Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.6.2010, 19:25   #81
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Poenta je da ovde i dalje ljudi kupuju komponente po kolicini megaherca i megabajta, gigabajta. I dalje ljudi ovde racunare zovu "cetvorke".
Isto im dodje kao krompir ili paradajz, k'o da kazu "daj kilo od 30 dinara"
Svaka roba ima kupca, dakle, svi objave sta koja graficka ima, svako ima pravo da vidi na netu opise i testove, ako ne ume, ili ne zeli, i zezne se, njegoo pravo, dakle, nije prevara.
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 6:28   #82
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Citat:
BMLW kaže: Pregled poruke
Poenta je da ovde i dalje ljudi kupuju komponente po kolicini megaherca i megabajta, gigabajta. I dalje ljudi ovde racunare zovu "cetvorke".
Isto im dodje kao krompir ili paradajz, k'o da kazu "daj kilo od 30 dinara"
Svaka roba ima kupca, dakle, svi objave sta koja graficka ima, svako ima pravo da vidi na netu opise i testove, ako ne ume, ili ne zeli, i zezne se, njegoo pravo, dakle, nije prevara.
Ae brale, prevara je ako nešta piše da radi, a kad ga kupiš ponaa se loše. Pa neću valjda za svaku sitnicu na internet da čitam opis.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2010, 10:35   #83
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Tek sad videh ovu temu i baš mi se svidela. Ali, malo me čude pisanja. Šta neko može da očekuje od "Nomak" napajanja ili od rezača koji koštaju kao nekoliko pića u kafiću?? Naravno da od jeftinog đubreta ne treba očekivati ne znam šta. Pošto se duže vremena bavim kompjuterima naučio sam par stvari:
- Izbegavati MSI proizvode (ne znam za sve, ali svaka ploča, grafička ili bilo koji njihov uređaj koji sam imao se kvario posle mesec-dva dana. Više od pola pokvarenih kompjutera koje sam "čeprkao" imalo je makar jedan njihov proizvod. A i sponzorišu Partizan, pa nije čudno. )
- Sreća pa je Chaintec propao, bez obzira što će neko reći da mu je nešto Chaintec-ovo radilo dobro. Ali ja sam, pre dosta godina, zamenio tri ploče za godinu dana i tek kad sam, posle treće pokvarene, uzeo Asus-a, prosto se i kompjuter, zajedno samnom, preporodio.
- Imao na poslu 7-8 NEC DVD rezača, nijedan nije izdržao 50 narezanih DVD-ova. Izbegavam ih u širokom luku, bez obzira na pozitivna iskustva drugih, jer kad vidiš da desetak komada ne izdrže duže od 6 meseci, onda se prekrstiš kad to ugledaš.
- Na poslu imam hard disk Maxtor od 80 GB koji već sedam godina radi kao sat. Devet preostalih, kupljenih istovremeno, izdržali su manje od godinu dana. Od 9 WD-ova koji su zamenili Maxtor-e pre 6 godina, samo jedan je crkao.

E, sad i moje iskustvo. Pre tri godine sam podigao kredit da kupim novi, valjani računar. Kada sam se odlučivao šta da uzmem, prvo sam se odlučio za kućište SPIRE PININFARINA koje, bar meni, izgleda prelepo:


Stranice se otvaraju ovako, lako nameštanje ploče, prednji USB-ovi pokriveni poklopcima, aluminijum svuda (teško je skoro 20 kilograma bez ičega), šrafless ležišta za diskove i DVDove...ma živa milina.

E, kad sam krenuo sa instalacijom, počinju prve muke. Da bih ugurao CM HyperTX2 kuler morao sam da uklonim onu prečagu sa strane, gde bi trebao da dođe ventilator za grafulju. To i bože pomozi, ali sa kablovima od Antec-ovog TP-trio 550 napajanja nisam znao šta ću i gde ću, jer nema ni K od kabl menadžmenta, nego vezuj u gomilu, pa nek visi negde. Vratanca sa strane su projektovana kao kod automobila. Mislim, kao kod Yuga. Potrebno je silno ih tresnuti da bi se uopšte zatvorila, a ako kablovi nešto ne polome, dobro je. Da ne pominjem da sam na GF 8800GT stavio Accelera sa 2x80mm ventilatorima, pa je i to donekle pomagalo pri hlađenju, ali sam se tresao pri svakom zatvaranju kućišta.
Posle manje od deset dana keva me zove na posao jer je nešto jako bučno krčalo, pa je isključila komp iz struje. Dođem kući i vidim da se 14cm fan koji spreda hladi diskove, jednostavno, raspao na pola iz čista mira. Pošto je ipak, nekako, sve radilo kako valja, nisam ni proveravao temperature. Posle dva meseca htedoh da malo klokujem procesor, te instaliram ASUS Probe II (nisam obraćao pažnju na temperature u BIOS-u). Po prvom pokretanju, program poče da pišti i crveni na sve strane. Procesor u IDLE 54 stepena, ploča 53. Izmenjao BIOSe, naubacivao ventilatore, ali jedino što sam uspeo da spustim temperaturu ploče na 48, tako da o overkloku nisam ni pomislio. Sreća pa se vratanca lako otvaraju, tako da sam leti uvek imao fino otvoren i prašnjav računar, kojeg ako položim mogu i kaficu da skuvam na kuleru od ploče.
Kad sam nedavno kupovao novi kompjuter, PRVO o čemu sam razmišljao je, pored kvaliteta komponenti, kabl manadžment i hlađenje kućišta, te sad sa olakšanjem gledam u ovo zakačeno. Jeste da košta, ali vredi, ništa ne prelazi 40 stepeni, a tek ću da se igram sa klokovanjima, kad se zadovoljim radom u CS5 i igrama...
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	unutra.jpg
Viđeno:	215 puta
Veličina:	102,1 KB
ID:	35223  

Poslednja ispravka: NastyB (2.7.2010 u 10:43)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
jozvan_Kg (15.9.2010), shrafko (18.7.2010)
Stara 10.7.2010, 17:45   #84
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Tema je vrhunska.

Mada treba biti objektivan, ne znaci da ako je neko prosao lose sa nekom od komponenata, da su svi proizvodi od tog brenda losi.

Sto se tice razocaranja, onda je to u meni definitivno pobudila maticna ploca Gigabyte GA-7VAX.



Problem je bio u kuleru, na chipsetu ploce. Riknjavao dva puta, treci, podmazivali i opet je krcao ko Golf 2 dizel. Naravno i on je crkao. Posle toga je stavljeno pasivno hladjenje i ploca uvaljana za toliko para, da sam morao dodati 20 evra da uzmem Asus A7V8X-X. Kao sto je neko rekao, preporodio se racunar, a i moji zivci.

Naravno, ova moja prica, je stara cca 7 godina.
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2010, 18:32   #85
Gosa
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 158
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Gigatech gamepad ,koje sam kupio dva puta. Prvom se polomila palica a kasnije prestao da radi, drugom otisla ponovo palica posle mesec dana koriscenja.Deluju kvalitetno ali ne traju dugo.
Neko je vec pisao za ove sluske, http://www.itsvet.com/proizvod/a4-te...dphones/40/424 ja samo da potrvrdim da je plastika mnogo krta i da se lomila vise puta.
I naravno poslednje sluske koje ne bi preporucio ni gluvoj osobi Canyon CHR-HS9
http://www.itsvet.com/proizvod/canyo...dphones/76/753. Kvalitet zvuka im je na veoma niskom nivou.
Gosa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2010, 1:04   #86
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Meni ubedljivo najgora kupovina je moja sadašnja Gigabyte (MA 770 UD3 rev. 2.0) ploča koju ću nadam se uskoro zameniti.

Naime ploča je odmah pri montaži i prvom merenju temperature imala nekih 80 stepeni celzijusa non-stop, jednom sam čim se podigao sistem uključio hw monitor i dobio očitavanje od 80 stepeni. Problem je sve vreme bio loše montiran hladnjak na severnom mostu. Hladnjak sam skinuo, skinuo i onu zapeklu pastu, stavio joj ocz freeze, zatim umesto plastičnih šrafova sa federima stavio sam metalne šrafove sa sve izolacijom da ne bi šrafovi dobili struju. Zatim sam dotegao šrafove dobro i na sve to stavio mali ventilator koji bi to trebao sve da ohladi. Sada se čuje duplo jače moja aždaja ali sigurno se pitate koliko je sada temperatura. Temperatura je us***ih 78 STEPENI . Neki put naravno skoči i na 80 kada igram nešto.

Međutim tu nije kraj, ima toga još. Kada sam skidao ploču primetio sam da je kod slotova za RAM par lemova crne boje, prosto su nagoreli jer se severni most toliko grejao da je pravio smetnje. Tako da sam morao da pomerim RAM u druga dva slota da se nešto ne bi zapalilo.

Međutim ima još. DVD rom mi je užasno sporo radio, probao sam sa flash-ovanjem DVD rom-a, probao sa raznim programima, ali ništa nije uspelo, brzina kopiranja je bila nekih 20-30 kb po sekundi. Jedino što mi je preostalo je da probam da ubodem sata kabl u drugi port. To sam i uradio i voila! Radi kako treba.

Čekajte tu još nije kraj. Dok sam skinuo grafičku duša mi je bila u nosu. Pošto iz nepoznatih razloga PCI port ima neku plastiku koja bukvalno zaključava karticu da nemože da se izvadi. Ta plastika je vidljiva ako imate neku stariju grafu koja ima dimenzije TV karte, ali ako imate npr. neku noviju ATI kartu kao ja ili u još gorem slučaju neku novu nVidia kartu koja ima veliki kuler, e onda je to pravi sex. Ima da se zezate i cimate kartu kao i ja što sam pošto vidite očigledno da je nešto drži ali od kulera ne vidite glupi osigurač. Ni na jednoj ploči to nisam video.

Evo slike da svi zapamte i klone se ove ploče kao da je sam đavo. Jer ako se neko zezne pa je kupi, stvarno će iskusiti pravi pakao.

http://www.gigabyte.com/products/pro...px?pid=3097#ov

Takođe, nisam jedini sa ovom pločim ko ima ovakve probleme, ima ih gomila koja prijavljuje ni 1 ni 2 nego temperaturu od 80-ak stepeni.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2010, 12:40   #87
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.633 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Citat:
freeminder kaže: Pregled poruke
Tema je vrhunska.

Mada treba biti objektivan, ne znaci da ako je neko prosao lose sa nekom od komponenata, da su svi proizvodi od tog brenda losi.

Sto se tice razocaranja, onda je to u meni definitivno pobudila maticna ploca Gigabyte GA-7VAX.



Problem je bio u kuleru, na chipsetu ploce. Riknjavao dva puta, treci, podmazivali i opet je krcao ko Golf 2 dizel. Naravno i on je crkao. Posle toga je stavljeno pasivno hladjenje i ploca uvaljana za toliko para, da sam morao dodati 20 evra da uzmem Asus A7V8X-X. Kao sto je neko rekao, preporodio se racunar, a i moji zivci.

Naravno, ova moja prica, je stara cca 7 godina.
6. Jula moj kompjuter sa tom Gigabyte-ovom plocom je napunio 7 godina. Nikad mi nije pravila probleme. Za to vreme ne znam sta sve nisam kacio na nju. U jednom momentu nisam imao slobodan pci slot od modema, tv kartice i video karte. Plus graficka icq koja je preklopila jedan slot.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2010, 20:30   #88
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

U jbt vec sam se bio oladio da sam tebi uvaljao plocu , al vidim da nisi iz Subotice, inace gde je doticna i uvaljana
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2010, 22:45   #89
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

microsoft sidewinder x5
Dizan ovog misa je ok, preciznost je vrhunska ali postoje 2 problema kod njega.
1. Dugmici sa strane umeju ponekad da se zaglave i nemaju lep osecaj na pritiskanje, ponekad su pretvrdi a ponekad premeki, uglavnom umeju da dovedu do ludila al to nije najveci problem

2. Guma tockica na misu mi se jednostavno razlozila i raspala verovatno od znoja i temperature... Taj problem sam uvideo jos posle par meseci koriscenja i trudio sam se da uvek obrisem ruke svakih 15 minuta rada s njim, ali evo veceras se konacno totalno raspala guma...

Cuvajte se gumenih tockica na misu od microsofta....
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2010, 7:26   #90
Lord Tryko
Novi član
 
Član od: 6.4.2010.
Lokacija: Niš
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

To ti nije ništa kad uporediš sa mojim zadnjim mišem. Ne znam više ni koji je bio, postao od crnog u sivo, nije moglo da se klikne i crko laser... i to posle možda mesec dana korišćenja, a sećam se da sam dao preko 10e za njega. Onda sam pljucnuo 50e na Razer Lachesis i nikad mi lepše nije bilo. Boljeg miša nisam imao u ruci.

Vidoh da je neko pomenuo Maxtor... Imam jedan HDD još od 2000. god. i još radi perfektno i koristio bih ga da nije samo 20 GB. Imam od 500 pa mi ovaj ništa ne znači.

Što se tiče pasivnog hlađenja, ja se nikad nisam zeznuo da kupim ništra takvo, al ortak kupio grafu, zaboravih koju, kao neka extra grafa samo silent edition, koristio je dva dana, uključio mu brat CoD i crkla iste sekunde...
Lord Tryko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2010, 15:36   #91
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

U sustini je nemoguce da pasivno hladjena grafa crkne od prvog igranja, tj. nije nemoguce, ali mislim da nije nista cesce nego sa aktivno hladjenim kartama.
Ako se to desilo, nesto je drugo bilo po sredi, ne samo hladjenje, veruj mi.
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2010, 16:31   #92
Lord Tryko
Novi član
 
Član od: 6.4.2010.
Lokacija: Niš
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Moguće je. Tad mu je komp bio ceo dan bio uključen i on je arčio net i tako to, onda mu došo mlađi brat, uleteo u CoD, ušo u rundu, izabrao pušku i crče grafa... mislim da je samo CoD falio da temperatura (već visoka) poraste dovoljno da crkne.
Lord Tryko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2010, 0:08   #93
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Ljudi uglavnom ne znaju da pasivne grafe zahtevaju dobro provetreno kućište. Ajd' što ne znaju obični korisnici, ali često to ne znaju ni oni koji im sklapaju konfe.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2010, 1:32   #94
Fibonacci
Veteran
 
Član od: 5.6.2010.
Lokacija: NBG
Poruke: 610
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 30 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Citat:
Miki-Car kaže: Pregled poruke
Toss my coin into this well...

Canyon CNR-HS3
Spoiler za Dual-up unfriendly topic:


Apsolutno svaki aspekt ovih slusalica je smesan. Plitki tonovi, sum, male skoljke.. Ma bez'te od ovog


Zaaatim...

NOMAK PX-450

Spoiler za DJUUUBRE :@:@:@:@:


Bucno. Vruce. Gadno. Riknulo 5 dana pre isteka garancije (1Y) , sad cekam i ovo da rikne, pa da menjam za neko od koga mi mozak nece pulsirati kadgod imam ukljucen komp. (Overnight download, here I come )
Mozda je dosta proslo od ovog posta, ali nikada nije kasno za ocrnjivanje loseg proizvoda. Ja imam isto napajanje u starom kompu. Buka se ne moze opisati recima. Frekvencija tona je nepodnosljivo visoka, a volumen neverovatan. Kada mi ukucani odu na spavanje, ne mogu da spavaju, ako je meni komp ukljucen . . .

Citat:
Nutsbre@ker kaže: Pregled poruke
Djubre koje cu ja da vam opisem je : optiarc dvd-rw 5200A.

Sto je najgore od svega ja ga jos uvek koristim. Problemi su sledeci : reze skoro iskljucivo verbatimove diskove ( i to iz samo jedne radnje), ali barem rade svugde,ne saradjuje sa nerom, stalno izbacuje neke greske, a o citanju diskova ne bih trebalo ni da govorim. Diskovi moraju biti kvalitetni i cisti kao ogledalo, te narezani na najmanjoj mogucoj brzini , pa cak ponekad i ako su uslovi njegovog velicanstva ispunjeni ako se njemu ne dopadnu nema boga da ga procita. Na svu srecu imam jos jedan Samsungov rezac koji radi kako treba pa me to izvlaci.
A ovu nesrecu sam dobio uz konfiguraciju, pa tada nisam znao ali cu ga od sada izbegavati u sirokom luku.
Ja moram da potvrdim pricu. Sve se isto desava i kod mene. Samo ne znam, na koju foru su oni meni to uvalili kao SONY. I sad ga na ITsvetu nalazim kao SONY . . .

Da, ne treba da pomenem da, kada ubacim disk u njega, pocne zgrada da se trese i pomislim da ce da mi razbije disk unutra. Zvuci kao dizel motor . . .
Inace, imam kolekciju od 27 diskova, u proteklih godinu dana, od kako ga imam, koje je ovaj rezac upropastio . . .

Poslednja ispravka: Partybreaker (13.9.2010 u 2:14) Razlog: spajanje poruka; koristi edit funkciju
Fibonacci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2010, 3:02   #95
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Optiarc je zajednička firma Sony-a i NEC-a. Imam i ja 7173S model. Nije rezao ni čitao ništa skoro godinu dana i onda iz čista mira počeo da baguje komp zbog njega...valjda prsla elektronika, čas se pojavi u my computer, čas nestane...a sistem se za to vreme vuče k'o prebijen. Izvadio đubre napolje. NEC je bio dobar dok je sam pravio svoje rezače, još uvek imam CD rezač iz 2002.-e, narezao preko soma diskova i i dalje je savršeno ispravan. Ovo sad je smeće. Mada nisu ni ostali bolji, šta da se očekuje za 20€.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2010, 16:20   #96
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Još jedan minus za Soni NEc smeće...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 13:42   #97
Fibonacci
Veteran
 
Član od: 5.6.2010.
Lokacija: NBG
Poruke: 610
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 30 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Ljudi, da li je ovo moguce?
Jel` se jos nekom ovo desava sa optiarcom?

Fibonacci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 14:00   #98
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Budi srećan ako ga uopšte i pročita do kraja, mada ne verujem da će.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 14:28   #99
Fibonacci
Veteran
 
Član od: 5.6.2010.
Lokacija: NBG
Poruke: 610
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 30 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Ovo mi se nikada do sada nije desilo . . .
Prebacivao sam i ranije, ali brzine su bile normalne . . .
Prekinuo sam ga u tom trenutku i pokrenuo ponovo. Onda je procenio 21h do kraja, a sada ima jos 7h . . .
Fibonacci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 15:01   #100
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Možda mu se "ne sviđa" taj disk koji si ubacio, ne mora da znači da ostale neće čitati normalno. Mada, ako se tako ponaša sa svim diskovima, zreo je za penziju.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kupovina, loše komponente

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoc oko kupovine Graficke Vujeta Šta da kupim? 3 21.12.2012 18:12
Saveti oko kupovine laptop-a talenat ŠDK - Prenosni računari 43 9.8.2011 17:02
par pitanja u vezi kupovine komponenti zvezdan84 ŠDK - Osnovne komponente 14 30.1.2011 21:19
Kretanje cena računarskih komponenti Predrag Stankovic Brbljaonica 76 18.8.2010 19:52
Savet u vezi s kupovinom polovnih PC komponenti KING JACK ŠDK - Osnovne komponente 24 26.2.2009 20:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com