Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.4.2014, 22:41   #1
Skiljk
Novi član
 
Član od: 25.6.2009.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom HP ProBook 470 - Problem sa grafickom Intel HD Graphics 4600

Nedavno sam kupio HP ProBook 470 G1, koji ima u sebi integrisanu Intel HD Graphics 4600 graficku i pored nje ima AMD Radeon HD 8750M... Medjutim instaliram Win 7 (64bit) i naidjem na problem sa losom grafikom, naime rezolucija mi je podesena kako treba odnosno ista je kao i monitorova (1600x900) medjutim slova su mi nekako loseg kvaliteta, vidi se kako su "nazubljena" kako kao da nema ovog finog zaobljenja (vidite slike ispod ako me ne razumete), jednostavno los kvalitet...
Prethotni laptop mi je imao duplo gore obe graficke a slika je bila lepsa i jasnija...

Medjutim tu nije kraj, okrenem ja prodavnicu koja mi je prodala racunar i oni mi kazu da je najverovatnije problem u Winu i kazu mi da stavim Win 8.1 pro... Pregazim ja Win 7 sa Win 8.1 (ali pre tiga ne formatiram particiju), pa pregazim sve one drajvere od Win7 sa ovima od Win8, i posle toga grafika postane dobra, lepa slova, sve fino...
Obzirom da nisam formatirao particiju ostali su mi kojekakvi "repovi" i fajlovi od onog Win 7, pa ja resim da ponovo uradim Win8.1... Ovog puta formatiram particiju sve lepo pobrisem, instaliram Win 8.1 sa istog onog CD-a, instaliram iste one drajvere ali grafika opet losa, isto onako kao kad sam prvi put stavio Win 7...

Drajvere sam preuzimao sa oficijalnog HP-ovog sajta, probao sam i one sa Intelovog i Radeonovog ali ne vredi i dalje je kvalitet los...

Probao sam i da u Biosu iskljucim integrisanu pa da direktno koristim Radeon ali tu opciju nisu predvideli za ovu seriju racunara...

Da li je neko imao slicnih problema ili zna kako da resim to...?

Na sta mislim kad kazem losa slika:

Skiljk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2014, 11:59   #2
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: HP ProBook 470 - Problem sa grafickom Intel HD Graphics 4600

A da probamo ovako. Idi na display properties, pa pokusaj sa Ajust ClearType text wizard-om. Mozda ti to pomogne. Drugi pokusaj idi na neku stariju verziju drajvera za IntelHD graficke. To su 2 najlaksa resenja koja mogu da se setim trenutno da ti postavim.
Takodje ne bi bilo lose da uradis disable AMD graficke i probas neki 3D. 3D mark 03 ima besplatna verzija. Pogledaj kako se ponasa masina u 3D modu. Ako i tekst izgleda isto ili slicno, mogucu da je problem i do Intelove integruse. Jako male su sanse, ali valja probati.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2014, 0:17   #3
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: HP ProBook 470 - Problem sa grafickom Intel HD Graphics 4600

Imam sličan laptop (HP Prob Book 450 G1), isto 4600 HD i 8750, stavio sam 8.1 Pro i radi sve vrh. Mislim da je do ovog Clear Type, pogledaj i neku igru kako radi.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa grafickom ! Potrebna mi je pomoc. Dosadno Grafički softver i radovi 1 5.12.2013 13:19
Problem sa X1600Pro grafickom Ivcha90 Grafika 1 28.11.2013 21:06
Problem sa grafickom karticom ??? Cubbe Grafika 3 6.11.2011 21:59
Problem ili kvar sa grafickom !!! LesaTebra Kvarovi 28 6.6.2011 22:53
Koji procesor? yahhoo ŠDK - Osnovne komponente 38 3.7.2008 15:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com