Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.11.2006, 23:45   #1
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Ubuntu vs. Kubuntu

Dvoumim se izmedju ove dve distribucije. Vise mi se svidja KDE, ali Kubuntu nema GIMP i jos neke aplikacije koje ima ubuntu.

Da li postoji neka razlika u performansama i stabilnosti ova dva sistema? Stabilnost mi je jako vazna jer cu imati potrebu da drzim komp upaljen danima (bez resetovanja).

Da li je lakse instalirati Kubuntu pa sa neta poskidati sve potrebne aplikacije ili instalirati Ubuntu pa onda nekako instalirati KDE na njega (ako je to uopste moguce).
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2006, 0:48   #2
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu vs. Kubuntu

Meni licno se Ubuntu 6.06 Dapper bolje pokazao nego Kubuntu
U Kubuntu-u sam probleme imao sa automount-om(bukvalno radi kako mu dune),brljao mi je i kdesu(ukucas password i nista se ne desava),a i onaj Adept(frontend za apt)iako dosta obecava,je jos u ranoj fazi razvoja i zna da gnjavi,tako da mi ipak Synaptic deluje ako dosta bolje resenje
Mada da ne gresim dusu,mozda su u verziji 6.10(probao je nisam)sve ovo ispravili...
Sa druge strane,u Ubuntu-u automount funkcionise savrseno,imas odlicni Synaptic kome je Gnome native okruzenje,imas Gimp i FF koje sa Kubuntuom ne dobijas,a sve radi vrlo stabilno....
Moj glas ide za Ubuntu
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2006, 9:27   #3
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: Ubuntu vs. Kubuntu

Тренутно користим Kubuntu 6.06 И немам замерки. Пре њега сам користио Ubuntu 6.06 на који сам поред Gnoma инсталирао KDE и радио је како треба. Е сад, ако имаш брз интернет, мислим да ти је свеједно јер све можеш да поскидаш са интернета. Ако инсталираш Kubuntu, препоручујем ти да прво скинеш Synaptic, зато што је неупоредиво бољи од Adepta.

П.С.
Испробавао сам и Ubuntu 6.10 и налетео сам на један баг. Наиме, кад се одабере ћирилична тастатура, "Language bar" (индикатор тастатуре, аплет за панел) се закуца и искључи. И нисам успео да откријем у чему је проблем. То ме је натерало да се вратим на Dappera.
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2006, 12:37   #4
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu vs. Kubuntu

Vidim dosta ljudi kuka na ES-u i ima problema sa novim Ubuntu-om(6.10)tako da bi ti ja ipak savetovao da se zadrzis na 6.06 verziji,a imas i v6.06.1 sa ispravljenim poropustima i update-ovima(i cd i dvd verziju)
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2006, 23:38   #5
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu vs. Kubuntu

Hvala ljudi, pomogli ste mi
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2006, 20:58   #6
milke
Član
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 324
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku milke Slanje poruke preko Skypea korisniku milke
Određen forumom Re: Ubuntu vs. Kubuntu

Citat:
Miloš kaže:
Тренутно користим Kubuntu 6.06 И немам замерки. Пре њега сам користио Ubuntu 6.06 на који сам поред Gnoma инсталирао KDE и радио је како треба. Е сад, ако имаш брз интернет, мислим да ти је свеједно јер све можеш да поскидаш са интернета. Ако инсталираш Kubuntu, препоручујем ти да прво скинеш Synaptic, зато што је неупоредиво бољи од Adepta.
hmm, ja se razmišljam da instaliram synaptic, pa me zanima kko si to odradio. Jel dovoljno samo izabrati synaptic ? hoće li da se skida mnogo zavisnih paketa (možda ceo gnome?!) ?

thx
milke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2006, 22:14   #7
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu vs. Kubuntu

Nece svlaciti puno-nekih mozda 5 mb-nece takodje svuci Gnome,vec samo gtk i jos neke stvarcice-probato na Kubuntu-u 6.06
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 23:15   #8
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: Ubuntu vs. Kubuntu

Уф, разочарао сам се у Kubuntu. Постао је веома нестабилан у задње време, да би на крају скроз прс'о. Нисам хтео да се бакћем са поправком, већ сам поново инсталирао Ubuntu патак (Dapper Drake, за оне који не знају), који ради тип-топ. Приметио сам (кад сам први пут инсталирао Ubuntu) да ми је накнадно инсталирани KDE радио невероватно стабилно, за разлику од Kubuntua.
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2006, 20:33   #9
milke
Član
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 324
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku milke Slanje poruke preko Skypea korisniku milke
Određen forumom Re: Ubuntu vs. Kubuntu

I ja sam imao grdnih problema nakon upgrade-a sa Dappera na Edgy. Osim što sam morao da reinstaliram xserver-xorg iz konzole, kad sam konačno podigao KDE morao sam i njega ponovo da instaliram sa Interneta (a radio sam upgrade sa CD-a).

Sad sve radi kako treba, ali posle nekoliko dana cimanja i lupanja glave o monitor

Zaključak : Da bi Edgy Eft izašao na vreme, izgleda da su developeri morali "malko" da skrate testiranje upgrade procedure... oko 1/4 upgrejda sa 6.06 na 6.10 je prošlo bez problema... to govori dovoljno

srećom pa čista instalacija Edgy-ja radi kako teba, tako da nema razloga da se izbegava

P.S. Synaptic šljaka kao sat, hvala lepo na tip-u
milke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Obaveštenje ( Ubuntu 6.10 ) milke Slobodni softver 9 30.3.2007 1:35
Kubuntu 6.06 boot problem! Staronsky Slobodni softver 3 1.11.2006 8:39
kako izbrisati ubuntu ili formatirati particiju jagodanbg Slobodni softver 6 25.9.2006 21:18
Ubuntu 6.06 vs. Kubuntu 6.06 K'R' HooD Slobodni softver 8 3.7.2006 14:22
ubuntu LordofBlood Slobodni softver 5 29.5.2006 23:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com