 22.12.2014, 0:37   #431
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Cudo ovo nisi stavila?

http://urbanbug.net/magazin/vest/hob...tno-ostvarenje

Inace ne slazem se sa ovim gore izrecenim, moja savest se prigovara da ovaj film zasluzuje vise kategorija ''epskih'' zlatnih malina za izvodjenje u najliberalnijoj formi. Previse eufemizma ovde.
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2014, 10:01   #432
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Da, sjajna rezencija za one koje zanima koliko se onima kojima se nisu svideli prethodni Hobiti svideo ovaj deo.

Hint: cik pogodi
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Nikola16789 (28.12.2014), Skenderevo (23.12.2014)
Stara 22.12.2014, 14:16   #433
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Meni je Hobit skroz ok, ali sam ipak očekivao da će biti bolji, kad je već rastegnut na tri filma. Ono što me je najviše iznerviralo (kroz sve djelove) je Tranduil - ne sam glumac, po meni je fenomenalno odglumio, ima baš ono dostojanstveno, hladno, vilenjačko držanje koga nije briga za "niže" rase - nego njegova pojava na jelenu, losu, šta li već jaše

Također, Radagasta sam zamišljao kao "udarenog", ali nešto tipa radikalnog borca za zaštitu okoline, a ne onako preplašenog čarobnjaka.

U principu, da je sama bitka bolje urađena, sve bih ostalo zaboravio. Ipak, 5 armija na bojnom polju, gdje se ne zna "ko tu koga," iznenadni savezi, okretanje leđa saveznicima, pojava armija "niotkuda"... Sve sam to očekivao ovdje, a ispala je od svih bitaka u svih 6 djelova Gospodara Prstenova nekako najgore urađena bitka.

Da! Stvarno su mogli, kad su veće rastegli film na tri dijela, da makar jednom rečenicom kažu odakle Dain sa njegovom armijom patuljaka
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2014, 14:57   #434
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Hobit

Meni je prvi deo bio OK, drugi takodje ali mi je trojka bila bas onako MEH. Opet gomila nekih bespotrebnih akcionih scena (neke od njih su zaista preterane), takozvanih comic relief momenata...knjiga jeste saljiva, ali ako je Piter vec krenuo na nesto ozbiljniju interpretaciju onda seckanje nekih ozbiljnijih momenata tim humorom po meni ne odgovara. U redu donekle ali ovde mi je malo zasmetalo. Ne znam, nekako mi se citav film nije uklopio. Radnja i samo desavanje svuda....bitka ovamo, bitka onamo....Na kraju nisam imao osecaj nekog dugog putovanja i "sita i reseta" kroz koje je druzina prosla tokom svih ovih godina za razliku od LOTR.....Nesto mi sve to kod treceg dela nije leglo, nigde tacke ni zareza sto bi se reklo.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
caine (22.12.2014)
Stara 22.12.2014, 15:03   #435
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Hobit

Po meni je najveći propust trećeg dela (na stranu sve "moglo je ovako" i "trebalo je onako" zamerke) to što se na kraju...
Spoiler za šta to:
...ni ne pomene Arkenstone oko kog se dobar deo radnje i vrti. Patuljci došli, odbranili planinu i onda? Treći deo (meni) deluje zbrzano i nedovršeno.
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
Asmodeus (22.12.2014), bokela (23.12.2014), Cvellessar (23.12.2014), ezenkiel (23.12.2014), Packy (25.12.2014), pentraksil (25.12.2014), Yonai (22.12.2014)
Stara 22.12.2014, 15:08   #436
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Ja se u ovom slucaju moram donekle sloziti sa recenzijom koju je linkovala Iris, bespotrebna melodrama i forsiranje nakalemljenih narativnih niti, potpuno pogubljena i nabacana prica, Dzeksonov bespotreban fan service koji bi vise prilicio Marvelovim junacima.
Na sve to mi utisak u filmu dodatno upropastio HFR rezim projekcije, gde sam tokom celog filma pokusavao da se naviknem na "prebrzih" 48 slika u sekuni. Trudio sam se da suzbijem komicni efekat tv-novele ili zivog televizijskog programa koji mi nije dao mira i samo mi dodatno srozao kompletan utisak o filmu. Imao sam utisak kao da sam bio na setu, potpuno se magija gledanja filma u bioskopu izgubila. Takodje mislim i da je Dzekson namerno koristio prebrze pokrete kamerom u nekim scenama, koje bi u klasicnoj projekciji bile previse "seckave" zbog nizeg frejm rejta. Resio je izgleda da poigra sa ocekivanjima i percepcijom gledalaca koji to do sada nisu iskusili.
U svakom slucaju, nekome (meni) ko preferira da igre igra u 60 frejmova u sekundi, gledanje filma u HFR projekciji je potpuno poremetilo uzitak i odbilo od pomisli da ponovo odgleda nesto u pomenutom formatu.

Hahaha, kakav kralj, isplakah se:

http://www.b92.net/kultura/vesti.php...&nav_id=939184

Poslednja ispravka: Asmodeus (22.12.2014 u 16:51)
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2014, 20:24   #437
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
A njegovi filmovi su pravljeni prema istinitim dogadjajima? Novela, knjiga, strip sve je to isto, ali lik misli da njegovo g*vno mirise

Inace slazem se sa urbanbug recenzijom, samo sto je meni daleko gori utisak. Sta reci kad mi je najinteresantniji momenat u filmu

Spoiler za .:
kad cave troll ulece glavom u zidine
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2014, 21:14   #438
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Spoiler za .:
kad cave troll ulece glavom u zidine
Hehehe, indeed

Ostatak filma... nista sto zavredjuje ovoliku paznju koju dobija. Doduse meni ni prva 2 dela nistu bili nista specijalno. Posle svakog odgledanog Hobita sve vise mi se gleda LOTR ponovo.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2014, 0:02   #439
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Serijal je dostigao kulminaciju nekako u drugom delu. Ovo sad je bilo..pa..jurcanje, tamo-vamo bez mnogo mozga. Jeste, drzi se film (uglavnom) price iz Hobita ali..dzabe mu je sve to jer je nekako "tanak". prva dva dela su bolja. Rasplet LOTR ogranka je prilicno kratak i nekako nespretno izveden ali je, recimo.. prihvatljiv. Dobro je primeceno da ima puno "melodramatisanja", narocito prilikom umiranja (podseca na neke partizanske filmove iz proslog veka samo sa vecim budzetom) Zasto se svi potomci Trora (ukljucujuci i njega licno) ponasaju na isti nacin (Torinovo "ludilo") - nije objasnjeno. Na delu je zapravo prokletstvo jednog od sedam patuljackih prstenova moci koje je Sauron iskovao za njih. Moglo je sve ovo puno bolje, cak i sa mnooogooo manjim budzetom. 3D efekti su odlicni i to je i najveci kvalitet filma.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
bokela (24.12.2014)
Stara 23.12.2014, 17:39   #440
Cvellessar
Novi član
 
Član od: 1.4.2011.
Lokacija: Čačak
Poruke: 5
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Jedan meni veliki propust je što je Beorn iz nekog razloga rešio da se učlani u 63. padobransku i svoju (inače bitnu) ulogu zameni sa pet sekundi boravka u vazduhu čisto onako aj da ubacimo i njega da ne bude da smo ga zaboravili.
Cvellessar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Cvellessar na korisnoj poruci:
bokela (24.12.2014), ezenkiel (24.12.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com