Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.1.2021, 18:37   #1
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom 4k монитор за филмове и серије

Поздрав. Тражим 4К монитор примарно за гледање филмова и серија, да ту буде савршен, а какав ће бити за видео игре, то ме не занима ни један промил. Распон цене треба да буде од 32.000 до 52.000 динара и да мој комп може да подржи 4К.

С обзиром да нисам профи, овде сам испроверавао неке називе везане за технологију монитора https://gigatron.rs/info/vodic_za_kupovinu_monitora-573 и чини ми се да LG монитори доминирају у погледу боја и онога што мени треба, па ми је након више снимака, а посебно овог https://www.youtube.com/watch?v=SPdyvv9zQqU, одлука на LG 27UL600-W моделу (јер видим да између скупљих модела 650 и 850 и нема разлике око квалитета слике, већ у ситним додацима). Али добри предлози увек добро дођу.

Кључно ми је да монитор има:
минимум 27 или 28 инча (јер мој садашњи има 24 и делује мало) и да је IPS (јер је ово очигледно најбоље),
да је фабрички калибрисан (да буду фабрички подешене боје с обзиром да ја и не бих знао како савршено поставити),
да има квалитетан контраст (не знам колика је та размера, а да се сматра пожељном за захтевног корисника попут мене, али да је довољно да кажем да сам презадовољан док гледам неки филм),
да има осветљење између 250 и 350 (моја соба нема превише светла, па претпостављам да је 300 идеално (?)...),
да има савршене боје (што је најважније због гледања филмова и серија) и додатке попут заштите очију, HDR, бископског ефекта (ово нарочито), FreeSync, HDMI и Display port и још пар добрих опција намењених филмофилима.

Надам се да је 27 или 28 инча идеално за 4К резолуцију за филмофиле, да не треба више инча...негде сам читао раније о томе, па ме занима...
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2021, 19:33   #2
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.001
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 954 puta na 580 poruka
Određen forumom Re: 4k монитор за филмове и серије

ips je po meni nesto najgore sto mozes da uradis sebi ako planiras da pogledas i jedan film sa nekom mracnom scenom u iole zatamnjenoj sobi. crne boje u mraku ne samo da su isprane, nego svetle (cuveni ips glow).

ips daje precizne boje, dobar je za rad na kompu u tom smislu, kao i ako ti je neophodno da ekran gledas iskosa.

ali ako neces da gledas monitor iskosa, ja bih uvek, ali uvek isao na va panel. kontrasti va i ips panela ne mogu da se porede, a glavni su u definisanju kvaliteta slike. preciznost boja bez kontrasta je nista. (nije da su va paneli neprecizni i da ne mogu da se podese).

sto se tice dijagonale, idi na sto vecu. 4k i nema nekog smisla za ekrane manje od 40 inca, osim ako neces da ih gledas sa 10 cm udaljenosti.

a osvetljenje je bolje da je jace, inace ces hdr imati samo na papiru. kazu da bi trebalo da bude preko 1000 za dobar hdr, ali ja mislim da vec kada ode preko 500 ima smisla... ja recimo imam 450 i nisam siguran da li hdr uopste izgleda bolje od sdr-a. tu su. a svakako ces lako smanjivati osvetljenje po potrebi.

za sve detaljnije ce morati neko drugi da uleti. srecno...

e i da. uvek naruci online ili fonom, ako nesto ne bude odgovaralo da mozes da vratis. da kupis dva ista modela, ne mogu da budu isti, svakom preti izbijanje svetlosti i neuniformnost na jednobojnim pozadinama.

Poslednja ispravka: polarnimeda (23.1.2021 u 19:40)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
simke85 (27.1.2021)
Stara 23.1.2021, 19:33   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.469
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: 4k монитор за филмове и серије

a što ne kupiš tv, on je više namenjen za gledanje filmova i serija...
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2021, 23:09   #4
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: 4k монитор за филмове и серије

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Надам се да је 27 или 28 инча идеално за 4К резолуцију за филмофиле, да не треба више инча...негде сам читао раније о томе, па ме занима...
Potpuno se slazem sa water wizard-om.

Ima daleko veci izbog televizora, i za te pare mozes da kupis i 55 inca.
Plus su uglavnom i smart pa ti ni ne treba komp da pustas filmove.


A to da je 27 inca ok za 4K rezoluciju, da, ako ces da gledas sa pola metra. Evo ti grafik na sledecem linku po kojem mozes da biras dijagonalu u odnosu na rezoluciju i daljinu sa koje gledas.

https://stari.co/tv-monitor-viewing-distance-calculator


Takodje bih izbegao IPS i uzeo VA za gledanje filmova.

PS: Ovo sto ti opisujes mislim da samo OLED moze da zadovolji, al ne i po ceni.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2021, 2:48   #5
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.652
Zahvalnice: 2.253
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: 4k монитор за филмове и серије

Meni i dalje ovi kalkulatori deluju besmisleno

Eto, piše mi da moj TV (43", FHD) treba da gledam sa 1,7m. To mi zvuči stvarno nenormalno. Mi gledamo TV sa skoro 4m udaljenosti i niko se nije bunio.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2021, 3:15   #6
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: 4k монитор за филмове и серије

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Meni i dalje ovi kalkulatori deluju besmisleno

Eto, piše mi da moj TV (43", FHD) treba da gledam sa 1,7m. To mi zvuči stvarno nenormalno. Mi gledamo TV sa skoro 4m udaljenosti i niko se nije bunio.
I ja gledam svoj TV sa vece nego preporucene udaljenosti, al kada sednem blize bogami veoma primetim razliku. Ako hoces da iskoristis pun potencijal 4k rezolucije, a kontam da Romantic hoce jer je spreman da da skoro 50k dinara na monitor, onda treba gledati sa preporucene udaljenosti.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2021, 8:32   #7
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.001
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 954 puta na 580 poruka
Određen forumom Re: 4k монитор за филмове и серије

+1 za tv.

ja sve sto sam i pisao je pre svega na osnovu licnog iskustva. koristim samsung tv 55 inca umesto monitora vec godinu dana, na metar sam od njega kada sam na kompu, a kad pustim film odem na 2 i po metra. i ne bi smetalo ni da je dijagonala 65 inca. a pre toga koristio 40 inca. monitor prakticno nemam vec 10 godina.

odavno to nije kao nekada, da monitor ima neke posebne prednosti, cak naprotiv. sa tv-om mozes i da posolis sa malo interpolacije, ima svoj audio, kanali ako ti trebaju, net... sve.
ako se odlucis za to baci pogled na rtings.com i gledaj da tv nema problema sa judder-om. eno aibo je ostavio recenziju za samsung q60t ( https://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=109802 ), mozda bi bas taj mogao da ti sedne.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2021, 10:58   #8
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: 4k монитор за филмове и серије

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
odavno to nije kao nekada, da monitor ima neke posebne prednosti, cak naprotiv. sa tv-om mozes i da posolis sa malo interpolacije, ima svoj audio, kanali ako ti trebaju, net... sve.
Nema razlike jedino ako ćemo da se zahebavamo ili baš nemaš ništa protiv da izgubiš vid u dvajes i petoj.

Apsolutno sve od veličine piksela preko kalibracije boja do odziva ekrana je na strani monitora. Da ne pričam o tome koliko TV paneli daleko više zamaraju oči jer nisu predviđeni da se u njih čkilji sa par frtalja metra.

Kao sekundarni panel za gledanje filmova, eventualno neko blago igranje na konzolama (za ozbiljnije i kompetetivno igranje ne dolaze u obzir) u redu. Kao primarni ekran nikako. Ne igrajte se očima.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2021, 17:54   #9
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: 4k монитор за филмове и серије

4K HDR monitor za te pare? Važi
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2021, 17:58   #10
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.001
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 954 puta na 580 poruka
Određen forumom Re: 4k монитор за филмове и серије

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Nema razlike jedino ako ćemo da se zahebavamo ili baš nemaš ništa protiv da izgubiš vid u dvajes i petoj.

Apsolutno sve od veličine piksela preko kalibracije boja do odziva ekrana je na strani monitora. Da ne pričam o tome koliko TV paneli daleko više zamaraju oči jer nisu predviđeni da se u njih čkilji sa par frtalja metra.

Kao sekundarni panel za gledanje filmova, eventualno neko blago igranje na konzolama (za ozbiljnije i kompetetivno igranje ne dolaze u obzir) u redu. Kao primarni ekran nikako. Ne igrajte se očima.
nisam rekao da uopste nema razlike, ali za ovo sto njemu treba mislim da je tv bolja varijanta. bar meni svakako jeste, a ja obozavam igre (dok ih on nije ni pomenuo).
ali ono, da se ogradim, ja nisam nikakav ekspert, tako da samo iznosim misljenje na osnovu svog iskustva.

kada predjes sa monitora na tv odmah to osetis sa jedne strane, ali sa druge dobijes velicinu koja je nezamenljiva za filmove i casual gaming. zbog toga za mene nema povratka monitorima, osim ako sto ti kazes ne napravim tako da imam i jedno i drugo, ali ne osecam potrebu.

ako ovde gde si pominjao mislis na gustinu piksela, ja sa 90cm od 4k tv-a od 55 inca ne vidim pojedinacne piksele, kamo li da sam dalje ili da je ekran manji.

sto se tice input laga on je oko 10 ms u pc modu. nije to u fazonu kao nekad, da npr. primecujes kako se kursor misa pomera pola sekunde posto ga ti pomeris. za primer, u jednoj od igara koje se potpuno oslanjaju na brze reakcije i nisanjenje (bloodline champions) sam osvajao 20 turnira koristeci tv umesto monitora. taj lag koji postoji na papiru mi je apsolutno neprimetan. plus panela ima i od 120hz (kao sto je moj), tako da i u tom smislu zaostajanje nije preveliko.

boje mogu da se kalibriraju i preko tv-a (ima finih white balance, 2 point i 20 point podesavanja, kao i po bojama) + preko graficke kartice. pa sve i da uprkos tome ne budu savrsene, velicina koju dobijas sa tv-om je izuzetna kompenzacija.

kapiram da monitor jeste prijatniji za oci, ali sam u isto vreme na monitoru ranije ckiljio jer je sve bilo manje, sto isto nije dobro.

mislim, kapiram ja sta ti hoces da kazes i idealno bi bilo imati i monitor i tv, ali ako biras izmedju ta dva ja bih uvek uzeo tv. eventualno ako radi neke projekte, tipa graficki dizajn ili nesto tako, pa ok.

ja sam na kompu inace po 12h dnevno, ali mi poslovno treba samo za kucanje teksta.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2021, 18:46   #11
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.469
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: 4k монитор за филмове и серије

filmovi su 25-30 fps, rekao je da ga gaming ne zanima pa mu ne treba brz fps za gledanje filmova, niti freesync
Jednom sam prodavao veliki tv, mislio sam da ima bar 50 inča ali kad sam pogledao specifikacije mislim da je bio 30+ samo... onolika televizorčina velik ko TEA peć... dobro sa zvučnicima sa strane ali svejedno..
To kad gledaš iz blizine oči ima da ti odu u Y...
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2021, 21:04   #12
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: 4k монитор за филмове и серије

Да сам хтео тв, питао бих за тв. Не могу тв, јер је моја соба мала (нема места), а дневна је заузета. Дакле, само монитор (за сада).

Ово је мој садашњи монитор купљен у 2017. години https://gigatron.rs/monitori/lg_led_..._full_hd-75481 , којим сам задовољан, али сада је време за виши ниво. Зато сам и питао за горе наведене карактеристике, а бацивши око на овај модел https://www.drtechno.rs/lg-monitor-27ul600-w.html .

Поред горе наведеног снимка око овог модела, погледао сам и још доста јутјуб снимака око поређења IPS и VA панела и изгледа да се поново све своди на слабију црну, што и не мора да буде тако страшно...наведени снимак говори и о томе.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2021, 21:26   #13
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: 4k монитор за филмове и серије

Jedino na šta bih ja bar lično obratio pažnju je dijagonala ekrana za 4K displej.

Ne ide realno 4K na dijagonale ispod 30".

Za 4K 32" je po meni neki minimum jer na manjim ekranima svi ti dodatni pikseli ništa ne znače ako moraš da buljiš u monitor na 20cm da primetiš razliku.

Na 27" ekranima 1440p je i dalje apsolutni optimum.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2021, 21:29   #14
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: 4k монитор за филмове и серије

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Да сам хтео тв, питао бих за тв. Не могу тв, јер је моја соба мала (нема места), а дневна је заузета. Дакле, само монитор (за сада).

Ово је мој садашњи монитор купљен у 2017. години https://gigatron.rs/monitori/lg_led_..._full_hd-75481 , којим сам задовољан, али сада је време за виши ниво. Зато сам и питао за горе наведене карактеристике, а бацивши око на овај модел https://www.drtechno.rs/lg-monitor-27ul600-w.html .

Поред горе наведеног снимка око овог модела, погледао сам и још доста јутјуб снимака око поређења IPS и VA панела и изгледа да се поново све своди на слабију црну, што и не мора да буде тако страшно...наведени снимак говори и о томе.



Gledaj brate, ako ti se daje 50k dinara na igracku, podrzavam, casti se, razumem, i mene zasvrbi tako da kupim nesto i nadjem svako opravdanje zasto mi to treba.

Ako hoces da zapravo das pare na nesto smisleno, moj savet je da batalis 4k na 27 inca monitoru, kupi neki lep FHD/QHD monitor od 27 inca i kad budes imao uslove kupi TV. Ja sam se predorodio kad sam presao sa 24 na 27.
Nije dzaba najmanji 4k TV 43 inca.

Hoces mnogo dobar kontrast jer si, citiram, "zahtevan korisnik", a IPS ti mahom nece to dati. Zahtevan korisnik hoce OLED ili bar ekran sa full array dimmingom.
Nista sto vidis na netu ti nece znaciti da odaberes ekran jer dok ga sam ne upalis u mraku i pustis neku mracnu scenu neces znati kako izgleda.
Nece ti znaciti ni da ih vidis uzivo u dobro osvetljenoj prodavnici.

Savetujem ti da proucis razne tehnologije, prednosti i mane, nauku iza predlozene razdaljine gledanja i onda da doneses sam odluku da li ti treba sada po svaku cenu ili ne 4k ekran od 27 inca.


PS: STo se tice toga dal tvoj komp moze da pusta 4K, moze, imam skoro istu konfiguraciju, RX580 ima h265 enkoder/dekoder, a i da nema CPU moze da izgura bez problema.

Predlazem PotPlayer, meni sljaka jako dobro.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2021, 1:48   #15
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: 4k монитор за филмове и серије

Ja kući koristim LG 27" 4K (W10 na 175%) i nimalo se ne kajem, sad kad se u kancelariji vratim na 24" FHD, sve mi izgleda grubo i iskrzano.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2021, 9:55   #16
Zoran_KS
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 2.915
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 274 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: 4k монитор за филмове и серије

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Jedino na šta bih ja bar lično obratio pažnju je dijagonala ekrana za 4K displej.

Ne ide realno 4K na dijagonale ispod 30".

Za 4K 32" je po meni neki minimum jer na manjim ekranima svi ti dodatni pikseli ništa ne znače ako moraš da buljiš u monitor na 20cm da primetiš razliku.

Na 27" ekranima 1440p je i dalje apsolutni optimum.
Za ovo se potpuno slazem, ja imam 27" 2k, i 4k je isuvise sitno za ovu dijagonalu. Samo 32" za 4k po meni ima smisla.
Zoran_KS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2021, 9:58   #17
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: 4k монитор за филмове и серије

Разумем...ма видим да је олед нешто изнад свега, али му је цена превисока за моје тренутне услове. Можда то узмем за годину и по дана...

Што се тиче монитора, занима ме у вези lg-а и philips-а, оба су квалитетна бренда, али од ова 2 монитора,

https://www.drtechno.rs/lg-monitor-27ul600-w.html

https://www.philips.rs/c-p/288E2A_00...hd-lcd-monitor

да ли су разлике превелике у квалитету слике? Филипсов је изашао у 2020. години, јефтинији је, има 28 инча и додатне опције, али нема веће осветљење и нема hdr, па се питам да ли је бољи од овог другог?

Поређење: https://www.displayspecifications.co...son/3e5c14ae78
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2021, 10:48   #18
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.001
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 954 puta na 580 poruka
Određen forumom Re: 4k монитор за филмове и серије

ako mene pitas, ni jedan. oba imaju kontrast 1.000:1 (naspram 5.000+:1 kod VA panela) pa cu samo jos jednom ponoviti da je to uzasno za filmove i necu se dalje (od ovog posta) mesati.

tv ili montior, prica je ista kada govorimo o IPS protiv VA. ne samo za kontrast (koji je najvaznija pojedinacna stavka), nego i za rezoluciju i za velicinu i za hdr...

ako uzmes ips, kada bude mracna scena u nekom filmu, umesto mraka videces sivu boju koja svetluca, a detalji koji treba da zasijaju u mraku cinice to tako blago da ce delovati stopljeno sa nistavilom.
ips jedino ako ces gledati monitor iskosa.

ako BAS hoces ips, bar mu uzmi pozadinsko osvetljenje, led trake, da ti malo spase kontrast. mislim, preporucujem ih i za va, samo su manje neophodne.

i naravno, uzmi najvecu dijagonalu koju mozes. srecno i vidimo se u dnevniku gledanja filmova.

edit: e i jos jedna stvar. ako uzmes 4k monitor i pustis 1080p film, izgledace losije (mutnije) nego sto bi izgledao na full hd monitoru, jer monitor ili graficka rade skaliranje, razvlace sliku svojom logikom, a ne tako sto 4 piksela predstave kao jedan.
a 4k ces primetiti samo ako mu budes jako blizu. ja kad sam uzimao prosli tv od 40 inca uzeo sam 4k samo jer nije imao da se nadje vise full hd. nisam mnogo dobio sa 4k, rekao bih da sam vise izgubio kada sam pustao filmove u 1080p. ali ok. kapiram da ces ionako samo 4k filmove pustati.

i da, oled je najbolji, nema tu sta, samo sto ne bi bio dobar kao monitor zbog potencijalnog burn in-a. mnogo je elemenata koji su staticni kada se koristi komp.

Poslednja ispravka: polarnimeda (25.1.2021 u 10:57)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2021, 0:15   #19
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: 4k монитор за филмове и серије

Evo VA vs IPS Malecna razlika

SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
polarnimeda (26.1.2021)
Stara 26.1.2021, 1:07   #20
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: 4k монитор за филмове и серије

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Evo VA vs IPS Malecna razlika

Sad pusti neku brzu igru sa dosta crnih tranzicija i pocni da povracas.

Sve tri trenutne monitor tehnologije su pune kompromisa, ali je generealno IPS najbolji all-rounder. TN je ispao iz price i zvanicno prosle godine (cak i za high-refresh rate monitore, za 60Hz je to odavno slucaj).

Filmovi i serije - VA.

Igre i rad - IPS.

Kombinacija prethodnog - zavisi za sta vise koristite monitor.

TV ne bih nikad koristio kao monitor, iskreno.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Avioni Dr Zoidberg Brbljaonica 3931 17.4.2022 21:11
Freaky news Corwin Cvet kompjutera 564 27.8.2019 6:43
Ja i Linux (vaš prvi kontakt) Mickie Slobodni softver 194 6.11.2017 0:02
Револуционарни ОС (Revolution OS) - документарни филм Боле Slobodni softver 6 5.9.2014 19:07
Govori srpski? Orvel Opšta kultura 753 1.11.2012 11:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com