Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.1.2006, 19:37   #1
goran.rs
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 284
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Napajanje,koliko je danas potrebno?

Konkretno imam bartona 2500+,2x512 ddr,dvd-rw,hdd 80 gb i radeona 9600XT.Posedujem kuciste chieftec dg 01wd-d sa cini mi se 360w.Planiram da zamenim karticu sa nekom od 6600 GT modela za sada,a kasnije mozda i sky star karticu dodam.Dobijam oprecne informacije o napajanju pa bih molio nekog ko se razume da odgovori.Da li je moje dovoljno?I uopste koliko je ono dobro?
goran.rs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2006, 19:46   #2
RaLe
Novi član
 
Član od: 10.1.2006.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Napajanje,koliko je danas potrebno?

Moju masinu (A64 Venice na 2.4Ghz, 7800GT 450/1200, DFI NF4 Ultra ploca) tera chieftec na 360W. Znaci, tebi ce da koristi sasvim lepo to napajanje.
Nemoj da se pomamis za onim LC Power 550W za 50 evra i slicnim.
Mislim da nema potrebe da menjas napajanje.
RaLe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2006, 20:21   #3
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Napajanje,koliko je danas potrebno?

Citat:
RaLe kaže:
Moju masinu (A64 Venice na 2.4Ghz, 7800GT 450/1200, DFI NF4 Ultra ploca) tera chieftec na 360W. Znaci, tebi ce da koristi sasvim lepo to napajanje.
Nemoj da se pomamis za onim LC Power 550W za 50 evra i slicnim.
Mislim da nema potrebe da menjas napajanje.
Apsolutno se slazem. Nema potrebe za necim jacim jer Chieftec ima sasvim korektna napajanja.
The Finest Serbian Since '82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2006, 20:40   #4
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Napajanje,koliko je danas potrebno?

300w , ali pod uslovom da je od dobrog proizvodjaca,nikako koreanska itd.
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2006, 23:36   #5
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Napajanje,koliko je danas potrebno?

Citat:
goran.rs kaže:
Konkretno imam bartona 2500+,2x512 ddr,dvd-rw,hdd 80 gb i radeona 9600XT.Posedujem kuciste chieftec dg 01wd-d sa cini mi se 360w.Planiram da zamenim karticu sa nekom od 6600 GT modela za sada,a kasnije mozda i sky star karticu dodam.Dobijam oprecne informacije o napajanju pa bih molio nekog ko se razume da odgovori.Da li je moje dovoljno?I uopste koliko je ono dobro?
Ма нема фрке, знам људе на другим форумима који терају исто то, ал' на обичном ''кунг-фу'' напајању без проблема.
Citat:
B@NE kaže:
300w , ali pod uslovom da je od dobrog proizvodjaca,nikako koreanska itd.
Данас се већина компонената производе у земљама као што су Кина(Тајван) и Кореја тако да земља порекла није важна као квалитет који зависи од дотичне фирме.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2006, 10:44   #6
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Napajanje,koliko je danas potrebno?

Citat:
RaLe kaže:
Nemoj da se pomamis za onim LC Power 550W za 50 evra i slicnim. Mislim da nema potrebe da menjas napajanje.
Sto? Jel valjaju uopste ta napajanja? Mislim 550W za 50 evra stvarno zvuci malo smesno, ali nije bas tolika kung fu firma koliko sam mislio u pocetku da jeste. Ima li neko ovde LC napajanje da nam prenese utiske.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2006, 13:53   #7
Suicide samurai
Član
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 217
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Suicide samurai Slanje poruke preko Yahooa korisniku Suicide samurai
Određen forumom Re: Napajanje,koliko je danas potrebno?

Citat:
Patton kaže:
Sto? Jel valjaju uopste ta napajanja? Mislim 550W za 50 evra stvarno zvuci malo smesno, ali nije bas tolika kung fu firma koliko sam mislio u pocetku da jeste. Ima li neko ovde LC napajanje da nam prenese utiske.
javljam se....

mam model LC 6550G v2.0 - napajanje je korektno uradjeno, tesko, tiho i lepo i naponi su u redu - jel te jos nesto ineteresuje? a daaa, dolazi u kofercetu

masina: 1700+ na 2.3ghz, 2x512MB, ati 9600, cdrw+dvdrw, zvucna, modem, wifi mrezna, hdd 40gb + jos neki po potrebi u fioci i gomila kulera (od kojih je par vezano na 7V - izmedju +12V i +5V)

inace na temu napajanja su vec vodjene diskusije (ne na ovom forumu) i uglavnom se doslo do sledeceg zakljucka - kad si poznat naplacujes i ime, kad si anoniman (kao npr LC), moras da se boris nizom cenom. znam da ova napajanja nisu bas u top klasi, ali za 50e neces nigde naci bolji izbor...

P.S. i daaaa, mene je kostalo 85e za 2 komada
Suicide samurai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2006, 14:03   #8
RaLe
Novi član
 
Član od: 10.1.2006.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Napajanje,koliko je danas potrebno?

Citat:
Patton kaže:
Sto? Jel valjaju uopste ta napajanja? Mislim 550W za 50 evra stvarno zvuci malo smesno, ali nije bas tolika kung fu firma koliko sam mislio u pocetku da jeste. Ima li neko ovde LC napajanje da nam prenese utiske.
Ne bih da me neko razume pogresno, ali na osnovu vise testova kojih ima na Netu, LC napajanja mogu da izvuku samo oko 60% deklarisane snage (a testirali su ih sa kvalitetnim napajanjima kao sto su ThermalTake, Antec, Chieftec) , sto mu dodje oko 330W max (napajanje od 550W). Sve sto je povuklo preko 60% deklarisanog napajanja je za posledicu imalo crkavanje istog.
I zato mislim da je Chieftec od 360W za 40-tak (mozda i manje) € isplativije. A za 50-tak ili manje € ima Chieftec 420W koje ce zadovoljiti vecinu jakih masina.
RaLe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2006, 14:24   #9
goran.rs
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 284
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Napajanje,koliko je danas potrebno?

Hvala ljudi,znaci dovoljno je napajanje za moj komp
goran.rs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2006, 7:03   #10
semaglig
Član
 
Član od: 15.1.2006.
Lokacija: Celje
Poruke: 131
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku semaglig
Određen forumom Re: Napajanje,koliko je danas potrebno?

Citat:
goran.rs kaže:
Konkretno imam bartona 2500+,2x512 ddr,dvd-rw,hdd 80 gb i radeona 9600XT.Posedujem kuciste chieftec dg 01wd-d sa cini mi se 360w.Planiram da zamenim karticu sa nekom od 6600 GT modela za sada,a kasnije mozda i sky star karticu dodam.Dobijam oprecne informacije o napajanju pa bih molio nekog ko se razume da odgovori.Da li je moje dovoljno?I uopste koliko je ono dobro?
http://www.jscustompcs.com/power_sup...or.php?cmd=AMD

Gornji link je za orjentacijski izračun potrebne snage napajanja.Nadam se da će ti šta pomoći.
semaglig je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2006, 11:07   #11
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Napajanje,koliko je danas potrebno?

Citat:
RaLe kaže:
Ne bih da me neko razume pogresno, ali na osnovu vise testova kojih ima na Netu, LC napajanja mogu da izvuku samo oko 60% deklarisane snage (a testirali su ih sa kvalitetnim napajanjima kao sto su ThermalTake, Antec, Chieftec) , sto mu dodje oko 330W max (napajanje od 550W). Sve sto je povuklo preko 60% deklarisanog napajanja je za posledicu imalo crkavanje istog.
I zato mislim da je Chieftec od 360W za 40-tak (mozda i manje) € isplativije. A za 50-tak ili manje € ima Chieftec 420W koje ce zadovoljiti vecinu jakih masina.
I ti stvarno verujes sto na sajtovima pise. Pa covece oni zive od reklame i sponzora a o njihovoj objektivnosti...
Svaka cast XBitu i jos nekoliko ozbiljnih sajtova ostalo je samo placena reklama. Pogledaj preko searcha na Benchmarku bar desetak sajtova koji su nahvalili LC Power 550W.
Sta mislis za ova kong fu napajanja od 15e na 300-400W kada bi im snaga padala za 40% komp ne bi ni mogao da radi. A vecina na forumu i ne zna koje napajanje ima jer ga je dobilo uz kuciste.
@Patton ja ga imam vise od godinu dana ili tu negde. Sa 12-com se i ne cuje. Na 12V 25A sto je i vise nego dovoljno radi ce ti sa zakucanim naponima. ABIT EQ.
I sad vam ispadne LC jeftin za 50e a za 25e ljudi kupuju komplet kuciste sa napajanjem od 400W koje naravno jelte nema oscilacije od - 40% pri punom opterecenju i sve stabilno.
Pazi sad sta sve gura LC kod mene vec godinu dana bez problema: HD + jos jedan po potrebi kada radim video produkciju, 3x512MB Kingston, Barton 2800, MSI NX 6600GT, Leadtek Expert TV kartica, Intel modem, Audigy 2, Pioneer 107D DVD rezac, Sony CRX300E combo drajv, na USB prikljuceni HP 5150 stampac i HP skener, mis, dzojstik, kabl za Canon 410A, Genius web cam slim. I ako jos dodam ATP3 i Sennheiser sluske a sve to preko predpojacivaca vuce odredjen napon i bocno 12-ca kuler + 2x8 fan i jedan na HD, onda mislim da je moj komp jedan od najopterecenijih na forumu.
I za sad sve stabilno radi pa sami prosudite.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2006, 12:25   #12
RaLe
Novi član
 
Član od: 10.1.2006.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Napajanje,koliko je danas potrebno?

Citat:
AstraLogos kaže:
I ti stvarno verujes sto na sajtovima pise. Pa covece oni zive od reklame i sponzora a o njihovoj objektivnosti...
Svaka cast XBitu i jos nekoliko ozbiljnih sajtova ostalo je samo placena reklama. Pogledaj preko searcha na Benchmarku bar desetak sajtova koji su nahvalili LC Power 550W.
Sta mislis za ova kong fu napajanja od 15e na 300-400W kada bi im snaga padala za 40% komp ne bi ni mogao da radi. A vecina na forumu i ne zna koje napajanje ima jer ga je dobilo uz kuciste.
Znaci da se ThermalTake, Cooler Master, Antec, Chieftec, BeQuiet i svi ostali proizvodjaci, cija napajanja preko 500W kostaju debelo preko 100 evra mogu poceti moliti Bogu, jer je dosao LC Power.
Drago mi je sto si zadovoljan sa svojim napajanjem, ja sam samo dao predlog.
RaLe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2006, 3:10   #13
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Napajanje,koliko je danas potrebno?

Citat:
RaLe kaže:
Znaci da se ThermalTake, Cooler Master, Antec, Chieftec, BeQuiet i svi ostali proizvodjaci, cija napajanja preko 500W kostaju debelo preko 100 evra mogu poceti moliti Bogu, jer je dosao LC Power.
Drago mi je sto si zadovoljan sa svojim napajanjem, ja sam samo dao predlog.
Ne razumem sta si hteo da kazes. Prvo me citiras a sasvim nesto drugo odgovaras. Ja navodim noname napajanja od 400w koja su garantovano losija od LC-a i kako mogu raditi ako im snaga opadne za 40%. Jednostavno ta matematika ne pije vodu. Sad ispadne da neka leva firma za 15e ima stabilniji napon od duplo tezeg LC-a. A sta ako je losije. U tom slucaju pad napona na MAX ide po ovoj racunici 60%. Znaci ljudi ovde voze noname napajanja sa 150W bez problema sa NV6600. To sam napisao.
Pre godinu dana i ja sam hteo da uzmem Chiefteca 420W zajedno sa kablicem 24 na 20 jer mi je AGP ploca i ostademi samo kablic. Ispalili me za napajanje. Rizikovao sam sa LC Powerom i posle godinu dana iskustva mogu reci da sam zadovoljan. Sta bi sad hteo da ispljujem LC Power 550W zbog onih navedenih brand napajanja.
Ko hoce vrh i da plati ime taj neka pljune 100e+ za napajanje sta to mene briga. Ko ima para slobodno nek kupuje. Samo vidim i pratim forum da ljudi u proseku nemaju ni priblizno dobre masine za takva napajanja.
Spustimo se ljudi na zemlju i pricajmo o onome sto prosecan kupac moze sa skromnim budzetom da kupi a takvih je bar 60% na forumu. Pa pogledajte pitanja i sve ce vam se samo reci.
PS. Ima ljudi koji se muce da na svojoj masini pokrenu DivX fajl a ovde se razmece sa napajanjima koji kostaju skoro polovinu prosecnog kompa na forumu.
Ako neko vec ima potrebe da raspravlja o vrhu predlozio bih moderatorima ili VojiM da otvore novu sobu pod nazivom "EZOTERIJA" gde ce se raspravljati o komponentama gde cena nije vazan faktor.
POZ
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2006, 4:59   #14
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Napajanje,koliko je danas potrebno?

Pre svega treba znati da sve sem procesora i graficke kartice treba zanemariti. Znaci hard diskovi, cd/dvd uredjaji, memorija, maticna ploca sve je to prakticno nebitno.
Izuzetak je ako korisnik ima 4+ hard diskova ili cd/dvd rezaca ali i to je sve smesno u poredjenju sa potrosnjom gpu i cpu.

300-350W kvalitetnog napajanja je dovoljno za sve racunare izuzev ako je graficka kartica ili procesor extra potrosac.

Za AMD do 3500+ i P4 3.0GHz uz graficku karticu koja ne trazi dodatno napajanje (sve do X700 i jeftinijih X800, cela serija 6200 i 6600 i slicno) 350W je sasvim dovoljno.

400W ce zadovoljiti i racunare gde je procesor ili graficka kartica extra potrosac, dakle ako je graficka vise klase (cena preko 200 evra) ili je procesor dvojezgarni AMD ili Pentium4 sa 3.2GHz ili bilo kakav Dualcore.

450W je apsolutno dovoljno za svaki racunar danas, znaci najjaca graficka i najjaci procesor.

Ukoliko je napajanje extra klase, Enermax, Antec ili slicno 350-400W je dovoljno za sve.

Primer:
Ja za testiranje apsolutno svakog hardvera koristim Enermax od 350tak vati.
Terao je AMD 3500+ sa dve 6800Ultra u SLI kombinaciji.
Takodje je savrseno radio Pentium D overklokovan na 3.7GHz (dakle dva jezgra na tom taktu) i 7800GT u i955x ploci.

Preko 450W zahtevaju samo racunari koji se overklokuju u nebesa i to samo ako je u pitanju vrhunski procesor i vrhunska graficka kartica, jedna ili dve.
Primer: Athlon 64 o/c na 2.8GHz pri 1.6V uz 2x 7800GTX o/c na 500/1500 savrseno radi na 500W napajanju.

Mnogo ljudi prica gluposti i "gadja" se vatima. Mnogi "tripuju" da za overklok Semprona treba imati makar 450W ili da za dva hard diska i dvd rezaca treba imati 100W jace napajanje.
Najveci krivac za ovo su krsh napajanja koja se obelezavaju bez ikakvog pravila i obzira.

Nikako napajajne od 15 evra i 100grama ne moze da daje 450W a takvo se moze kupiti u nasim prodavnicama.

Realno, najlakse je napajanje oceniti prema ceni i tezini.
Valja sve sto kosta preko 50evra i takva napajanja su dovoljna za 95% ljudi.
4% korisnika treba ~450W dok vise od toga, onih 1%, zahtevaju samo "monstrumi" od racunara.

Kineskih (JNC, Frontier, RexPower...) 450w je losije od kvalitetnijih 300W (Chieftec, Codegen, LC Power... ) i ne moze se porediti ni sa 250W Enermaxa ili Anteca.

Proizvodjaci napajanja srednje klase (Chieftec, Codegen, CoolerMaster..) lazu 20-30% pa je Chieftec od 430W losiji od Enermaxa od 350W.

Ajde jos da napisem subjektivnu listu proizvodjaca po kvalitetu, makar ono sto se moze naci kod nas:

JNC, ANS i RexPower (definitinvo najlosiji)
Frontier (malo bolji od najgorih)
LC Power
Eurocase
Codegen
Chieftec
ThermalTake
... prazno mesto
Enhance
CoolerMaster
.. pa nekoliko mesta prazno
Antec
.. prazno mesto.
Enermax
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2006, 13:22   #15
goran.rs
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 284
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Napajanje,koliko je danas potrebno?

Uh,hvala Sasi na ovom iscrpnom odgovoru.Ovo mi je definitivno pomoglo.
goran.rs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2006, 2:55   #16
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Napajanje,koliko je danas potrebno?

Moderator Sasa uvek je u pravu!
Citiram ono sto na Benchu pise. Zaista lepo napisano o napajanjima nema sta.
Imao bih samo jednu primedbu. Naime imao sam Codegen 400W i za onu moju navedenu skalameriju nije bilo dovoljno. Zimi pogotovo nocu kada rade TA peci izbacivlo mi je cuvenu poruku isuficience power. Sa LC Powerom tih poruka vise nema a u vezi je graficke karte.
Upravo ono sto je prosecnom korisniku finansijski dostupno je srednja klasa koju si naveo i koja je najbrojnija. Ne zelim da pametujem, samo gledam sa aspekta cena.
Realnost je daleko gora sto sam vec napisao. Vecina napajanja u kompovima dolazi sa napajanjem uz kuciste i na primedbu da tebaju zameniti nekim kvalitetnijim od tih kong fu, jednostavno dobijam negativan odgovor. Samo prosle godine kada je u VS bilo evropsko prvenstvo u kosarci i dosta se radilo na naponskoj mrezi ljudima su crkavala napajanja kao kokice. Ni sam neznam broja koliko sam ih zamenio. I opet su to bila ona od 15e jer je ljudima mnogo da daju 50e+ A prosta matematika lepo govori da su pukli samo u roku od godinu dana 15x2=30e a neki i 45e i opet imaju napajanje od 15e.
Zaista nemam vise komentara.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2006, 3:05   #17
By Bojan
Banned
 
Član od: 30.1.2006.
Lokacija: zemlja Nedodjija, mjesto Niodaklevci, selo Veselo
Poruke: 90
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku By Bojan
Određen forumom Re: Napajanje,koliko je danas potrebno?

E ovako da skratim pricu, to napajanje ce ti biti sasvim dovoljno za bilo kakav rad na racunaru, ali budes li potezao opciju overclock slobodno razmisljaj o 420W ili 450W napajanju, sto ti je potrebno za stabilan rad pov overclock-om...
By Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2006, 10:08   #18
tool.keenan
Član
 
Član od: 9.1.2006.
Poruke: 176
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Napajanje,koliko je danas potrebno?

racunaj na nekih 400 realnih vati
tool.keenan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2006, 11:30   #19
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Napajanje,koliko je danas potrebno?

Citat:
tool.keenan kaže:
racunaj na nekih 400 realnih vati
Smo rekli da necemo se "gadjamo" vatima ?

Taj komp zadovoljava 300 realnih w ako se za realne uzme neko kvalitetno napajanje.
350W Chieftec ce zadovolji skroz na skroz.
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2006, 16:13   #20
semaglig
Član
 
Član od: 15.1.2006.
Lokacija: Celje
Poruke: 131
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku semaglig
Određen forumom Re: Napajanje,koliko je danas potrebno?

Citat:
Sasa kaže:
Smo rekli da necemo se "gadjamo" vatima ?

Taj komp zadovoljava 300 realnih w ako se za realne uzme neko kvalitetno napajanje.
350W Chieftec ce zadovolji skroz na skroz.
Ma napisao si mu dosta (mogao bi da "doktorira" iz napisanog: . Neka sam misli svojom glavom ako neće da uzme tvoj savet u obzir. Ja bi se u tom primeru odlučio za Chieftec 350W.
semaglig je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sta je potrebno za gledanje Nero Digital filmova? ZoNi Aplikativni softver 11 17.1.2006 1:33
Potrebno Sa DVD formata u mpg. ili avi. Do@ OldSchool Video/TV softver 15 6.1.2006 22:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com