Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.10.2008, 20:30   #1
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom treba mi dedicated (ili virtual) server sa malenim lagom

odnosno, jedan prijatelj trazi, da bi napravio dedicated server za counter strike. e sad ja sam mu vec rekao da ce morati dati bar oko 50-ak dolara mjesecno da bi tako nesto iznamljivao, no on je uporan.

pa eto preporucite mi/mu nesto na sta bi mogao da okaci counter i da ga stalno vrti, da ljudi upadaju kad hoce, itd, itd... znam da je bolji dedicated, ali mozda ima i neka virtual opcija da je jeftinija da se moze preporuciti. u svakom slucaju svaki prijedlog je dobrodosao. najbitnije je da je lag sto manji.

ja sam mu npr. predlozio da ga vrti na svojoj masini, i jedno vrijeme je bio zagrijan za tu ideju, ali mu na kraju provajder nije htio dati staticki ip, tako da od te ljubavi nema nista...
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 20:36   #2
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: treba mi dedicated (ili virtual) server sa malenim lagom

ja znam samo za varijantu zakupa i varijnatu da sam na svom kompu vrti. Ja sam se npr odlucio za drugu varijantu i mogu opusteno (sa UL 192) da primim 6 ljudi a da ping ne bude veci od 40-50. Do nekih 60-70 je igrivo posle toga je vec problem. Verujem da bi na ovaj moj UL moglo da ide 8 ljudi sa nekim malo vecim pingom(oko 60). sad ne znam koliki je njemu UL?
Ako hoce da pravi neki ozbiljan server onda ce morati da ide na varijnatu zakupa a to se krece oko 30-40e kod nas. Za to neka se raspita na ovik KLAN forumima(kgb..itd)
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nikola87 na korisnoj poruci:
sasha vukelic (3.10.2008)
Stara 3.10.2008, 20:39   #3
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: treba mi dedicated (ili virtual) server sa malenim lagom

aj ako nije prob posalji linkove na te forume, pa cu mu prosljediti (pa nek se bori ako je vec uporan), posto sam ti ja counter-a igrao samo malko po igraonicama

i ako neko ima drugih prijedloga, slobodno

EDIT: UL mu je isto 192 i on je pricao da oce da igra sa gomilom igraca. e sad opet, sta to u counteru znaci gomila, nemam pojma... vjerovatno 20-30
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 21:07   #4
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: treba mi dedicated (ili virtual) server sa malenim lagom

http://www.klanrur.co.rs/forum/index...ed&pid=1191473
http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=214011

eto pa neka i on malo gugla

Cisto da zna nece on imati gomilu ljudi ako server ne bude ozbiljan i ako ne bude imao kakav-takav marketing. Nije to lako voditi, prvih nekoliko dana je ok ali onda krecu da dolaze citeri i onda nasatje problem sa vodjenjem. Ako se tada ne uspostavi autoritet, onda sve pada u vodu. Prvi utisak koji imaju novi igraci je najvazniji.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nikola87 na korisnoj poruci:
sasha vukelic (3.10.2008)
Stara 3.10.2008, 22:51   #5
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: treba mi dedicated (ili virtual) server sa malenim lagom

danke. josh jedno pitanje

moze li neko da mi da primjer nekog dedicated servera koji se placa... znam neke ljude da koriste npr. http://godaddy.com za hosting i domene, ali niko nema pravi dedicated server.
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2009, 22:28   #6
ANGELDEAD
Veteran
 
Član od: 12.12.2008.
Lokacija: Medju milion gamadi
Poruke: 515
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 49 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: treba mi dedicated (ili virtual) server sa malenim lagom

Citat:
sasha vukelic kaže: Pregled poruke
odnosno, jedan prijatelj trazi, da bi napravio dedicated server za counter strike. e sad ja sam mu vec rekao da ce morati dati bar oko 50-ak dolara mjesecno da bi tako nesto iznamljivao, no on je uporan.

pa eto preporucite mi/mu nesto na sta bi mogao da okaci counter i da ga stalno vrti, da ljudi upadaju kad hoce, itd, itd... znam da je bolji dedicated, ali mozda ima i neka virtual opcija da je jeftinija da se moze preporuciti. u svakom slucaju svaki prijedlog je dobrodosao. najbitnije je da je lag sto manji.

ja sam mu npr. predlozio da ga vrti na svojoj masini, i jedno vrijeme je bio zagrijan za tu ideju, ali mu na kraju provajder nije htio dati staticki ip, tako da od te ljubavi nema nista...
Tvoj prijatelj moze napraviti besplatan cs 1.6 server (ako se radi o cs 1.6 citao sam ove poruke pa mislim da je 1.6)
kako napraviti besplatan server?
desni click na precicu cs na deteskopu(ili gdje ste je vec postavili) idete lijevim klikom na properties onada na find target pa na HLDS otvoris ga i namjestis opcije po zelji, ali samo treba staviti "Network" na internet(da bi drugi mogli ulaziti na taj server jer ako stavite na lan smo ce moci igrati umrezeni kompovi) kada stavite opcije po zelji startujte server i neka tvoj drug uziva u igranju. Ako njegovi drugovi ne mognu uci na server kad ga startuje neka promjeni UDP port.

Nadam se da ce vam ovo pomoci.
ANGELDEAD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2009, 1:06   #7
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: treba mi dedicated (ili virtual) server sa malenim lagom

Skoro svi nasi serveri su sa placenim hostingom, jedini izuzeci su oni koje je otvorio neki provajder.
Firme koje se bave game hostingom i kod kojih je vecina nasih servera su
www.kgb-hosting.com i www.e-trail.net
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Treba da downloaduje sa MS site ali ne mogu... dzambo Operativni sistemi 4 7.1.2008 17:24
J2ME + Bluetooth server + nevolja sa thred-om anqe1ki11er Programiranje 3 8.12.2007 22:33
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
Problem sa lagom kod CS 1.5 nikolaf7 Mrežne igre 3 27.5.2006 12:55
treba mi laptop sa serijskim portom olujnik ŠDK - Prenosni računari 1 18.2.2006 10:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com