Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.3.2014, 0:47   #1
Martin Mystere
Član
 
Član od: 26.8.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 46
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Gubitak wireless konekcije

Zdravo ljudi,

Veceras mi se najednom javio problem koji do sada nisam nikad imao.

Moj racunar, koji je na spratu kuce i koji putem D-Link DWA-140 USB adaptera prima wireless signal sa D-Link rutera (DIR-615) koji je u prizemlju, najednom je izgubio pristup Internetu. Preciznije, racunar je registrovao moju kucnu wireless mrezu (pokazivao je njeno ime), ali je pored onih uspravnih crtica koje oznacavaju wireless prijem stajao zuti trougao sa uzvicnikom, i opis "No access to Internet".

Ovo mi se i ranije desavalo, pa sam po navici sisao u prizemlje i restarovao Telekomov modem i D-Link ruter koji su u prizemlju. Medjutim, prijema na racunaru na spratu i dalje nije bilo, cak ni nakon 4-5 restartovanja modema i rutera.

Pomislio sam da je kvar do kucne mreze, pa sam onda na racunaru u prizemlju formirao novu kucnu mrezu, sa novim imenom i passwordom. Nazalost, ni tada nisam mogao da na spratu dobijem prijem. Stavise, kad bih ra racunaru na spratu ukucao password nove kucne mreze, pojavljivala se poruka da je password netacan, iako sam ukucao tacan password!

Onda sam odlucio da na racunaru na spratu deinstaliram program D-Link USB adaptera, pa da ga opet instaliram. To sam i krenuo da radim, ubacio sam CD za instalaciju, pratio korake, a kada je pisalo uputstvo da u komp ustekam USB adapter, ja bih to i ucinio, ali bi mi izasla poruka da USB adapter nije prepoznat. Ni nakon par pokusaja ponavljanja ovog koraka, USB adapter ne moze da bude prepoznat.

Iz ovoga bih zakljucio da je kvar u tom USB adapteru i da bi trebalo da uzmem novi. Medjutim, buni me to sto kada direktno ustekam taj USB adapter u komp, ne prateci korake sa diska, komp njega prepoznaje i pise da "device" radi ispravno. To me buni.

Da li neko ima ideju sta je problem u svemu ovome?
Mislim, ok, uzecu novi USB adapter ako treba, nije puno skupo, ali da li je ovde kvar zaista u USB adapteru ili u kucnoj mrezi koja je formirana preko rutera u prizemlju?

Hvala unaprijed.
Martin Mystere je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2014, 1:55   #2
barajevatz
Član
 
Član od: 23.1.2014.
Lokacija: Barajevo, Beograd
Poruke: 139
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 26 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku barajevatz Slanje poruke preko Yahooa korisniku barajevatz Slanje poruke preko Skypea korisniku barajevatz
Određen forumom Re: Gubitak wireless konekcije

ja sam vidjao i viruse koji tako rade
barajevatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2014, 23:02   #3
Martin Mystere
Član
 
Član od: 26.8.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 46
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Gubitak wireless konekcije

Ljudi, ako može ikakav savjet u vezi ovog mog problema koji sam gore opisao.

Kupio sam u međuvremenu novi USB wireless adapter, TP-Link, instalirao ga na komp, povezao se sa mojom kućnom mrežom, dole u ćosku stoji da sam konektovan, jačina signala 4 crtice, ali i dalje ne mogu da otvorim ni jedan sajt.

Na Google Chromeu mi piše da nešto nije u redu sa proxy serverom.

Da li zaista može biti neki virus u mom kompu?
Martin Mystere je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2014, 0:35   #4
Martin Mystere
Član
 
Član od: 26.8.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 46
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Gubitak wireless konekcije

Rijesio sam problem i evo sada imam normalnu konekciju.

Evo da napisem u cemu je bila fora, u slucaju da neko bude imao slican problem.

Dakle, sve ovo vrijeme meni je na Google Chrome pretrazivacu stajalo nesto tipa: "Google cannot connect to proxy server". Ja na to nisam puno obracao paznju, jer sam mislio da podesavanja iskljucivo na Google Chromeu ne mogu omoguciti u cjelini normalan pristup tvog racunara Internetu, jer osim Google Chromea, ti na Internet ides i preko Skypea, Mozzila Firefoxa, desktop widgeta i sl.

Uglavnom, da skratim. Ovo upozorenje oko proxy-ja na Google Chromeu je bilo od presudnog znacaja. Sve vrijeme je stajalo uputstvo sta treba uraditi u tom slucaju, ali ja sam mislio da mi to ne moze pomoci, pa sam cackao neke totalno desete stvari, te sam na kraju kupio i novi USB wireless adapter.

Uglavnom, da skratim v 2.0.

1. idite na Chrome Menue

2. Settings

3. Show advanced settings

4. Change proxy settings

5. LAN settings

6. ponistiti opciju "Use a proxy server for your LAN" u slucaju da je stiklirana

7. pritisnuti OK


Cim sam ovo sve uradio, pojavila mi se normalna konekcija.

pozz
Martin Mystere je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
wireless konektovanje problem dakifil Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 10.5.2013 18:51
Deljenje Wireless konekcije, problem Mare13 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 12.10.2011 20:42
Čudan problem na laptopu - wireless?! Master_Touch Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 20.6.2011 23:30
Umrežavanje 2 računara preko wireless rutera i ADSL rutera Sale013 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 25 24.2.2011 0:57
wireless me ubi... forrest_gump Internet tehnologije 17 20.10.2007 11:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com