Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2012, 2:16   #1
organizam
Član
 
Član od: 31.5.2007.
Poruke: 319
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 89 puta na 65 poruka
Određen forumom Desni klik>Search in IMDB iz Windows Explorer-a

Večeras sam se nešto smorio sa copy-paste varijantom tražeći informacije sa IMDB-a o nekim filmovima koje imam na hard disku, imam katalog ali sam ga podesio da skida samo određene osnovne stvari a trebalo mi je više od toga. I našao sam vrlo zgodno rešenje koje će verujem mnogima biti od koristi, posebno onima koji nemaju kataloge.

Prvo, otvorimo Notepad i kopiramo ovo:
Sačuvamo ovaj fajl kao recimo IMDB.bat negde na hard disk, neka bude za primer recimo D:\Primer\. (Važno je da tu uvek stoji, da ga ne premeštamo nigde)

Važno je da ima .bat na kraju, a ime pre toga možemo staviti bilo koje.

Zatim ponovo otvorimo Notepad i kopiramo sledeći kod:
Za Windows XP
Kod:
REGEDIT4
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\AllFilesystemObjects\shell\Search in IMDB\command]
@="D:\\Primer\\imdb.bat \"%1\""
Za Windows 7
Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\AllFilesystemObjects\shell\Search in IMDB\command]
@="D:\\Primer\\imdb.bat \"%1\""
Ovaj fajl sačuvamo kao IMDB.reg bilo gde na disku

I ovde je Važno da ima .reg na kraju, a ime pre toga možemo staviti bilo koje.
U kodu, ovaj deo
Kod:
Search in IMDB
možemo menjati. To je ono što će pisati kada kliknemo desnim klikom na fajl ili folder.
Deo
Kod:
D:\\Primer\\imdb.bat
je putanja do onog .bat fajla što smo sačuvali ranije. To svako menja prema onome gde je sačuvao taj .bat fajl. Napomena: obavezno je da stoje po dva backslash-a (\).
Ostaje je još da pokrenemo .reg fajl i potvrdimo dodavanje komande u registry klikom na yes. Nakon toga .reg fajl možemo i obrisati, ili sačuvati za sledeći put posle nove instalacije sistema, premestiti negde drugde na disk, ali ponavljam, .bat fajl mora stajati na svom mestu.

Ovo funkcioniše tako što svaki put kada desnim klikom kliknete neki fajl ili folder imaćete opciju Search in IMDB. Klikom na nju otvoriće se vaš primarni web browser direktno na stranicu sa rezultatima pretrage na sajtu imdb.com.
Nije možda baš najsavršenije, ali je veoma korisno (barem meni), elegantno i lako izvodljivo rešenje.


Kad smo kod ovoga, za one koji koriste Firefox postoji add-on koji radi isto ovo, dakle obeležite tekst, odnosno naziv filma na nekom sajtu>desni klik i odaberete opciju SerachIMDB i dobijete rezultat pretrage na sajtu imdb.com.

Rešenje za Windows Explorer sam isprobao i koristim ga na Windows XP-u, na Windows 7 ću sutra probati, a add-on za Firefox koristim na poslednjoj Aurori i odlično funkcioniše, tako da sigurno radi na svim verzijama Firefox-a.


Pozdrav za sve filmofile
organizam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows... virus? NIx Car Brbljaonica 9 6.11.2008 23:24
Tutorial: instalacija Windows viste iz XP-a DonCorleone91 Operativni sistemi 1 10.8.2008 9:12
Windows services se ne pokreću 4th Dimension Operativni sistemi 4 15.3.2008 14:07
Instal Windows Viste iz DVD-ROM?? zanzi52 Nosači podataka 13 15.1.2007 23:40
Windows Explorer u Full Screen modu Jack In The Box Operativni sistemi 5 13.12.2005 22:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com