Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.12.2005, 1:10   #1
Endre Palinkas
Novi član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Kikinda
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Da li je problem u WINDOWSU???

Evo ovako stoji stvar…sad sam bio kod rugara,zvao me je jer mu se komp cudno ponasa!!!Prilikom podizanja sistema obavezno prvo radi proveru diska C i kad stigne na 87% tu se ukopa i dalje nece ni makac…mora da se restartuje!Ja otkazem cekiranje diska i on sasvim lepo podigne sistem i svi programi rade,filmovi,muzika,igrice…ali(uvek ima ono ali),kada pokrenem defregmentaciju,ili samo analizu C diska on mi na brzinu izbaci neku informaciju koju ne uspem da procitam ali sam zapazio da spominje sistem 32 i nakon toga mi da plavi ekran na kome je ispisan tekst,u kojem se kaze da WINDOWS ne moze da zavrsi zadati zadatak i da postoji neka greska u softveru ili hardveru i da se WIN mora zatvoriti da nebi ostetio ostali softver ili hardver…i nakon toga mi daje uputstvo da probam da reinstaliram neke programe koje sam skoro instalirao ili da skinem hardver koji je skoro nakacen na komp,iz tog plavog ekrana se nikako ne moze izaci osim da se restartuje!Ja udjem u BIOS i tamo lepo pise PRIMARY MASTER/LITE-ON…,PRIMARY SLAVE/NONE,i sve ovo ostalo je NONE,kako je moguce,da maticna ne vidi hard,ja pokrenem autodetekciju svih drajvova ali opet nista!Ja ubacim WIN-ov cd da probam da reinstaliram WIN i on lepo krene i kad mi pokaze prozor sa zadacima ja izaberem instaliranje WIN-a…kad opet neka informacija…kaze mi da nemam instaliran hard na kompu…i nikako nisam uspeo da nateram maticnu da prepozna hard!Ja ne budem lenj i otvorim kuciste i lepo vidim da je na primarnu granu nakacen LITE-ON cd citac i pisac ali hard je prikacen drugacije,nije na tom istom kablu vec ima neki crveni kabel koji lici npr.na zicu od napajanja samo malo deblji a dzek je veoma mali u odnosu na klasican i crne je boje,a na maticnoj ima takva dva kenektora u koja moze da se ubode taj dzek!dali je to SATA,ja prvi put vidim tako nesto?Mene sad interesuje u cemu je tu problem i kako da ja njemu instaliram novi WIN tj.da nateram maticnu da prepozna hard?Neznam napamet koja mu je konfiguracija ali mogu da ga pitam,ako je bas ne ophodno za resavanje ovog problema!
Endre Palinkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 1:27   #2
Anak1n
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Cenzurisano
Poruke: 283
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko MSN-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko Yahooa korisniku Anak1n
Određen forumom Re: Dali je problem u WINDOWSU???

To je sata disk...ja mislim da je uz drivere za plocu dobio da moze da napravi diskete za sata disk ako su potrebne...da moze da instalira xp samo nisam siguran da li trebaju te diskete ili ne...
Anak1n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 14:52   #3
Endre Palinkas
Novi član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Kikinda
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dali je problem u WINDOWSU???

Pa izgleda da su neophodne te diskete,jer ovako nece nista da radi...inace nisam spomenuo da sam probao sa MAXTOR-ovim programom POWERMAX koji je na flopiju i koji koristim za proveru MAX diskova,kad ga ubacim on mi da poruku da skenira uredjaje i da ce to potrajati oko 1 minuta...i ja ga tako ostavio 101 minut i NISTA,i dalje on skenira ali ne moze da nadje nijedan uredjaj!!!Videcu za te diskete,dali je dobio i dali su neophodne,ali ako mozes malo da mi objasnis u cemu se tu radi...oko tih disketa,cemu one sluze?
Endre Palinkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 14:56   #4
Electric
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 202
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Dali je problem u WINDOWSU???

Da, u pitanju je SATA disk. Trebao si napises koja je konfiguracija u pitanju.
Da ne bi smo ovde svasta nagadjali.
Electric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 18:00   #5
Endre Palinkas
Novi član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Kikinda
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dali je problem u WINDOWSU???

Oket,pitacu ga pa cu javiti!!!Ali meni se cini da sam ja u DEVICE MENAGER-u video da WIN taj hard prepoznaje kao MAXTORA od 120GB ata/133

Poslednja ispravka: Endre Palinkas (27.12.2005 u 18:05)
Endre Palinkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 18:12   #6
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Dali je problem u WINDOWSU???

Citat:
Endre Palinkas kaže:
Evo ovako stoji stvar…sad sam bio kod rugara,zvao me je jer mu se komp cudno ponasa!!!Prilikom podizanja sistema obavezno prvo radi proveru diska C i kad stigne na 87% tu se ukopa i dalje nece ni makac…mora da se restartuje!Ja otkazem cekiranje diska i on sasvim lepo podigne sistem i svi programi rade,filmovi,muzika,igrice…ali(uvek ima ono ali),kada pokrenem defregmentaciju,ili samo analizu C diska on mi na brzinu izbaci neku informaciju koju ne uspem da procitam ali sam zapazio da spominje sistem 32 i nakon toga mi da plavi ekran na kome je ispisan tekst,u kojem se kaze da WINDOWS ne moze da zavrsi zadati zadatak i da postoji neka greska u softveru ili hardveru i da se WIN mora zatvoriti da nebi ostetio ostali softver ili hardver…i nakon toga mi daje uputstvo da probam da reinstaliram neke programe koje sam skoro instalirao ili da skinem hardver koji je skoro nakacen na komp,iz tog plavog ekrana se nikako ne moze izaci osim da se restartuje!Ja udjem u BIOS i tamo lepo pise PRIMARY MASTER/LITE-ON…,PRIMARY SLAVE/NONE,i sve ovo ostalo je NONE,kako je moguce,da maticna ne vidi hard,ja pokrenem autodetekciju svih drajvova ali opet nista!Ja ubacim WIN-ov cd da probam da reinstaliram WIN i on lepo krene i kad mi pokaze prozor sa zadacima ja izaberem instaliranje WIN-a…kad opet neka informacija…kaze mi da nemam instaliran hard na kompu…i nikako nisam uspeo da nateram maticnu da prepozna hard!Ja ne budem lenj i otvorim kuciste i lepo vidim da je na primarnu granu nakacen LITE-ON cd citac i pisac ali hard je prikacen drugacije,nije na tom istom kablu vec ima neki crveni kabel koji lici npr.na zicu od napajanja samo malo deblji a dzek je veoma mali u odnosu na klasican i crne je boje,a na maticnoj ima takva dva kenektora u koja moze da se ubode taj dzek!dali je to SATA,ja prvi put vidim tako nesto?Mene sad interesuje u cemu je tu problem i kako da ja njemu instaliram novi WIN tj.da nateram maticnu da prepozna hard?Neznam napamet koja mu je konfiguracija ali mogu da ga pitam,ako je bas ne ophodno za resavanje ovog problema!
provjeri da slucajno u biosu nije namjesten da radi u AHCI modu, tada sata diskovi znaju da luduju... stavi ga na standard IDE
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2005, 21:50   #7
Endre Palinkas
Novi član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Kikinda
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li je problem u WINDOWSU???

Evo konf.
-MB...ALBATRON KX600 PRO
-PR...SEMPRON 2500
-HDD...MAXTOR 120GB
-GR...ATI 9550 128/128

Poslednja ispravka: VojaM (27.12.2005 u 21:56)
Endre Palinkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 15:40   #8
Jack In The Box
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 314
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Da li je problem u WINDOWSU???

Imaš SATA HDD. Windows XP i BIOS pri butovanju njega ne vide. Na disku koji ide uz matičnu imaš opciju da napraviš butabilni disk (ili flopi) sa koga ćeš pokrenuti instalaciju....
Jack In The Box je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 16:14   #9
Endre Palinkas
Novi član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Kikinda
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li je problem u WINDOWSU???

E pa sad mi je mnogo jasnije...ajd videcu dali je dobio originalni disk(dali na njemu ima taj programcic koji pomaze oko stavaranja bootabilnog diska),pa cu pokusati...!!!Hvala unapred!
Endre Palinkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Age Of Empires II vladale Strateške igre 60 2.2.2012 21:27
Problem pri povezivanju sa TV-om VMedic Operativni sistemi 11 3.2.2009 23:36
Video problem pomagajte Robert Video/TV softver 10 28.8.2006 10:56
Problem sa XP-om vladale Operativni sistemi 10 21.1.2006 22:11
U.S. Robotics problem Nikola Milosavljevic Kvarovi 7 12.12.2005 0:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com