Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.1.2017, 12:16   #1261
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

kod mene je micro stuttering prestao kad sam dodao jos 8gb rama dok sam imao i3 6100 na polci.
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2017, 18:25   #1262
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

A možda da probaš sa originalnom igrom, pošto si spomenuo narodnu verziju... just sayin'... 1060 je zverka, nema razloga da igra guta toliko vram. Možda ti stvarno treba malo bolji proc, donno.
Btw igra odlično izgleda na high, nema potrebe patiti za very high.
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2017, 19:00   #1263
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.831 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Uzmi ruski kljuc, posto radi i kod nas a mnogo je jeftiniji (ako vec hoces original)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2017, 19:35   #1264
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Uzmi ruski kljuc, posto radi i kod nas a mnogo je jeftiniji (ako vec hoces original)
Ma kakvi,presao sam je 2 puta.Oba puta sam igrao ugodno..Mnogi ovde su napravili propust u citanju i nisu uopste shvatili sta sam hteo da kazem.Nije problem u fps,niti nemogucnost igranja zbog istog,nego samo cudjenje zasto igra na high teksturama ocitava oko 3gb graficke memorije,a na very high 8,a razlike gotovo da i nema.Ne vidim kako su ovde neki dosli do price o procesorima,ram memoriji....Ajd ono za ssd i original ima smisla,ali opet nema mnogo veze sa mojim pitanjem odnosno razlogom zasto sam posle toliko vremena otkako sam presao igru postavio isto pitanje.Jedino sto bi sad ja trebao da se napravim lud i pitam kolege koji imaju i7 da li njima igra na very high teksturama ne vuce toliko memorije?Problem inace u komunikaciji imamo jer ljudi ne citaju pazljivo i od pocetka,pa onda na kraju se jos i ljute kad se malo nasalis na njihov racun.Ja sam na svim detaljima nasviranim na maks izuzev tekstura i msaa koliko me secanje sluzi imao jace od 60 fps i to lagano,na very high teksturama,nista preterano manje,samo ogromno gutanje graficke memorije.Naravno upoznat sam sa danasnjom tehnologijom i znam da se igre sire onoliko koliko im dozvolis to,ali svejedno,ne bi trebalo da prouzrokuje toliko gutanje memorije.Zato mi ni na pamet ne pada da se bahcem sa maksimalnim detaljima ako ne moze,a jos manje da pravim njihovoj lelici veselje jer bi i budala videla da je to nista drugo,nego ajd da se prodaju high end grafe sa 12gb memorije .....Jako slabo imaju zainteresovanih,pa moraju da se sluze ovakvim fazonima.Ista prica i sa ssd ...I sad neko hoce da me ubedi da je lakse dati 300e vise za graficku,nego smanjiti jednu opciju dole za jedva primetnu razliku.Zato je rx 470 za mene najbolja graficka ove generacije u odnosu na ulozeno dobijeno...Po meni isplativija puno od gtx 1060 i bolja kartica u odnosu na ulozeno dobijeno...Pocinjem polako da se kajem sto nisam nju uzeo.Price oko 6 i 8 gb memorije na karticama kao sto su gtx 1060 i rx 480 je nista drugo nego jedna klasicna komedija.GTX 980 je jaca kartica od obe,pa ima 4gb.Sve preko toga je cista ludorija za te grafe.Ja kad budem napunio pravim grafickim detaljima tih 6gb na mojoj grafi,imacu 10fps na ekranu .Kad kazem pravim,mislim da to bude opravdano zahtevno,a u ovoj prici tr ne bi smeo vise od 3gb da povuce...To se vidi po high teksturama,jer razliku realno mogu da primete samo oni koji ce vise da potrose vremena u zagledanju svakog kamencica nego igraci koji se igraju zbog igre,a i takvim zagledanjem opet je tesko,dok ne stavis uporedo.Hvala na paznji.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku SAJEVAC na korisnoj poruci:
helen (22.1.2017), Lex987 (21.1.2017)
Stara 21.1.2017, 21:17   #1265
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Sa obzirom da su te teksture 4K, videla bi se razlika u 4K rezoluciji i kvalitetnom monitoru, ali to je sve meni njakanje, meni je 1080p savrseno dovoljno, makar za trenutni stepen razvoja igara.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Lex987 (21.1.2017)
Stara 21.1.2017, 23:08   #1266
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Eh, klasika. Kome treba 8GB memorije na ovakvoj kartici (390/480, etc), kada dođe vrijeme da se toliko memorije korsiti imaću 5fps na ovome. A kad se koristi i igra opet dobro ide onda je nerealno zahtjevna po pitanju VRAM-a, u svakom slučaju, ja sam uvijek u pravu... Kad se sjetim 14fps na 970-ci u Geotermalnoj Dolini iz TR-a, lik je čupao kosu i kukao ovo je nešto do tvoje mašine/do igre, moj pirat je radio savršeno... Tja.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2017, 23:55   #1267
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
Renner kaže: Pregled poruke
Eh, klasika. Kome treba 8GB memorije na ovakvoj kartici (390/480, etc), kada dođe vrijeme da se toliko memorije korsiti imaću 5fps na ovome. A kad se koristi i igra opet dobro ide onda je nerealno zahtjevna po pitanju VRAM-a, u svakom slučaju, ja sam uvijek u pravu... Kad se sjetim 14fps na 970-ci u Geotermalnoj Dolini iz TR-a, lik je čupao kosu i kukao ovo je nešto do tvoje mašine/do igre, moj pirat je radio savršeno... Tja.
Sta god ti mislio tvoja kartica je slaba za 8gb bas kao i moja.Stavi je pored gtx 1080 i bice ti jasno o cemu pricam.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SAJEVAC na korisnoj poruci:
Lex987 (21.1.2017)
Stara 22.1.2017, 0:01   #1268
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Po toj logici stavi Fury od 4GB HMB, pored neke srednjeklasne sa 4GB od prije generacije-dvije. Ja svakako nemam ništa protiv imati više, a kad izađe igra koja kolje karticu dok koristi više od 4GB biće tu više faktora od samo memorije.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2017, 0:13   #1269
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
Renner kaže: Pregled poruke
Po toj logici stavi Fury od 4GB HMB, pored neke srednjeklasne sa 4GB od prije generacije-dvije. Ja svakako nemam ništa protiv imati više, a kad izađe igra koja kolje karticu dok koristi više od 4GB biće tu više faktora od samo memorije.
Znaci po tebi mafia 3 za koju si sigurno cuo kolje i5 cpu na 100 procenata zato sto je slab i ne moze onakvu igrurinu da kontrolise.Kolega to ti je prosta matematika.Pokreni witcher 3 u 4k na tvojoj,mojoj i gtx 1080 pa da vidimo odnos snage gpu i potrosnje memorije,da li moze i koliko moze..Witcher 3 je lepo ispeglan sto se potrosnje graficke memorije tice.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2017, 0:21   #1270
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Eh, druže, ta kartica je duplo jača od moje, memorija nikakve veze s tim nema... Ja 4k na mojoj kartici vidim samo u starijim naslovima, a ne igrama od prošle ili prethodne godine. A ni Witcher 3 nije baš naklonjen AMD-u. Ima igara koje koriste više pa igra opet super ide, kao upravo RoTTR o kojem je riječ ovdje. Pogotovo kad koristim 1440p, a probao sam je i na RX480-ci od jednog poznanika. Tako da ono.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2017, 0:23   #1271
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
Renner kaže: Pregled poruke
Eh, druže, ta kartica je duplo jača od moje, memorija nikakve veze s tim nema... Ja 4k na mojoj kartici vidim samo u starijim naslovima, a ne igrama od prošle ili prethodne godine. A ni Witcher 3 nije baš naklonjen AMD-u. Ima igara koje koriste više pa igra opet super ide, kao upravo RoTTR o kojem je riječ ovdje. Pogotovo kad koristim 1440p, a probao sam je i na RX480-ci od jednog poznanika. Tako da ono.
Pa eto,upravo si sam sebi dao odgovor.Duplo jaca,a ima isto memorije kao tvoja.Sta ti to govori ?
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2017, 0:26   #1272
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Da je duplo jača i da ima isto memorije... Ne znam kako to mijenja stvar da u nekim igrama se proždire sva memorija i opet igra ide super, a u nekim zahtjevnijim po drugima pitanjima ne.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2017, 0:33   #1273
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
Renner kaže: Pregled poruke
Da je duplo jača i da ima isto memorije... Ne znam kako to mijenja stvar da u nekim igrama se proždire sva memorija i opet igra ide super, a u nekim zahtjevnijim po drugima pitanjima ne.
Poenta je,da tvoj gpu kad bude osetio 8gb kao potrebu,a ne kao sirenje memorije zbog danasnje tehnologije da se igre sire mnogo vise nego sto im je to potrebno jer im je memorija dostupna,imaces problem sa fps.TR vuce toliko memorije koliko vuce jer je tako napravljen da se siri sve do one granice,dokle memorija postoji .Kapiras sad ?Recimo kad bude doslo vreme da nekoj igri treba 8gb da bi radila kako treba,tvoja graficka ce otici u penziju bas kao i moja sa 6 jer je ogranicava gpu koji jednostavno ne moze da prati to.Kod tr je problem bar u narodnjaku koji ja imam,ne sto mu je 6gb malo nego sto igra ima problem sa praznjenjem memorije.Dakle,ako joj das 12gb,uzece i tih 12....Klasican primer gta 5.Odvrni ga na maks sa msaa i svim efektima.Povucice jace od 4gb,al ti neces imati 60 fps zakucanih.Cak ce verovatno padati i ispod 40 na pojedinim lokacijama.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2017, 0:35   #1274
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Pa, vidiš. Lik koji mi je pozajmio svoju 970-ku upravo suprotno govori, da je njegov pirat radio super a da mu moj zakrpljeni original stvara problem... I igra ne jede svu memoriju svo vrijeme, sve zavisi od lokacije do lokacije.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2017, 0:36   #1275
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
Renner kaže: Pregled poruke
Pa, vidiš. Lik koji mi je pozajmio svoju 970-ku upravo suprotno govori, da je njegov pirat radio super a da mu moj zakrpljeni original stvara problem... I igra ne jede svu memoriju svo vrijeme, sve zavisi od lokacije do lokacije.
Generalno gledano,ima problem sa very high teksturama.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2017, 13:46   #1276
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Ma bio je problem.Napuni 6gb odmah cim ocita igru i radi malo i onda pocinje seckanje
Ja kad sam rekao da ne radi glatko kod tebe mislio sam iskljucivo na seckanje. Ne na to koliko ti fps vuces.

I da zatvorim pricu sto se mene tice , igrao sam ROTTR i na 970 sa 4GB, tj karitici koja je prosla zna se kako....omg ima samo 3.5GB i nece dalje. Sa 970 sam je odigrao sve na max sa texturama na high da bi mogao da imam vise fps-a, ali i kad stavim na very high i igram duze, imam manje fps-a naravno medjutim nikakvog seckanja nemam iako mi na MSI afterburneru pise max 4096 konstantno da koristi (sad da li je to manje fps zato sto sam presao u onaj 512MB pool kod 970 ili presisao skroz nije ni bitno). Opet je sve radilo glatko bez seckanja bez obzira na napunjen vram.... I sumnjam da ima bilo kakve veze sa original/pirat, verovatno nikakve....
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2017, 16:14   #1277
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Ja kad sam rekao da ne radi glatko kod tebe mislio sam iskljucivo na seckanje. Ne na to koliko ti fps vuces.

I da zatvorim pricu sto se mene tice , igrao sam ROTTR i na 970 sa 4GB, tj karitici koja je prosla zna se kako....omg ima samo 3.5GB i nece dalje. Sa 970 sam je odigrao sve na max sa texturama na high da bi mogao da imam vise fps-a, ali i kad stavim na very high i igram duze, imam manje fps-a naravno medjutim nikakvog seckanja nemam iako mi na MSI afterburneru pise max 4096 konstantno da koristi (sad da li je to manje fps zato sto sam presao u onaj 512MB pool kod 970 ili presisao skroz nije ni bitno). Opet je sve radilo glatko bez seckanja bez obzira na napunjen vram.... I sumnjam da ima bilo kakve veze sa original/pirat, verovatno nikakve....
Ako si je igrao na ssd onda je to odgovor.Mozda verzija igre.Nema sta drugo da bude,ili moj win 10 sistem koji je bio u problemu...Ja sam palio msab i gledao sta se desava.Kad prepuni memoriju onda se seckanje javljalo...Doduse nije ni bitno .Zavrsavam ovu raspravu .I meni je radilo glatko na high teksturama,cak i na very high...Medjutim posle nekog vremena memorija se napuni i dolazilo je do seckanja tj ocitavanja sa harda..To se dalo primetiti po diodi...Mada moj win 10 je bio u problemu.Svasta ga je nesto mucilo,mozda bi situacija na sadansjem sistemu bila bolja.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2017, 17:26   #1278
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Da otvorim pricu na kratko

Nisam je igrao na SSD-u, igra na SSD-u je meni bespotrebno trosenje prostora na vec uskom kapacitetu, par sekundi loading time brzi mi ne treba, barem je tako za sada dok se sa nasim finansijskim stanjem fura 120, 250GB kapaciteti

Mada mislim da mi HDD nije strasno los sa read-om oko 160~180mb/s, valjda je to super.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2017, 0:45   #1279
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Da otvorim pricu na kratko

Nisam je igrao na SSD-u, igra na SSD-u je meni bespotrebno trosenje prostora na vec uskom kapacitetu, par sekundi loading time brzi mi ne treba, barem je tako za sada dok se sa nasim finansijskim stanjem fura 120, 250GB kapaciteti

Mada mislim da mi HDD nije strasno los sa read-om oko 160~180mb/s, valjda je to super.
Evo kolega da i ja na kratko otvorim.Upravo sam je instalirao ponovo,samo iz radoznalosti....Igracu malo na win 7 i najnovijim update,da vidim kako se ponasa.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2017, 17:12   #1280
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Rise of the Tomb Raider

Gde naci save,moj sam izgubio a ne igra mi se iz pocetka?Stigao sam nekih 80%.
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolji Tomb Raider phoenix[illusion] Akcione igre 114 14.3.2021 12:09
Rise of the Tomb Raider Dekip Konzole 435 3.11.2016 15:42
GamersGate DeCoy Online kupovina igara 237 16.12.2014 0:23
Tomb Raider: Downfall zdravkelja Akcione igre 32 8.7.2010 11:32
Novi Tomb Raider sledece godine! F@n@T!c_KV® Akcione igre 14 14.11.2006 0:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com