Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Tableti i e-readeri

ŠDK - Tableti i e-readeri Saveti u vezi sa kupovinom tablet računara i e-readera

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.10.2020, 14:33   #1
talicni67
Član
 
Član od: 16.8.2008.
Poruke: 280
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku talicni67
Određen forumom Kupiti iPad ili ne?

Hteo sam da kupim iPad Air koji sam našao u oglasima za 80e, ali ipak sam odlučio da se rapistam za nešto što može biti važno. Pre 6 godina sam imao velikih problema da na iphone 3g prebacim sinu igre, programe i slične stvari. Setio sam se toga, pa sam na momenat odustao od kupovine. Interesuje me da li je i dalje problematično prebacivanje fajlova sa računara na apple uređaje, ili je došlo do pomaka na bolje? Tablet mi treba isključivo za čitanje knjiga i crtanje, eventualno da pogledam film u mp4 formatu kada sam van kuće na putu.
talicni67 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2020, 16:03   #2
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Kupiti iPad ili ne?

Da, u sekti se ništa nije promenilo po tom pitanju.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
talicni67 (30.10.2020), ZoNi (1.11.2020)
Stara 30.10.2020, 16:47   #3
talicni67
Član
 
Član od: 16.8.2008.
Poruke: 280
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku talicni67
Određen forumom Re: Kupiti iPad ili ne?

Pretpostavljao sam da je tako i dalje, pošto oni imaju striktne odrednice za neke stvari a sve zarad većeg profita. Hvala na odgovoru.
talicni67 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2020, 17:09   #4
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Kupiti iPad ili ne?

Nemoj da te prebacivanje fajlova na Apple uređaje obeshrabri.

Istina, aplikacije su i dalje ograničene na pristup svom prostoru u okviru fajl sistema ali nije sve tako crno kao ranije.

Na prvom mestu, skoro sve aplikacije sada imaju opciju linkovanja sadržaja tj. ako recimo uploaduješ dokumenta ili filmove na Google Drive, Google Drive aplikacija nudi opciju otvaranja fajla u svakoj aplikaciji koja podržava pomenuto linkovanje (to su danas praktično svi appovi). Pošto Google Drive podržava offline fajlove, pre nego što kreneš na put u okviru svoje kućne WiFi mreže možeš očas posla da preuzmeš fajl i kasnije na putu ga otvoriš u drugoj aplikaciji linkovanjem

Ukoliko želiš da izbegneš Cloud, za direktan transfer ti treba samo USB kabal i instalacija iTunes-a (Mac dolazi nativno sa njim, Windows ga nudi u svom Store-u). Instaliraš iTunes, prikačiš USB kabl i dozvoliš na iPadu pristup preko kabla (obična potvrda na ekranu).

Kad to odradiš možeš bez problema da prebacuješ fajlove između računara i iPada najobičnijim prevlačenjem na aplikacije u "File Sharing" opciji.

Naravno, postoji i brdo 3rd party aplikacija, većina besplatnih, za transfer fajlova sa i na Apple uređaje.

A što se igara tiče, ako uređaj nije jailbreakovan (čitaj "razbijen") njihov "prenos" se svodi na jednostavnu prijavu na App Store sa nalogom na kojem se igra nalazi i klikom na dugme "Download".

Dakle, tačno je da neka ograničenja i dalje postoje ali ni približno kao nekada
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2020, 18:02   #5
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Kupiti iPad ili ne?

Kako je mene nekada nervirao taj iTunes - zbog njega sam rešio da posle toga nikad ne kupim nešto od apple.

Pre cca 10+ godina sam kupio iPod shuffle (druge generacije) da slušam kad putujem vozom/busom. Kući se namučio oko izbora playliste odabrao neku muziku i prebacio. Posle par meseci hteo da promenim muziku i da dodam neke pesme, ali kad sam povezao iTunes prvo mi izbrisao muziku koja sam imao na njemu pa onda mi dao da prebacujem.
Uzrok je bio to što sam u međuvremenu reinstalirao sistem na PC-u pa iTunes misli da to nije više isti PC i zbog copyright-a (da ne bih kopirao muziku sa iPoda na druge PC-e) prvo briše sadržaj iPoda pre nego dozvoli da se prebacuje nova muzika

Odlična stvar je što taj iPod shuffle i dalje radi (nije previše korišćen pa se drži baterija), ali loša stvar je što su na njemu identične pesme kao pre 10 godina (posle toga više nikad nisam instalirao itunes ponovo na PC ).
choi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2020, 18:14   #6
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Kupiti iPad ili ne?

Isključiš automatsku sinhronizaciju biblioteke i problem rešen

Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2020, 18:37   #7
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.036
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Kupiti iPad ili ne?

Citat:
talicni67 kaže: Pregled poruke
Hteo sam da kupim iPad Air koji sam našao u oglasima za 80e, ali ipak sam odlučio da se rapistam za nešto što može biti važno. Pre 6 godina sam imao velikih problema da na iphone 3g prebacim sinu igre, programe i slične stvari. Setio sam se toga, pa sam na momenat odustao od kupovine. Interesuje me da li je i dalje problematično prebacivanje fajlova sa računara na apple uređaje, ili je došlo do pomaka na bolje? Tablet mi treba isključivo za čitanje knjiga i crtanje, eventualno da pogledam film u mp4 formatu kada sam van kuće na putu.
Vecina striming servisa podrzava download sadrzaja na tablet. Knjige i stripove drzim na cloudu, i u Ipad ih ubacujem po potrebi. Za stripove koristim Chunky, a za knjige ibooks.

Itunes nisam ukljucio godinama.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2020, 19:18   #8
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Kupiti iPad ili ne?

Ne znam koliko su se popravili ali i ja sam mrzeo iTunes i sve oko njega iz dna duše dok je devojka imala iPhone. Počevši npr. od toga da ako imaš gomilu pesama različitih izvođača u nekom folderu, nema šanse da ih normalno prebaciš na telefon i grupišeš bez izmene tagova u samim fajlovima.

Da ne pominjem kad joj je na odmoru zabagovao book reader. Skinem sa iTunes još par readera ali nijedan ne vidi knjige na telefonu jer su uvezene u space onog prvog readera.

Sve to ima svoja rešenja ali postojanje takvih retardiranih restrikcija mi je strašno iritantno i konstantno osećam da se rvem sa tim ekosistemom. Maksimalno user unfriendly.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2020, 9:19   #9
talicni67
Član
 
Član od: 16.8.2008.
Poruke: 280
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku talicni67
Određen forumom Re: Kupiti iPad ili ne?

Definitivno ću razmisliti o kupovini. Igre me ne zanimaju na tabletu. Samo knjige, ubacivanje slika koje će mi služiti kao predloške za crtanje i filmovi. To je sve. Moje iskustvo sa apple uređajima je veoma "tanko" i kada uzmem u obzir onu muku sa iphone od pre 6 godina, sve me vuče da odustanem. Sa druge strane, volim promene i to me gura kao ideju kupovine ipada. Ovih dana ću "prelomiti". Hvala na savetima.
talicni67 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2020, 13:00   #10
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Kupiti iPad ili ne?

A jel si razmišljao o Android tabletu?
Više je user friendly.
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2020, 14:54   #11
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.036
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Kupiti iPad ili ne?

Citat:
Pinstripe kaže: Pregled poruke
A jel si razmišljao o Android tabletu?
Više je user friendly.
Sto se crtanja tice, tu Android tableti nemaju sta da traze. Olovka za iPad je klasa za sebe.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2020, 17:04   #12
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Kupiti iPad ili ne?

Dok sam koristio iPod, muziku sam prebacivao preko CopyTransa, ne iTunesa. Odlična zamena za glupavi iTunes.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2020, 18:55   #13
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Kupiti iPad ili ne?

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Sto se crtanja tice, tu Android tableti nemaju sta da traze. Olovka za iPad je klasa za sebe.

Aaaa okej
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2020, 8:44   #14
talicni67
Član
 
Član od: 16.8.2008.
Poruke: 280
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku talicni67
Određen forumom Re: Kupiti iPad ili ne?

Nisam dobro objasnio što se tiče crtanja, moja greška. Ne mislim da crtam na tabletu, već da ubacim sliku u tablet kao predložak a crtaću na A4 papiru. Android jeste mnogo lakši za rad, prebacivanje fajlova je izuzetno. Ne znam kakva je podrška za mp4 kod apple, ima li besplatnih plejera koji podržavaju prevode? Ima dosta bitnog što ne znam, a vezano je za apple. Suštinski, treba mi 3 programa, za čitanje epub, pdf i plejer za mp4 koji podržava srt, sub i txt formate prevoda. To je sve.
talicni67 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2020, 16:15   #15
dario_cile
Član
 
Član od: 10.11.2010.
Lokacija: Šabac
Poruke: 317
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 34 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dario_cile Slanje poruke preko Skypea korisniku dario_cile
Određen forumom Re: Kupiti iPad ili ne?

uzmi neki android,to ti je moj predlog,ipad jeste dobar sto se tice izrade software i to. Ne znam koliko si " IT potkovan" i da ti ne bi kompletan iOs ekosistem pravio probleme uzmi android,jedino ako ti mobitel nije neki iphone pa vec ulazis u taj ekosistem onda bi ti bilo lakse. I da sto se tice playera sa prevodom appstore je jos uvek prilicno tanak.
dario_cile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2020, 16:56   #16
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Kupiti iPad ili ne?

Citat:
dario_cile kaže: Pregled poruke
I da sto se tice playera sa prevodom appstore je jos uvek prilicno tanak.
Apsolutno netačno.

KMPlayer
Infuse 6
VLC for mobile
PlayerXTreme (moj omiljeni jer ima X opcija za svakakvo budženje)

Svi do jednog perfektno prikazuju prevode, nude opciju za njihovo fino podešavanje a neki čak i download prevoda.

I ovo je tek par primera kojih sam se setio...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ipad 10.2 vs Ipad Air 2019 yahhoo ŠDK - Tableti i e-readeri 10 19.2.2020 17:17
Gdje kupiti Amigu 500? припjat Šta da kupim? 10 23.10.2017 7:12
IPad 1, gde kupiti nov originalni case? perablenta Tableti i e-readeri 1 16.10.2013 15:53
[Tablet] Novi iPad (3rd generation) Deusdies Opisi, recenzije i testovi 55 3.4.2012 1:00
iPad 1 vs iPad 2 Jack In The Box ŠDK - Tableti i e-readeri 1 24.1.2012 20:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com