Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2012, 0:21   #1
blueagle91
Član
 
Član od: 6.2.2009.
Poruke: 78
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom ICS problem

Ok ovako kratko i jasno pre svega, nisam ispred kompjutera sa kojima imam problem, tako da dajem ono sto znam.

Ovako problem glasi, imam dva kompjutera, na jednom baznom postoji wireless internet, sa internom karticom. I na tom kompjuteru je aktiviran ICS

Naime podeseno je ICS aktiviran na wireless kartici, i preusmeren na jedini drugi mrezni uredjaj VIA Rhine 2 ethernet LAN kartica.

Crossover kablom je taj kompjuter poveza sa laptopom na kome je Windows 7. Laptop opremeljen modernom Realtek ethernet karticom koja podrzava i 10 i 100 Mb/s
U laptopu je podeseno da automatski bira IP adresu i DNS server, znaci da DHCP zavrsi svoje.
Problem

Ovako kada se poveze kabal laptop ga ne vidi, a Windows XP stalno se menja off on line, non stop na sekundu, kabal je dobar jer je testiran testerom, i radio je sa dva laptopa, gde je ICS radio.

Laptop vidi media disconnected iako je kabal ukljucen i u IPCONFIG pod commandprompt provereno. Internet radi neometano, drajveri su instalirani nisu od strane Windows-a. Ima nekih 5 metra UTP kabla.

Na baznom racunaru sa XP-om postoji neka komunikacija, potvrdjuju led diode na konektoru NIC-a. To je stari kompjuter ethernet nikad nije koriscen, tako da nema razloga da se veruje da ne radi. Jedino sto nisam proverio jeste BIOS podesavanja. Koja cu da uradim sutra najverovatnije.

Ako iko ima ideju dajte, dodatna pitanja, pitajte, znaci naglasavam nisam kraj tih kompjutera, a osoba koja je za njima je moja sestra, koja bas nije vicna kompjuterima i potpun je lajk.

Hvala svima unapred.
blueagle91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2012, 12:06   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: ICS problem

Jedino što mi pada na pamet jeste neki firewall.

Drugo, taj kabl možda i jeste radio na drugim računarima, ali ako su ti računari imali kartice od 100 Mbit/s, onda se kod crossover kabla ne ukrštaju sve žice već samo neke (jer se ne koriste sve), pa to može i da ne radi sa gigabitnim karticama. Štaviše, najnovije gigabitne kartice imaju automatsku detekciju uređaja sa druge strane kabla, tako da crossover kabl često nije ni potreban.

Na kraju, u pitanju može biti i nekompatibilnost Wina 7 sa Winom XP na nivou mreže, što se ponekad događa i može se izguglati uputstvo.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2012, 14:15   #3
blueagle91
Član
 
Član od: 6.2.2009.
Poruke: 78
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: ICS problem

Firewall je deaktiviran, iskljucio sam ga da mi ne pravi neke smesne stvari.

Kabal jeste za 100 Mb/s nisu sve ukrstene, nisam pravio gigabit kabal.

jedino st ostaje jeste ta nekompatibilnost potrazicu, narode imao neko slucaj sa tim, ja sam radio na XP mrezama i samo na Win7 mrezama nikad kombinovano
blueagle91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Extremno cudan problem sa RapidShare-om MarkoT Internet tehnologije 8 2.4.2010 18:20
Problem sa zvukom - da li je do hardware-a ili nesto drugo? FiresnakE Kvarovi 6 5.3.2010 12:08
Problem sa adapterom i baterijom DELL Ispiron 1300 maximusbrut Kvarovi 0 12.11.2009 11:15
Problem sa Adobe Flash performansama na Windows Vista x64 Home Premium OS-u VladimirBalt Kvarovi 0 23.8.2009 0:29
Veliki problem sa RAM memorijom leka Kvarovi 10 27.7.2006 10:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com