Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.9.2017, 19:54   #11761
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.470
Zahvalnice: 1.098
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
code master kaže: Pregled poruke
Odlican film. I ja sam ga gledao relativno kasno -pre 10ak godina..
Pre njega sam gledao noviji film mislim da se zvao Island gde je otprilike ista radnja.
A gde nadje bas 2400. godinu, ali maltene lepo si napisao ``otprilike``. Poenta je da ce 25-ti vek da pocne 2401.godine, ali dobro, nije bitno za radnju filma.
Preporuka za ovaj film
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2017, 4:26   #11762
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Dalida (2016)
http://www.imdb.com/title/tt5039860/



Film koji svakako treba videti. Bio sam klinac kad se vrtela njena muzika, ostalo je u sećanju. Potresna karijera istinske zvezde. Kako mi se čini, nesrećno detinjstvo je bilo pogubno po nju, ostavivši krater koji ništa nije moglo ispuniti.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Dalida (2016) FRENCH BDRip XviD-GZR.zip (38,6 KB, 6 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (26.9.2017 u 15:07)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2017, 19:17   #11763
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Beat the Devil (1953)
http://www.imdb.com/title/tt0046414/



Nisam znao da je Hemfri Bogart snimao i komedije.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Beat the Devil (1953)[720p] [YTS.AG].zip (38,2 KB, 4 puta viđeno)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2017, 20:49   #11764
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ne znam sta mi bi, pa odgleda 3 interesantna filma u roku od nedelju dana.

The Osiris Child (2016)



Interesantno je kada potpuno nepoznati SF drzi paznju i na kraju bude sasvim pristojan film. Definitivno bi voleo da gledam vise ovakvih "ne-blockbaster" ostvarenja. Inace klasicna SF akcija, sa jednostavnom pricom, bez "save the world" momenata.

.

Ghost in the Shell (2017)



Kvalitetno. Mogu tek zamisliti kakav je tek anime po kom je radjen. Dobar fiks dok ne izadje neki novi Deus Ex ili Cyberpank.

Inace, veoma mi se svidja sto mogu da poredim ovaj film sa novim Robocap-om. Tj. ako se malo zadre dublje, oba filma obradjuju istu temu ali na sasvim drugaciji nacin.

.

Realive (2016)



Interesantna SF drama. Cak ima malo dodirnih tacaka sa filmom iznad (prava slucajnost da sam oba gledao u roku od nedelju dana). Pomalo spor film, pa nije za svakoga. U srzi drama sa SF elementima.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Ekiman (28.9.2017), shrafko (30.9.2017), ZoNi (26.9.2017)
Stara 3.10.2017, 22:43   #11765
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

CHIPS (2017), http://www.imdb.com/title/tt0493405/



A rookie officer is teamed with a hardened pro at the California Highway Patrol, though the newbie soon learns his partner is really an undercover Fed investigating a heist that may involve some crooked cops.

Sasvim solidna akciona komedija. Puno odlično odrađene akcije, dovoljno smešnih scena, odlična gluma skoro svih glumaca, naročito dvojice glavnih, izvanredno poprsje Kristen Bel, dovoljno smislena priča, dobra muzika... U suštini, nemam nikakve bitne primedbe! Odličan film za opuštanje i puštanje mozga na Toronto, Montreal i Otavu
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2017, 8:52   #11766
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Los Andes no creen en Dios (2007)
http://www.imdb.com/title/tt0446273/



O Boliviji znamo kao o zemlji trećeg sveta. Radnja filma smeštena je u nju, i u samom centru priče je ljubavna drama, pored niza sporednih.
https://en.wikipedia.org/wiki/Los_An..._creen_en_Dios
Kad me neki film oduševi, koristim reč fantastičan. Ovde je to nedovoljno. Raskošan scenario, kome čak ni "grubi" engleski (u prilogu) nije oduzeo lepotu. Mnoštvo likova, pomislili bi na početku da ste u nekoj sapunici, ali brižljivo odabranih, tako da imate izvanredan uvid u duhovno bogatstvo Bolivijanaca. Našao sam online verziju od 269 MB, (mislim da je ima i na YouTube-u) postoji i od 700 MB ali se skida samo premijumom, ima i torent od 3,6 GB, ali ne mogu da ga skinem, ako neko iskopa bolju tu je PM...
Uradiću prevod kad budem imao bolju verziju.
P.S. Našao sam verziju od 1GB, bacam se na titl.
P.P.S. Titl je završen, u prilogu je sa engleskim.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Los Andes No Creen En Dios - Película Completa (2007).zip (73,4 KB, 5 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (6.10.2017 u 18:19)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Suad Novic na korisnoj poruci:
ezenkiel (5.10.2017), ZoNi (6.10.2017)
Stara 5.10.2017, 23:49   #11767
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II


Mother!
http://www.imdb.com/title/tt5109784/

Evo jos jedna premireja na SK forumu, bez spoilera.
Mother! najnoviji film Darren Aronofsky.Kontraveznog reditelja koji i nije bas kontravezni iz moga ugla gledista.Filmove koje sam gledao od njega su Requiem for a Dream(odlican ali uznemirujuci),The Fountain( totalni promasaj, previse ambiciozni film sa sjajnim efektima) i Black Swan(po meni totalno prosecan i relativno predvidljiv film).Ovaj reditelj je poznat po dosta simbolike,metafora i krajevima gde publika treba sama da protumaci sta je pisac hteo da kaze.Upravo je ovo premisa samog filma Mother!

Film pocinje sa piscem koji nema ispiraciju i koji zivi u kuci koju renovira, sa svojom tihom zenicom.Iznenada ih posecuje cudni par i od tada krece splet neobicnih okolnosti.
Film je prepun simbolike i metafore na najpopularniju knjigu na svetu ako vas to zanima i upuceni ste u to imacete zanimljiv film.Ako mrzite ili niste upuceni sa radnjom iz knjige imacete bezlican, dosadan film koji nema nikakvog smisla.Naravno ovo je Aronofsky sve zamrsio i ubacio neke svoje ideje posebno na kraju filma.
Gluma je zaista dobra posebno za mene uvek odlicnog Havijera Bardena i Eda Harrisa.I ako je glavni akcenat na zenske likove Jennifer Lawrence i Michael Phifer momci su po meni ipak bolji.

Vizualno kao i svaki film od ovoga rezizera je zaista odlican.Scenografija i vizualni efekti su lepo uklopljeni.
Moram priznati da sam imao drugacije tumacenje filma ali kada sam malo istrazio na netu kockice su se sklopile.Takodje mislim da niko od 20ljudi u bioskopu nije skontalo sta se desava u filmu ali po meni film je i vise nego gledljiv.Prica nije za svakoga i pazite u sta se upustate ali moze da vam bude i priljatno iznenadjenje
6.5/10

PS.Sutra sledi jos jedna filmska poslastica i znam da ce se to mnoge zanima na ovom forumu a to je novi Blade Runner 2049
Stay tuned

Poslednja ispravka: Ekiman (6.10.2017 u 17:24)
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2017, 0:02   #11768
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

И ниси нека препорука за "Blade Runner" ако ти је Requiem "одличан али узнемиријући"

Шалим се, чекамо утиске. Мени је Гослинг у том филму аутоматски промашај (као и уопште наставак) али можда буде солидан филм.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2017, 0:15   #11769
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.470
Zahvalnice: 1.098
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Мени је Гослинг у том филму аутоматски промашај (као и уопште наставак) али можда буде солидан филм.
Izvini, jesi li gledao film ?
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2017, 0:26   #11770
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pedjosav kaže: Pregled poruke
Izvini, jesi li gledao film ?
Ne, ali generalno ne volim Goslinga, a ovaj nastaval vristi "promasaj".
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2017, 0:44   #11771
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Po kritikama ovaj nastavak je vec pokupio critical aclaim i smatra se vec instant klasikom sudeci po vecini kriticara sto je ipak jako dobar znak.
Meni licno jedina svetla tacka kada sam cuo da snimaju nastavak je upravo bio Gosling i reziser.
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2017, 7:04   #11772
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ekiman kaže: Pregled poruke
po kritikama ovaj nastavak je vec pokupio critical aclaim i smatra se vec instant klasikom sudeci po vecini kriticara sto je ipak jako dobar znak.
Meni licno jedina svetla tacka kada sam cuo da snimaju nastavak je upravo bio gosling i reziser.
Пре 25 година то би нешто и значило, данас то не значи апсолутно ништа. Једноставно он мора да буде добар колико и први део, а вероватноћа за то је једнака нули. Ово је филм за нову генерацију. Отуда и Гослинг...
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Crusader88 (7.10.2017)
Stara 6.10.2017, 14:26   #11773
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Пре 25 година то би нешто и значило, данас то не значи апсолутно ништа. Једноставно он мора да буде добар колико и први део, а вероватноћа за то је једнака нули. Ово је филм за нову генерацију. Отуда и Гослинг...
Ono sto je sigurno je da ti nisi gledao film i da te sto puta prezvakane price o filmu za nove generacije i Nostradamusovim predvidjanjima padaju u vodu.

Mada, sa takvim stavom gde unapred nesto osudjujes na propast mislim da ne vredi ni da gledas film. I da je film zaista reinkarnacija originala, pa cak i da ga realno nadmasi u svemu, da Gosling odglumi za Oskara, opet ne bi bili zadovoljni niti bi priznali da je film dobar. Tu bi pocele upravo te price o "znacenju pre 25 godina" i ostale nebuloze.

Iskreno, ne znam sta me vise nervira u danasnje vreme, da li Holivud sa gomilom nastavaka, rimejkova i ostalog ili "fanovi" kojima je od starta sve automatska propast i vrsenje velike nuzde na lik i delo njihovog ljubimca.
Hajde da odgledamo film pa onda sudimo o necemu, za promenu.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Doomche (7.10.2017), Ekiman (6.10.2017), galebns (6.10.2017), Leonida (7.10.2017), pedjosav (6.10.2017), ZoNi (8.10.2017)
Stara 6.10.2017, 20:19   #11774
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Blade Runner 2049 (2017)
http://www.imdb.com/title/tt1856101/?ref_=nv_sr_1

Citiracu mog prijatelja koji je lepo izneo svoje utiske nakon gledanja filma
a ja se slazem sa svim recenim.

Citat:
Odavno nisam osetio ovakvo uzbuđenje zbog nekog filma. Sasvim moguće da ono što je Kum 2 za prvi deo Kuma, novi BR je za stari. Nastavak koji čini organsku celinu sa prethodnim delom, širi svet, daje dubinu i starim likovima, ima dušu, u nekoj meri.
Jedan od retkih filmova koji postaju sve bolji kako radnja odmiče.
Puno srce, bogami i oči (uši jok, jer naravno ništa nikad neće biti kao Vangelis u originalu, i najbolji deo nove muzike su poznati sintizajzerski citati).
Zaslužuje višeputni odlazak u kino.
10- (minus zbog slabijeg starta, dok se ne zalaufa)
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Kidja na korisnoj poruci:
Ekiman (7.10.2017), Vladimirus86 (7.10.2017)
Stara 6.10.2017, 23:37   #11775
zerohn
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 175
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II


Wind River (2017)
Слажем се са оцјеном на ИМДБ. Одличан трилер, по мени мало нетипичан за америчке филмове. Нема баш нешто акције, радња је спора, па ко воли јурњаве са пуцањем и певањем, ово није филм за њега.
zerohn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2017, 1:43   #11776
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II


http://www.imdb.com/title/tt1856101/


Blade runner 2049
~Spoiler Free~

Kao prvo hteo bih da napravim mali uvod: pre vise od 19~godina dok, sam bio dete, isao u 5 razred dok jos nije postojao brzi net, skidanje filmov a Tv i video klub bili jedini nacin da pogledate film koji zelite ja sam to vece odbrojavao 11h da pogledam Blade Runner u 23:15 na Hrt2-u...
I mogu reci da sam bio poprilicno razocaran sa onim sto sam video...I ako me je uveliko zanimao Cyber punk(mada nisam znao tacnu def ovoga) i Sfi ovaj film mi je delovao nekako previse dugacko i imao sam osecaj da mi bolno namece smisao zivota,sta coveka cini covekom, ljubavi robota i coveka itd.
Naravno bio sam previse mlad i zelen da se bavim ovim metafizickim pitanjima.Tako da mi je film ostao nedorecen i dosadan.Vizuelno me je oduvao ali to je bilo to.Tokom naredne decenije nikada nisam ponovo pogledao Blade Runera jednostavno nemajuci volje da gledam nista sto me je davno razocaralo.I ako sam dosta puta gledao isecke na YT(legendarnu Tears on the rain scenu) i slusao Vengelisov soundtrack to su bila jedina moja secanja na prvobitni film.


Danas sam otisao u bioskop poprilicno opimistican osecajuci se kao covek a ne decak, sa zeljom da pogledam drugi deo filma od kojeg sam kao klinac toliko ocekivao a dobio tako malo.I mogu reci da sam dobio sve sto sam ikada zeleo od jednog nastavka i kao filma u celini.

Radnju filma necu prepricavati posto nema smisla, ona se polako otkljucava film traje 3h~ i cilj mu je da isprica pricu...Ne zuri nikuda.Mogu samo reci da je u pitanju neo-noir detectiv story u pitanju ali sa puno alegorije i pun metafizickih pitanja i odgovora.Ali oni nisu nametnuti nego gledalac treba sam da ih protumaci.Takodje po meni ovo nije stand alone film i ko nije gledao prvi film mislim da mu nece biti bas najjasnije sta se desava do samoga kraja i koga briga oupste za replikante i ljudske odnose...

Gluma i glumci:Gosling mi je ovde podbacio nekako je drven i krut sto je bila i poenta uzimajuci njegovu ulogu u filmu.Harison Ford ciju karijeru poseldnjih godina ne favorizujem ovde je po meni najbolji.Zenski likovi a posebno Goslingova love intrest je prosto neverovantan i po meni mozda i najbolji deo filma.Jarad Letov lik mi se ne svidja previse je mekan i nedefinisan kao i sama Letova gluma.Mogu dodati da je rvac Dave Batista ovde odlican i ako je njegova uloga mala ali veoma znacajna(coveku je upala kasika u med posto redja hit za hitom).
Vizualni efekti su najbolji koje sam video ove godine i u predjasnih 5 godina, jako je vazno po meni sto mislim da ce odlicno ostariti kao i prvi film.Kombinacija vizualnih i prakticnih efekata cini film besmrtnim.Zanimljivo je ponovo bilo gledati reklame u neonskom Los Angelesu tipa Sony,Atari, Cola ali ovoga puta nisu toliko nametnute kao u prvom filmu sto je isto veliki plus.
Muziku ne potpisuje Vengelis ali je prisutan njegov fajb a ima par scena koje vas sa vizualnim dozivljajem prosto zakucaju za fotelju.

Osecaj koji sam doziveo dok leteci auto prolazi kroz sivkastu tuznjikavu masu oblaka dima pepela pored vestackih brana iz koje siklja vodopad a u daljini se vidi pustinja a iza distopijski Los Angeles je jednostavno WOW...Film se mora pogledati u 3D ili u HD varijatni sa dobrim ozvucenjem sve ostalo je neprihvatljivo.

I za kraj mogu reci da je ovaj film prevazisao sva moja ocekivanja, hajp.Najbolji film ove godine,jedan od najboljih nastavaka i po meni bolji od originala.
9/10

PS.
Bioskop nije bio pun(sto po meni nije ipak bilo cudno) ali tokom filma ovo je prvi put da se niko nije nasmejao ili dobacivao neke doskocice.Na kraju filma ja i nepoznate osobe pored mene su ostale sedeti ocekivajuci neki dodatni detalj, post credit scenu.Dok je lik na kraju reda ustao rekao:Vise nikada necu ici po preporuci.Ovo je najgorih 2.5h u mome zivotu...
Osecao sam se tako jadno i bedno zbog tog lika kao da me je osramotio i uvredio...ali sada gledajuci ipak je to njegovo misljenje a verovatno nije gledao ni prvi film...
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Ekiman na korisnoj poruci:
Dare01 (7.10.2017), Doomche (8.10.2017), pedjosav (7.10.2017), Picard (8.10.2017), player1 (7.10.2017), shrafko (7.10.2017), Vladimirus86 (7.10.2017)
Stara 7.10.2017, 16:35   #11777
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

http://www.imdb.com/title/tt1856101/?ref_=nv_sr_1


Evo i mojih utisaka vezano za Blade Runner 2049 nakon bioskopske projekcije. Film je dobar, definitivno vizuelni efekti su svakako najači adut samog filma. Što se tiče glumaca teško da bi mogao da izdvojim nekog posebno ko bi se istakao svi su uradili manje više solidan posao. Morao bi da izdvojim i njegovu dužinu koja prevazilazi i originalni kec skoro tri sata traje film i to takodje utiče na njegov spor tempo pogotovo prva polovina u nekim trenucama sam pomislio da je to moglo biti kraće kako bi film imao malo brži tempo ali šta je tu je. Pre gledanja dvojke sam gledao kec i to je nešto što je obavezno uraditi pre nego što se odlučite da bacite pogled na dvojku, jer kao što kaže opis film je baš direktan nastavak i sadrži reference koje će gledaoce koji nisu gledali kec ikada zbuniti. Reći sad da je ovo bolje originala je teška reč (možda je njegov jedini greh veliki broj verzija) ali svakako nastavak koji je uspešno odao počast originalnoj viziji i što je bio veran što je maksimalno moguće. Zvuk mnogo dobar a sama priča duboka i tera gledaoca na razmišljanje, videćemo na oskarima koliko će dogurati i da li će ući u trku za najbolji film ove godine.

Ocena 8/10
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku code master na korisnoj poruci:
pedjosav (7.10.2017), Picard (8.10.2017)
Stara 7.10.2017, 22:42   #11778
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.470
Zahvalnice: 1.098
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pitanje za ``Blade Runner 1`` strucnjake:

Koja verzija keca je sadrzajnija> directors cut, final cut, ili nesto trece?
Odgledao bih ga ponovo pre nego sto krenem u bioskopu 2. da gledam.
Hvala unapred.

Verujem da ce ovo veliku polemiku da otvori pa ako admin zeli u novu temu...
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2017, 23:08   #11779
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pedjosav kaže: Pregled poruke
Pitanje za ``Blade Runner 1`` strucnjake:

Koja verzija keca je sadrzajnija> directors cut, final cut, ili nesto trece?
Odgledao bih ga ponovo pre nego sto krenem u bioskopu 2. da gledam.
Hvala unapred.

Verujem da ce ovo veliku polemiku da otvori pa ako admin zeli u novu temu...
http://www.movie-censorship.com/list...blade%20runner

Ту имаш до детаља објашњене све разлике између верзија. У суштини Final Cut је испеглана верзија Director's Cut из 90их и представља верзију која се Ридлију Скоту највише свиђа. Иначе је у питању одличан сајт јер покрива велики број филмова који су изашли у више верзија.
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku batakpudla na korisnoj poruci:
pedjosav (8.10.2017)
Stara 8.10.2017, 1:48   #11780
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pedjosav kaže: Pregled poruke
Pitanje za ``Blade Runner 1`` strucnjake:

Koja verzija keca je sadrzajnija> directors cut, final cut, ili nesto trece?
Odgledao bih ga ponovo pre nego sto krenem u bioskopu 2. da gledam.
Hvala unapred.

Verujem da ce ovo veliku polemiku da otvori pa ako admin zeli u novu temu...
Trebalo bi da to bude final cut. Jedina "razlika" je u stvari ta polemika o tome da li je ili nije (da ne otkrivam previse za one koji nisu gledali original)......mislim da neces nista previse propustiti ako odgledas bilo koju od tih verzija. Iako je sam Ridli nekako potvrdio jednu od teorija (preko tog Final Cut-a), i dalje ima polemike i dalje se sve svodi na neko licno misljenje. Jer nije Ridli jedini koji je radio na projektu, piscu se isto pitaju za neke stvari. Final Cut svakako, i moj savet ti je da ne gledas nikakve potvrde o teorijama preko neta. Nekako je lepse
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
pedjosav (8.10.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com