Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Sportske simulacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Sportske simulacije Svi sportovi, fliperi i druge takmičarske igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.10.2014, 0:47   #441
dekiman
Član
 
Član od: 10.9.2007.
Lokacija: zemun
Poruke: 149
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku dekiman
Određen forumom Re: NBA 2k15

jel ima za pc ono sa skeniranjem lica igraca?
dekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2014, 1:04   #442
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: NBA 2k15

Citat:
dekiman kaže: Pregled poruke
jel ima za pc ono sa skeniranjem lica igraca?
Nope, samo za ps4 i xbone
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2014, 21:03   #443
Simwor
Član
 
Član od: 21.8.2010.
Poruke: 81
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

AMD Athlon(tm) II X4 631 Quad-Core procesor 2.60 GHz
8 giga rama
graficka NVIDIA GeForce GTS 250

Igra mi na ovoj konfiguracije recka bas na najvecoj rezuluciji i medium teksturama. Da li je to do graficke procesora ili rama? Da znam sta da kupujem
I ako je problem u grafickoj sto mislim da jeste jer je bas stara, koju bi ste mi preporucili za stotinak evra da kupim ?
Simwor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2014, 1:00   #444
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: NBA 2k15

Opet je lose online, nekako ima laga pri sutu, nekad sutne odmah a nekad lepo sutnes a feedback je los. Nece oni nikad napraviti za PC bez bagova. Da budem iskren cisto i sumnjam da ce izbaciti i petch za PC verziju.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2014, 13:41   #445
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Citat:
Sakiboj kaže: Pregled poruke
Opet je lose online, nekako ima laga pri sutu, nekad sutne odmah a nekad lepo sutnes a feedback je los. Nece oni nikad napraviti za PC bez bagova. Da budem iskren cisto i sumnjam da ce izbaciti i petch za PC verziju.
Ma nema to veze. Igram na PS4, i isto. Online pati od input lag-a samo tako. Po stranim forumima ljudi kukaju, ali se 2K ne oglasava. Svaki put kad igram Quick Online Match imam utisak da su igraci teski po tonu svaki. Serveri su im u raspadu, skoro svako vece je nemoguce uci u MyPark. MyTeam takodje, malo, malo, pa "there is something wrong with your connection to servers".

Mislim da je problem sto (skoro) sve drze na svojim serverima. To jeste odlican nacin da se izadje na kraj s piraterijom, ali imam utisak da im je server load sulud. Ne mogu da verujem da su toliko potcenili broj potencijalnih igraca. Odnosno, da su se stiskali za pare za servere. Pa, majku mu, NBA 2k je jedna od najjacih igrackih serija. Pre deset godina bih imao razumevanja, ali 2014. godine ne.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2014, 14:00   #446
kapetan_Miki
Veteran
 
Član od: 25.8.2010.
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 276
Zahvaljeno 81 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

jel izašao onaj najavljeni roster apdejt?

ima li neka offline verzija istog da se skine?
kapetan_Miki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2014, 14:08   #447
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Citat:
kapetan_Miki kaže: Pregled poruke
jel izašao onaj najavljeni roster apdejt?

ima li neka offline verzija istog da se skine?
Izasao je. Popravili su to sto su najavili (uglavnom za draft klase). Osim toga,mislim da nije bilo nekih vecih izmena.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2014, 14:18   #448
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: NBA 2k15

Da bas je isto i na pc. Taj neki input lag ubija, igraci nekako tromi u online modu. Meni nikad ne izbacuje da ima problema sa serverom ali eto opet fali nesto kad se igra online.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2014, 17:43   #449
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: NBA 2k15

Au..Nije bas ni igrivo na najnizim podesavanjima..25 - 30 prosek je zamarajuce (za ovakve igre) Moze li onaj AA 1 da se iskljuci? Ili je 1 iskljuceno?
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2014, 19:09   #450
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Rob Džons, producent igre, pričao je kako su promenili kompaniju koja im izdaje servere, kako su dva "vrhunska inženjera" ceo ciklus razvoja radili samo na mrežnoj infrastrukturi, a onda se desi ovakav kolaps sa serverima. Ja ne igram mrežne igre, ali kažu da je to normalno po izdavanju neke igre da serveri krahiraju prvih nedelju-dve (koliko se sećam i Diablo III je imao slične muke). A ni u 2K15 ne idem online, jer bag koji mi ne "pamti" podešavanja tastature, već postavi onaj default settings u MyParku, oduzeo mi je želju probanja toga.
My Career sam počinjao 2-3 puta dok nisam uklavirio kako šta ide i gde mi je najbolje. Sada sam centar, ostaje mi još jedna utakmica za Pelikane u 10-day ugovoru, čekam da me šutnu pa da vidim šta dalje. Zaista je zabavno, samo još da komande rade kako treba. Veoma često se postavim saigraču u blok za pikenrol, krenem ka košu sasvim sam, pritiskam taster za dodavanje, ali uzalud, oni vode loptu tamo gde im se svidi. I još jedna mana je što uradim 5-6 dobrih stvari, sa ocene C dođem do B, a onda napravim jedan pogrešan blok i faul i ocena se momentalno vraća na C. Loši potezi se mnogo više kažnjavaju nego što dobijaš za dobre stvari koje uradiš.
Naravno i MyLeague sam isto počinjao nekoliko puta sa različitim timovima, da vidim kako i šta ide. Očigledno je potrebno prčkanje sa podešavanjima i slajderima da bi sve bilo realnije. Naime, uzimao sam Sakramento Kingse, ponudim Darena Kolisona i Ramona Sešna i prvi pik iz 2017, a Portland mi ponudi Lilarda (ala je dobar u igri) i Kejmena. Ko bi to odbio? Zatim ponudim Rudi Geja i Nika Stauskasa uz još jedan prvi pik, a Minesota mi daje Viginsa, Bareu, Badingera i Kevina Martina. Tako nešto u realnosti je apsolutno nemoguće. Sve se to da srediti slajderima, samo da ukapiram kako. Ima tih podešavanja oko trejd logike kao šaše.
Naravno, sve sam igrao na All-Star podešavanjima kako bih uhvatio cake i finte igre u napadu i odbrani i, po nekoj novoj "MyCareer" navici, gotovo uvek u odbrani vodim samo centra i čuvam protivničkog. Posle 10-ak utakmica na All-Star nivou, samo jednog poraza (prva utakmica) i laganog pranja ostalih, rešio sam da pređem na Superstar nivo. U tri utakmice procenat šuta protivničkih timova bio je minimum 75 procenata. Bio sam zapanjen iz kakvih su situacija pogađali, šuma igrača i ruku oko onoga koji šutira pod košem znači samo dodatno slobodno bacanje. A i više od polovine tog ekstra malog broja promašaja su ofanzivni skokovi i koševi posle toga. A tek trojke, od tridesetak šuteva možda su omašili jednom, maksimalno dva puta. Broj skokova mojih saigrača na utakmici nema ni za prste jedne ruke. Na AllStar nivou težine deljem sve redom kao od šale, a na Superstaru me satiru samo tako. Kako je na HoF ne smem ni da zamislim, verujem da tu CPU igrači ne maše.
Naravno, preterujem i karikiram malo, osim ovoga za trojke, ali te tri utakmice sam igrao do malopre, pa izduvavam nakupljeno nerviranje
Sve u svemu, igra je fenomenalna, ima podosta bagova, ali nijedan nije, kako se to popularno kaže, gamebreaking. MyCareer je ludo zabavan, MyGM je, takođe, odličan mod, a očigledno će mi trebati dosta vežbe da se i na jačim nivoima nosim sa CPU igračima u MyLeague. I da se nadam da će uskoro izbaciti patch, srediti bagove i servere (obećali su, mada njihovo obećanje...) kako bi malo prašio i po parkovima...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2014, 19:39   #451
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Rob Džons, producent igre, pričao je kako su promenili kompaniju koja im izdaje servere, kako su dva "vrhunska inženjera" ceo ciklus razvoja radili samo na mrežnoj infrastrukturi, a onda se desi ovakav kolaps sa serverima.

...Superstar nivo. U tri utakmice procenat šuta protivničkih timova bio je minimum 75 procenata. Bio sam zapanjen iz kakvih su situacija pogađali, šuma igrača i ruku oko onoga koji šutira pod košem znači samo dodatno slobodno bacanje. A i više od polovine tog ekstra malog broja promašaja su ofanzivni skokovi i koševi posle toga. A tek trojke, od tridesetak šuteva možda su omašili jednom, maksimalno dva puta. Broj skokova mojih saigrača na utakmici nema ni za prste jedne ruke. Na AllStar nivou težine deljem sve redom kao od šale, a na Superstaru me satiru samo tako. Kako je na HoF ne smem ni da zamislim, verujem da tu CPU igrači ne maše.
Za mene je boldovano debeli gamebreaking problem.

Bold 1: U 2014. godini serveri ne mogu da rade kao kucni CS server u 2000. Postoji iskustvo (njihovo, i drugih kompanija), postoji tehnologija, postoji istrazivanje trzista, realnu studiju izvodljivosti nije tesko napraviti.

Bold 2: AI je i dalje na vrlo jednostavnom nivou. Promenom tezine se, i dalje, samo menja nacin racunanja uspesnosti (CPU se povecava procenat uspelih akcija, a igracu smanjuje). Centri koje kontrolise CPU pogadjaju daleko cesce, nego centri koje kontrolise igrac (ispod obruca, kroz "sumu" ruku).

MyPark je sjajno zamisljen koncept. Takodje, sjajno izgleda u praksi, ali serveri ih ubise. Na svim sistemima dolazi do izbacivanja iz igre (bukvalno u OS).

Online komponenta je, danas, jedan od bitnijih faktora kod igara. Ozbiljne kompanije ne smeju sebi dozvoljavati ovakve propuste.

Jos jedan, za mene, gamebreaking propust je Evroliga. Rosteri su zastareli (i to debelo). Igraci ne lice na sebe. Timove iz Evrolige nije moguce koristiti u Quick Online Match igri. Ima ih samo 25, pa nije moguce igrati samo Evroligu, nego se moraju ubacivati i NBA timovi.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2014, 20:00   #452
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: NBA 2k15

Meni ok radi, jako me nerviraju par tih bagova npr kada pricaju o statistici a ista se uopste ne prikazuje na ekranu i nikako mi ne ide u glavu kako u zadnjih 5 izdanja nikako da naprave da igra zapamti podesavanja. Konkretno u my career audio prezentacije i action replay a nekad i conroller settings vrati na default posto sam ponovo poceo sa onom broadcast kamerom pa oni driblinzi umesto camera relative stavim na absolute i onda to mora da se podesava na svakoj utakmici. Takodje postoji neki mikro stutter tokom onih cutscena kada se postigne kos.

Igram sa xbox kontrolerom i to radi super.

Juce sam odigrao tu jednu online utakmicu i igrao sa omiljenim Portlandom a neki lik naravno Klivlend i samo Lebrona. Decko pojma nema samo igra sa njim, vodim celu utakmicu i izgubim na kraju jer taj lag input ubija i sut mi je uvek F a vec cepam mygm podosta sa Portlandom i znam koliko treba svakom za sut ali u online mecu to jednostavno ne radi.

MyTeam je zanimljiv mod. Sta bi bilo kad bi bilo. Bukvalno je identican sa Fifinim FUT modom. Isto se skupljaju slicice, neki izazovi.

My career igram kao i uvek SG i u Minesoti. Prosao onaj prvi 10 day ugovor e sad ponudise jos jedan 10 day.

Nekako nema faulova uopste tj ima ali bas malo. Cak i kada su faul slajderi na maximumu.

Jos jedna zamerka na audio. Kada Doris Burke intervjuise nekog igraca ili trenera kraj terena, pa to se nista ne cuje od buke. Publika i efekti i PA announcer smanjeni ali opet krene i muzika i nista ne cujem njenog sagovornika.

Napredovalo je dosta ali ima tih bagova koji ponekad znaju bas da nerviraju. Ne moze da se poredi sa 2k14 jer ovo dosta bolje ali kad bi popravili te neke bagove bilo bi odlicno.

Potreban je njima konkurent koji pravi isto kosarkaske simulacije. Ne znam kako onaj EA ne moze da napravi dobru kosarku a sve ostale sportove bez problema.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2014, 20:48   #453
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Probao, zadovoljan sam vidjenim, sem dosta frame dropova, recimo fps se krece u rasponu od 45 do 60, ali navikao sam na 60 fps i tu je problem. Igram na svim medium podesavanjima na konfi i5 2400, 4gb ram, ati radeon hd 6850. Sve sportske igre su mi radile do sada u 60 fps na max, ali to je realna i ocekivana cena prelaska na next gen grafiku. Mislim da proslogodisnja nba 2k14 za ps4 i xbox one nisu radila u 60 fps, cini mi se 30 fps. Igram sa Minnesota, i nikako ne mogu da provalim ovog Wigginsa, dal je suter, kakav je to igrac, kakvog profila...
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2014, 20:51   #454
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: NBA 2k15

Pa on ti je trebao da bude nesto kao Lebron e sad dal ce il nece, videcemo
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2014, 20:53   #455
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Citat:
Sakiboj kaže: Pregled poruke
Pa on ti je trebao da bude nesto kao Lebron e sad dal ce il nece, videcemo
Znaci all-round igrac. Ne znam dal ima tu kreativnost i lucidnost, a fizikalije nemanjkaju
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2014, 20:55   #456
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: NBA 2k15

Pa dobro, mladjan je on momak jos uvek. Ni Bryant na pocetku nije bio nesto sjajan.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2014, 20:56   #457
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Kobe je tipican scorer, tj napadac. Asistencije mu nisu jaca strana, ali napadacki instikt i previse rada su ga dovele tu gde jeste u top 5 igraca kosarkaske igre svih vremena!
Inace kako ti radi igra na kojim podesavanjima na tvojoj mocnoj masini, jel zakucan fps na 60?
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2014, 20:58   #458
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: NBA 2k15

Ne znam jesi li probao novog Minestinog rukija, Zach Lavina, lud je. Fenomenalan lik.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2014, 21:02   #459
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Citat:
Sakiboj kaže: Pregled poruke
Ne znam jesi li probao novog Minestinog rukija, Zach Lavina, lud je. Fenomenalan lik.
Igra po par minuta, nisam ga jos isprovaljivao.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2014, 21:19   #460
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
U 2014. godini serveri ne mogu da rade kao kucni CS server u 2000. Postoji iskustvo (njihovo, i drugih kompanija), postoji tehnologija, postoji istrazivanje trzista, realnu studiju izvodljivosti nije tesko napraviti.
MyPark je sjajno zamisljen koncept. Takodje, sjajno izgleda u praksi, ali serveri ih ubise. Na svim sistemima dolazi do izbacivanja iz igre (bukvalno u OS).
Online komponenta je, danas, jedan od bitnijih faktora kod igara. Ozbiljne kompanije ne smeju sebi dozvoljavati ovakve propuste.
Jos jedan, za mene, gamebreaking propust je Evroliga. Rosteri su zastareli (i to debelo). Igraci ne lice na sebe. Timove iz Evrolige nije moguce koristiti u Quick Online Match igri. Ima ih samo 25, pa nije moguce igrati samo Evroligu, nego se moraju ubacivati i NBA timovi.
Negde na NLSC-u sam čitao post tipa koji ne želi da kupi igru, objašnjavajući da je dve godine minimalno za pravljenje igre, pogotovo "next-gen", makar to bila i košarka, jer je to prekratko vreme da bi sve funkcionisalo kako treba. Pritom je pomenuo kako ima ortaka koji radi u Blizzardu i koji mu je pričao da oni, prilikom izlaska neke od WOW igara, zakupljuju dodatne servere na najmanje mesec dana kako bi izdržali navalu novih/starih korisnika, da ne bi došlo do pada servera, što bi bilo katastrofa za takvu vrstu igre. Posle mesec-dva sve se vraća na stari nivo, te se prekida korišćenje tih dodatnih servera. To samo oni i EA rade (najveće kompanije), dok drugi baš i ne, pominjući probleme sa nekim CoD (nisam zapamtio koji) kada serveri nisu radili kako treba skoro mesec dana.

A što se tiče rostera za evroligu verujem da će ih ubrzo biti na nekom od moderskih sajtova, a na cyberface-ove će morati da se pričeka dok provale kako modovati novu vrstu fajlova. Da mi je da sad čujem one "poznavaoce" koji su posle šugavog snimka sa YouTube "znali" da je u pitanju isti endžin kao i u 2K14...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kosarka, nba 2k15, simulacija


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com