Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.2.2022, 6:54   #81
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Gpu do 500,600e

pa imaš i 3060 sad za 600e ako ti je baš toliko hitno
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
polarnimeda (2.2.2022)
Stara 1.2.2022, 7:15   #82
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Gpu do 500,600e

3050 nije midrange kartica, 3060 jeste.
GTX 1050 - 1650 - 3050... To je taj rang, 150e.
RTX 2060 je bio 350-400e pre dve godine, i mnogi su bezali od iste kao da je sugava... Nece niko za x60 kartu da "pljune" toliko jer ne vredi.. Sad placajte 500e za x50 kartu, i to model bez "Ti".
Sto rece vodeni, bolje 3060 ako moras.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lex987 na korisnoj poruci:
polarnimeda (2.2.2022)
Stara 1.2.2022, 9:42   #83
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Gpu do 500,600e

Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jeftina 3060, mene to brine jutros

Gde ima 3060 za 600e, jel Madjari sa KP ?
U vecini slucajeva, to su lazne cene, kad im se javis i pitas za aktuelnu cenu, bude 100-200e vece, a neki ih ni nemaju na stanju ni u nabavci, znam jer sam slao gomile pitanja iz radoznalosti da proverim tacnost cene kad sam trazio 3060 za sebe, doduse to je bilo pre 2 meseca, ali cisto sumnjam da se situacija nesto popravila.

E sad je dosla situacija da trazim 3060 za brata, ali cene su uglavnom 700-750e polovne na KP...tako da ako moze informacija na PM gde to ima 3060 za 600e, bio bih zahvalan.


bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bojanh na korisnoj poruci:
polarnimeda (2.2.2022)
Stara 1.2.2022, 11:20   #84
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Gpu do 500,600e

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Imas li ti neki argument da nece, osim rata 1991 i raspada Jugoslavije?
Kapiras li da industrija video igara okrece milijarde dolara, ko ce da kupuje igre ako nema kartica u prodavnicama ili su 3-4 puta skuplje od preporucenih cena? Nisu svi frikovi koji nemaju druge obaveze i troskove u zivotu pa da zadnji dinar potrose za graficku kartu. Ne kazem da ce ovo sutra da prestane ali sigurno nece trajati 20-30 godina kao sto ti tvrdis.

Proslo kripto ludilo je bilo tamo negde 2017-2018 (tj tada je bio peak i tada su cene grafickih "poludele").....krace je trajalo nego ovo,i kada je BT naglo izgubio na vrednosti zaista je puklo,mnogi majneri su rasprodali rigove,prestali da kopaju i cene grafickih se (koliko-toliko) vratile u normalu...

...a sad,koliko god BT gubio na vrednosti,koliko god se pojavljivali neki scenariji koji kao govore u prilog tome da kripto puca (zabrana rudarenja u Kini,nemogucnost kopanja ETH obicnim karticama itd),vidimo da majneri ne rasprodaju rigove,ne prestaju sa kopanjem,da se sa cenama grafickih nista ne desava,tj da su konstatno nenormalne i 2-3 puta skuplje od preporucenih cena.....i to tako skoro 2,5 godine....

Da li ti kapiras kako je funkcionisala industrija video igara za te dve ipo godine?.....ko je kupovao igre,graficke itd ovih prethodnih godina?

Ili mislis da je industrija video igara svoje zaposlene prethodne 2,5 godine poslala na kolektivne odmore,pa sad se polako spremaju da se vrate na posao,jer eto,balon ce (valjda) uskoro puci?

Ajd,sad da vidimo tvoje argumente da ce balon uskoro puci?....ili koliko vec moze da traje...


Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Nidje veze, jos su Rokeri S Moravu 89-te predvideli raspad Juge i rat na kraju pesme "Tajna Vecera", svako normalan je mogao da vidi sta se sprema, nije to bas tako odjednom kao sto ti pricas, a nije ni slucajno, spontano... Sve posle toga je logicna posledica raspada, ne znam ko je ocekivao da banana republike postanu ekonomski lideri gde ce se ziveti lepo, mozda krezuba nepismena sirotinja..
Znaci,po tebi, 1989te svaki prosecno normalan stanovnik SFRJ je znao ne samo da ce za neku godinu u SFRJ da izbije najkrvaviji (i jedini) gradjanski rat u Evropi nakon WWII sa desetinama hiljada zrtava,nestalih,raseljenih itd nego su znali da sledi i najveca hiper inflacija u istoriji covecanstva,pa sankcije,nestasice,NATO bombardovanje,ubistvo demokratskog premijera,pljackaske privatizacije,unistavanje drzavne imovine,itd,itd...(?!)

I svi su se te 1991 spremili kako ce to da traje narednih 30 godina?


Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Obezbedjen si za sadasnje i starije naslove, vec 2023. ces malo morgen da se igras u 1440p na visokim podesavanjima sa GTX 1080-ti, cek samo da krenu malo zahtevniji next-gen AAA naslovi..
Pa podrazumeva se da sam mislio na starije i sadasnje igre (od kojih nisam 50% ni odigrao)....nisam mislio na igre koje ce izaci 2023 ili 2025.......uostalom,mozda ni neka 3070 ili 3080 grafika nece biti dovoljna za next-gen AAA naslove iz 2025 godine....

Poslednja ispravka: maxx (1.2.2022 u 11:30)
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2022, 11:31   #85
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Gpu do 500,600e

Citat:
Kojic_M kaže: Pregled poruke
Recimo gta 6.
Kad si već u tom fazonu onda bolje menjaj i CPU da budeš spreman za Half-Life 3.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
player1 (1.2.2022)
Stara 1.2.2022, 13:11   #86
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Gpu do 500,600e

Citat:
maxx kaže: Pregled poruke
Znaci,po tebi, 1989te svaki prosecno normalan stanovnik SFRJ je znao ne samo da ce za neku godinu u SFRJ da izbije najkrvaviji (i jedini) gradjanski rat u Evropi nakon WWII sa desetinama hiljada zrtava,nestalih,raseljenih itd nego su znali da sledi i najveca hiper inflacija u istoriji covecanstva,pa sankcije,nestasice,NATO bombardovanje,ubistvo demokratskog premijera,pljackaske privatizacije,unistavanje drzavne imovine,itd,itd...(?!)

I svi su se te 1991 spremili kako ce to da traje narednih 30 godina?
Kad vec ne odustajes od tog poredjenja sa ratom i raspadom Juge, da ti objasnim lepo. Ovo sada stanje kripto ludila mozes da uporedis sa periodom 1991-1995, onaj prosli pik bitcoina sa recimo 1999. godinom. Sve ostalo je uobicajeno stanje ali ti pokusavas sve da svedes pod jedno crnilo, jednako lose stanje koje traje 30 godina. Nije za ovih 30 godina svaka godina bila rat, hiperinflacija, bombardovanje... Mnogo filozofiras, losa poredjenja pravis.

Pronadji podatak koliko je mladih, skolovanih ljudi, pobeglo sa ovih prostora poslednjih 30 godina, ako i tad ne shvatis da su mnogi predvideli lose stanje onda nemam sta vise da ti kazem. Sta su mogli ostali, kompletno svi da spakuju kofere i da ostave pustu zemlju da bi tebi dokazali nesto. Mnogi nemaju kuda da odu ili ne mogu, bore se i trpe, ali ne zato sto misle da ce da bude bolje za dve godine.
Tvoja logika je ovakva... Sutra mozes da padnes niz stepenice, lupis slepocnicom u ivicnjak i pogines... Sto nisi kupio grafiku juce po 5x vecoj ceni? Moze da izbije veliki nuklearni rat sutra, moze zemljotres 9 po rihteru da nas zbrise.. Sta je tvoja poenta? Nismo vidoviti. Trazis od mene datum kada ce da prestane ovo?!
Raspad drzave, ratove, bombardovanja, tranzicije.. Uporedjujes sa dve godine kripto ludila.. Nidje veze.
Kazem da ce 2024. biti kartica za sve nas, ti kazes da nece ni za 20 godina. Mozemo samo da cekamo i vidimo ko je pogresio. Ne mogu da ti donesem kartu iz 2024. godine.
Nisi ni ti dao jedan jedini argument da ce ovo sigurno trajati 20 godina, ona poredjenja sa Jugoslavijom nisu nikakav argument.
Pazi, ako kripto ludilo nastavi da napreduje narednih 20 godina, i ako ova farsa od pandemije takodje potraje 20 godina, imacemo mnoogo vecih problema.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2022, 14:30   #87
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Gpu do 500,600e

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Kad vec ne odustajes od tog poredjenja sa ratom i raspadom Juge, da ti objasnim lepo. Ovo sada stanje kripto ludila mozes da uporedis sa periodom 1991-1995, onaj prosli pik bitcoina sa recimo 1999. godinom. Sve ostalo je uobicajeno stanje ali ti pokusavas sve da svedes pod jedno crnilo, jednako lose stanje koje traje 30 godina. Nije za ovih 30 godina svaka godina bila rat, hiperinflacija, bombardovanje... Mnogo filozofiras, losa poredjenja pravis.
E,sad si mi lepo objasnio,pa ako sutra "umrem" (sto se kaze) lepo sve znam...

Kada sam pomenuo taj raspad SFRJ,tu je bila poenta u cekanju necega....ne znam koliko ti imas godina,ja sam 1991 bio dete,ali vrlo dobro se secam svih tih dogadjaja tokom 90tih....a narocito se dobro secam kako je sve to pocelo i kako su mnogi ljudi bili zateceni i u neverici su posmatrali sta se desava...pa kao,ajde kad se to vec desilo,sacekacemo,proci ce za koji mesec,eventualno godinu-dve,ali gotovo sam siguran da niko nije mogao tada da predpostavi kako mi u narednih 30 godina necemo imati normalnu drzavu...

I ne znam sta ti je "uobicajeno stanje"??....dogadjaji posle "demokratskih" promena 2000te su ti uobicajeno stanje?....kad smo se svi nadali kako ce Srbija bar tada,posle tih 90tih da postane normalna zemlja?.....a dobili smo samo par godina kasnije ubistvo premijera,zemunske klanove,pljackaske privatizacije koji su devastirali ionako ocajno stanje u privredi.....i eto,i dan danas na politickoj sceni imamo aktere koji su bili aktuelni 90tih i pocetkom 2000tih...

Tako da definitivno Srbija vec 30 godina zivi u jednom (manjem ili vecem) crnilu....jeste da nije uvek rat,ali nenormalno stanje (raspad moralnih normi,vrednosti,necega sto je nekada bilo normalno)u drzavi,drustvu definitivno postoji od 1991 i to je nesto sto se nije promenilo do dan danas...


Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
podatak koliko je mladih, skolovanih ljudi, pobeglo sa ovih prostora poslednjih 30 godina, ako i tad ne shvatis da su mnogi predvideli lose stanje onda nemam sta vise da ti kazem. Sta su mogli ostali, kompletno svi da spakuju kofere i da ostave pustu zemlju da bi tebi dokazali nesto. Mnogi nemaju kuda da odu ili ne mogu, bore se i trpe, ali ne zato sto misle da ce da bude bolje za dve godine.
U periodu 1991-1995 mnogi mladi muskarci su pobegli iz zemlje (kako su znali i umeli) da ne bi bili mobilisani,tj da ne odu na ratiste iz kog se mozda nece vratiti....znam puno takvih primera...

A i kasnije,tacno da su mnogi otisli,ali ipak to je velika manjina ljudi u odnosu na ostatak stanovnistva koji je ostao u majci Srbiji.....a svi oni su navikli na kako-tako normalan zivot u SFRJ pre 1991....i nadali su se i cekali da ce se stvari promeniti,ali eto,mnogima zivoti prodjose u nekom cekanju necega...


Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
drzave, ratove, bombardovanja, tranzicije.. Uporedjujes sa dve godine kripto ludila.. Nidje veze.
Kazem da ce 2024. biti kartica za sve nas, ti kazes da nece ni za 20 godina. Mozemo samo da cekamo i vidimo ko je pogresio. Ne mogu da ti donesem kartu iz 2024. godine.
Nisi ni ti dao jedan jedini argument da ce ovo sigurno trajati 20 godina, ona poredjenja sa Jugoslavijom nisu nikakav argument.
Pazi, ako kripto ludilo nastavi da napreduje narednih 20 godina, i ako ova farsa od pandemije takodje potraje 20 godina, imacemo mnoogo vecih problema.
Cekaj,na osnovu cega tvrdis da ce 2024 biti kartica za sve nas?....kakvim razmisljanjem ili sta vec si dosao do tog zakljucka?

I raspad SFRJ nije argument vezan za situaciju sa grafickim karticama,to je samo poredjenje vezano za cekanje.....ljudi su od 1991 cekali da ce da bude bolje,a to bolje nikada nije doslo......tako ljudi od kraja 2019 cekaju da ce cene grafickih da budu normalne,a one su stalno nenormalne...

I posto nisi video moje argumente i razmisljanja iz prethodnog posta (ili si ih namerno prevideo) evo ti copy-paste

"Proslo kripto ludilo je bilo tamo negde 2017-2018 (tj tada je bio peak i tada su cene grafickih "poludele").....krace je trajalo nego ovo,i kada je BT naglo izgubio na vrednosti zaista je puklo,mnogi majneri su rasprodali rigove,prestali da kopaju i cene grafickih se (koliko-toliko) vratile u normalu...

...a sad,koliko god BT gubio na vrednosti,koliko god se pojavljivali neki scenariji koji kao govore u prilog tome da kripto puca (zabrana rudarenja u Kini,nemogucnost kopanja ETH obicnim karticama itd),vidimo da majneri ne rasprodaju rigove,ne prestaju sa kopanjem,da se sa cenama grafickih nista ne desava,tj da su konstatno nenormalne i 2-3 puta skuplje od preporucenih cena.....i to tako skoro 2,5 godine....

Da li ti kapiras kako je funkcionisala industrija video igara za te dve ipo godine?.....ko je kupovao igre,graficke itd ovih prethodnih godina?

Ili mislis da je industrija video igara svoje zaposlene prethodne 2,5 godine poslala na kolektivne odmore,pa sad se polako spremaju da se vrate na posao,jer eto,balon ce (valjda) uskoro puci?

Ajd,sad da vidimo tvoje argumente da ce balon uskoro puci?....ili koliko vec moze da traje..."

Na kraj krajeva,onome ko sad hoce da se igra i nema graficku kartu,svejedno je da li ce ovo da traje jos 2,5,10 ili 20 godina.....tj on SADA ne moze da se igra zbog ******* majnera..
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2022, 14:43   #88
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Gpu do 500,600e

Što se tiče raspada SFRJ i ovih nazovi država što ne znaju ni gde im je granica kamoli da imaju vojsku koja to čuva ja sam već to otpisao da nikad neće da bude bolje a sa ovim zaduživanjem i belom kugom gde godišnje gubimo 1% stanovništva a sad tokom pandemije i 2% ne trebaš da budeš neki matematičar dovoljno je i par razreda osnovne da izračunaš za koliko neće da ostane niko.. I to pod uslovom da ne bude gore tipa opet neki rat a nema više ni izbeglica da popune nedostatak stanovništva.
A što se tiče grafičkih pa kako bude bude, malo sam više optimističan, tehnologija napreduje brže jer se velike pare pumpaju u grafičku industriju, a igračka industrija će morati malo da uspori da ne kažem bankrotira, valjda neće pokupovao ih Microsoft oni imaju pare da preguraju par godina krize..
Kupiš tu rtx 3050 izguraš 2 god pa opet izađe nešto i tako... Neće ni ovi AMD i Nvidia da sede skrštenih ruku nego će da ulažu, evo ga i intel se javlja sa svojim gpu..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2022, 16:19   #89
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Gpu do 500,600e

Kako ne kapirate da GPU vise nece biti najcesce sredstvo za gaming (sto je npr bio do 2020),vec standardno sredstvo za majning?.....menja se osnovna namena grafickih karti i zato,izmedjuostalog,vise nikada nece biti jeftine ili bar kao sto su bile...

I znam da nije tema,ali sto se tice te "bele kuge",meni tu nista nije jasno jer navodno gubimo 1-2% stanovnistva,mnogi se odseljavaju odavde a u svakom vecem gradu Srbije,guzve su toliko nenormalne i ogromne da je to prosto apsurdno....deluje mi kao da zivimo u drzavi od 100 miliona stanovnika...

....u bilo kojoj i kakvoj ustanovi danas su guzve....odes kod lekara-guzva,odes u banku-guzva,odes u opstinu/kladionicu/kafanu/postu/pijacu/teretanu/skolu/fakultet-guzva....na parkinzima guzve....da ne pricam kako su nenormalne guzve po putevima Srbije i u saobracaju.....tako da WTF?....odakle toliki ljudi i guzve ako gubimo toliko stanovnistvo?....sta bi bilo da ga ne gubimo,bukvalno bi jedni frugima na glavu stojali?
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2022, 16:43   #90
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Gpu do 500,600e

Citat:
maxx kaže: Pregled poruke
Kako ne kapirate da GPU vise nece biti najcesce sredstvo za gaming (sto je npr bio do 2020),vec standardno sredstvo za majning?.....menja se osnovna namena grafickih karti i zato,izmedjuostalog,vise nikada nece biti jeftine ili bar kao sto su bile...
Brate ti ga baš lupiš i ostaneš živ..
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2022, 16:52   #91
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Gpu do 500,600e

Ma lupa ko maxxim po diviziji

Ja sam danas kupio RTX 2070 sa 13 meseci domace garancije za 525e, po snazi identicna kao 3060.

bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2022, 17:43   #92
Barni
Veteran
 
Član od: 12.4.2007.
Poruke: 619
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 103 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Gpu do 500,600e

znači ništa od normalizacije cena u dogledno vreme, ostaje nam samo da se nadamo da će amd uskoro izbaciti apu sa pristojnim performansama, barem na nivou rx 560, opet nema garancije da rudari neće i to pokupovati
Barni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2022, 18:09   #93
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Gpu do 500,600e

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Brate ti ga baš lupiš i ostaneš živ..
Ajde videcemo
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2022, 18:14   #94
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Gpu do 500,600e

Citat:
Barni kaže: Pregled poruke
znači ništa od normalizacije cena u dogledno vreme, ostaje nam samo da se nadamo da će amd uskoro izbaciti apu sa pristojnim performansama, barem na nivou rx 560, opet nema garancije da rudari neće i to pokupovati
Odakle ti takav zakljucak?

Vidis,ako citas misljenja drugih kolega,normalizacija cena ce biti....jednom,nekad....

Nekako,nije IN da napises ds mozda nece nikad.....znaci,ako tebi ili nekom drugom treba nova graficka,vi cekajte.....pa kolilko god cekali,ako jednom/nekada/ikada spuste cene,e tad ce biti normalizacija
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2022, 18:20   #95
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Gpu do 500,600e

Cene mozda budu krenule da se normalizuju tek kad TSMC i ostala ekipa zavrse sa izgradnjom novih postrojenja ali to nije tako brz proces. Korona je ucinila svoje a majneri i preprodavci/skalperi su samo dodali so na ranu svojim delovanjem.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2022, 18:23   #96
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Gpu do 500,600e

Citat:
bojanh kaže: Pregled poruke
Ma lupa ko maxxim po diviziji

Ja sam danas kupio RTX 2070 sa 13 meseci domace garancije za 525e, po snazi identicna kao 3060.

Eto,to ti je krucijelni dokaz da su cene grafickih OK.....ili da se vracaju na staro.....ili sta god

Mogu i ja da prodam moju 1080ti za skoro 700 eura,dodam jos 400-500 eura i kupim 2080ti koja je brza od 3070....i vidis kako je to "strava".....ziveli majneri,spomenik da im dignemo...
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2022, 18:36   #97
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Gpu do 500,600e

Citat:
Barni kaže: Pregled poruke
znači ništa od normalizacije cena u dogledno vreme, ostaje nam samo da se nadamo da će amd uskoro izbaciti apu sa pristojnim performansama, barem na nivou rx 560, opet nema garancije da rudari neće i to pokupovati
Jeftinije ti je da kupiš rx 560, i apu nabili cene 400e r7 5700G, uzmeš neki procesor od 100-150e i rx 560 130 imaš uštedu 100e+.. i grafičku možeš da prodaš i da uložiš posle u jaču..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2022, 19:00   #98
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Gpu do 500,600e

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Jeftinije ti je da kupiš rx 560, i apu nabili cene 400e r7 5700G, uzmeš neki procesor od 100-150e i rx 560 130 imaš uštedu 100e+.. i grafičku možeš da prodaš i da uložiš posle u jaču..
Naravno, kakav bre AMD i njihovi ''G'' procesori sa nabudženim cenama.

Za te pare koliko košta R7 5700G može da se taman uzme čitava Intel osnova sa novom grafičkom: i3-10100F za 11-12.000 din, nova RX 560 4GB za 27.000 din, matična H410 za 8.000 din.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2022, 19:46   #99
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Gpu do 500,600e

Зар нису Кина и Русија забраниле крипто? Очигледно је да ће цене да иду доле, најраније на лето.
DiNDiNBrE je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2022, 20:26   #100
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Gpu do 500,600e

Citat:
DiNDiNBrE kaže: Pregled poruke
Зар нису Кина и Русија забраниле крипто? Очигледно је да ће цене да иду доле, најраније на лето.
Ova vest je vec bajata....o tome se pricalo jos prosle jeseni,i vidimo da cene grafickih nisu otisle dole ni 1%...

A videcemo za ubuduce,evo imamo ovaj thread da se podsetimo prognoza nekih kolega....
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada Simke Fotografija 219 10.9.2014 17:14
Zdravo ljudi. Nov komp,savet za kupovinu - do 150000 Blackeye Vuk ŠDK - Osnovne komponente 21 28.2.2014 0:35
Smešni, interesantni tekstovi o raznim geek temama NjegovaWisost Cvet kompjutera 286 20.2.2010 13:18
Net do 150 kbps, i do 500 dinara? Axsusill Internet usluge 4 3.11.2008 19:33
Parčence duše - prateća tema uz: http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858 Simke Brbljaonica 392 1.6.2008 23:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com