Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Pregled rezultata glasanja: moze li se posle lose trojke ocekivati stari dobri duh strongholda??
da 47 47,96%
ne 51 52,04%
Glasova: 98. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.9.2014, 11:35   #81
Sasa012
Član
 
Član od: 14.4.2011.
Poruke: 149
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 58 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Citat:
VladaKG1980 kaže: Pregled poruke
Tačno nema onih ulepšavanja koja daju onu srednjovekovnu atmosferu...

Mogli su bar sadnju cveća da ostave. Mislim kakva li ih je to monstruozna hardverska zahtevnost šarenih cvetića u tome zaustavila...

Takođe npr. u granary kada se zumira vidi se npr. 20 hlebića a u stvari ih ima oko hiljadu...
Pa onda ona polja sa žitom nekakve ružne kockaste minijature koje na sve liče osim na polja sa žitom...
Mislim uhh....

Ovim tempom mislim da će Stronghold Crusader V ili VI (oko 2023 god.) tek biti na nivou 2D keca...
Ukoliko ne zatvore studio posle ovog dela.
Sasa012 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2014, 12:17   #82
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Ako nisu zatvorili posle Legendsa i trojke neće ni sad. Vidiš da su mazohisti...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2014, 15:33   #83
Sasa012
Član
 
Član od: 14.4.2011.
Poruke: 149
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 58 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Ako nisu zatvorili posle Legendsa i trojke neće ni sad. Vidiš da su mazohisti...
Iskreno meni Legends dopao,kao i njegova prica.
Sasa012 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2014, 2:35   #84
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Thumbs down Re: Stronghold Crusader II

Odigrao par sati i za mene igra je bas losa. U danasnjem vremenu ponuditi ovakvu igru i koja je ZAHTEVNIJA od Rome2 a nista posebno ne biti cak ispod prosjeka, ovo je veliki FAIL!!! Na ogromnoj mapi igram Rome2 a ovaj krs s istim podesavanjima ponekad zakoci i ide spor i nudi strategiju iz 90-tih godina bas velika nula. I to bar da su odradili kako treba a ne ovako lose. Igrao sam s Ricardom i Saladinom. Cak ni jedinice im nisu nesto posebno lijepo odradili. Jos kakav je ono bug, da Saladin moze da trenira Krstasku vojsku??? Stvaro ne znam u cemu je stvar ali mnogo je bolje igrati neku drugu igru nego ovo. Slobodno zaobidite. Necete nista prepustiti.
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2014, 11:18   #85
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Uvek su se mogle sve jedinice unajmiti bez obzira na stil igre. Takodje mogucr je da ce izbaciti DLC sa dodatkom vesala i cveca.

Moram da se slozim da su uradili los posao s obzirom na onako dobru podlogu kakvu daje Stronghold Crusader. Muzika, popravljanje srece i koristenje zastrasivanja zbog poboljsavanja produktivnosti su odlicne ideje. Borba u realnom vremenu ogradjivanje...

Ovde sve izgleda kao imitacija za poremecenu decu. Farma je velicine kuce cak se ni oaza ne vidi. Ne znam s cim raspolazem kad pocnem igru. Ovde je to nijansa zelene koju i ne primecujem lako. Prosto ne razumem kako nisu mogli bolje. Samo da su u 3D napravili istu igru bolje bi prosli. Nije da meni licno treba 3D nego razumem da je danas to obavezno.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2014, 11:36   #86
mrki023
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 247
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Gledao sam malo preko yt ljude kako igraju i nisam nesto posebno odusevljen, mozda jer posle dvojke i trojke nisam ocekivao nista spektakularno, a budimo iskreni tesko je nadmasiti originalni Stronghold i Crusader, koji su u svoje vreme bile nesto novo i koje smo svi nekoliko stotina sati igrali nekako mi sve deluje minijaturno, farme su smesno male, bas mi se to svidelo u originalu, jer si morao da se odlucis koliko ces kojih farmi praviti jer nisi imao bas previse mesta itd. Interesuje me kako uporedjujete Stronghold Crusader 2 sa Strongholdom 2 i 3?
mrki023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2014, 12:05   #87
dulezmaj
Veteran
 
Član od: 17.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 971
Zahvalnice: 796
Zahvaljeno 503 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

@isko-na kojim podesavanjima igras rome 2 cisto me interesuje? posto ako je konfiguracija iz profila ne kapiram kako ti gore radi ovo od rome 2 al ajd

ljudi nista vas ne kosta da probate ali ko je voleo prva 2 dela(stronghold I crusader 1) imace nesto da ga zabavi I da mu se svidi(nesto je izbaceno-bez preke potrebe... )..ali probate I vidite(ne stice se utisak preko gameplay snimaka na yt
dulezmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2014, 14:03   #88
Sasa012
Član
 
Član od: 14.4.2011.
Poruke: 149
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 58 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Posle par sati igranja zakljucio sam da igra nije losa toliko,ali je lose optimizovana.
Pre svega mislim na sam rad "edzina" na kome je igra zasnovana.Uocio sam da prilikom izgradnje velike ekonomije i vojske,igra postepeno usporava do momenta kada jedva i mozete da nastavite i pravite ostatak vojske za napad.
Odmah sam igru "spustio" u traci zadataka i proverio temperature komponenti,i zaprepastio se kad sam video da su temperature poprilicno niske.

Za grafiku bi dao ocenu 2+,jer originalni crusader izgleda bolje od ovog kao i vodje,ljudi i ostale zgrade i kule.

Igra ima za sada dosta "bagova",ali valjda ce to da poprave u sledecih par meseci.
Sasa012 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2014, 14:20   #89
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Thumbs down Re: Stronghold Crusader II

Citat:
dulezmaj kaže: Pregled poruke
@isko-na kojim podesavanjima igras rome 2 cisto me interesuje? posto ako je konfiguracija iz profila ne kapiram kako ti gore radi ovo od rome 2 al ajdt
Rome 2 igram na srednjim podesavanjima. Crusader2 nekako sve se presporo krece. Valjda je nisu dobro optimizovali. I kada mi se javi neko od protivnika u onom klipu da najavi napad ono usporeno i polako ide. A i igra ruzno izgleda. Jednostavno visoko ocekivanje i onda razocarenje. I u ovo zadnje vrijeme je postao trend da se RTS igre prave kao polu proizvod i onda da se izbacuju na trziste.
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2014, 15:35   #90
dulezmaj
Veteran
 
Član od: 17.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 971
Zahvalnice: 796
Zahvaljeno 503 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Citat:
Isko kaže: Pregled poruke
Rome 2 igram na srednjim podesavanjima. Crusader2 nekako sve se presporo krece. Valjda je nisu dobro optimizovali. I kada mi se javi neko od protivnika u onom klipu da najavi napad ono usporeno i polako ide. A i igra ruzno izgleda. Jednostavno visoko ocekivanje i onda razocarenje. I u ovo zadnje vrijeme je postao trend da se RTS igre prave kao polu proizvod i onda da se izbacuju na trziste.
na zalost za ovaj poslednji deo se slazemo ali se to odnosi na zalost jos vecu na 80% novih igara nisu u pitanju samo RTS igre...al popravljaju polako(makar TW)...sto se tice optimizacije meni odlicno radi bez usporavanja I bagovanja a imam prosecnu konfiguraciju(upisana na profilu )... mada mislim da ce popraviti malo fps ali sve je moguce bilo kako bilo nije crusader 1 ali je solidan nastavak posle sramne 2 I 3 verzije I naravno legends-a...(makar moj utisak)...tako da ako ste ocekivali TW grafiku na ovakvoj igrici ziveli ste u zabludi...ovo je brza izglradnja I napad napad napad ili odbrana pa napad...sve u svemu duh su zadrzali ali eto kazem ima bagova ali mi se cini da je optimizacija ok(mozda gresim ali kazem imam prosecan komp I radi sve u full-u ne pada ispod 60 fps-imate snimak na predhodnoj strain moj snimak
dulezmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2014, 16:30   #91
Djukarbc
Član
 
Član od: 21.4.2009.
Poruke: 35
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 13 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Очајно је оптимизовано. Покушај да играш са 7 противника на великој мапи, убрзај мало па ћеш видети. Ја имам солидан рачунар па сецка. Ограничење јединица је такође велики проблем. На мапи са 8 играча, ограничење ми је на 125 војника. Пошто ми треба минимум 100 за солидну одбрану (браним 3 стране), од нападања нема ништа. Овако ниско ограничење је доказ лоше оптимизованости игре.
Djukarbc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2014, 20:08   #92
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Ne volim da blatim mnogo po igricama i da pisem mnogo postova. Ako igra nije ok iznjecu par svojih misljenja i to je to. Samo ne zelim biti neki "hejt trool" . Al kao sto sam rekao, vjerovatno glavni krivac je moje "OCEKIVANJE". Kad mnogo ocekujem od nekog al na kraju nije to to, onda nista ne valja . Ma nisam ocekivao grafiku kao TW (mada bih volio ) al nekako sama igra me razocarala. Sve u svemu nadam se da ce izbaciti full verziju uskoro .

P.S. Najbolji nacin da uzivamo u igre jeste da prestanemo da pratimo i citamo o igrama koje su sad u fazi izrade, jer citanjem, gledanjem slika i klipova mi smo igru vec "pola odigrali" i znamo sta i kako. Vrlo malo nas moze sta pozitivno iznenadit. Uzivamo u igru na kratko i onda posle je pljujemo (Ne svi naravno )
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2014, 21:10   #93
mrki023
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 247
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Igra je ocajno optimizovana!!! Posle komentara ovde i odgledanih yt klipova resio sam da i sam proverim kakva je igra, ali ne mogu da verujem da je toliko zahtevna, odnosno spora, da mi na low igra neverovatno sporo ide, a nije da imam bas toliko los lap top ( Intel B950 @2.20 GHz 2.20 GHz, RAM 6 GB, ok graficka ne bas sjajna GEFORCE GT540M 1gb) sad ja stvarno ne znam koliko je je to jaka/slaba konfiguracija, ali mislim da ovakvu igru moze da gura, nisam imao probleme sa drugim strategijama, ne znam stvarno... Nisam stigao da vidim nista ozbiljnije, iznervirao sam se i odmah uninstal. Iskreno je li to do igrice ili do moje konfiguracije? Da ne bude da vredjam igru, a ustvari imam krs lap bas sam se nadao da cu odigrati koju, ali izgleda da mi se ne da, odoh na Crusader 1
mrki023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2014, 13:12   #94
maki83
Član
 
Član od: 11.12.2010.
Poruke: 296
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 54 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Meni super izgleda....Neko rece ne moze da se napuni visoka kula..istina, kad se uhvati vise vojnika popne se samo jedan. Ali moze da se napuni, ako se ubacuje jedan po jedan sve u svemu, meni je super, da rese problem sa optimizacijom i ja cu sigurno da je igram
maki83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2014, 10:26   #95
tiesto_munze
Član
 
Član od: 11.2.2009.
Poruke: 72
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Nakon nezaboravng keca i nakon toga brojnih razocarenja od strane Firefly studia ocekivao sam jos jedno razocarenje u nizu ali sam se prijatno iznenadio. Ponovo igram Crusader sa istim zarom kao pre iako je igra u ondosu na keca dosta osakacena. Igrivost u vojnoj kampanji je sjajna. Da su je bolje opitimizovali, da su dodali neke stvari iz keca (npr. sprave za mucenje, cvece, zastave i spomenike), veci izbor gradjevina i lepsi dizajn objekata ova igra bi bila u rangu sa kecom. Uh sto nisam milioner, kako bih kupio Firefly, promenio tim i napravio igru za svoju dusu
tiesto_munze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2014, 17:25   #96
maki83
Član
 
Član od: 11.12.2010.
Poruke: 296
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 54 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Re: Stronghold Crusader II

Citat:
tiesto_munze kaže: Pregled poruke
Nakon nezaboravng keca i nakon toga brojnih razocarenja od strane Firefly studia ocekivao sam jos jedno razocarenje u nizu ali sam se prijatno iznenadio. Ponovo igram Crusader sa istim zarom kao pre iako je igra u ondosu na keca dosta osakacena. Igrivost u vojnoj kampanji je sjajna. Da su je bolje opitimizovali, da su dodali neke stvari iz keca (npr. sprave za mucenje, cvece, zastave i spomenike), veci izbor gradjevina i lepsi dizajn objekata ova igra bi bila u rangu sa kecom. Uh sto nisam milioner, kako bih kupio Firefly, promenio tim i napravio igru za svoju dusu
Dovoljno je da ubisoft uzme stronghold
maki83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2014, 10:44   #97
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Ako posle onog bednog filimica i menija sa pocetka ne vidite da je igra jeftina. Onda zaokruzis onog prvog conscript mislim da zove i kazes mu da nesto napadne.
Kako je ovakav uzas pusten kao finalni produkt ne znam.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2014, 1:11   #98
dulezmaj
Veteran
 
Član od: 17.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 971
Zahvalnice: 796
Zahvaljeno 503 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Stronghold Crusader 2 - Winter Update
dulezmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2014, 18:13   #99
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.244
Zahvalnice: 301
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Citat:
maki83 kaže: Pregled poruke
Meni super izgleda....Neko rece ne moze da se napuni visoka kula..istina, kad se uhvati vise vojnika popne se samo jedan. Ali moze da se napuni, ako se ubacuje jedan po jedan sve u svemu, meni je super, da rese problem sa optimizacijom i ja cu sigurno da je igram
Igrao sam sandbox, napravio sve kule i na svaku se svi popnu.
Ne znam kakva im je ono fora sa farmama, da su pecurke pa 'ajde...
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2015, 19:50   #100
EaglePrince
Novi član
 
Član od: 18.7.2014.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Malo i ja da se oglasim. Nedavno sam poceo da ga igram, napravio sam i jedan video, pa reko da ga podelim i sa vama.
Po meni, igra je dosta dobra, ima nekih dosta izmena u odnosu na original, i dosta po nekim stvarima lici na Stronghold 3, s tim da ipak ne mogu da se rotiraju gradjevine u svim pravcima, i da se zidovi prave u bilo kom pravcu; mada ne kazem da je to bitno, naravno.

Evo par mojih utisaka sto sam napisao u opisu video. Na engleskom je, al pretpostavljam da se da razumeti. Al, ako neko ne zeli da cita - znam, nije kratko, recicu samo ovako: dosta toga je pojednostavljeno u odnosu na originalni Crusader, ne moze da se napuni stockpile, ne moze da se napuni granary, trguje se bez pijace, dok pijaca sluzi za automatsku kupovinu i prodaju dobara. Nakon toga, mozete malo bolje da se posvetite peglanju.

Citat:
This is how I won the third mission of the Stronghold Crusader 2 trail. During this game I didn't feel the need to speak much, but only to show others how the game works. Just like in any other Stronghold game, if one plays as an European lord, he needs to produce weapons to be able to train army, to produce food to keep his people satisfied, so he could have workers and recruits for his army as well! If you want some more gold you can produce stuff to sell it, or you can also produce ale and candles to gain some more popularity, after what you can put higher taxes. During this mission I decided to produce more food and to produce candles, and to gain popularity by food and religion - after that - people pay me taxes and still stay satisfied.

In my opinion good sides of Crusader 2 are mostly related to simplicity - one does not need to care about full stockpile, full granary, and stuff like that... You can also build a market place so you would be able to set auto-buy and auto-sell options, and to ensure this way that you may not run out of some important resources, such as wheat for flour, wood for fletchers, or iron for blacksmiths! Still, market is not required for buying nor selling goods - I didn't build it either.

There are also some more interesting events that you may notice in this video, such as storms... If thunder strikes one of your building, it can be set to fire, so if you don't have any wells or waterpots you could have a bad time. Besides this effect that bad weather also effects your popularity, so you may need to lower your taxes during that storm.

Castle you will see on this video is the cheapest possible - with two towers only to protect iron mines and oasis, and with curtain walls and curtain gatehouses - just to stop enemy from entering. If enemies were stronger, I would also care more about stronger walls.

A lot of that works just like in Stronghold 3, such as barracks or siege camps. You can build a siege wherever you want except in the enemy territory. When you build a catapult, you don't need to bring there any engineers - they will just leave the siege camp as long as you have enough gold and recruits.

I believe that these things are great for players who like that fighting aspect of Stronghold. The economy is not simplified, but it is made simpler as player doesn't have to take care about all little details to keep high popularity. Also, when you want to build ten catapults, all you need to do is click ten times to build them - not to pick 20 engineers and order them 10 times to build each catapult.

Speaking about my favorite Stronghold unit, you may notice which one is it - swordsman! They are great here, just like they are in any other Stronghold game, and I was using them along with archers. There are also some other interesting things regarding troops in Crusader 2, such as macemen, or knights. In Crusader 2 knights don't fight with swords - they fight with maces, which looks really great. Also, those macemen when they charge towards the enemy. I will show those details in some other video as well.
Sto se tice zahtevnosti, slazem se, ne bi bilo lose da je optimizovanija, mada ja se, iako imam slicnu konfiguraciju kao mrki023 (s tim da imam manje RAM-a) ne budim mnogo. Smanjio sam rezoluciju na minimalnu koja odgovara mom monitoru, i grafiku sam stavio na low. Hoce u nekom momentima da zalaguje, al nije mi prvi put da igram igru koja mi se svidja na takav nacin. Ja sam odrastao sa lagom. Mada, salu na stranu, mislim da je relativno ok sto se toga tice, i nesto imam utisak da sam citao da igraci sa laptopovima cesce imaju probleme.
EaglePrince je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
strategija, stronghold crusader 2

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Stronghold Crusader Aleksandar Strateške igre 154 29.3.2012 1:58
Stronghold Crusader Extreme zokocx Strateške igre 7 17.2.2012 14:50
Stronghold Crusader multiplayer Nikola95 Online susreti 55 10.2.2012 18:50
Stronghold crusader online djordje45 otpaTci 0 20.11.2011 17:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com