Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.1.2007, 21:09   #41
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: Forum: Predlozi & Sugestije

Citat:
mmn2911 kaže:
Ne mislim da nista prigovaram nekome, ali mi bez avatara ovaj forum izgleda nekako elegantno i lepo. To je to od mene...
Delimo isto misljenje, mislim da su i ovi avatari-natpisi kod Moderatora i Administratora potpuno nepotrebni, dovoljno je sto im pise "cin" ispod nicka. Mada, ovo nije demokratski Forum pa nemam ja tu puno sta da se pitam....ako su vec tako odlucili, neka tako bude....
A M G je offline  
Stara 16.1.2007, 21:19   #42
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Forum: Predlozi & Sugestije

Citat:
oluja kaže:
1. Demokratija je za politicare i ostale mudrijase. Ovde nema demokratije jer prosto je nemoguce da vecina vlada na jednom forumu. Manjina odredjuje pravila i ostali se pridrzavaju ili ne ucestvuju. Jednostavno.
2. Mozda, ponavljam, mozda cemo u buducnosti nagradjivati pojedine clanove koji budu najvise pomagali drugima sa avatarima.
3. Svadjajuci se necete nista postici.
Pa ako je demokratija i sl. za političare, zašto onda donosite Ustav SK?

Šalu na stranu, ja sam ono mislio u smislu da bude svima isto, a reč demokratija nije vezana samo za politiku
Deusdies je offline  
Stara 16.1.2007, 21:33   #43
Crusader88
Veteran
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Vasiona
Poruke: 1.080
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 90 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Crusader88
Određen forumom Re: Avatari

pa ako nije demokratski forum , onda je sigurno komunisticki, ili nacisticki(zig_hail,zig_hail), i vodi se jednopartijski sistem.
Crusader88 je offline  
Stara 16.1.2007, 21:44   #44
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Avatari

Avatara neće biti pa makar mi ovde ispisali 10000 postova sa podrškom za avatare...
Željko je offline  
Stara 16.1.2007, 21:55   #45
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Forum: Predlozi & Sugestije

Citat:
mmn2911 kaže:
Ne mislim da nista prigovaram nekome, ali mi bez avatara ovaj forum izgleda nekako elegantno i lepo. To je to od mene...
Slazem se, zato smo ih i napravili u istoj boji da bude sto manje upadljiva (teski su samo 1.5kb). Videcemo da ih jos malo modifikujemo i dodatno pojednostavimo.

Citat:
Crusader88 kaže:
pa ako nije demokratski forum , onda je sigurno komunisticki, ili nacisticki(zig_hail,zig_hail), i vodi se jednopartijski sistem.
Ala si ti ozracen reklamama za izbore...
oluja je offline  
Stara 16.1.2007, 22:25   #46
Dark Rider
Član
 
Član od: 22.9.2006.
Lokacija: trenutno na forumu SK
Poruke: 113
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Forum: Predlozi & Sugestije

Citat:
Bojan kaže:
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=1435
Jasno je u pravililma zamoljeno da se koriste lichne poruke za primedbe o brisanju tema, a ti opet javno. Dakle opet krshish pravila i opet ti ja ne zameram na tome.
A kako ja da znam kome da pisem na PM?.Kako da znam ko mi je od moderatora obrisao temu.Da je zakljucate ako krsi pravilnik to je OK.. ali da jednostavno nestane to nije u redu!!
A posle se pitate zasto se pojavljuju teme sa pitanjem zasto mi je obrisana tema.

A sto se tice avatara ni to nije fer.Slazem se da je forum lepsi bez njih ali... ili svi ili niko pravila su jasna i treba da vaze za SVE!
Dark Rider je offline  
Stara 16.1.2007, 22:28   #47
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Forum: Predlozi & Sugestije

Citat:
Dark Rider kaže:
A sto se tice avatara ni to nije fer.Slazem se da je forum lepsi bez njih ali... ili svi ili niko pravila su jasna i treba da vaze za SVE!
Zivot nije fer.
oluja je offline  
Stara 16.1.2007, 22:50   #48
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Avatari

Citat:
Crusader88 kaže:
zig_hail,zig_hail
Programeri se pozdravljaju sa Zip fajl.


Sta je bre ovo sad, moderatori em imaju "custom" potpise em sad i avatare.

Dobro, lepo je to sto su u boji skina, nisu mnogo upadljivi, ali koja je poenta toga. Do sada niko nije imao avatare i to je dobro, tako i treba da bude. Avatari su krajnje nepotrebni.
nighthawk je offline  
Stara 16.1.2007, 22:59   #49
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Avatari

E da li bi mogli da se kreiraju unikatni avatari takih dimenzija i plavih boja u znaku SK-a , cini mi se da je neko to vec spominjao ranije. Stranice bi se normalno ucitavale cak i onima sa 64/kbs provereno.
B@NE je offline  
Stara 16.1.2007, 23:32   #50
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Avatari

Mod is God, a?

Salu na stranu, meni ne smeta to sto su modovi dobili avatare (ako se mogu nazvati avatarima), ali mi se nekako ne svidjaju.
Ovaj Olujin je ok, ali onaj MODERATOR mi je nekako obican.

Ja bi batalio to skroz.
Avatari nisu neophodni, ali kada budete stavljali avatare stavite za sve, ovako je stvarno nepotrebno.

Meni svejedno

PS: Neko pomenu demokratiju na forumu. To nikad nije bilo i nikada nece biti, i tako i treba da bude.
SirDuck je offline  
Stara 16.1.2007, 23:51   #51
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: Avatari

Citat:
B@NE kaže:
E da li bi mogli da se kreiraju unikatni avatari takih dimenzija i plavih boja u znaku SK-a , cini mi se da je neko to vec spominjao ranije. Stranice bi se normalno ucitavale cak i onima sa 64/kbs provereno.
To bi bilo pametno. Jednolichni avatari u boji skina koji bi bili kao jedna rijech. Da svako moze napisati rijech koja bi stajala kao avatar ali da se font te rijechi ne moze promijeniti? Shta mislite moderatori. To ne bi uticalo na loadovanje strane a i bilo bi originalno.
rudar je offline  
Stara 16.1.2007, 23:55   #52
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Forum: Predlozi & Sugestije

Citat:
Deusdies kaže:
Pa ispod svakog username-a stoji titula?! Ako OBIČNI korisnici nisu u stanju da to primete, what makes you think da će primetiti Avatare?
Ispod mog, na primer, ne stoji


Citat:
Dark Rider kaže:
A kako ja da znam kome da pisem na PM?.
Kome god oces, mozes Oluji npr.

Kada je nestala tema nestala je i tu nema shta da se mnogo polemishe. Ako ti je bash toliko stalo do toga da saznash zashto je otishla onda baci poruku bilo kome i dobices odgovor.
Bojan je offline  
Stara 17.1.2007, 0:04   #53
biljka
Novi član
 
Član od: 8.7.2006.
Poruke: 25
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 11 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Avatari

Ala ste dosadni, daj mama igracku, hocu igracku, mama,mamaaaaaaa...

Gora ste deca od ovih sto vec imaju "igracku"

Ruzna vam je igracka
biljka je offline  
Stara 17.1.2007, 0:06   #54
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Avatari

Ne, 'ajmo lepo skroz da srozamo obicne clanove, a da dignemo u nebesa moderatore,kolege,redakciju,itd... Pa vi bre ne znate sta se sve desava iza zatvorenih vrata tamo gde mi nemamo pristup. To vam je kao u skupstini, lepo poslanici odluce da povecaju sebi platu sa 90 na 120 hiljada dinara...Sta cete, moze im se, A to sto Oluja kaze da zivot nije fer, pa recimo da nije tu zivot fer, nego jednostavno, dok je sveta i zivota, bice i onih koji su nadredjeni i onih koji su podredjeni. Hm, zgotivio sam ovaj forum, ali cini mi se da prerasta u nesto sto mi se nikako ne svidja...Ili svi ili niko, samim tim sto neki imaju avatare, a drugi ne, vredja se osnovno pravilo na forumu, a to je da pravila vaze za sve!
Master Neo je offline  
Stara 17.1.2007, 0:12   #55
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Avatari

Citat:
Master Neo kaže:
Ne, 'ajmo lepo skroz da srozamo obicne clanove, a da dignemo u nebesa moderatore,kolege,redakciju,itd... Pa vi bre ne znate sta se sve desava iza zatvorenih vrata tamo gde mi nemamo pristup. To vam je kao u skupstini, lepo poslanici odluce da povecaju sebi platu sa 90 na 120 hiljada dinara...Sta cete, moze im se, A to sto Oluja kaze da zivot nije fer, pa recimo da nije tu zivot fer, nego jednostavno, dok je sveta i zivota, bice i onih koji su nadredjeni i onih koji su podredjeni. Hm, zgotivio sam ovaj forum, ali cini mi se da prerasta u nesto sto mi se nikako ne svidja...Ili svi ili niko, samim tim sto neki imaju avatare, a drugi ne, vredja se osnovno pravilo na forumu, a to je da pravila vaze za sve!
Ne moze isto za sve.
Ne moze isto i za onoga koji se trudi da pomogne drugima i za onoga koji spamuje i kvari svima...
Ne moze isto za onoga koji posvecuje mnogo vremena da "pocisti smece" koji drugi namerno prave po forumu.

Ne bi bilo fer ni prema kome.
oluja je offline  
Stara 17.1.2007, 0:23   #56
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Avatari

Citat:
Master Neo kaže:
Hm, zgotivio sam ovaj forum, ali cini mi se da prerasta u nesto sto mi se nikako ne svidja...Ili svi ili niko, samim tim sto neki imaju avatare, a drugi ne, vredja se osnovno pravilo na forumu, a to je da pravila vaze za sve!
Ne važe ista pravila za sve, jer ti koji imaju avatare imaju pristup kontrolnom panelu foruma i mogu da banuju korisnike i da menjaju template i stilove i svašta nešto. Da li hoćeš da kažeš da na ovom forumu svaki član to treba da ima? Naravno da ne.

Dakle, da ponovim sve informacije u vezi avatara imate ovde - http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=2350

Avatari nisu stavljeni kako bi se "srozavali obični korisnici". Stvarno se ponašate kao deca koja traže igračku. Avatari su jednobojni, sastoje se samo od teksta - u neku ruku i nisu pravi avatari. Objasnio sam zašto su postavljeni. Dalje priče na ovu temu neće biti, pošto je sve jasno.
Chivan je offline  
Stara 17.1.2007, 14:10   #57
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Avatari

Citat:
Master Neo kaže:
Ne, 'ajmo lepo skroz da srozamo obicne clanove, a da dignemo u nebesa moderatore,kolege,redakciju,itd...
Kao što vidiš, avatari koji su postavljeni služe u informativne svrhe, da se zna ko je ko. Takođe možeš videti da su dizajnirani neutiralno i u stilu celog foruma. Nisu u pitanju nikakve šarene sličice, animacije, džidža-bidže i smešna lica - što bi većina od vas sigurno stavila.

Pokazalo se prilično zgodnim znati ko je ko, uglavnom zbog davanja informacija o časopisu i o tekstovima iz njega. Korisno je, a i mnogo jasnije, zato što se onda tačno zna šta je redakcijski stav a šta nije, šta je informacija iz redakcije a šta ne. Očigledno ime u italiku, što smo ranije praktikovali, ne daje dovoljno informacija niti je dovoljno uočljivo. Chivan je pre nekoliko dana vodio velike rasprave sa izvesnim korisnikom koji nikako da ukapira da govori sa čovekom iz redakcije i da ono što mu se kaže predstavlja tačnu i "inside" informaciju.

Očekujem od svih da se ne ponašaju kao mala deca u obdaništu, u stilu "Hoću i jaaaaaaaa, meeeeeni, daaaaaaaj, kmeeeeee".

Admin
VojaM je offline  
Stara 17.1.2007, 14:15   #58
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Avatari

Citat:
Željko kaže:
Avatara neće biti pa makar mi ovde ispisali 10000 postova sa podrškom za avatare...
Ja bih ipak rekao nešto opreznije: avatare ne planiramo skoro da uvedemo.
"Nikad" je mnogo jaka reč. Uostalom, znaš šta je Džems Bond rekao o tome
VojaM je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Avatari na forumu Sasa Forum o forumu 1 16.1.2007 18:29
Mogu li se stavljati avatari?????????? Fat_guy Forum o forumu 2 26.12.2006 20:50
Avatari ? oklagija Forum o forumu 1 25.12.2005 14:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com