Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.2.2007, 3:46   #221
vagabundo
Član
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 245
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vagabundo Slanje poruke preko MSN-a korisniku vagabundo
Određen forumom Re: Zavisnost od igara/racunara - RTS1 ponedeljak 5 februar 22:05h

Citat:
oluja kaže:
http://www.natasa-miljkovic.com/

Imamo novo odlaganje emisije 12 februar.


Dokaz koliko su kompjuteri i teme vezane za njih vazne "javnom servisu".... bljak.
Da li je "javni servis" ili Radio TV srbije....
To se niko nije zapitao... (mali off topic)
Mene zivo zanima u vezi ove teme(razne bolesti zavisnosti) kada ce otvoriti kliniku za ratne vojne invalide?????
Kad ce red doci na nas,jer po ovome sto pricaju o igrama je macji kasalj prema onome sto bi neki povratnik sa ratista koji je jos uvek pod uticajem rata i njegovih strahota mogao da uradi.....
Ja npr. bejah na Kosovu mogu vam reci da sam se svega i svacega nagledao i naradio,i sta sam ja onda ako meni video igre predstavljaju psihicko rasterecenje,pomazu da na kratko zaboravim na sve ono sto sam proziveo?????
Zasto u poslednje vreme hapse sve one vojnike koji su bili na Kosovu kao ratne zlocince i svirepe ubice,znaci li to da ce svaki covek koji bio na bilo kom ratistu biti optuzen za ratni zlocin????
JBG malo je off topic ali zaneo sam se
vagabundo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2007, 11:27   #222
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Cool Re: Zavisnost od igara/racunara - RTS1 ponedeljak 5 februar 22:05h

Citat:
vagabundo kaže:
kada ce otvoriti kliniku za ratne vojne invalide?
Respect za tebe, ali mislim da postoje psiholozi koji znaju kako da se ophode prema osobama sa "vijetnamskim sindromom" i/ili slicnim problemima, i da postoji terapija za to, a igre su valjda zanimljive jer nisu dovoljno istrazene i ne zna se jos ni kakve "efekte" ostavljaju a kamoli kako da se pridje da se rese problemi koji od njih nastaju. Ovo naravno kazem samo teoretski, ja na primer cesto preteram u igranju pa mi nije nista. Valjda zato rade emisiju, da upoznaju javnost sa time, a u vezi vojnih invalida i ljudi koji su pretrpeli traume je vec sve jasno. Mislim - ne zelim nista lose reci, i jos jednom svaki respect za tebe ako si bio dole
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2007, 11:31   #223
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Zavisnost od igara/racunara - RTS1 ponedeljak 5 februar 22:05h

Citat:
vagabundo kaže:
Da li je "javni servis" ili Radio TV srbije....
To se niko nije zapitao... (mali off topic)
Mene zivo zanima u vezi ove teme(razne bolesti zavisnosti) kada ce otvoriti kliniku za ratne vojne invalide?????
Kad ce red doci na nas,jer po ovome sto pricaju o igrama je macji kasalj prema onome sto bi neki povratnik sa ratista koji je jos uvek pod uticajem rata i njegovih strahota mogao da uradi.....
Ja npr. bejah na Kosovu mogu vam reci da sam se svega i svacega nagledao i naradio,i sta sam ja onda ako meni video igre predstavljaju psihicko rasterecenje,pomazu da na kratko zaboravim na sve ono sto sam proziveo?????
Zasto u poslednje vreme hapse sve one vojnike koji su bili na Kosovu kao ratne zlocince i svirepe ubice,znaci li to da ce svaki covek koji bio na bilo kom ratistu biti optuzen za ratni zlocin????
JBG malo je off topic ali zaneo sam se
Off topic.
Postujem, slazem se, treba vise RTS da prica i o takvim problemima, ne bi trebalo da se ljudi koji su tamo propatili boje i osecaju kao zlocinci zbog sacice budala koji su (navodno) radili razne gluposti. Taboo tema kod nas, budi jos neke neobjasnjene uspomene pa je bolje cutati o tome.... logicno.
Dosta o tome.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2007, 11:39   #224
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Zavisnost od igara/racunara - RTS1 ponedeljak 5 februar 22:05h

Citat:
6am3 Fana71c kaže:
Respect za tebe, ali mislim da postoje psiholozi koji znaju kako da se ophode prema osobama sa "vijetnamskim sindromom" i/ili slicnim problemima, i da postoji terapija za to, a igre su valjda zanimljive jer nisu dovoljno istrazene i ne zna se jos ni kakve "efekte" ostavljaju a kamoli kako da se pridje da se rese problemi koji od njih nastaju. Ovo naravno kazem samo teoretski, ja na primer cesto preteram u igranju pa mi nije nista. Valjda zato rade emisiju, da upoznaju javnost sa time,..
Secam se 80-tih su imali slicnu teoriju o Tom & Jerry-ju, da ce se deca ponasati nasilnicki kao i likovi takvim crtacima... mislim...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2007, 1:45   #225
vagabundo
Član
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 245
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vagabundo Slanje poruke preko MSN-a korisniku vagabundo
Određen forumom Re: Zavisnost od igara/racunara - RTS1 ponedeljak 5 februar 22:05h

Citat:
6am3 Fana71c kaže:
Respect za tebe, ali mislim da postoje psiholozi koji znaju kako da se ophode prema osobama sa "vijetnamskim sindromom" i/ili slicnim problemima, i da postoji terapija za to, a igre su valjda zanimljive jer nisu dovoljno istrazene i ne zna se jos ni kakve "efekte" ostavljaju a kamoli kako da se pridje da se rese problemi koji od njih nastaju. Ovo naravno kazem samo teoretski, ja na primer cesto preteram u igranju pa mi nije nista. Valjda zato rade emisiju, da upoznaju javnost sa time, a u vezi vojnih invalida i ljudi koji su pretrpeli traume je vec sve jasno. Mislim - ne zelim nista lose reci, i jos jednom svaki respect za tebe ako si bio dole
Dole jesam bio i iskreno isao bih opet kad se bude islo,a sto se tice onoga za kliniku to bilo vise figurativno,jer su poceli da otvaraju klinike za svakave gluposti,a ono o cemu treba da mislimo boli ih uvo....
Lezao sam na Vma sa covekom u istoj sobi koji je bio 70% invalid jos od rata u Hrvatskoj...
Ali o tome u nekoj drugoj temi(otom potom),da ne odemo isuvise u
vagabundo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2007, 1:50   #226
vagabundo
Član
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 245
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vagabundo Slanje poruke preko MSN-a korisniku vagabundo
Određen forumom Re: Zavisnost od igara/racunara - RTS1 ponedeljak 5 februar 22:05h

Citat:
oluja kaže:
Off topic.
Postujem, slazem se, treba vise RTS da prica i o takvim problemima, ne bi trebalo da se ljudi koji su tamo propatili boje i osecaju kao zlocinci zbog sacice budala koji su (navodno) radili razne gluposti. Taboo tema kod nas, budi jos neke neobjasnjene uspomene pa je bolje cutati o tome.... logicno.
Dosta o tome.
Jos jednom se izvinjavam sto odoh u off topic,a sto se tice igara mene su one izvukle kad je bilo najteze(kao i internet) jer sam zahvaljujuci ovema dvema stvarima upoznao i druzio se(druzim se i sad sa nekima),ali opet sve je to stvar individualnosti....
vagabundo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 17:48   #227
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Video igre: sklonište od stvarnosti - RTS1 ponedeljak 12 februar 22:05h

Koliko primecujem nema promena u najavi emisije na natasinom sajtu.... izgleda da cemo konacno docekati emisiju....
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 18:09   #228
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Video igre: sklonište od stvarnosti - RTS1 ponedeljak 12 februar 22:05h

Sad mi drugar reče da će da gleda emisiju ako ne bude igrao neku igru.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 18:21   #229
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Video igre: sklonište od stvarnosti - RTS1 ponedeljak 12 februar 22:05h

Moram videti i to
Mada ne vidim nista lose u "sklonistu od stvarnosti", voleo bih da cujem i njihovu stranu price...
Citat:
bobi kaže:
Sad mi drugar reče da će da gleda emisiju ako ne bude igrao neku igru.
Lol
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 21:52   #230
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Video igre: sklonište od stvarnosti - RTS1 ponedeljak 12 februar 22:05h

AAAAA, nemam RTS. K'o Boga molim neku dobru dušu da snimi emisiju i Uploaduje (a pritom neka veličina bude razumna... )!!!
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 22:13   #231
masteri
Veteran
 
Član od: 17.1.2007.
Lokacija: Beograd, Mirijevo
Poruke: 1.044
Zahvalnice: 1.014
Zahvaljeno 231 puta na 107 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku masteri
Određen forumom Re: Video igre: sklonište od stvarnosti - RTS1 ponedeljak 12 februar 22:05h

Pise u blicu "PROGRAMERSKE AKCIJE"
masteri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 23:32   #232
masteri
Veteran
 
Član od: 17.1.2007.
Lokacija: Beograd, Mirijevo
Poruke: 1.044
Zahvalnice: 1.014
Zahvaljeno 231 puta na 107 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku masteri
Određen forumom Re: Video igre: sklonište od stvarnosti - RTS1 ponedeljak 12 februar 22:05h

pricaju da onaj koji provede vise od 20 sati nedeljo za kompom je za lecenje.Koliko sam ja razumeo
masteri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 23:34   #233
goran.rs
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 284
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Video igre: sklonište od stvarnosti - RTS1 ponedeljak 12 februar 22:05h

Askovic izvanredan,objasnjava bas onako kako treba.Kuzma bi tu mnogo filozofirao i proizveo kontra-efekat.Ovi sa suprotne strane deluju kao neko ko to radi samo zbog interesa,bez preterano mnogo poznavanja materije.Voditeljka nema pojma,prvi utisak.
goran.rs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 23:56   #234
Stojke
Član
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Uzice, trenutno beograd
Poruke: 64
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Video igre: sklonište od stvarnosti - RTS1 ponedeljak 12 februar 22:05h

Jel moze da se ukljuci uzivo u ovu emisiju preko telefona?
Imao bih nesto da prupitam ovu dvojicu.

Ova dvojica malo vise preteruju. Ljudi umiru zbog igrica ORTODOKSNA GLUPOST.
Stojke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 0:01   #235
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Video igre: sklonište od stvarnosti - RTS1 ponedeljak 12 februar 22:05h

Kojot mnogo ulazi u radnju igara sto smara ljude koji nisu upuceni u to i deluje smesno sto je najgore, ali za sada nije los...
cak ni ona dvojica koja sede prekoputa nisu neki cobani...ok su, manje vise...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 0:02   #236
Milan91
Nepotvrđena registracija
 
Član od: 30.12.2006.
Poruke: 320
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 57 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Video igre: sklonište od stvarnosti - RTS1 ponedeljak 12 februar 22:05h

samo ih gledam
Milan91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 0:09   #237
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Video igre: sklonište od stvarnosti - RTS1 ponedeljak 12 februar 22:05h

mislim da sam negde napisao da ce se na kraju svi sloziti da igre nisu lose ako se igraju umereno i tako je i bilo. sve u svemu, nista posebno. ko nije gledao nije nista propustio...

evo sta sam napisao pre neki dan:
Citat:
nadam se da necu zaboraviti da pogledam emisiju, ali mi se cini da ce biti smaracina. na kraju ce se svi sloziti da umereno igranje nije stetno i da prvo treba obavljati skolske obaveze i sl
sta da radim, mnogo sam pametan
a Natasa veze nema. ja bih napravio 10x bolju emisiju, ali ne izgledam kao ona
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 0:09   #238
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Video igre: sklonište od stvarnosti - RTS1 ponedeljak 12 februar 22:05h

Citat:
Mr. Garrison kaže:
Kojot mnogo ulazi u radnju igara sto smara ljude koji nisu upuceni u to i deluje smesno sto je najgore, ali za sada nije los...
cak ni ona dvojica koja sede prekoputa nisu neki cobani...ok su, manje vise...
Kojote, najaci si.Znaci ja sam se kidao dok je on objasnjavao tematiku WoW-a tacnije nekih gildova...Ona voditeljka ga gleda kao tele u sarena vrata Mogli su slobodno voditeljku da izbace.
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 0:10   #239
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Video igre: sklonište od stvarnosti - RTS1 ponedeljak 12 februar 22:05h

Da, slazem se.. Nije izveden nikakav poseban zakljucak na kraju..
Mada je Askovic imao dobre komentare
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 0:12   #240
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Kljuc-Zavisnost od video igara!!!

Mislim svaka chast Aleksandru Ahskovicu (valjda se tako zove)...
Da vam docharam...Kljuch emisija na rts-u malo pre se zavrshila a tema je bila Zavisnost od video igara.
Gosti:
Aleksandar Ashkovic (izvini ako sam pogreshio)-Svet Kompjutera
Neki student Filip neki
Goran Kicic
Neki pedagog i neki dr. za odvikavnaje i tako neshto...
Ali mislim da postoji neki rezultat da se broje bodovi mislim da bi bilo jedno
10:1 za nashe mislim naravno na prvu trojicu....
Josh jednom svaka chast!!!
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com