Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Konfiguracije

ŠDK - Konfiguracije Saveti u vezi sa kupovinom konfiguracija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.2.2019, 12:36   #1
JohnnyBravos
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Poruke: 138
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Laptov Vs 2 desktopa

Razmisljao sam da kupim polovni laptop do 250-300Eur, ali kako mi mobilnost nije presudna, vec mi je potreban racunar na 2 lokacije, mozda je bolje da deo postojece konfiguracije spakujem u manje kuciste i odnesem u selo, a za kuci uzmem nesto novo.


Pre svega namena racunara je ucenje programiranja, ne znam da li laptop sam po sebi ima neku bitnu pednost po tom pitanju.


Bice mi potrebni:
sto manje kuciste u koje staje https://www.gigabyte.com/Motherboard...ES2L-rev-13#ov + napajanje


ploca ima graficki cip , ali nema DVI, pa bih zbog toga verovatno nosio i graficku
ekran, mozda uzmem nesto polovno ili ponesem postojeci ,a kupim nov za kuci.
Citat:
Inace je postojeca konfiguracija CPU: Intel E6300 Wolfdale
MoBo: Gigabyte G41-ES2L
RAM: 2x2 GB Kingston HyperX 1066@800MHz
VGA: Gainward GT220/512/DDR2
MON: BENQ G2420HD DVI
HDD: SSD CrucialMX100 128GB+ WD2003FZEX + Samsung HD204UI+ 1.5TB Samsung F3 Ecogree Rack
OPT: Nec 5240S
Case: Lian Li PC-7FN Powered by Corsair CX400W
Za novi komp bih zadrzao postojece kuciste i napajanje, mozda i graficku ako je kompatibilna, ako ne , isao bih na plocu koja ima graficki cip i DVI izlaz.

Da li bi preporucili konfiguraciju, pre svega CPU + ploca za ovu namenu, da li AMD ili Intel
memoriju bih vrv uzeo 2*8GB ako je povoljna cena. ili 1*8 za pocetak

Gledao bih da ostanem u okvirima od 300EUR za sve.

Da li se uklapam i da li je pametno raditi sve ovo?
JohnnyBravos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2019, 22:23   #2
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Laptov Vs 2 desktopa

Laptopovi nemaju nikakvu prednost za programiranje u odnosu na desktop. Cak su i u zaostatku. Sto se tice programiranja, svakako je bolje ici na sto jaci CPU, mada to zavisi od toga sta radis. Mada mogu zahtevi da variraju da li radis neki C/C++ pa ces da stalno kompajliras, ili neku Javu, Phyton i slicno, ili nesto za Android, pa ti trebaju virtuelne mesine, ili cak nesto sto koristi CUDA i/ili OpenCL akceleraciju.
Za 300e bi ti preporucio da baziras masinu oko 2200G procesora, B350/450 maticna (pozeljno sa 4 slota za RAM) i 2x4GB RAM-a za start. AMD-u prija memorijski protok, tako da je zato bolje uzeti 2 stika odma, pa posle dodati jos 2 ili zameniti za 2 veca.
Sto se tice kucista manjeg formata od klasicnog ATX, e to neka ti je sa srecom. Skoro sam drugarici sastavljao masinu, koja zbog manjka prostora u sobi morala da bude ili desktop format (polozen) ili cube format. Cekali smo 2 nedelje za kuciste da dodje. Nasi uvoznici ih uopste nemaju na stanju toliko cesto.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2019, 22:41   #3
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Laptov Vs 2 desktopa

Problem sa varijantom od dva racunara je stalno cimanje sa prebacivanjem podataka sa racunara na racunar.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nestali fajlovi sa desktopa Soho Operativni sistemi 3 8.2.2013 1:05
Poređenje rezultata desktopa i laptopa mezzano Osnovne komponente 2 11.1.2012 0:14
Nestale ikone sa desktopa, i ne mogu da udjem u system? Zoranb007 Operativni sistemi 16 15.6.2010 1:22
Povezivanje TV-a i kompa (dva desktopa istovremeno) matke Grafika 2 14.3.2010 23:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com