Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.4.2020, 18:19   #1
krempita
Član
 
Član od: 16.12.2016.
Poruke: 82
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Graficka Tabla

Pozdrav svima dakle prvo da se izvinim nisam zaista znao gde da stavim ovu temu...

Kupujem graficku tablu i ovde kod nas su dostupni samo wacomi koji kostaju papreno sad nasao sam Huion kamvas pro 16, ali problem je sto ga u Srbiji nema, tako da moje pitanje bi bilo kako da ga nabavim prakticno video sam na aliexpresu, ali ne znam koliko mi je to bezbedno ili sta ga vec znam nije lako dati 400e unapred 30 dana, ukoliko imate neku alternativu ovom tabletu slobono, samo da nije wacom koji kosta 800e
krempita je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 18:29   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Graficka Tabla

Zašto bi te Wacom koštao 800€ kad imaš i Bamboo koji košta 100-150? E sad, poenta priče je da li hoćeš "uživo" da gledaš šta crtaš, ili da imaš pasivni ekran? Pasivni ekrani su generalno jeftiniji, a aktivni koštaju ksPk (ko svetog Petra kajgana).
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 18:46   #3
krempita
Član
 
Član od: 16.12.2016.
Poruke: 82
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Graficka Tabla

Nazalost neophodan mi je aktivan
krempita je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 19:46   #4
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Graficka Tabla

U tom slucaju, mislim da nemas jeftiniji od Huion kamvasa a da mozes da nadjes neki review. Ja kad sam trazio, uglavnom se prica zavrsavala na Huion tablama, tako da izgleda da su one nekako trenutno najisplativije. E sad, postarina, carina, garancija.... ne znam, ja sam na kraju odustao i nastavio da radim analogno (boje i papir ), jer mi je to hobi a ne posao, ali mislim da sa ekranom neces naci jeftiniji od Kamvasa. Ako budem resio da crtam digitalno, najverovatnije cu ici na neki od njihovih modela bez ekrana.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 20:22   #5
krempita
Član
 
Član od: 16.12.2016.
Poruke: 82
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Graficka Tabla

Ja sam freelancer (nazalost)hahha i koristim wacom bez ekrana, neki me djavo naterao da odem kod druga i probam wacom cintaq vld, sad nmg da pogledam ovaj moj, nez zaista gde se moze nabaviti taj huion, razmiljam cak otici za madjarsku samo radi to tableta, zato pitam da li postoji neki nacin da se ovde nabavi
krempita je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 20:48   #6
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Graficka Tabla

Jbg ti bi leba preko pogače. Wacom je wacom, ako nemaš para za "ekranče", zaradi ih tim freelancingom pa kad budeš mogao uzmi da valja. Ne treba na silu uzimati preko mogućnosti, to nikad ne izađe dobro.

(Savet nekog ko se opekao 100x)
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 21:10   #7
krempita
Član
 
Član od: 16.12.2016.
Poruke: 82
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Graficka Tabla

Prvo odakle ti ideja da ovaj ne valja probao sam ga i odlican je, i ovo sto si rekao je isto kad bi rekao nemas pare za mercedesa nemoj se voziti....uglavnom vrlo bezkoristan i plitak komentar
krempita je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 21:14   #8
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Graficka Tabla

Evo baš ih sad razgledam na Aliju ali sve koje sam video se šalju DHL-om a shipping je oko 200$. Pa kad se doda carina i porez... Doguraš do 700-800€ očas posla.

Da li si ti možda našao nešto sa free shippingom?

I ja bih inače rado posedovao jednu 13-icu, čisto za zezanje.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 21:21   #9
krempita
Član
 
Član od: 16.12.2016.
Poruke: 82
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Graficka Tabla

Nasao sam 16 i 20 inca ja mislim pise free shiping, tako da predpostavljam da je to to ne znam bas za 13, sad ne znam kako ide oko carine
krempita je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 21:46   #10
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Graficka Tabla

OK, potražiću i ja malo bolje.

Ja često kupujem ovako sa Alija pa evo ukratko: carina i porez su zajedno 31% cene. Ukupno bi taj od 400 oko o 525$ izašao ako ga pošalju bilo kojom običnom poštom. Čeka se na paket od 12 dana u najboljem slučaju pa do preko 2 meseca, tu prosto nema pravila.

Međutim ako ide Fedexom ili DHL-om, stiže za 6-7 dana obično ali ima i dodatnih ~3000 din špedicije povrh svega.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 21:46   #11
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Graficka Tabla

Citat:
krempita kaže: Pregled poruke
Prvo odakle ti ideja da ovaj ne valja


Citat:
krempita kaže: Pregled poruke
probao sam ga i odlican je,


Citat:
krempita kaže: Pregled poruke
i ovo sto si rekao je isto kad bi rekao nemas pare za mercedesa nemoj se voziti....uglavnom vrlo bezkoristan i plitak komentar
Nah, plitak i beskoristan komentar bi bio kad bih sad napisao da treba da naučiš jednačenje suglasnika po zvučnosti pre nego što kreneš da se blamiraš po netu.

Pokušao sam da ti pomognem. Odbijaš da shvatiš moj savet kao dobronameran, napadaš me umesto toga bez ikakve potrebe...
Ok, evo ja ću da ti se izvinim i da se sklonim u stranu, ti kupi šta si probao i odlično je "da uštediš", pa se vidimo za max. 3 godine ovde kad budeš kupovao Wacom.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2020, 0:08   #12
krempita
Član
 
Član od: 16.12.2016.
Poruke: 82
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Graficka Tabla

Tvoj odg je bio plitak i potpuno bespotreban (sta god) zato sto nikada nisam pitao kakav je to tablet vec gde ga mogu nabaviti... Jednostavno tvoj odgovor je bio zlonameran, i kao takav ovde mi zaista ne treba...vrlo jednostavno
krempita je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2020, 0:24   #13
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Graficka Tabla

Cekaj malo prijatelju, covjek je pokusao samo da ti objasni da bi te kupovina tog prilicno anonimnog brenda za crtace table cjenovno izasla priblizno isto kao i nov, renomirani Wacom. Covjek ti je samo pokusao reci da ako ne platis na mostu - platices na cupriji, i ako ti tabla treba za redovan rad brzo ces je otplatiti. Sacekaj s kupovinom, evo zasto:

1. Korona utice na brzinu dostave i cijenu iste
2. Cijene bi trebale padati pa mozda nadjes i neki proslogodisnji/stariji model za upola manje para
3. Ako kupis golfa dvicu s argumentom da se "ne kvari" i dobijes krntiju koja guta pare, vrlo brzo shvatis da si za pare koje si dao na krntiju mogao komotno da kupis golfa sesticu i da se vozis kao covjek
4. Uvijek je bolje kupiti provjeren uredjaj nego kineski no-name, zbog drajvera, podrske, garancije i dugorocne stabilnosti u radu. Sretno s kupovinom
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2020, 0:43   #14
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Graficka Tabla

Huion nije bas totalni no name, odnosno postoji dosta reviewova. E sad, ja pricam iz moje perspektive, ja bih kupio model od oko 50 eur, pa mi ni postarina i carina ne bi trebalo biti problem. Wacom jeste brend, ali vidim da ima i dosta ljudi koji se zale na njih (profesionalci, recimo ja sam zapamtio da je lik toliko trosio nibove da je na kraju uzeo strunu za trimer i od toga ih pravio, jer je wacomove trosio na nedeljnom nivou; kazu da je to problem na novijim tabletima, stari wacom modeli guraju po vise godina sa jednim vrhom). Ukratko, ako cena izadje na isto, wacom je bolji izbor, ali Huion ne treba otpisati (opet, ja sam hobista koji jos nije ni uzeo tablet ali jesam dosta citao misljenja i recenzije, verovatno ima na forumu ljudi koji prave novac ovim hardverom pa mogu da daju validniji savet).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2020, 0:49   #15
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Graficka Tabla

Koristim Wacom Bamboo koji nema aktivni ekran, kupljen prije 2 godine za 120€ i dan-danas radi ne gubeći osjetljivost.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2020, 12:06   #16
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Graficka Tabla

Mislim da ga nema kod nas u prodavnicama, bar ga nije bilo pre 3-4 meseca kad sam gkedao tablete. Jedino wacom ctl 672 i 472 od jeftinijih njihovih modela. Znas li mozda nesto o njima, konkretno o 672, posto bih mozda uzeo njega, ako resim da se okusam u digitalnom crtanju?
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2020, 13:21   #17
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Graficka Tabla

Ne znam ništa o tom modelu konkretno, a volio bih ti pomoći da se ne zaletiš. I ja povremeno frilensujem i radim u Ps/Ai/Ae, pa redovno koristim crtaću tablu a glavno ti je da navikneš ruku i da ne baciš pare na nešto što bi te "zasitilo" i brzo ti dosadilo. Kad kreneš praviti pare od crtanja/3D modelovanja i sl. tada ćeš i uložiti ozbiljnija sredstva u instrumente za rad.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
makiem (16.4.2020)
Stara 21.4.2020, 22:51   #18
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Graficka Tabla

Skupi su ipak ovi tableti sa ekranom za hobiste, ali cela ova tema me je podstakla da istražim malo više te ne-Wacom brendove. Iskreno nisam znao da ih ima ovoliko za ovako umerene novce... Na kraju sam rešio da naručim Huion HS610. Tj. lepša polovina je finansira kao rođendanski poklon. Skontao sam iz nekoliko opisa da je i više nego pristojna tabla u pitanju, nije skupa, a uvek sam želeo da se poigram nečim ovakvim za svoju dušu. Javljam utiske kad stigne.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2020, 9:39   #19
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Graficka Tabla

~5 meseci kasnije je konačno stigao ovaj Huion iz gornjeg posta. Nemam baš iskustva sa bilo kojom drugom tablom ali meni ovo na prvu deluje skroz kvalitetno odrađeno, i više nego što sam se nadao. Od materijala i osećaja u ruci pa preko funkcionisanja... samo je USB kabal koji je stigao uz njega neispravan. Carina je bila ~2400 din što sve ukupno izlazi oko 75€ na kraju.



Sinoć sam otvorio PS da isprobam čisto, trebaće malo privikavanja na tablet-ekran koordinaciju ali sve radi očekivano i ova veličina je super komforna za rad. Nisam godinama ni običnu olovku uzeo u ruke pa će mi trebati neko vreme da se povratim ali sviđa mi se sprava skroz. Evo par test žvrljotinica od sinoć.

Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Graficka do 10 000 nikolavuk ŠDK - Grafika 14 5.7.2017 22:53
graficka nikolaaM Kvarovi 14 7.1.2017 23:18
graficka tabla za igrice? darkowozzd ŠDK - Ostale komponente 0 25.10.2015 2:23
Graficka radi na 10% snage kada se ne puni laptop Bujosh Kvarovi 9 14.10.2015 8:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com