Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.9.2008, 17:43   #41
aleksanec
Novi član
 
Član od: 23.9.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

kako da kontrolisem i nadgledam download sa ADSL-a ima li neki program? Hvala puno od pocetnika!! Izvinite sto sam mozda upao u pogresan forum.
aleksanec je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2008, 8:53   #42
Aleksa
Član
 
Član od: 30.1.2006.
Poruke: 451
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

DU Meter, Net Limiter...

Ja koristim DUMeter i sasvim sam zadovoljan, prati koliko si download-ovao upload-ovao, na dnevnom , nedeljnom, mesecnom nivou
Aleksa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2008, 9:25   #43
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

da DU meter je dosta dobar. Prikazuje sve moguce statistike, a i moze mali prozorcic da stavis na desktop da ti stalno prikazuje trenutno stanje download-a i upload-a
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2008, 14:20   #44
zokifreak
Član
 
Član od: 10.11.2008.
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

kad ukljucim torentstalno mipuca veza,nemogu nista da ukljucim,sta moze da bude,jelmoguce da telekom iskljucuje?
moram da ga resetujem,prvo kroz komp,,da restartujem komp pa nekad i ruter da restartujem
zokifreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2008, 14:26   #45
zokifreak
Član
 
Član od: 10.11.2008.
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

Citat:
morhuhny kaže: Pregled poruke
Svima koji imaju verziju utorrent 1.8 i kad skidaju nesto download im je ogranicen na 12 kb/s, moraju da upload ogranice na najmanje 4 kb/s i radice punom brzinom.

gde da ogranicim,u okviru konkretnog torenta sto skidam ili u podesavanjima programa utorenta
zokifreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2008, 14:41   #46
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

Meni se dešava da prilikom skidanja preko uTorrent-a veza jednostavno pukne i posle toga se ne nastavlja.. Ne znam do čega bi moglo da bude, ograničio sam broj konekcija na 150 ali opet se dešava...

Da li je neko imao sličan problem ili zna kako da ga rešim.

ADSL kod Telekoma, ruter Aolynk DR814q
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2008, 21:27   #47
virtuoz pavle
Starosedelac
 
Član od: 5.6.2008.
Poruke: 2.163
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 122 puta na 98 poruka
Question Re: Torrenti i ADSL

Imam router MT882 512/64 i u poslednje vreme imam problema...
Kako kabal od ADSL prolazi kroz hodnik pa onda u moju sobu na kojoj stalno zatvaram vrata pa prikljestim kabal... mozda je problem u tome, A EVO PROBLEMA:
U poslednje vreme kada ukljucim kompjuter i ukljucim router na routeru su sgnalne lampice upaljene kao da je sve u redu, ali kada otvorim net browser vidim samo belo (TJ. GOOGLE NECE DA SE UKLJUCI NEKO VREME (MOZDA POSLE 10MIN ALI NAJCESCE MORAM DA RESARTUJEM KOMPJUTER DA BIH SE PRIKACIO NA NET...
dA LI JE MOGUCE DA PRIKLJESTEN KABAL KVARI VEZU (PONEKAD ((U SKORIJE VREME))SE DISCONNECTUJEM ONAKO ODJEDNOM....
znam da sam malo promasio temu, ali imam problem, a roditelji mi ne daju da ukljucujem komp radnim danima za "badava" pa strasno zurim da ne primete lol.
POMOC I Hvala
virtuoz pavle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2008, 21:44   #48
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

Citat:
virtuoz pavle kaže: Pregled poruke
Imam router MT882 512/64 i u poslednje vreme imam problema...
Kako kabal od ADSL prolazi kroz hodnik pa onda u moju sobu na kojoj stalno zatvaram vrata pa prikljestim kabal... mozda je problem u tome, A EVO PROBLEMA:
U poslednje vreme kada ukljucim kompjuter i ukljucim router na routeru su sgnalne lampice upaljene kao da je sve u redu, ali kada otvorim net browser vidim samo belo (TJ. GOOGLE NECE DA SE UKLJUCI NEKO VREME (MOZDA POSLE 10MIN ALI NAJCESCE MORAM DA RESARTUJEM KOMPJUTER DA BIH SE PRIKACIO NA NET...
dA LI JE MOGUCE DA PRIKLJESTEN KABAL KVARI VEZU (PONEKAD ((U SKORIJE VREME))SE DISCONNECTUJEM ONAKO ODJEDNOM....
znam da sam malo promasio temu, ali imam problem, a roditelji mi ne daju da ukljucujem komp radnim danima za "badava" pa strasno zurim da ne primete lol.
POMOC I Hvala
Prijatelju moj prijateljski savet ti je da obavestis Telekom o tvom problemu putem njihove telefonske podrske 0800/100-100. Ako ni to ne urodi plodom fino im odneses opremu i tresnes u sred Telekoma.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2008, 4:43   #49
johnwayne
Novi član
 
Član od: 11.11.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

Citat:
paulvandyk68 kaže: Pregled poruke
To je prava kombinacija, zatim opcija NAT upisi mu svoj ip i port je otkljucan.
moze samo jos malo strpljenja oko ovog podesavanja rutera?!
kada dodjem do virtual server, upisem svoju IP adresu, ne znam sta dalje da radim, pojavljuje mi se ova tablica sa kojom ne zanm sta cu. pomagajte poludeo sam


ljudi snadjoh se nekako, hvala u svakom slucaju, posto sam ovde nasao potrebne inf.
pzdrav

Poslednja ispravka: johnwayne (11.11.2008 u 13:09)
johnwayne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2008, 18:24   #50
johnwayne
Novi član
 
Član od: 11.11.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

ljudi uspeo sam da dobijem zelenu ikonicu, da torrent radi i da je port ok, ali me protok izludjuje. cas je 50, cas 2 kB/s. imam bittorrent 6.1. do pre neki dan sam imao wireles i sve radilo kako treba, od kako sam na adsl-u samo problemi. probao sam i da skinem utorrent 1.7.7, ne pomaze...

ako neko ima ideju sta da radim, pomagajte, kazite ako treba jos neka informacija
johnwayne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2008, 19:22   #51
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

Citat:
virtuoz pavle kaže: Pregled poruke
Imam router MT882 512/64 i u poslednje vreme imam problema...
Kako kabal od ADSL prolazi kroz hodnik pa onda u moju sobu na kojoj stalno zatvaram vrata pa prikljestim kabal... mozda je problem u tome, A EVO PROBLEMA:
U poslednje vreme kada ukljucim kompjuter i ukljucim router na routeru su sgnalne lampice upaljene kao da je sve u redu, ali kada otvorim net browser vidim samo belo (TJ. GOOGLE NECE DA SE UKLJUCI NEKO VREME (MOZDA POSLE 10MIN ALI NAJCESCE MORAM DA RESARTUJEM KOMPJUTER DA BIH SE PRIKACIO NA NET...
dA LI JE MOGUCE DA PRIKLJESTEN KABAL KVARI VEZU (PONEKAD ((U SKORIJE VREME))SE DISCONNECTUJEM ONAKO ODJEDNOM....
znam da sam malo promasio temu, ali imam problem, a roditelji mi ne daju da ukljucujem komp radnim danima za "badava" pa strasno zurim da ne primete lol.
POMOC I Hvala
Ne treba da restartuješ kompjuter nego da restartuješ modem, ako imaš problem.
Što se tiče priklještenog kabla, to naravno da može imati uticaja. Najlakše se proba tako što izvučeš telefonski kabl iz modema i prikačiš telefon, pa slušaš da li krči, da li se loše čuje... Možeš i da drmaš kabl na mestu priklještenja, slušajući pri tom preko telefona. Ako se tom prilikom čuje krčanje, najbolje da taj kabl baciš, izbušiš rupicu u štoku vrata i tuda provučeš nov kabl.

Poslednja ispravka: VojaM (12.11.2008 u 12:39)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2008, 10:42   #52
grim
Član
 
Član od: 14.12.2005.
Lokacija: Uspavan Dolina
Poruke: 91
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

Imam jedan problem sa torrentima, posle nekog vremena ili veza pukne ili se download spusti na 1-2 kB. Koristim telekomov adsl,modem je HG 510, odradio sam port forwarding, probao sam i utorrent, azerus, bitcomet ... i u svakom programu se desava ista stvar. Pomagajte.
grim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 20:43   #53
Numitor
Član
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Nish
Poruke: 32
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

Ovako imam jedno lako pitanje:
Koristim ADSL 768/64 KB/s(kilo bita) ili 768/8=96 kB/s (kilo bajta) znaci to je teoriska brzina a ja najvise imam 78kB/s . Da li je to normalno ili ne? Kako to stoji kod vas, mislim kolika je vama najvisa brzina u poredjenju sa onim sto ste 'platili'?
Numitor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2008, 0:33   #54
Aleksa
Član
 
Član od: 30.1.2006.
Poruke: 451
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

tako je i kod mene, i kod svih ostalih... nikada necemo da dobijemo full brzinu
Aleksa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2009, 10:49   #55
Morphy
Novi član
 
Član od: 8.2.2009.
Poruke: 16
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

Imam jedno pitanje... Ako ja forwardujem port, da li to znaci da necu vise imati dinamicku IP adresu??? Tj, svaki put kada reconnectujem rooter dobicu isti IP?
Morphy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2009, 11:32   #56
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

Nije to to, ti ces imati jos uvek dinamicku ip. Slobodno uradi port forwarding da bi ti lepo radili torenti.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2009, 13:43   #57
Morphy
Novi član
 
Član od: 8.2.2009.
Poruke: 16
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Nije to to, ti ces imati jos uvek dinamicku ip. Slobodno uradi port forwarding da bi ti lepo radili torenti.
Hm... Pratio sam upustvo i ne funkcionise mi kako treba. Da li je razlog to sto nisam ispostovao ovo u upustvu :
"To setup port forwarding on this router your computer needs to have a static ip address. Take a look at our Static IP Address guide to setup a static ip address. When you are finished setting up a static ip address, please come back to this page and enter the ip address you setup in the Static IP Address box below."

Btw, ovo upustvo sam pratio: http://www.portforward.com/english/r...+/Utorrent.htm
Morphy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2009, 14:04   #58
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

Ja sam takodje preko www.portforward.com forwardovao port na utorrentu, tako sto sam pratio uputstva i odradio sam tacno onako kako je tamo pisalo.
E sad meni je ikonica ipak retko zelena, tj. najcesce je zuta a ponekad i crvena.
U cemu je caka pa i pored forwardovanog porta ikonica nije zelena, ako ne stalno bar veci deo vremena.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2009, 14:21   #59
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

jednostavno resenje je ne skidati sa public trakera
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2009, 14:25   #60
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Torrenti i ADSL

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Ja sam takodje preko www.portforward.com forwardovao port na utorrentu, tako sto sam pratio uputstva i odradio sam tacno onako kako je tamo pisalo.
E sad meni je ikonica ipak retko zelena, tj. najcesce je zuta a ponekad i crvena.
U cemu je caka pa i pored forwardovanog porta ikonica nije zelena, ako ne stalno bar veci deo vremena.
Dokle god ti radi sa full speed-om, zutozelena ikonica ne treba da te brine. Meni kaze da je port 50124 zatvoren, a opet radi punom brzinom sa 100-200 otvorenih konekcija
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adsl, torrent

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji ADSL Router za deljenje konekcije? stefan_bre Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 6.5.2009 18:46
Adsl i wireles kombinacije sasha015 ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 2.2.2009 2:06
Telekomova "Besplatni ADSL" prevara bujo Internet usluge 19 13.2.2008 0:43
Pomoc oko povezivanja asus wireless rutera na adsl ruter bojjanm Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 26.11.2007 23:49
Wireless ADSL router Freeman88 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 12.7.2007 10:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com