Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.7.2014, 11:35   #61
drow
Član
 
Član od: 23.6.2008.
Poruke: 364
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 54 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ako nisi mage, hitno treniraj neke od disciplina magije, nema sanse da sam sa celikom dodjes do nekog znacajnijeg rezultata, pogorovo ne posle. Moras da savladas elemente kako znas i umes. Voda pogotovu pomaze jer cesto ima eksplozija, a vatra oduzima dosta energije.

Inace, ja sam shvatio da sam sve igrao naopacke i da sam prvo odigrao jedne od tezih deonica, pa onda presao na lakse. :S

igram sa lopovom i rendzerom i uzeo za pratioca onog maga. dosta sam se namucio na pojedinim mestima. trenutno sam 9i nivo i preso sam na sledecu mapu da se malo jos nabudzim ne bi li uspeo da ubijem strasnog baju sa prve mape xD.
izgleda da sam izabrao hard mod xD ali lopov je dosta jak sa lone wolf perkom. imam skoro 1000 hpa i dosta akcionih poena + op skill charm xD.

ne verujem da cu pocinjati sad ispocetka. ako dodje dotle da ne mogu dalje, odlozicu igru na neko vreme pa ponovo xD.
drow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2014, 23:33   #62
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Koji je ovo engine sto igra koristi?
Napravili su svoj, ima cak i editor, rekli su da moze slobodno da ga koristi ko god zeli za modove i pravljenje novih avantura. Mogu samo da zamislim sta ce sve napraviti u buducnosti.

Sto se mene tice, ljudi su zasluzili sve pohvale. Sto neko rece, ova igra gotovo da nema kandidata u borbi za igru godine.

@drow: Jedna od prednosti igre je sto bilo koja klasa moze da nauci magiju bilo koje vrste. Tj. klase kao klase nisu nesto izrazene. Mozes da uzmes recimo fighter-a i da mu nabijes inteligenciju i samim tim mu omogucis da cepa sve magije i slicno. Nema granica sto se tice bilo cega. Tako da nadji par magija koje ti trebaju, recimo summon nekog bica (meni spider lvl 8 obavlja fantastican posao) i mozes bukvalno od 3 lika u roku od nekoliko lvl-a da napravis malu armiju i summonujes jos barem 3 bica u svoju odbranu ili kao preventivni napad.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2014, 11:51   #63
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
@drow: Jedna od prednosti igre je sto bilo koja klasa moze da nauci magiju bilo koje vrste. Tj. klase kao klase nisu nesto izrazene. Mozes da uzmes recimo fighter-a i da mu nabijes inteligenciju i samim tim mu omogucis da cepa sve magije i slicno. Nema granica sto se tice bilo cega. Tako da nadji par magija koje ti trebaju, recimo summon nekog bica (meni spider lvl 8 obavlja fantastican posao) i mozes bukvalno od 3 lika u roku od nekoliko lvl-a da napravis malu armiju i summonujes jos barem 3 bica u svoju odbranu ili kao preventivni napad.
Klase su skroz nebitne, cak i pocetne klase su samo pocetni preset-i koje mozes menjati kada biras karaktere.

Jedina zamerka koju ja imam odnosi se na kameru, jako mali ugao rotiranja i samo dva ugla po vertikali.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2014, 20:52   #64
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Igra odjednom postade preteska. Odjednom protivnici sa 9lvl-a skocili na 12-ti. Ja naravno kuburim, jedva sam dostigao lvl10. Jesam li propustio nesto ili je igra napravljena da te stavlja na muke?

Spoiler za Trenutno stanje:
Dosao sam do druge deonice, usao u onaj drugi grad, infiltrirao se u njega i sad treba da odem na onaj put da zadovoljim boginju. Sa druge strane su mi goblini, za koje sam saznao kako da ih kontrolisem, ali ne mogu da im dodjem do sela. Likovi su prejaki, unistavaju me!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2014, 21:35   #65
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Okej je igra, nista posebno. Dijalozi nisu nesto zanimljivi kao u npr. Arcanumu, BG ili PS:T. Danas retko ima dobrih RPGova pa moze i ovo da prodje kao razbibriga ali nista vise od toga sto se mene tice.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2014, 21:54   #66
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Odigrao sam malo danas i odlicna je igra, jedino sto me sprecava da igram vise je turn based borba koju ja licno ne podnosim jer mi je dosadna. Nadam se sada nekom sequel-u za Divinity II : DKS
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dreamfall na korisnoj poruci:
filpan (8.7.2014)
Stara 8.7.2014, 22:42   #67
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Muzika je prelepa.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2014, 0:29   #68
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Okej je igra, nista posebno. Dijalozi nisu nesto zanimljivi kao u npr. Arcanumu, BG ili PS:T. Danas retko ima dobrih RPGova pa moze i ovo da prodje kao razbibriga ali nista vise od toga sto se mene tice.
Ovo je prva igra posle klasika koje navodis a da moze uopste da se poredi sa njima.

Znas li sta je ovo za ostale "izometriske" RPG-ove koji su izasli u poslednjih 10-15 godina? Izmisljotina koju nikad nece dostici. Dragon Age moze samo da lize stopala Divinity-u, recimo.

Tako da, sto se mene tice, ovo sam cekao jos od trenutka kad sam zavrsio Baldus Gate 2!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
DacUF (9.7.2014), Krilce (9.7.2014)
Stara 9.7.2014, 0:44   #69
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Cisto sumnjam da je ovo bolje od Arcanuma i Icewind Dale-a 2.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2014, 0:58   #70
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Ma naravno da nije. Dobra je igra, ali ne u rangu sa klasicima. Polako ljudi, to sto nas u posl. vreme truju sa glupostima od igara ne znaci da kad izadje dobra igra da je u vrhu RPG zanra. Ali jeste najbolji izometrijski RPG u poslednjih par godina
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2014, 1:04   #71
DacUF
Član
 
Član od: 1.11.2010.
Lokacija: Colchester, UK
Poruke: 139
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 64 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Ovo je igra koja je nekako najbliza arcanumu, po konceptu, i usudicu se da kazem da je bolja od arcanuma. Bolja je zato sto, po onome u cemu je arkanum najjaci, a to je sloboda u nacinu resavanja problema, kvestova i borbe, u divinity se otislo korak dalje. Plus atmosfera, muzika, razvoj lika, humor i sve ostalo sto prati je vrh.
Izuzetno mi je drago sto sam ovo podrzao na kickstarteru i sto se tako dobro prodaje. I prijem kod igraca je fenomenalan, metacritics trenutno neverovatnih 93 user score
Danas sam igrao 8 sati bez prestanka i na kraju se jedva odvojio od monitora , pa to se nije desilo ne pamtim, godinama...
DacUF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku DacUF na korisnoj poruci:
bokela (9.7.2014), dragomix (9.7.2014), filpan (9.7.2014), nameless1 (9.7.2014), vlacke (9.7.2014)
Stara 9.7.2014, 2:08   #72
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Ma naravno da nije. Dobra je igra, ali ne u rangu sa klasicima. Polako ljudi, to sto nas u posl. vreme truju sa glupostima od igara ne znaci da kad izadje dobra igra da je u vrhu RPG zanra. Ali jeste najbolji izometrijski RPG u poslednjih par godina
Mislim da niko nije ni tvrdio da je ovo vrh RPG zanra, ali svakako moze predstavljati znak da se vracamo zlatnom dobu. Jedina je igra u poslednje vreme koja je dosla do toga da je uopste poredimo sa vrhom, kao sto napisah. Sve uradio mali studio za svega milion dolara. Pratio sam razvoj ove igre, ocekivao sam mnogo, ali ono sto je igra pruzila je daleko nadmasilo moja ocekivanja.

Zao mi je sto ovde prolazi ne zapazeno, dok svi bruje o igri na sav glas.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2014, 8:28   #73
Zokifcrs
Član
 
Član od: 14.9.2011.
Poruke: 295
Zahvalnice: 190
Zahvaljeno 65 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Sa kojim klasama igrate? Sta mislite koji je najbolji par?
Zokifcrs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2014, 10:46   #74
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Sve uradio mali studio za svega milion dolara.
Trebalo im je cetiri miliona evra da naprave igru.

Ja cu ovo sigurno igrati, ali ne sada..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2014, 11:14   #75
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Nijedna borba nije laka, kakvu god opremu da imate. To mi je jedino zao ovde, koliko god se trudio da imam sto bolju opremu koju mi nivo lika dozvoljava, uvek se mucis sa protivnicima. To mi je malo bezveze, kad vec puknes dosta zlata za dobru opremu ocekujes da ti borba bude laksa sto je po meni glavni osecaj u RPG-u, ta nagrada sto si lepo nabudzio lika. Ovde kolko vidim za sada toga nema.
Veliki plus su kvestovi i nedostatak prokletih kvest markera, falim te boze da se neko setio da opet to uvede. Citaj knjige i dnevnik bato pa se snadji.
Obogatih se marisuci zlatne tanjire, goblete i slike sa zidova, stvarno je unosan ,,posao". Sneak dosta pomaze kada ima nekog u prostoriji.

Da, ne svidja mi se sto stalno moram da prebacujem zlato od jednog do drugog lika, jedino onaj kod koga stoji zlato u inventaru moze da kupuje, tu su se zahebali malo.
Druzina mi se sastoji od dva glavna lika, strelca i maga (realno, range je dosta bolji nego melee ovde) i pokupio sam onu zensku ratnika iz gostionice i jos jednog maga, na J se zove.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Asmodeus (9.7.2014), bokela (9.7.2014)
Stara 9.7.2014, 11:19   #76
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Nijedna borba nije laka, kakvu god opremu da imate. To mi je jedino zao ovde, koliko god se trudio da imam sto bolju opremu koju mi nivo lika dozvoljava, uvek se mucis sa protivnicima. To mi je malo bezveze, kad vec puknes dosta zlata za dobru opremu ocekujes da ti borba bude laksa sto je po meni glavni osecaj u RPG-u, ta nagrada sto si lepo nabudzio lika. Ovde kolko vidim za sada toga nema.
Nije valjda da su ubacili dynamic leveling neprijatelja? Meni je to deal breaker.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2014, 11:27   #77
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Nema dynamic levelinga.

svet se ne leveluje sa tobom. jednostavno treba krenuti od zona gde su neprijatelji lvl2-3, opisao sam to u jednom od postova.
Neke zone jednostavno treba preskociti i ostaviti za posle. Recimo za ceo Black Cove sam bio totalno OP, gde sam mogao malo da uzivam u onome sto sam nakacio na sebe i lvl koji sam imao. Tako da znaci, nisu sve borbe teske.
Sto se tice trgovine, uopste zlato ne koristim, odnosno minimalno. u trgovini se lepo menjaju predmeti iz inventara za bilo sta od prodavca, samo malo doplatis mozda golda i to je to.
Btw stackovi se razdvajaju sa SHIFT... kako predmeti, tako i gold.
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku 2SaiNt4U na korisnoj poruci:
Asmodeus (9.7.2014), bokela (9.7.2014), filpan (9.7.2014)
Stara 9.7.2014, 11:28   #78
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Nisu.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2014, 11:31   #79
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Ima li negde da se kupi skill book za vatrenu loptu? Samo sam scrollove nasao. Jes' vatrena lopta korisna ovde
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2014, 11:41   #80
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Ima li negde da se kupi skill book za vatrenu loptu? Samo sam scrollove nasao. Jes' vatrena lopta korisna ovde
Spoiler za ...:

Mislim da ima da se kupi small fireball kod onog maga sto te je docekao kada si dosao u Cyseal.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
filpan (9.7.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Divinity 2: Ego Draconis zokocx Role-Play 97 21.8.2013 21:15
Original igre mi ne rade na Windowsu 7 brancko O igrama uopšte 10 23.9.2010 14:18
Besplatni original AVG 9 na godinu dana, još 6 sati! Parkman Zaštita 20 3.9.2010 13:46
Divinity 2: Flames of Vengeance DeCoy Role-Play 1 17.7.2010 20:30
Kako utvrditi da li je original...??? djyova Nosači podataka 2 6.2.2006 4:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com