Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Pregled rezultata glasanja: moze li se posle lose trojke ocekivati stari dobri duh strongholda??
da 47 47,96%
ne 51 52,04%
Glasova: 98. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.8.2014, 22:35   #61
EaglePrince
Novi član
 
Član od: 18.7.2014.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Citat:
A ono je bila kratkotrajna greška u ceni, umesto 10% preorder popusta ubacili su 60% Ko je bio brz mogao je da uzme Special Edition za 15€
Nekako imam utisak kao da to nisu greske, i da oni to namerno tako daju, a da bude kao fora greska? Mozda i gresim, al sam cuo bas kako se to jos negde desilo sa nekom drugom igrom.
Vi sigurno znate bolje, ja jos nista nisam uzimao preko Steama...
EaglePrince je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2014, 22:57   #62
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

To su redovne greške, prošle nedelje je na nekih pola sata Tropico 4 Collectors Edition bio na 99% popusta i koštao 0.27€. Nije baš da su baš česte, ali nekoliko puta godišnje se desi. Dešava se ponekad da greškom popust ode i preko 100% a cena igre u minus, ali tada nije moguće kupiti igru.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2014, 23:36   #63
EaglePrince
Novi član
 
Član od: 18.7.2014.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Zanimljivo.
Citat:
Dešava se ponekad da greškom popust ode i preko 100% a cena igre u minus, ali tada nije moguće kupiti igru.
Eto, ne valja im sistem, to bi bilo lako resivo. Mi bi ovde jedva cekali da nam neko posalje i igricu i jedno 10 eura.
EaglePrince je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2014, 12:18   #64
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Jel ovo izlazi sutra? Ili je opet odlozeno?
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2014, 17:11   #65
dulezmaj
Veteran
 
Član od: 17.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 971
Zahvalnice: 795
Zahvaljeno 503 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Citat:
orome kaže: Pregled poruke
Jel ovo izlazi sutra? Ili je opet odlozeno?
trebalo bi sutra...na steamu pise da se otljucava za 1 dan 2h
http://store.steampowered.com/app/232890/
dulezmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2014, 20:27   #66
EaglePrince
Novi član
 
Član od: 18.7.2014.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Jeste, a ni na Stronghold Crusader 2 forumu nije bilo nikakvih nagovestaja o novim odlaganjima.
EaglePrince je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2014, 8:17   #67
dulezmaj
Veteran
 
Član od: 17.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 971
Zahvalnice: 795
Zahvaljeno 503 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

3.15gb kad probam javljam kako je I sta:

prvi utisak baziran na 1 skirmisu(crusader path kao u 1. gde se prelaze misije kroz skirmise sa protivnicima ko nije igrao)
meniji izgledaju lepo,lepo je optimizovano..
graficki izgleda fino(po meni je stronghold 1 I crusader ne prevazidjen po izgledu) ali su prelezali decije bolesti sa novim engine-om,ima taj smek crusader 1....standarno sam poceo partiju sa wood campom I kucama zatim malo hrane I presao na zidove...odma je protivnik ogradio svoj zamkic I poceo da salje placenike kod mene da mi udara na kamen,al onda kao I po obicaju izvadih horse archere I Arabian archer placenike nabudzio zidove I poceo ja njih da ometam I smaram....(s obzirom da je 1, misija nije teska-nadam se vecem izazovu kasnije)...bilo kako bilo igrica mi se svidja...
hit pointi najveci problem iz strongholda 3 su fino izbalansirani I pozeleo sam da igram jos...kazem ovo je prvi utisak zasnovan na skirmisu od pola h mozda...odoh jos da igram pa javljam kad malo bolje prodjem kroz modove I igricu...ali mi se cini da igrica vredi vremena da li vredi para videcemo posle malo vise igranja

Poslednja ispravka: dulezmaj (23.9.2014 u 9:52)
dulezmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 1:20   #68
mrki023
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 247
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

I kakvi su dalji utisci?
mrki023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 8:23   #69
dulezmaj
Veteran
 
Član od: 17.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 971
Zahvalnice: 795
Zahvaljeno 503 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Citat:
mrki023 kaže: Pregled poruke
I kakvi su dalji utisci?
definitivno ima taj duh starog stronghold....za sad nisam primetio neku vecu manu ima po koji bag tu I tamo(konjanici ubijeni strelom lebde dalje par metara pa padnu )...grafika zadovoljavajuca,muzika I cela atmosfera takodje.....
A.I. za sad kako napredujem kroz kampanju tacno se vidi razlika medju protivnicima I zaista doslo je do situacije da moram da ih nadmudrujem nekako posto je to talas za talasom neprijatelja.....(slicno 1. delu)..meni se cini da je vredi odigrati,na vama je da probate(verujem da ako ste voleli 1. deo da ce vam se I ovaj svideti)
dulezmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 8:35   #70
VladaKG1980
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 56
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Meni je takođe kul.

Jedino mislim da je igra strašno neoptimizovana.

Imam quad core 3.5 G, 4 GB Rama, Win 8.1 x64.
Ahilova peta mi je Nvidia GeForce GT 630 4GB.

Ipak sva podešavanja si mi na minimumu uz HD rezoluciju.

Ono što me nervira je strašno sporo učitavanje snimljene pozicije (oko 4-5 min).

A i grafika nije ništa posebno da bi dolazilo do takvih usporenja...
VladaKG1980 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 8:53   #71
dulezmaj
Veteran
 
Član od: 17.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 971
Zahvalnice: 795
Zahvaljeno 503 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Crusader2 2014-09-24 08-26-42-79.jpg
Viđeno:	61 puta
Veličina:	19,5 KB
ID:	50155

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Crusader2 2014-09-24 08-26-52-97.jpg
Viđeno:	60 puta
Veličina:	19,6 KB
ID:	50156

ovo su meniji I sta se nudi....uskoro ce kratak video da se uploaduje I kacim cisto da vidite malo kako se ponasa igrica al preporuka da proba ko god je igrao 1. deo

stronghold crusader 2 gameplay



sto se tice gore pomenutih usporenja ja ih nemam igrica radi bez padova fps-a I ucitava pozicije za 5-6s bukvalno a nemam ssd

Poslednja ispravka: dulezmaj (24.9.2014 u 11:43)
dulezmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 11:59   #72
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Ahilova peta grafička sa 4 giga rama?? Meni na 1 giga radi sve normalno, iako igra grafički nije ništa naročito, brzo učitava mape i sve klizi bez problema na high-ultra podešavanjima. Drajveri, snajka, drajveri
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 13:59   #73
VladaKG1980
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 56
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Jeste 4 giga, ali je žešći krš...
VladaKG1980 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 15:15   #74
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Stvarno ima atmosferu starog Strongholda time sam odusevljen. Lagan i jednostavan interfejs. Prakticno igramo istu igru samo u 3D. Vidi se da su skontali da nema nista od zabusavanja. Moracu detaljnije da pogledam nisam igrao mnogo.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 16:47   #75
Miloš987
Član
 
Član od: 7.9.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 411
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 64 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Nije vise moguce iskopati moat, ili ja nekako to nisam nasao?
Miloš987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 19:21   #76
marea123
Veteran
 
Član od: 16.4.2009.
Poruke: 631
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 33 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Zna neko sifru za novac?
marea123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 23:06   #77
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Погледах 1, 2 снимка на јутјубу и делује добро, пристојно, али (за сада) не више од тога, јер очигледно фали много ствари:
- Нема оне нарације током игре са играчем као Лордом и нема оних малих прозорчића са приказом видео клипа као када кликнете на нпр. фарму свиња,
- безидејно ми изгледају куће, али и војска (дакле све је мање више исто уз неке мање измене), па и зидови (где је већи избор кула, дрвена ограда и слично?),
- графика је морала бити боља (погледах пре неки дан детаљан снимак Stronghold 3. па се замислих гледајући снимке Stronghold Crusader 2, иако врхунски квалитет није пресудан нити је обавеза, али је 2014. година, не би шкодило...),
- Map editor (са бродовима који заправо плове?)?
- у најмању руку чудни опоненти са не много инвентивним речником, као и превелик фокус на ратну кампању, што је ок, али велики број играча воли да гради замак, развија економију и томе слично, тако да и то треба подићи на виши ниво (да, чак и у оквиру Crusader-a).
- немогућност модовања игре.

Разумем да сам претерао са детаљима, али се прве 2. игре (као најбоље у серијалу) сећам доста јасно и смета ми та нека пре свега неинвентивност најновије, а онда и тежња ка малтене искључиво ратној кампањи. Наравно, физика је добра, ратна кампања скоро савршена, баланс солидан, временске непогоде, неке мање нове опције и још пар позитивних ствари.

Надам се да ће Firefly Studios много тога решити у међувремену, као што је за пар ствари и најављено. У погледу критика на ову игру и на Stronghold 3 (као две најсвежије игре, иако 2 различита концепта), овај снимак https://www.youtube.com/watch?v=BaWkSeJcIyI ми даје мотивацију да је пробам. Пробаћу обе игре, па ћу одлучити шта ми се више свиђа (без обзира што Stronghold 3 плива у критикама). У сваком случају, верујем да ће Stronghold Crusader 2 бити све бољи и бољи.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2014, 0:58   #78
Djukarbc
Član
 
Član od: 21.4.2009.
Poruke: 35
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 13 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Други део је осакаћени први. Само је мало графички дотеран. Неколико нових врста војника, временске непогоде и готово ништа друго ново (радња са свећама и самосталне куле за балисте - катапулте - само толику разлику сам приметио после 3 одигране партије). Оно што је позитивно у односу на први део је то што се види однос производње и потрошње хране, и постоји ауто-трговина (не сећам се да ли је била у првом делу - можда јесте па грешим). Избачено је у односу на први део једно 20-30 грађевина. Углавно су то оне грађевине коју су повећавале страх или радост код популације (жардињере, вешала, гробља, итд). Од тога није остало ништа. Код овог новог дела ми се не свиђа што грађевине за храну заузимају мало места (нпр. засади јабука мањи него кућа). Ротирање капија је такође очајно (само може хоризонтално-вертикално, не може укосо, а углавном такве позиције западну где би то била најбоља опција). Противници неразумно форсирају напад (бар прва два противника). Чим имају мало више војника (око 30) одмах их шаљу те буду лака мета. Не чекају да направе велику војску и онда нападну, што би било боље. Стрелци на коњима су доста слабији него пре, што ми се не свиђа. Боље да су увели да одржавање војске кошта, и да они коштају највише, а не овако на брзину, само смање вредности за напад. Сад нпр. да стрелац на коњу убије оклопљеног војника са мачем, требало би да бежи од њега по мапи једно поло сата и да га гађа са стрелема, што је нереално. Могли су и нпр. ови из развојног тима да направе да су стрелци на коњима непрецизнији и тако им смање вредност, али очигледно нису желели да се потруде, па су им на клик само смањили напад, а и домет. Овако витезови се вучу по мапи, да падну треба да их погоди 500 стрела - тоталан губитак на реалности. У првом делу па да се разуме, 2001-2002, сложеније игре су тек почињале да излазе, али у 2014 да само прекопирају вредности из 2001-2002, а уз то направе да то буде још израженије, нема смисла. Ова игра има много потенцијала, али то нажалост није искористила немарна развојна екипа. Нисам одиграо много партија, а и давно сам играо први део да бих уочио више детаља.
Djukarbc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2014, 2:35   #79
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Odigrao jednu partiju protiv Pacova cisto da vidim na sta lici igra i ne svidja mi se. Graficki deo necu da komentarisem jer ne mogu da izguram max na laptopu.

Ukratko, zatupljena i neoptimizovana 3D verzija Crusader keca, izbaceno dosta (bitnih stvari) a neke stvari neshvatljivo promenjene. Npr, Balista, koju je ranije bilo moguce staviti (iskljucivo) na tower sada postavljate pored towera ili gde vec hocete, necu ni da ulazim u polemisanje o tome kako se penje posada do Baliste koja je locirana na vrhu ove nakaradne tvorevine, ali smesno izgleda. Strelci nekad uopste nece da napune tower (konkretno ovaj najmanji) iako ima dovoljno mesta za jos 2-3 uvek, zato sam srusio oba i napravio najveci itd itd. Druge stvari koje sam primetio su vec pomenute.

Svasta nesto ne valja, bar po meni.
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2014, 8:28   #80
VladaKG1980
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 56
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader II

Tačno nema onih ulepšavanja koja daju onu srednjovekovnu atmosferu...

Mogli su bar sadnju cveća da ostave. Mislim kakva li ih je to monstruozna hardverska zahtevnost šarenih cvetića u tome zaustavila...

Takođe npr. u granary kada se zumira vidi se npr. 20 hlebića a u stvari ih ima oko hiljadu...
Pa onda ona polja sa žitom nekakve ružne kockaste minijature koje na sve liče osim na polja sa žitom...
Mislim uhh....

Ovim tempom mislim da će Stronghold Crusader V ili VI (oko 2023 god.) tek biti na nivou 2D keca...
VladaKG1980 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
strategija, stronghold crusader 2

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Stronghold Crusader Aleksandar Strateške igre 154 29.3.2012 1:58
Stronghold Crusader Extreme zokocx Strateške igre 7 17.2.2012 14:50
Stronghold Crusader multiplayer Nikola95 Online susreti 55 10.2.2012 18:50
Stronghold crusader online djordje45 otpaTci 0 20.11.2011 17:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com