Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.12.2012, 20:27   #1
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Problem sa..napajanjem?

U poslednje vreme sam imao jako cudne probleme sa kompom, nekoliko puta sam reinstalirao win7 i poslednji put pre 2 dana, imao sam probleme sa nekim virusom, bsodima, amd gpu drajverima..

Juce mi se desilo nesto cudno, komp se odjednom sam ugasio dok sam blenuo po netu. Napajanje je ocz stealth xtreme 500w. Kada se ugasio komp prekidac na napajanju nije bio osvetljen, izvadio sam kabl, sacekao malo i vratio i prekidac se upalio i naravno, upalio sam komp. Ali onda je pisala ono bootmgr is missing i preko usb flasha sa win7 sam uspeo da repairujem sistem ali sam primetio da je aktivator nestao pa sam opet to morao da odradim.

Onda sam igrao wrc3 i fc3, cisto da proverim kako reaguje napajanje na opterecenje i sve je bilo ok. Intel burn test nisam hteo da palim, reko ako je napajanje mozda rikne i sprzi nesto.

Nekako sam imao osecaj da ce i danas isto da se desi i dok sam blenuo na netu komp se restartovao, onda sam namerno uzeo da igram fc3 i posle 2 min komp se ugasio a napajanje je delovalo mrtvo.

E sad.. ja sam ovo ocz napajanje dugo, svakodnevno palio i gasio na dugme jer mi je smetalo crvcanje i pistanje dok iznad glave nocu dok sam ziveo u NS, kada sam se vratio u Va nastavio sam sa tom praksom ali se pistanje smanjilo i ono dugme je pocelo da daje znake kao da gubi kontakt, uz neko cvrcanje, pa sam prestao. Ovih dana dok sam reinstalirao win7 nekoliko puta sam posle duzeg vremena koristio to dugme jer sam cistio graficku i moguce je da se od pritiskanja dodatno shebalo.

Pre 2 nedelje sam iz zezanja vrteo I.Burn test oko 1h i sve je bilo ok na max opterecenju.

Sta mislite, da li je ovo moje laicko misljenje tacno, da je napajanje ok ali da to dugme od upotrebe silne pravi problem tj gubi kontakt? Probao bih u win win servisu u Va da dam komp onim likovima da ispitaju, da ne menjam napajanje ako ne moram i da se servisira to jbno dugme ako moze.

Do tada cu samo da slusam muziku, gledam filmove i surfujem da ne bih opteretio napajanje. Cimam se da ne povuce za sobom jos neke komponente..

Da napomenem samo da sam jedva sad upalio napajanje i to tako sto sam pritisak fokusirao na sam kraj prekidaca i tek tad se upalilo napajanje, zato i mislim da je samo do prekidaca.

Aj pomagajte, jel video neko nesto slicno, nadam se da u ww servisu nece reci namerno da mora novo napajanje, ok su i veoma korektni bili do sada u smislu da nisu potencirali kupovinu kod njih.

I ako moze brzinska preporuka za neko napajanje iz WW koje bi odgovaralo mojoj konf (racunajte da ce sledeca graficka jos manje da trosi), budzet idealno oko 7k din, max 10k din..

Al bas me zanima da li ovo dugme moze da se servisira, izvalio sam da gubi kontakt i da je to verovatno problem, da je crklo napajanje sad ovo ne bi ni pisao sa kompa.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2012, 20:52   #2
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Problem sa..napajanjem?

Sto se napajanja u WW tice mislim da je ovo odlicno i ok odnos cena/dobijeno CHIEFTEC APS-550S 550W.

Link
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
HSVstoned (4.12.2012)
Stara 4.12.2012, 21:00   #3
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Problem sa..napajanjem?

HSV meni se desilo pre 2 godine da sam paljenjem i gasenjem na dugme napajanja uspeo skoro da ga upalim.Bukvalno.Varnica (plava) je izletela i poplasio sam se. Nisam smeo da pridjem racunaru, srecom izgorelo samo napajanje. Otad kad bas moram gasim na uticnici. Znam da je bezbedno. Ovom dugmetu na napajanju uopste ne verujem.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
HSVstoned (4.12.2012), sale94 (13.12.2012)
Stara 4.12.2012, 21:09   #4
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Problem sa..napajanjem?

Zanima me da li ovaj prekidac moze da se servisira jer je ocigledno samo to problem?

U sezoni grmljavina sve sam gasio preko prekidaca na produznom kablu, znao sam da je ovo dugme pri kraju.

Stvarno bi bilo lepo da ovo moze da se servisira i da ne moram bezveze da kupujem novo napajanje samo ne znam gde da nosim u Va, da nadjem neki proveren servis.

Za 7k u ww ima Thermaltake 650w Smart napajanje koje je dobilo sasvim ok ocene..
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2012, 21:15   #5
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Problem sa..napajanjem?

Ne razumem se mnogo u napajanja, ali iskreno kad bi me jednom napajanje izdalo cak i za banalnu stvar, ja bih ga menjao. Sa strujom se nije igrati (moje misljenje). E sad fora je sto ti koristis bas skupa napajanja (ipak ja cimam FSP 450W), pa ti se logicno ne isplati novo (skupo je), ali ja nesto i ne verujem nasim serviserima. Kad se samo setim kako su mi popravljali pre monitor i dvd (u ono vreme dok je to bio luksuz)...
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
sale94 (13.12.2012)
Stara 4.12.2012, 21:28   #6
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Problem sa..napajanjem?

Ovaj put se ne slazem sa tobom brate Napajanje za razliku od drugih komponenti UVEK ALI UVEK TREBA DA SE UZIMA NOVO I TACKA Puno razloga ima.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2012, 21:38   #7
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Problem sa..napajanjem?

Ja se slazem da je napajanje veoma bitno ali ako je samo taj prekidac u pitanju i ako moze da se popravi onda bi bilo malo glupo da kupujem novo. Mada, ovo je vec 3 i po god staro, mozda je i vreme za menjanje jer danas sve prave da rikne cim izadje iz garancije.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2012, 21:52   #8
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Problem sa..napajanjem?

Popravice ti oni napajanje 100% ,jer vidim mnogo servisera koji kupuju crknuta napajanja na KP i slicno. Pa preprodaju. Tako da sigurno se moze popraviti, ne verujem ni da ce ti 1000 dinara uzeti, ako je prekidac, samo ja bih to ipak menjao, posto verovatno neko ko ima takvo napajanje ima i mocan racunar.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
sale94 (13.12.2012)
Stara 4.12.2012, 22:23   #9
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru
 
Član od: 14.7.2007.
Lokacija: Suna/McSteel
Poruke: 1.260
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka
Određen forumom Re: Problem sa..napajanjem?

Može da se sredi samo dugme. Doduše, ne mora ono biti jedino što je "na izmaku snaga". Kondenzatori su dežurni krivci u napajanjima, i to sa dobrim razlogom

Ako je samo dugme, ono može da se promeni ili da se premosti. Ako su i kondike, u Srbiji je skoro nemoguće kupiti išta zglavno, a da stavljaš neki tamo Yageo ili Jamicon (što je otprilike vrh ponude ovde) je manje-više besmisleno, jer to nisu low-ESR, power filter kondike...
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nepotpisani Čitalac na korisnoj poruci:
HSVstoned (4.12.2012)
Stara 5.12.2012, 21:21   #10
Bakster
Član
 
Član od: 24.11.2012.
Lokacija: ;)
Poruke: 326
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 64 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Problem sa..napajanjem?

Citat:
Nepotpisani Čitalac kaže: Pregled poruke
Može da se sredi samo dugme. Doduše, ne mora ono biti jedino što je "na izmaku snaga". Kondenzatori su dežurni krivci u napajanjima, i to sa dobrim razlogom

Ako je samo dugme, ono može da se promeni ili da se premosti. Ako su i kondike, u Srbiji je skoro nemoguće kupiti išta zglavno, a da stavljaš neki tamo Yageo ili Jamicon (što je otprilike vrh ponude ovde) je manje-više besmisleno, jer to nisu low-ESR, power filter kondike...
Hmmmm.... mozda covek zna nekog ko drzi tv servis ili nesto slicno pa taj hoce/moze da mu naruci neke kvalitetnije kondezatore to bi mu bilo super, ali ako ne... bolje novo sad nego novo uz jos koji deo kompa...
Bakster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bakster na korisnoj poruci:
sale94 (13.12.2012)
Stara 6.12.2012, 4:14   #11
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Problem sa..napajanjem?

Komp vec duze od 24h radi odlicno, igrao sam fc3 i vrteo Intel Burn test na max.. znaci izgleda je samo do tog prekidaca na napajanju pozadi, ocigledno polako gubi kontakt.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa novim napajanjem Kosinus Ostale komponente 4 16.5.2011 12:20
Problem sa napajanjem i strujom...valjda youngster Kvarovi 4 8.7.2010 15:39
Problem sa zagrevanjem ATI Radeon HD 4850 512MB DDR3 bokela Grafika 34 24.6.2010 12:08
Problem sa napajanjem ili??? m4PoWeR Ostale komponente 1 10.5.2010 10:11
Problem sa TASKBAROM Dapper Operativni sistemi 6 11.12.2008 17:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com