Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Pregled rezultata glasanja: Koliko kod vas ima neprofesionalnih profesora/nastavnika?
80–90% se ponaša neprofesionalno 37 19,07%
70–80% se ponaša neprofesionalno 17 8,76%
60–70% se ponaša neprofesionalno 14 7,22%
50–60% se ponaša neprofesionalno 24 12,37%
40–50% se ponaša neprofesionalno 15 7,73%
30–40% se ponaša neprofesionalno 15 7,73%
20–30% se ponaša neprofesionalno 34 17,53%
10–20% se ponaša neprofesionalno 14 7,22%
0–10% se ponaša neprofesionalno 16 8,25%
Nema neprofesionalnih profesora/nastavnika 8 4,12%
Glasova: 194. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.8.2006, 2:42   #41
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

@M.Silenus

Ako nije tajna, u koju skolu si isao?
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2006, 7:34   #42
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

vidim da ima gundjanja, povike, žaljenja, kuknjave i slično na pesme koje su se morale učiti u školi

ali to su jedine pesme sa kojima se dobar deo populacije uopšte sreo, pročitao ih a ponešto i naučio ...
na žalost mnogi od škole na ovamo ako se izuzmu reči nekih popularnih muzičkih numera ( koje ruku na srce to nešto i nisu iako pretenduju ) ni ne znaju da postoji poezija iliti pisana reč u nekom obliku različitom od dnevnih novina, časopisa, itd...

malo se čita, uopšteno gledano... malo i premalo...

e sad, šta ja zameram onima koji predaju...
pa samo jednu jedinu stvar a to je što najčešće ne poseduju moć i ne znaju da približe pisanu reč mladim ličnostima u sazrevanju,
jednostavno da ih zainteresuju i da ih nauče da vole a ne da ih prepadaju i udaljavaju od pisane reči...
to mi je nekako osnovni i jedini njihov greh...
to glupo bezvezno praćenje zacrtanog programa, ta krutost i otaljavanje...


mnogo je dobrih razloga zbog kojih treba čitati,
zato čitajmo...
nemojmo se prepuštati raznoraznim glupostima medju kojima je i daljinac za tv...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2006, 8:57   #43
M.Silenus
Veteran
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Vremenske Grobnice, Hiperion
Poruke: 680
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 124 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

Citat:
Nemesis kaže:
Ako nije tajna, u koju skolu si isao?
Ah, osnovna je bila Kekec u Sutomoru,
srednja gimnazija Niko Rolović u Baru,
a sada MATF, u Beogradu...
M.Silenus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2006, 12:46   #44
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

Jedna priča...
čas fizike, uveče, poslepodnevna smjena...
neko od učenika isključi svijetlo....
profesor ustaje i upali....
pola odelenja nema u kabinetu....
kod tog profesora (predaje u gim) ne mora da se dolazi, a na pismenima radimo domaće od drugih predmeta, igramo igre na fonu....
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2006, 13:09   #45
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

I onda pitamo što đaci nemaju veze sa životom.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 2:16   #46
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

Citat:
M.Silenus kaže:
Ah, osnovna je bila Kekec u Sutomoru...
Cek, cek! Da li je to ona skola u kojoj preko leta iz ucionica izbace klupe i stolice, ubace krevete i to nazovu decijim odmaralistem?
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 16:32   #47
M.Silenus
Veteran
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Vremenske Grobnice, Hiperion
Poruke: 680
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 124 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

Citat:
Nemesis kaže:
Cek, cek! Da li je to ona skola u kojoj preko leta iz ucionica izbace klupe i stolice, ubace krevete i to nazovu decijim odmaralistem?
Upravo tako!
Tamo se neko odmara a neko umara.
M.Silenus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 19:35   #48
marko3581
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Veliko Gradiste
Poruke: 224
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku marko3581
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

To oko ucenja pesama napamet je svrsi-shodno samo u pocetni razredima skolovanja.Kasnije je samo duvanje u prazno.Ma i ja sam morao da ucim stihove i stihove,i na to bio ocenjivan kao da je neznam ni ja sta(ne naucis li,o'ma 1,1...),sve to u elektrotehnickoj skoli.Dzaba znati i 1001 stih napamet ako ne razumes njihovu poruku.
marko3581 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 22:03   #49
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

Citat:
marko3581 kaže:
Dzaba znati i 1001 stih napamet ako ne razumes njihovu poruku.
Upravo tako. To je alibi za neradnike koji gledaju da "ispune" svoje casove kako bi sto manje radili. Cisto gubljenje vremena.
Za analizu nekog knjizevnog dela je potrebno dosta angazmana, dok je najlakse reci "deco naucite ovih XXX stihova napamet; sledece nedelje pitam".
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 22:28   #50
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: Ne profesionalni profesori/nastavnici

stvarno od svih profesora samo dvoje normanlo:
-matematicar - koji se uvek trudi da sve do detalja pojasni a i da pokaze da matis nije smarajuc (npr. racunao nam je verovatnocu "sedmice" na lotou)
-informaticarka - jedini profesor infosa u citavoj gimnaziji koji je cuo za C++ i ume da ga koristi, a ima volje i da za nas "naprednije" spremi ponesto (kada sam je smarao za HTML dala mi je sajt sa online udzbenikom)
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2006, 0:09   #51
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

Mislim da razloge zbog kojih je generalna obrazovanost naše nacije, a posebno omladine, na izuzetno niskom nivou ne treba tražiti u profesorima, već prvenstveno u samoj organizaciji školstva. Prvo, svaka škola treba da ima komisiju koja će svake godine (ili na svakih par godina) da proverava da li je određeni profesor sposoban za dalji rad, tj. psihičku stabilnost, stručnost, učinak u prethodnom periodu... i slične stvari... ukoliko je neko psihopata, ne ume da predaje kako treba, ima nizak procenat prolaznosti ili visok procenat niskih ocena... treba lepo da se odstrani iz škole i zameni novim.
Drugi problem je sam model školstva koji uopšte ne prati moderne standarde, previše se oslanja na teoriju i bubanje, a premalo na praksu i konkretne situacije. Recimo, što se tiče književnosti o kojoj se naširoko raspravlja, tačno je da se učenici trebaju forsirati da zavole knjigu i uopšte pisanu reč, ali to ne treba raditi na silu, jer opšte je poznato da nismo svi isti i ne leži svima isti stil pisanja, ista tematika i sl. Rešenje bi po meni bilo da postoji obavezna lektira, ali da postoji izbor... pa tako recimo, umesto da se obavezno čita "Rat i mir", učenik ima izbor da li će da čita to, ili Orvelovu "1984." recimo. Naravno, zbog takvom sistema školstva kakav je, ni profesori nisu ono što treba da budu, pa premalo pažnje obraćaju na afinitete učenika, već na sve gledaju isto... umesto da prate kakav je ko, i usmeravaju učenika ka onome što mu najviše leži, kako bi od njega napravili nešto.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2006, 16:32   #52
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

Citat:
Marko_L kaže:
Prvo, svaka škola treba da ima komisiju koja će svake godine (ili na svakih par godina) da proverava da li je određeni profesor sposoban za dalji rad, tj. psihičku stabilnost, stručnost, učinak u prethodnom periodu... i slične stvari...
Postoje inspekcije koje salje ministarstvo prosvete, ali to je smejurija. Secam se kada smo mi imali cast da nam na casu bude inspektor. To je takva transformacija profana da je zaista tesko poverovati. Sve sami andjeli.

Citat:
Marko_L kaže:
Drugi problem je ...
A treci hronican nedostatak "love". Zapitaj se koliko je samo programera sa fakultetskom diplomom pozelelo da radi u skoli. Zasto?
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2006, 16:37   #53
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

Citat:
Nemesis kaže:
Postoje inspekcije koje salje ministarstvo prosvete, ali to je smejurija. Secam se kada smo mi imali cast da nam na casu bude inspektor. To je takva transformacija profana da je zaista tesko poverovati. Sve sami andjeli.
Hahaha... istina ziva
Ja se bas secam takvog dogadjaja u osnovnoj skoli, kada moja uciteljica nije mogla da skine smesak sa lica.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2006, 12:39   #54
stefanmg
Član
 
Član od: 25.6.2006.
Lokacija: Top Secret
Poruke: 99
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

Devojčice iz mog razreda su prekjuče dale pivo nastavniku da ne bi morale da rade fizičko.

Nastavnik tehničkog nam je dao kontrolni od 4 zadatka, a 5 tačnih zadataka je potrebno za peticu!

stavio bih oko 30%
stefanmg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2006, 18:57   #55
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

Jao gde nadjoste ovu temu...
Toliko besa se skupljalo u meni ovih godina, ali ja sam samo jedan mali mrav u mravinjaku kretena (bas ta rec) naravno cast izuzecima...
pa sta reci idem u tehnicku cetvorogodisnju skolu zavrsna godina...
Pa dovoljno je reci da imamo samo srpkinju koja ima zvanje profesora... svi ostali su inžinjeri tj. nesposobni kao osobe koje trebaju da nesto nauce "mlade neizbrushene umove" ... Sama monotonija predavanja, i pristup djacima je ispod granice podnosljivog... Da li ja gresim ili oni... zar netreba da nas necemu nauce, a ne da prate plan rada od pre WWII... Mogu da pohvalim samo dve profesorke, i jedan predmet...
Gore spomenutu srpkinju koja stvarno zna svoj posao, razrednu koja je uvek stavljala nase znanje na prvo mesto... a sto se tice predmeta to je naravno primena racunara koji vredi vise nego svi ostali strucni predmeti zajedno...
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2006, 19:03   #56
Dushan
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: N/A
Poruke: 520
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 32 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

^ Slazhem se sa svim, kod mene je isto, samo shto sam ja 2. godina...
Dushan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2006, 19:12   #57
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

Moja profesorka je "najprofesionalnija" profesorka iz Informatike.

Pitam ja onako provokativno, "Profesorka znate li kako da obrisem regitrsy bazu nervira me", a ona ce tek onako ozboljno, "pa probaj sa DELETE (tim recima ne dilit nego delete).

Ili, ne cackajte Misa dok se sistem dize moze da se digne pogresno.

Dos je operativni sistem koji radi iskljucivo pod Windowsom.

Aleksiceva sto puta sam rekla , "Ne drzi ga tako", misli na misa,

Profesorka sto mi non stop igra slika na monitoru, "Pa kad dajes pogresne komande naravno da igra, daj sklonise..."

I jos dosta bisera, neprofesionalnosti.
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2006, 19:28   #58
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

Pa kada smo kod informatike... In my school u 3 i 4 godini nije vise to informatika vec primena racunara... u struci...
Sama profesorka priznaje da ne zna Dreamweawer, Flash MX, i ostala cuda ali zato zna svoj posao (chitaj: AutoCAD)
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2006, 13:54   #59
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Angry Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

Imam iskustva sa obe strane, pa hajde da kazem nesto o tome.
Prva epizoda - moje skolovanje
U mojoj osnovnoj skoli je stvarno bio pakao. Doba od 5-8 razreda zelim da zaboravim. Skola u koju sam isao je bila snobovska, tamo su vecinom isla deca od raznih budza, vojnih lica itd. a moji su bili obicni ljudi. Tako ni ja, ni ostala deca obicnih ljudi nismo bili prihvaceni.
E sad, kakve to ima veze sa profesorima? Takve sto je vecina profesora prihvatala tu podelu (cast hemicarki, mozda sam zato i zavoleo i upisao hemiju)! Mi smo i za njih bili ucenici drugog reda. Neko je mogao da divlja i da pravi probleme koliko je hteo, i da ga niko od profesora i ne opomene, a mi ostali smo dobijali opomene i ukore za svaki prekrsaj! Jeste, to je bilo vreme kad je Tito umro, i kad su jednakiji bili mnogo jednakiji nego sto su sada, i verovatno je bilo straha za radno mesto, ali to nije nikakvo opravdanje.
Tako sam se jednom u 5. razredu potukao sa jednim likom, onako normalno, decije, kao sto bih se sa svakim potukao. Medjutim, lik je bio em sin nekog generala, em Musliman. Meni to nije nimalo smetalo kao ni njemu, ali njegovima jeste. I onda se digla frka. Ispalo je da sam se tukao sa njim na nacionalnoj osnovi!!! Jos posto sam pisao cirilicom, eto srpskog nacionalizma!!! Dobijem ja ukor, hteli su da mi daju 3 iz vladanja, ali posto sam bio 5,00, ostave mi 4 da bih bio odlican. I sve se to desava dve nedelje pred kraj skolske godine... Postadoh ja disident sa 11 godina! Moj cale ode kod direktora da se zali. Eto, necu osvojiti Vukovu diplomu (a samo Bog i ja znamo koliko sam zeleo da je dobijem) zbog vladanja. Direktor onda slozi pricu: kao nije je izgubio, nema veze ukor, bitno je da do 8. razreda budem 5,00, jedna cetvorka tokom skolovanja se tolerise itd. Tu se i ja i moji primimo i ja nastavim sa skolom u nadi da ce sve biti u redu.
Ali, ne lezi vraze, dodje 8. razred, takodje nesto malo pred kraj godine. Ubedljivo najveci propalitet (sin od nekog inspektora) koji je pravio s***a na svakom casu, maltretirao sve oko sebe i niko mu nista nije mogao, imao 10 keceva cele godine da bi zadnje nedelje sve volsebno popravio, pocne da me maltretira nasred casa, da mu uradim zadatak na kontrolnom, jos mi napise poruku na papiru, ja ne pristanem, izadjem sa casa, odem sa tim papirom kod direktora, i... dobijem ukor i oprostim se od Vukove diplome!!! Kao, samovoljno sam izasao sa casa i napustio kontrolni!!!
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2006, 13:55   #60
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Neprofesionalni profesori/nastavnici

Srednja skola je prosla normalno, tu se preporodim (Zemunska gimnazija!!! ) a onda diplomiram i zaposlim se u osnovnoj skoli. Tu pocne druga epizoda - ja kao profesor.
Naravno, uvek mi je bilo na pameti kako sam prosao u osnovnoj skoli, i to mi je uvek bio primer kako ne treba raditi. Gledao sam da uvek imam isti odnos prema svakom uceniku, i uvek je bilo zezanja na svakom casu (to je bilo gadjanje sundjerima, kredama, peratonicama, naravno, i ja sam aktivno ucestvovao u svema!) dok ne kazem: sad je dosta, treba da se radi. Onda je uvek bila tisina. Normalno, hemija je takav predmet koji je nezahvalno predavati. Zato sam gledao da bude sto vise eksperimenata (i vezbi koje su ucenici radili sami). Na kraju, kad ulaze u laboratoriju, uvek su me pitali: "Sta ce danas da eksplodira?" A imao sam i dece na republickim takmicenjima. Vecito sam se svadjao sa komisijom kad god ostete moje ucenike i nepravedno im ne priznaju nesto.Uvek posle zavrsene osnovne skole, deca su pretrcavala ulicu da mi se jave... susta suprotnost prici o beznju od profesora na drugu stranu ulice. Cak su me generacije godinama posto sam otisao iz skole zvali na matursko. Da se ne lazemo, nije bila bajka kod mene na casu. Nisam mnogo trazio za 2, pa cak ni za 3, ali 4 i 5 je retko ko imao. Trebalo je stvarno mnogo znati kod mene za dobru ocenu. Gledao sam ocene od pocetka godine (naravno, nisam izvlacio prosek, vec gledao celokupnu sliku!) i nije bilo moguce imati losu ocenu na polugodistu a za kraj dobru ako se ne popravi prvo polugodiste. Posto sam znao da je moj predmet tezak, gledao sam da omogucim deci da prodju sto lakse. Uvek sam govorio "Dogovorite se izmedju sebe kad ce ko da odgovara, neka se kad pitam javi neko, nemojte da vas ja prozivam i delim keceve." A uvek je moglo da se odgovara kod mene i popravi ocena.
U cemu je bila fora? Treba se prilagoditi deci (profesori su tu zbog dece, a ne deca zbog profesora). Treba shvatiti njihove probleme. Koliko puta su mene zvali da resavam njihove probleme, a ne njihov razredni staresina. Bilo je problematicne dece, ali nekad su i deca problematicna zbog toga sto se u startu profesori tako postave prema njima. Secam se jednog ucenika koji je svima pravio probleme. Na nastavnickom vecu nisam verovao da pricaju o istom detetu! On kod mene nikad nije pravio probleme i imao je dobre ocene, ali ja nisam njemu pristupio kao da je problem, nego kao i svim drugim ucenicima. Na kraju mi je njegova razredna rekla da sam ga ja izvukao i da nije bilo mene, nikad ne bi zavrsio skolu. To imponuje, i divan je osecaj, kad izvedes nekog na pravi put.
Naravno, imao sam i ja kolega koji su bili problematicni (informaticarka koja nije imala pojma o racunarima, deca su dolazila kod mene na konsultacije! Deci koja su pisala programe delila je keceve zbog menjanja ikona na desktopu i slicnih gluposti. A bilo je i jos slicnih kolega...

Poslednja ispravka: Wile E. Coyote (6.11.2006 u 10:53) Razlog: Promenjen raspored postova po stranama
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com