Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.5.2020, 14:52   #521
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Igram vanilu na legendary. Ne svidja mi se Steel Faith, previse su promenili mehanike borbe (sto se mene tice na gore).

Jednostavno se desavaju sulude stvari, npr. igram sa Malekitom i Mung mi objavljuje rat u drugom potezu, sto mi se nikada nije desilo, i jos je u alijansi sa Aghol iz nekog razloga iako se mrze. Sledeci potez Aghol poziva u rat Wintertooth koji ulazi u rat i u sledecih 10 poteza ujedinjuje celu Norscu. Za to vreme moji susedi mi naravno objavljuju rat i dok sam ja u defanzivi Nagarythe koristi situaciju i siri se na sever i naravno objavljuje rat. Kad im unistim dve armije pristanu na konfederaciju sa Lothernom koji je naravno do tada vec ujedinio Ulthuan.

~40 potez u ratu sa ujedinjenom Norscom i Elfovima.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2020, 23:59   #522
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Igram vanilu na legendary. Ne svidja mi se Steel Faith, previse su promenili mehanike borbe (sto se mene tice na gore).
Au, legendary, AI vara kao nenormalan. Meni je licno mucenje igrati tako, doduse ukusi su razliciti

Sta mislis da su tacno promenili toliko kod borbi? Koliko se meni cini, promene kod borbi nisutoliko drasticne (osim sto nesto duze traju i tu i tamo neke stvari). Ali mi se cini da sama mehanika nije preterano promenjena (doduse davno sam igra vanilu). Meni licno najvise odgovaraju promene na kampanji, AI ne pravi sulude poteze, ne objavljuje rat kao nenormalan, ne pravi armije od po 20 konjanika itd.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2020, 11:23   #523
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Bas mnogo su promenili kod borbe, mozda najvaznija stvar sto su svim jedinicama znacajno povecali masu i ogranicili maksimalnu sansu za pogodak sa 95% na koliko se secam 60 ili 70%. Jos su i povecali HP i dali svima neki resistance. Posto nista oko same matematike i "rpg sistema" nisu promenili ovo je naravno ogroman nerf za brdo ofanzivnih taktika i neverovatan buff na vecim nivoima tezine za AI pesadiju. Generalno mislim da su bas promasili poentu ako su hteli da borbe traju duze.

I vanila ima slicne probleme na vecim nivoima tezine, konjica i brza flanking cudovista jednostavno nisu vredna regrutovanja. I dok u vanili na legendary imam npr. sa imperijom 50-60% ranged jedinica i 0 konjice u armiji u Steel Faith i na normal bi isao sa 70% ranged. Onda su uveli Tomb kings limite na armije da te nateraju da imas koliko-toliko balansiranu vojsku umesto da probaju da poprave sistem.

Takodje koliko se secam Great power minus na odnose u jednom trenutku postaje bonus, (opet Tomb kings) ne mogu da se setim tacno mehanike, sto manje vise znaci da nema sanse da ti kampanja ode u neplaniranom pravcu i vrlo lako mozes da kontrolises tok partije, gde ratujes i sta se desava na mapi.

Doduse i vanila je katastrofa jer nikako ne mozes nista da isplaniras i mnogo zavisis od stvari kao sto su da li Imperija u 100 potezu ima 40 ili 150 teritorija


Bas davno sam igrao i ne secam se dobro svega ali ovo su mi najvece zamerke, ako su nesto bitno promenili mozda probam opet.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2020, 13:57   #524
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Ja iskreno nisam primetio bas preveliku promenu na gore tokom samih bitaka, bas naprotiv. Doduse ja igram na Normal pa mozda zato.

Uglavnom su sve bitke bile fino izbalansirane, nekako deluju fluidnije i "cvrsce"
gde vam se linije napada i odbrane ne raspadaju tek tako (isto vazi i za neprijatelja). Naravno ima tu malo razlike u zavisnosti od rase ali uglavnom ocekivano. U modu sam cak koristio i neke jedinice (pa i rase) koje u vanili ne bih ni pipnuo

Mozda neki drugi mod resi probleme, Better AI ili nesto slicno, da ne bude Total Overhaul.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2020, 12:30   #525
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Ogromno je maltretiranje igrati na "legendary". A.I. dosta čituje, mnooogo je agresivan, i propadne šarm i uživancija čitave igre zbog frustracije oko nedovoljne defanzive.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tommy gun na korisnoj poruci:
pentraksil (23.5.2020)
Stara 23.5.2020, 13:25   #526
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Najbolje iskustvo sa igrom sam imao na hard tezini (kako za bitke tako i za kampanju). AI nije pasivan kao na easy/normal, ali ni ne vara (makar u toj meri) kao na very hard/legendary.
Leonida je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2020, 16:05   #527
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

legendary je glupost. To igraju ljudi za YouTube klipove i barging rights.

Moraš samo da igraš na neke fore i da se smoriš ako si normalan. Totalan promašaj i gubljenje vremena.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2020, 18:32   #528
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Normal do hard je uživancija.

Nije sramota igrati ni na "easy", ali posle nekog vremena shvatiš da si malo previše nepobediv, mada i tu sve zavisi od rase.

Sve preko jeste čist mazohizam i ubijanje lepote ove, maltene, savršene strategije.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2020, 13:34   #529
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Ako je neko planirao da pazari novi DLC ovde može videti pregled svih novih High Elves Lords i Units.

Pregled novih jedinica Elfova
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2020, 13:08   #530
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Vecina stvari u samoj kampanji je potpuno besmislena ako se ne igra na legendary, ili makar very hard.
Bez -8 na public order nema nikakvih problema sa pobunama, sto potpuno obezvrednjuje brdo heroja, followera, trejtova, legendarnih lordova, artifakta, zgrada itd.
Takodje line of sight na normal je ogroman, ubija bilo kakvu potrebu za skautovanjem, herojima, itd. Zajedno sa relativno malim brojem armija koje AI ima na manjim nivoima tezine jednostavno nema sanse da ti naprave sacekusu ili da se bilo sta nepredvidjeno desi na mapi.

Sto se citova tice od bitnih stvari tu tu +4 global recruitment, 500 EXP po potezu i bonusi na income i popust na zgrade i jedinice 70%. Upkeep je "samo" 20% jeftiniji za AI, u praksi imaju mnogo vojske i brzo je stancuju ali nemaju neograniceno armija, sto opet tera igraca da mnogo vise vodi racuna o svojoj ekonomiji, koristi heroje, itd. i takodje te tera da mnogo bolje igras bitke i nemas gubitke.
AI nije nista preterano agresivniji, samo sto stvari koje "proverava" pre objave rata (strenght ranking, trenutni ratovi, savezi) dobar deo partije strahovito protiv tebe. Ovo moze da radi i u korist igraca, ako sklopis saveze sa jakim fakcijama nema teorije da ti neko objavi rat, sto opet cini diplomatiju mnogo angazovanijom i zanimljivijom. Samo istrazivanje mape i tajming za prvi diplomatski kontakt postaju jako bitni.

Potpuno drugacija igra na vecim nivoima tezine.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2020, 15:13   #531
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Zar jedinice isto ne dobijaju bonuse kada su borbe u pitanju, tipa DMG, armor itd?
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2020, 11:58   #532
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Teznina bitaka vise nije ogranicena na very hard kad se igra na legendary kao ranije (mada je i dalje ukljucen "realizam" mod koji gasi minimapu, smanjuje vidljiivost i jos par stvari)

Kompjuter ima +10 na moral, igrac -4, kompjuter dobije male bonuse na mele statistike na very hard. U zavisnosti sa kim igras (i koliki je unit scale) ili je totalno nebitno ili je bas zaebano na startu. Tezina kampanje otvara opcije i cini sve zanimljivijim, tezina bitaka je suprotna i dosta te ogranicava.

Po meni je najbolje igrati na very hard/legendary i normal za bitke, mada kad naviknes i very hard za bitke realno nije tezak.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2020, 20:34   #533
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Eh, ne mogu da proživljvam nervne slomove do momenta "kada navikneš", hoću da uživam, da klizim kroz igru, a ne da me satru do 50 poteza.

Ne pričam napamet, pokušao sam.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2020, 18:58   #534
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Stiže nam novi DLC za WH2, 03.12.2020.

Šumski elfovi protiv mehanizovanih pacovčina.

Trailer


Citat:
The Twisted & The Twilight is the latest Legendary Lords Pack for Total War: WARHAMMER II, and introduces two rival Legendary Lords from the world of Warhammer Fantasy Battles, each with their own factions, objectives, mechanics, units and playstyle, for use in both the Eye of the Vortex and Mortal Empires campaigns as well as custom and multiplayer battles.

Throt the Unclean, Master Mutator of Clan Moulder, has grown ravenously hungry following a lifetime of mutating experiments, believing that consuming the magic of Ariel, Queen of the Wood Elves, can save him from his eternal starvation. He is opposed by the Sisters of Twilight, Elven twins who were once a single being before being split into two bodies by the Weave. Together they must complete their mission to prepare the glade for Ariel’s ritual, which will heal the rift in the world.

The Twisted & The Twilight includes:

Two unique Legendary Lords leading their own factions:
Throt the Unclean, Master Mutator of Clan Moulder and one of the nine Lords of Hell Pit
The Sisters of Twilight Naestra and Arahan, Emissaries of Queen Ariel
Powerful new units and Heroes for both the Skaven and the Wood Elves, including:
Brood Horrors, Mutant Rat Ogres, Packmasters, Wolf Rats, and the terrifying Ghoritch for the Skaven
Zoats, Great Stag Knights, Bladesingers, Spellweavers, and Queen Ariel of Athel Loren herself for the Wood Elves
An Old World Update for the Wood Elves
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
Bascelik (23.11.2020)
Stara 20.11.2020, 20:00   #535
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Pogledao sam malo Wood Elfes promene sa ovim pecom i rework-om, prva fakcija koja je ne samo da nije bafovana nego je popila veliki nerf bukvalno svega, od para do jacine vojske, tehnologije itd. stvarno ne vidim zasto bi nerfovali nekoga u SP igri, a i nije da su bili nesto preterano jaki. Bukvalno su postali od lose fakcije koja ima mnogo dobar lata-late game do losije fakcije koja dostize svoj vrhunac u 50tom potezu.

samo par stvari >
Talon of Kuronus trait - vise ne daje 10% range za celu vojsku nego samo za heroja

Lova - sume-gradovi prave bitno manje para, i sto je mnogo vaznije Outposts (gradovi van Athel Loren-a) vise nemaju opciju da izgrade zgradu koja povecava kintu globalno. I ne samo to nego vise cak i ne daju bednih 50 zlatnika koliko su davali ranije nego 0.

Tehnologija - totalan nerf svega. Kad vec pricam o parama npr. tehnologija koja je davala 500% bonus na pare od luka sad je 100%. Ako je nesto bilo +3 public order sad je +1. itd.

Outposts - nema vise zgrade koja povecava dmg jedinicama globalno

Elven Council - svaka pozicija je imala ozbiljan nerf, npr. Herald of the Hunt umesto -10% upkeep i +20% movement range daje -5% upkeep na Wild riders jedinice

Nove Wood Elf mehanike mi se licno ne svidjaju ali ne mogu da kazem da su lose (realno i amber je bila bzvz mehanika, ali je makar pravila neku ozbiljnu razliku izmedju Oriona i Durthua)

O globalnim promenama, npr. kako public order sad funkcionise, upkeep i sl. mislim da su bas s*****i stvar. Problem je sto te promene realno nece ni da se osete na manjim nivoima tezine a na vecim ce potpuno da promene igru i dinamiku partije.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2020, 1:51   #536
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Još jednom: Warhammer Total War je neobjašnjivo zanimljiva igra, na koju sam potrošio, te i dalje to činim, beskrajno mnogo sati, a da mi nimalo nije postala zamorna, repetetivna i dosadna.

Kako su odradili ovu raznovrsnost, pa to nije normalno!
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku tommy gun na korisnoj poruci:
Bascelik (23.11.2020), Vladimirus86 (10.12.2020)
Stara 26.11.2020, 13:04   #537
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Na steamu popust; sa svim dlcovima oko 60 evra košta do 1. decembra, pa ko veli, pohitajte, ako do sada niste.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2020, 22:43   #538
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Jedan sveobuhvatan pregled novih jedinica, heroja i lordova koji su dodati za Wood elfove i u DLC-u i kroz besplatan sadržaj.

New Wood Elves units, lords and heroes
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2020, 18:25   #539
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Isto tako i pregled Skaven jedinica iz novog DLC-a.

https://youtu.be/v1b7gNZ00l0
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2021, 17:31   #540
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

https://www.youtube.com/watch?v=7UbDOcQK3tg

Teaser za Nešto...
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1963 19.4.2023 14:53
Warhammer Online: Age of Reckoning dr.antrax MMORPG igre 367 11.2.2016 18:51
DotA SuperG Mrežne igre 3586 27.8.2014 0:32
Warhammer Fantasy & 40 000 (opsta tema) Ghost Brbljaonica 26 14.10.2011 12:07
Jos 25 dana do izlaska Warhammer: Mark of Chaos Isko Strateške igre 12 21.10.2006 21:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com