Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj > Web dizajn
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web dizajn Saveti u vezi dizajna sajtova

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.2.2009, 16:38   #1
Petar Jovanovic
Novi član
 
Član od: 29.1.2009.
Poruke: 10
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Koliko da naplatim?

Ljudi, treba mi priblizna cifra za naplatu web prezentacije. Radi se o website-u, cist html, devet strana sa otprilike 30 potpuno obradjenih slika, nesto malo animacija u flash-u, "podizanje" i azuriranje website-a.
Unapred hvala!
Petar Jovanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2009, 18:30   #2
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Koliko da naplatim?

Uhh...uvek tesko/individualno pitanje. Ja mislim otprilike 800E
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2009, 18:40   #3
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Koliko da naplatim?

Ja ću da ti uradim sa popustom za 750 evra

No da ne ispadnem samo dlakocep
Ovo za izradu sajta je jako individualno. Postoji velika razlika između banera 3x3c, koji samo rotira sličke od velikog banera koji ide u header sajta sa punom umetničkom kreativnošću (rotacija ovo, fejd in fejd aut ovo). Puna obrada fotografija jel...? Hm... Zavisi od kompleksnosti. Ja imam običaj da postavim cenovnik po broju fotografija. Znači od toliko do toliko je ta cena, od toliko plus još malo do toliko plus još malo malo je tolika cena... Uvek razmišljaš o tome da tebi veći broj slika donosi više novca ali nemoj da budeš gramziv

Održavanje...Ta stavka ide zasebno Dogovoriš se sa čovekom... Održavanje toga i toga je toliko i toliko po stranici ili satu... Možeš i fiksnu cenu po obavljenom poslu izmene.... Generalno... Sve to zavisi od tebe
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2009, 18:44   #4
Petar Jovanovic
Novi član
 
Član od: 29.1.2009.
Poruke: 10
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koliko da naplatim?

Website je oko 80% zavrsen. Ja sam cak razmisljao o ceni od 300, ali se plasim da ne oborim cenu drugima, ipak treba ceniti svoj rad i trud. Animacija nije u header-u, ali nije ni baner 3x3, vec nize delatnosti firme i iscrtava mapu "kako doci do nas". Nisam neki strucnjak, ali znam da budem jaaaaako uporan i tvrdoglav kad treba nesto da zavrsim.

Poslednja ispravka: Petar Jovanovic (3.2.2009 u 18:55)
Petar Jovanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2009, 23:22   #5
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Koliko da naplatim?

E ljudi ako dizajn sajta + HTML + slike ~ 700e... Koliko mu onda dodje sve to ako dodamo PHP i MySQL tj. CMS (klasičan... unos vesti, novog sadržaja, brisanje, upload slika, fajlova itd.)?

P.S. Naravno približno
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2009, 23:50   #6
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Koliko da naplatim?

Citat:
iMa_NeKo_PljUgU kaže: Pregled poruke
E ljudi ako dizajn sajta + HTML + slike ~ 700e... Koliko mu onda dodje sve to ako dodamo PHP i MySQL tj. CMS (klasičan... unos vesti, novog sadržaja, brisanje, upload slika, fajlova itd.)?

P.S. Naravno približno
"Sto... errr dvesta miliona.......maraka"
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
iMa_NeKo_PljUgU (4.2.2009)
Stara 4.2.2009, 1:27   #7
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Koliko da naplatim?

Citat:
iMa_NeKo_PljUgU kaže: Pregled poruke
E ljudi ako dizajn sajta + HTML + slike ~ 700e... Koliko mu onda dodje sve to ako dodamo PHP i MySQL tj. CMS (klasičan... unos vesti, novog sadržaja, brisanje, upload slika, fajlova itd.)?

P.S. Naravno približno
Lepo rece holi (tj. holodoc). Moz' bit' od 'iljadu i po, do deset 'iljada.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Deusdies na korisnoj poruci:
iMa_NeKo_PljUgU (4.2.2009)
Stara 4.2.2009, 18:22   #8
Nemanja015
Član
 
Član od: 1.12.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 165
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 13 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemanja015
Određen forumom Re: Koliko da naplatim?

Citat:
Deusdies kaže: Pregled poruke
Lepo rece holi (tj. holodoc). Moz' bit' od 'iljadu i po, do deset 'iljada.
Jel evra?
Nemanja015 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2009, 19:23   #9
Fantastic-Cira
Novi član
 
Član od: 3.10.2008.
Poruke: 25
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koliko da naplatim?

Naplatite onoliko koliko vi mislite da to vredi.Pa ako je realna cena musterija ce da prihvati ako nije realna cena nece prihvatiti(ako je veca od realne naravno ).Uglavnom 800e je neko spomenuo? Ja takve sajtove odradjujem za 500dinara ,tako da ako nekome treba...Necu se reklamiram sad .6 strana cist html?xaxaxa mora da se salite da je 800e .
Fantastic-Cira je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2009, 19:35   #10
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Koliko da naplatim?

@Fantastic-Cira: Sto se mene tice (a verujem da govorim u ime vecine nas), ti mozes sajtove da naplacujes i 4 dinara ako hoces. Naravno, moraces da napravis 8 sajtova da kupis veknu hleba, al' ajde.

Anyway, sajtovi se zaista toliko naplacuju, u proseku. Npr., moja firma (koja doduse radi u SAD), naplacuje $1,900 (plus porez) za sajt od 6 stranica. Veruj mi da smo jedni od najpovoljnijih na trzistu.

@Nemanja015, naravno da je evra.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Deusdies na korisnoj poruci:
Andorea (7.3.2009)
Stara 4.2.2009, 19:42   #11
Fantastic-Cira
Novi član
 
Član od: 3.10.2008.
Poruke: 25
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koliko da naplatim?

@Deusedies da li bi mogao na pm da mi posaljesh link od te tvoje firme da vidim?Kako to molim te da naplacujete sajt od 6 strana za 1900$ u americi kada imash induse tamo koji razbijaju web a prave sajtove za 10-20$.Kako se probijate?
Fantastic-Cira je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 1:44   #12
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Koliko da naplatim?

@Fantastic-Cira mogao bih da ti posaljem link, ali ne zelim.

Kako se probijamo? Heh, da li i uzgred da ti kazem kako se reklamiramo, kako pravimo sajtove, kao i socijalne brojeve nasih zaposlenih? (citaj: to predstavlja jednu od poslovnih tajni)
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 19:20   #13
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Koliko da naplatim?

Ja mislim da bi ovu temu trebalo prebaciti u brbljaonicu, posto ljudi uglavnom pisu gluposti na ovoj temi.
500e za staticki sajt bez serverske tehnologije, sa jednom pisljivom flash animacijicom. U kojoj vi zemlji zivite, voleo bih i ja tamo da dodjem.
Ja sam staticki sajt, sa mojim dizajnom i obradom slika, foto galerijom i nekih 10-ak web stranica naplatio 50eura... bez i jednog slova koda php-a...
Naravno, prvo sam se raspitao o naplati ovakvih jednostavnih sajtova.
Ozbiljni sajtovi, sa serverskom tehnologijom, dobro dizajniranim flash menijima i animacijama kostaju 500+e i cena im raste od kompleksnosti baze, i zahteva korisnika po pitanju sigurnosti itd...
@Petar: Mozes da pokusas sa cenom od 500e ali ako ti se klijent raspita okolo, ispaces smesan... moj savet ti je da razmislis dobro, i predlozis najvise 100e.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 20:12   #14
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Koliko da naplatim?

Pa pazi dok sam radio u jednoj beogradskoj firmi, sajt u asp-u (klasičnom) + MS SQL + cms + flash galerija (i naš dizajn), naplaćen je oko 1000e pre malo manje od dve godine... Ništa specijalno...
Naravno za sajtove koji izgledaju kao iz devedesetih (i još statički) pretpostavljam da ne može da se uzme više od pedesetak eura, osim ako imaš ovce za šišanje...
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 21:14   #15
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Koliko da naplatim?

Slazem se sa tobom. Cena ozbiljnih sajtova ide i do par hiljada e, u zavisnosti od klijenta. Ali pocetna cena prosecnog php+mysql sajta ide od 500e pa navise...
Danas i sajt koji izgleda moderno (web 2.0-ski) sa kvalitetno odradjenim flash-om, ako nema serverske tehnologije iza sebe i programerskog rada, ne moze da se naplati vise od 200e cak i ako je ulozeno truda u dizajn...
Hocu da kazem da Petar deluje kao neko ko nema puno iskustva u radu sa web sajtovima, flashom (correct me if i'm wrong), tako da za pocetak mislim da ne treba da bude pohlepan i da precenjuje svoj rad...
Danas uz pomoc CMS alata, gotovih templejta, dizajn vise nije problem, i jedan prosecan sajt moze za vece da se napravi, tako da... 100e maximum...
Naravno, uvek postoje ovce koje jos niko nije osisao
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
iMa_NeKo_PljUgU (5.2.2009)
Stara 6.2.2009, 1:08   #16
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Koliko da naplatim?

Citat:
Asmodeus kaže:
Danas i sajt koji izgleda moderno (web 2.0-ski) sa kvalitetno odradjenim flash-om, ako nema serverske tehnologije iza sebe i programerskog rada, ne moze da se naplati vise od 200e cak i ako je ulozeno truda u dizajn...
Ovo nije tačno, bar ne u primeru moje kompanije.

Web 2.0 komplet, sa dizajnom, bez Server Side Tech, domen, hosting i sve = $1400 plus porez (8.4%)
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2009, 5:17   #17
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Koliko da naplatim?

Ne potcenjujte nekoliko bitnih faktora kada je u pitanju razlika u "našim" i "njihovim" cenama.

1. "Tamo" vs. "ovde".
"Tamo" sajt donosi novac i ozbiljne kompanije to znaju. Jednostavna računica.... Ako je sajt jednokratno plaćen 2500$ a donosi mesečno 500$ zarade "tamošnjem" čoveku to je odlična investicija.

"Ovde" sajt donosi prestiž i ništa više osim pravo na učešće u "čiji je duži" trci. Ako sajt koji je plaćen 50€ iz više rata ne donosi eventualnu mesečnu zaradu od 2500€ mesečno plus rogove svim ostalim komšijama sa sajtom u pitanju je loša investicija.

2. Registrovana firma vs. domaća radinost
"Neregistrovani kućni samopreduzetnik" ima "šetajući" cenovnik po principu "ovoga mogu da oderem tačno toliko i toliko".

Registrovane firme (bar one pametnije) imaju unapred određene cene svojih usluga koje su neretko višestruko veće od onih koje "kuje" kućna radinost. I ozbiljnim klijentima je to "just fine" jer firme nude nešto što "samopreduzetnik" ne može... Vidi tačku 3.

3 Ugovor ili epitaf
Registrovane firme uživaju veće poverenje svojih potencijalnih i aktivnih klijenata jer su obavezane ugovorom da ispune ono što u njemu stoji. Tačno je da u normalnom svetu novac pokreće sve ali ugovor je ono što održava novac u pokretu pa zato je ugovor veća svetinja od novca.

"Samopreduzetnik" (potencijalno) uživa u razmišljanju kako da "odradi" sledećeg klijenta dok prethodni može samo da mu dune pod prozor u nadi da će tako bar slomiti staklo na jednom prozorskom krilu.

4. Karta za poslovni raj ili humanitarna katastrofa
I "tamo" i "ovde" ima dobrih i loših klijenta.

Loše procenjujte svoje poslove i ostaćete bez posla (jer ugovarate poslove sa pogrešnim ljudima ili za pogrešnu, uglavnom preveliku, sumu) ili ostanite bez novca i živaca (jer potcenjujete svoje znanje i umeće i dopuštate da vas ljudi sa kojima ne bi ste trebalio da radite ucenjuju).

Pouka u svemu ovome...?
Budite realni u svojim procenama i dosledni u svojim stavovima... Nađite se eventualno u gore navedenim tačkama i biće vam jasno da nešto sigurno niste uzeli u obzir kada ste upoređivali "sebe" i "njega". To je biznis...Ne važe svuda i uvek ista pravila...

Poslednja ispravka: holodoc (6.2.2009 u 18:58) Razlog: Gamatika i geške u pišanju...
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
Andorea (7.3.2009), B@NE (7.2.2009), Deusdies (6.2.2009), noisy (6.3.2010), PDarko (8.2.2009)
Stara 8.2.2009, 12:42   #18
j.bojan
Novi član
 
Član od: 1.3.2008.
Poruke: 14
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koliko da naplatim?

Pa ovako da se i ja ukljucim u temu posto vidim da je sveza.

I ja se pomalo bavim web dizajnom i uradio sam par sajtova uglavnom za prijatelje tako da im i nisam nesto posebno naplacivao. U svakom slucaju ja ne koristim flash na svojim sajtovima (vise volim skripte i css jer proizvode slicne efekte a i lepse izgledaju ) a flesh bih koristio samo ukoliko bi ceo sajt i bio odradjen u njemu.

Sto se HTML-a tice realna cena ovih sajtova ( pod tim podrazumevam moderno odradjen sajt ) 5-10 strana je oko 200-300e. Ceo flash oko 800-900e a php i MySQL 900-1000 pa navise.

Ukoliko moras da osmislis i logo za neku firmu onda na sve ovo ide jos 200-300e u zavisnosti od dizaina moze i vise.

Sve ovo gore napisano odnosi se na firme koje zele da imaju moderno dizajniran Web2 sajt ( ili priblizno tome ).

E sad firme koje to ne zele mogu dobiti i sajt iz 90tih koji cu odraditi u Power Point-u i ubaciti u nju par flash animacija (cisto da se nesto vrti) za vrlo povoljnu cenu od 50-100e. Znaci sve zavisi od firme i koliko zeli da plati.
j.bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2009, 18:17   #19
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Koliko da naplatim?

U Power Point-u moze da se uradi sajt?
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2009, 23:10   #20
*SNP*
Član
 
Član od: 19.3.2009.
Lokacija: Skopje Makedonija
Poruke: 35
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku *SNP* Slanje poruke preko Skypea korisniku *SNP*
Određen forumom Re: Koliko da naplatim?

Ko ce vam dati 800e za 9 strane i 30 fotografija? U Makedonii se sajt sa 8 strana, muzika u pozadini, koliko hocete slike, baneri, i ostali dodatci naplacuje 150-200 e. A 800 je samo za velike firme koje im treba jedno nedeljno azuriranje i sait sa preko 40 strana. Neznam tacno kako je u Srbii ali ovde ih ima mnogo takvih koi prave web strane za male pare.
*SNP* je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koliko često treba reinstalirati Windows? NIx Car Operativni sistemi 10 7.10.2008 13:24
Koliko ćete mi para uzeti? noisy Programiranje 22 19.3.2008 12:37
koliko vrijedi ova grafa (asus 9550 GE 256 Mb 128 bitna) ninon ŠDK - Grafika 16 23.11.2007 0:07
koliko vredi System87 Osnovne komponente 4 21.9.2007 22:42
Koliko megapiksela je dovoljno za sliku (15x10cm) ? Robert Foto i audio/video 8 19.12.2006 19:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com