Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.1.2006, 13:52   #1
bojongo
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NBGD
Poruke: 400
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Bezicni mis

Vec neko vreme razmisljam da mog "reponju" koji me verno sluzi, zamenim nekim bezicnim. Mis se koristi za office, net i sl., bez igranja.
E, posto se nikad nisam sreo sa bezicnim misevima, moram da vas pitam :
- da li mis i njegov risiver (prijemnik) moraju da se "vide" medjusobno ? Bitno mi je zato sto su mi tastatura i mis na fioci koja se uvlaci po klizacima, a risiver bi bio gore, pored monitora.
- citam o nekom kasnjenju u odzivu rada misa.
Da li je to bas primetno i moze da smeta u obicnom radu, bez igranja ?

Kakva su vasa iskustva ?
bojongo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 14:21   #2
Shkomi
Član
 
Član od: 14.11.2005.
Poruke: 76
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 19 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Bezicni mis

Ja imam a4tech bezicnog misonju i zadovoljan sam.Daje ti vecu slobodu bez kablova. Risiver mi je na kucistu ispod stola i sve radi bez problema. S`obzirom da slabo igram igrice nisam primetio nikakvo kasnjenje. Dobra je varijanta kad ti je risiver ujedno i punjac za baterije, pa kad ti se isprazne baterije u misu samo ih zamenis
Shkomi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 14:36   #3
bojongo
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NBGD
Poruke: 400
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Bezicni mis

Pa bas sam gledao A4 Tech Wireless RP seriju i reko prvo da pitam.
bojongo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2006, 0:27   #4
bobale
Novi član
 
Član od: 6.2.2006.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku bobale
Određen forumom Re: Bezicni mis

Imam A4Tech RFSOP-48 optičkog miša. To je jedno neopisivo sr@#je! Prvo sam promenio tri različita A4Techova wireless miša dok nisam stigo do modela navedenog gore, a menjao sam ih zbog toga što ni jedan od njih nije radio kako treba. Recimo, dešavalo se da iz čistra mira prijemnik prestane da registruje signal iz miša, i onda u 10% slučajeva pomagalo vađenje i ponovno vraćanje prijemnika, a u ostalih 90% sam morao da sačekam neko vreme dok ne počne ponovo da radi.
RFSOP-48 sada ima tri godine, i skoro dve godine ne funkcioniše pravilno. Problemi su sledeći:
-miš se u toku noći "probudi" kao da sam ga pomerio, i kad se probudi onda nastavlja da radi neprestano, bez obizira na to što bi trebala dioda da se ugasi kad se ne pomera
-prethodni problem povlači i još jedan, a to je da je zbog stalnog aktiviranja trajanje dve AA baterija dosta kraće, tipa nekoliko dana, dok je ranije izvlačio do 2 nedelje
-vremenom se domet miša sve više smanjivao, tako da sad kad se prijemnik odmakne na više od 30cm od miša on prestaje da prima signal, a ranije je radio i do 3m
-najgori problem je što su lemovi katastofalnog kvaliteta, a posebno to što je modul sa predajnikom u mišu odvojen od glavne štampane ploče, pa je povezan pomoću konektora koji od vibracija zna da izgubi kontakt, a onda miš potpuno prestaje da radi, i jedino rešenje je otvaranje miša i ponovno nabadanje predajnika. Pre par meseci se i taj mučeni konektor najad odvalio od štampane ploče, pa sam morao da ga nazad zalemim
-poklopac za baterije je od veoma tanke plastike, i slomio se posle 5-6 meseci upotrebe miša

To je sve što mi je u ovom trenutku palo na pamet, ali budite ubeđeni da ima još mana. Cilj ovolikog posta je da ubedim bojongo-a i ostale da nikako ne uzimaju A4Tech bežične miševe, pa čak ni u najgorem stanju ludila.

Ako bi birao wireless miša, ja bi sada uzeo Mircrosoft Wireless Intelli Explorera 2.0. Njega biram prvenstveno zbog veoma dugog trajanja baterije. Jeste da je on skuplji od A4Tech miševa, ali stvarno dobro radi posao, a ni TiltWheel nije za bacanje.
bobale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2006, 0:20   #5
Devil
Član
 
Član od: 9.1.2006.
Poruke: 128
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Exclamation Re: Bezicni mis

Radio sam na Logitech-u MX1000 (ispravite me ako nije tako) laserskom,perfektnom misu. Nema nikakvog kasnjenja, ni u igrama, ni u ostalim aplikacijama. Mis jeste da je odlican, ali njegova cjena nije..
Devil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2006, 1:31   #6
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Bezicni mis

Imam Logitech MX700 i zadovoljan sam,
kompaktno je urađen kao da je od jednog komada plastike, dovoljno težak i dobro leži u ruci, plus ima i dodatne tastere... ima dobar domet, mogu baterije da se pune u trenucima neaktivnosti...
mislim da mu je jedino cena problem...
ja se nikad ne igram ali klinci se igraju i ne žale se, zasad...

mislim da bi ti bilo dobro da pogledaš i ako možeš da priuštiš sebi taj pomalo luksuz onda i da kupiš neki Logitech-ov bežični komplet miš i tastatura...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2006, 1:56   #7
firefly
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 408
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Bezicni mis

Logitech Cordless Click.
Imam ga,jeftin je 2500,radi na RF talase(baza i mis ne moraju da se "vide"),jedina mana je sto nema punjive baterije ali sa alkalnima radi oko mesec dana,i glavna stvar domet je veliki i ne bira podloge.
firefly je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2006, 15:59   #8
bojongo
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NBGD
Poruke: 400
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Bezicni mis

Kupio sam pre nekog vremena A4 Wirelles Mouse RP-680. Ima 8 tastera, a sa upotrebom softvera mogu se praviti nevidjene kombinacije u radu. Za sad jos uvek proucavam funkcionalnost, ali svidja mi se kako radi.
Radi na RF talase, "ne vide" se baza i mis sto mi je i trebalo.
bojongo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2006, 16:26   #9
Starke
Član
 
Član od: 21.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 86
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Pomoc u vezi kupovine misa

Stvar je u sledecem-zeleo bih da kupim bezicni opticki mis a budzet mi je 30 ojra.E sad video sam da postoje misevi cije se baterije ne vade vec se pune na nekom punjacu koji se dobija uz samog misa..interesuje me koji je to mis,da li valja i naravno koja mu je cena(da li se uklapa u gorenavedeni budzet)?Otvorn sam i za dodatne predloge-hvala na odgovorima
Starke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2006, 17:21   #10
Oliver
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: green forest
Poruke: 325
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pomoc u vezi kupovine misa

Pa ima ih raznih od bluetooth koji su doata skuplji od 30 e, do nekih jeftinijih.
Imaš A4tech i tastaturu i miš za te pare bežično, radio veza. Po meni je to najbolje rešenje, a imaju i neki koji se puni preko podloge, to je po meni glupo, moraš da vučeš i podlogu, ali ako ti treba miš koji je lakši za baterije...
Oliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2006, 18:48   #11
sonicvlada
Novi član
 
Član od: 22.2.2006.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 26
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pomoc u vezi kupovine misa

Znaci pisao sam ti reply sat vremena, i glupi timeout me je otkinuo!!! Ne mogu da verujem...ccc... Definitivno forum boluje od raznih "decijih bolesti".

Nego... Ovaj put cu krace...

Ja prvo ne preporucujem misa ni jednog proizvodjaca osim Logitech-a. Sve sam ih probao: Genius, A4Tech, Labtec... Sve je to low-budget i za tetke po kancelarijama koje koriste racunar od 2003. Logitech jesu najskuplji, ali s razlogom.

Koji model:
Ja sam skoro kupovao Logitech Wireless Optical Mouse i, na moje iznenadjenje, potpuno se razocarao. Toliko sam problema imao da sam ga na kraju vratio kao neispravnog firmi gde sam kupio. Ovaj mis kostao je 1800 dinara plus je OEM pa je u neku ruku i logicno sto je bio problematican.
Nakon toga kupio sam Logitech G1, misa sa kablom koji kosta oko 2400 dinara i radi kao zmaj. Ima 4 tastera, jako je dopadljiv i veoma kvalitetan. Logitech SetPoint softver je odlican. Nema tilt scroll pa stoga srednji taster ne treba pritisnuti 4 puta jace (!) da bi odreagovao, ali ako ti ovo ne pretstavlja problem, mozes da pogeldas i neke modele sa tilt-om. Ja ti ih, ako si zahtevan korisnik koji dosta radi na racunaru, ne preporucujem.
Budi pametan i kupi ovog misa. Bices mi zahvalan ako to uradis, a neces ni biti svestan kakvo si maltretiranje zaobisao.
Takodje mislim da za 30 eura nemas nikakav model koji ima bazu sa recharge opcijom. Bilo da se radi o Logitech-u (nisam siguran da ih uopste ima takvih) ili nekom drugom proizvodjacu.

Ako ti je bas svejedno da li mis ima tilt, i sto je tastatura natural, evo prodacu ti ja moj, mesec dana koriscen, Microsoft Wireless Optical Desktop (http://www.microsoft.com/hardware/mo...s.aspx?pid=014) za 35 eura.
Pitaces se sada zasto ne koristim Microsoft? Pa upravo zbog prokletog tilt-a, a i nikako nisam mogao da se naviknem da "zakrivljnu" natural tastaturu.

Najbolja kombinacija desktop-a po meni:
- Tastatura: Logitech UltraX (oko 2400 din)
- Mis: Logitech G1 (oko 2400 din)
I jos kupis mouse pad sa jastucetom i eventualno jastuce "za ispred tastature", pa da vidis uzivancije!!!
sonicvlada je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2006, 18:52   #12
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Pomoc u vezi kupovine misa

Potvrdjujem... imam Logitech UltraX, ne secam se koliko sam ga platio,
ali vredi.

Inače, dok sam bio vlasnik igraonice, miševi su mi crkavali na po par nedelja, dok nisam otkrio blagodeti Logitecha.
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2006, 23:10   #13
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Pomoc u vezi kupovine misa

Citat:
Starke kaže:
Stvar je u sledecem-zeleo bih da kupim bezicni opticki mis a budzet mi je 30 ojra.E sad video sam da postoje misevi cije se baterije ne vade vec se pune na nekom punjacu koji se dobija uz samog misa..interesuje me koji je to mis,da li valja i naravno koja mu je cena(da li se uklapa u gorenavedeni budzet)?Otvorn sam i za dodatne predloge-hvala na odgovorima
Теме су спојене због велике сличности.
Убудуће боље користите search
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2006, 11:20   #14
sonicvlada
Novi član
 
Član od: 22.2.2006.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 26
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Bezicni mis

Inace, sto se tice kapaciteta i trajanja baterija, ne znam kakav je slucaj sa ostalim proizvodjacima, ali Microsoft-ov mis mi je radio mesec dana, i u status-u kapaciteta baterije i dalje stoji nepromenjeno stanje - full. Pretpostavljam da ima veze sto to su baterije fabricki "Energizer", a ne neke sa trafike.
sonicvlada je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2006, 18:08   #15
Starke
Član
 
Član od: 21.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 86
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Bezicni mis

Poslednji put postavljam pitanje u vezi sa misOm(casna Titova pionirska )Dosta sam gledao miseve koji mi odgovaraju i knjiga je spala na 2 slova-Logitech MX500 i Microsoft wireless intellimouse.Posto su im cene slicne interesuje me misljenje ljudi koji su imali(imaju) ove modele glodara-kakvo im je ponasanje na neki duzi period?Da li imaju neke bagove,kakva je izdrzljivost kabla na MX500 i slicno.Znaci u sledeca 3-4 dana definitivno kupujem jedan od ovih modela,pitanje je samo koji...
Starke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2006, 0:27   #16
jocabg011
Član
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 44
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Re: Bezicni mis

Ja nemam gore navedene modele ali imam jedan koji nije neko ime ali radi kao sat i to svajcarski. Posedujem TRUST-a bezicnog model ne znam, ali je mis strava. Baterije uz njega su punjive i samim postavljanjem na bazu baterije se pune, a uz to postoji i regulator punjenja tako da se puni optimalno. Misa sam probao i u igricama i nije mi pravio probleme. Mislim da je TRUST OK Brand, samo ko nema predrasude prema nepoznatima.
jocabg011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2006, 15:59   #17
sonicvlada
Novi član
 
Član od: 22.2.2006.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 26
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Bezicni mis

Citat:
Starke kaže:
Poslednji put postavljam pitanje u vezi sa misOm(casna Titova pionirska )Dosta sam gledao miseve koji mi odgovaraju i knjiga je spala na 2 slova-Logitech MX500 i Microsoft wireless intellimouse.Posto su im cene slicne interesuje me misljenje ljudi koji su imali(imaju) ove modele glodara-kakvo im je ponasanje na neki duzi period?Da li imaju neke bagove,kakva je izdrzljivost kabla na MX500 i slicno.Znaci u sledeca 3-4 dana definitivno kupujem jedan od ovih modela,pitanje je samo koji...
A sto ne uzmes Logitech G1??? Ima bolji Image Processing: 5.8 megapixels/second, u odnosu na MX500 koji ima 4.7.
Ima i bolji Max. Acceleration: 15 G, u odnosu na MX500 koji ima 10 G.
G1 je jeftiniji, samo nema tastera koliko MX500, ali po mom misljenju niko i ne koristi vise od 4 tastera na misu. G1 ima toliko i vise je nego dovoljno, veruj mi. A radi fenomenalno. I cak mislim da ima mnogo bolji oblik od MX500. To je klasican oblik misa koji je po mom misljenju najidealniji.

Imao sam Microsoft misa i po mom misljenju je nesto losiji od Logitech-a, tako da preporucujem Logitech.

Poslednja ispravka: sonicvlada (7.3.2006 u 16:13)
sonicvlada je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2006, 21:17   #18
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: Bezicni mis

vazno je da znas da moras imati jednobojnu podlogu svetle boje i ne sme da bude aluminijumska jer ce svaki opticki mis da trza i bjezi po ekranu (a to stvarno nervira )
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2006, 22:35   #19
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Bezicni mis

Ja imam LX 300 Logitech miš i tastatura. Sve radi odlično, baterije rade no 7 dana a kada se isprazne napunim ih. To je inače ispalatljivo kupiti punjač za baterije i dve Ni-MH (punjive) baterije da se ne cimaš stalno da uzimaš druge...
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2006, 23:19   #20
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Bezicni mis

Ja mislim da to jos nije doraslo optickim misevima.Ista situacija kao izmedju CRT-a i TFT-a.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com