Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.7.2007, 20:53   #1
Insecticide
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Beč
Poruke: 625
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 319 puta na 127 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Insecticide
Određen forumom Svetozar Markovic Gimnazija Novi Sad-da li sam pogresio?

Uradih ja prijemni i ukupno dobijem 88.9 bodova.
Moj first reaction je bio wtf?????nema sanse da upadnem u neku normalnu skolu sa ovim,lol drago mi je da sam pogresio u tome.
Ja sam zainteresovan u PC i sve sto dodje sa njim,napisao sam u listi zelja gimnazije i negde u sredini elektrotehnicar racunara.
I lol ja upadnem u gimnaziju sa ovoliko bodova,i bio sam happy nekoliko trenutaka kad vidim da sam mogao upasti u elektrotehnicara racunara,i felt sick.Razumem ja svetina gimnazija(ribe,ribe,ribe,ribe,za****ncija,UCENJE HEMIJE i ostalih smaralackih predmeta koji me ne zanimaju)da je to ok skola ali ne znam da li sam pogresio sto nisam upao u el.racunara.
Ako ste isli u neku od ove dve skole pricajte mi o njoj i recite mi da li sam se prevario kod upisa.Upisacu verovatno neki elektrotehnicki fakultet.
Btw:ucim dnevno 30 min(nekad i do 45 ,samo kad zagusti)
Insecticide je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2007, 21:03   #2
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Svetozar Markovic Gimnazija Novi Sad-da li sam pogresio?

Haha, upisao si se u dobru školu, veruj mi

Mada, ako ne planiraš fakultet, pogrešio si, jer sa Gimnazijom ne možeš nigde da se zaposliš. Doduše, ja sam iz Leskovca, ali sam učenik Gimnazije, pa znam šta pričam. Anyway, u Gimnaziji ćeš naučiti matematiku i fiziku, što je i najvažnije za ETF koji planiraš da upišeš, jel da?

P.S. Učio sam i ja toliko u osnovnoj, ali sad sam se uozbiljio
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2007, 22:20   #3
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Svetozar Markovic Gimnazija Novi Sad-da li sam pogresio?

Ribe u gimnaziji? Rekao bih da si se zayebao ako na to racunas Poznato je da najbolje ribe idu u Ekonomsku, malo priglupe, ali najljepse.
Posle gimnazije moras upisati nesto, sa zavrsenom istom mozes samo da kopas kanale. Doduse, mozes da cistis ulice, istovaras smece, praznis septicke jame i slicno, tako da imas i tu sirok spektar zanimanja Fizika i matematika se uce u gimnaziji koji god smjer da upises. Ja sam na drustveno jezickom i deremo se od matematike i fizike, daleko je vise ucim od jezika i istorije.
I sa tolikim ucenjem se pozdravi u gimnaziji, ispod 1-2h dnevno nema 'leba. Moras biti makar vrlodobar da bi upisao fakultet koji zelis, a to nece moci sa pola sata rada dnevno. Ne vazi uzalud gimnazija za najtezu srednju skolu
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2007, 22:52   #4
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Svetozar Markovic Gimnazija Novi Sad-da li sam pogresio?

Nemojte sad da me plašite, ja sam gimnaziju upisao prvenstveno zbog cura, i 1% zbog matematike, fizike i informatike, pa sad da ispadne da sam se zeznuo u proračunu... Možda je kod nas u RS situacija drugačija
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2007, 23:10   #5
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Svetozar Markovic Gimnazija Novi Sad-da li sam pogresio?

Kao što drugi rekoše, naprednija matematika sa Gimnazije će ti pomoći.

Ja sam završio srednju elektrotehničku (elektronika smjer. Nije bilo računara u Tivtu ali zato smo imali dosta dobrog profu iz Računarstva. Lik koji je svojim životom proprati većinu razvoja kompjutera. E taj je imao priča ), i neće ti to mnogo pomoć na faksu. Iako ti u takvoj susmjerenoj srednjoj naučiš sve bazične koncepte, isuviše se širi sve to na faksu. Posebno uvođenjem integrala koje na usmerenom učiš tek u četvrtom razredu.
Takođe što je najgore kada ti ovdje bouju predmete njima je default formular kao da neko dolazi iz gimnazije. Traže ti fiziku dvije ili tri godine (ve koliko je ima u gimnaziji. Na elektrotehničkoj srednjoj Fizika je važna koliko i biologija, znači ona se za ništa ne pita ) a ti je nemaš. Već imaš krštene predmete kao: Elektronika, Pojačivači, Telekomunikacije itd, i onda ti oni tamo nasumice odaberu neki premet i zakinu te na bodovima.

Takođe gimnazija bi te trebala naučiti kako da učiš stvari koje ne voliš, što te računarska neće. Tamo bi učio po sata do sat i bio bi Vukovac/Lučonoša.

Tako da iako su te usmjerene škole trebale da budu pripreme za ETF i takve fakiltete (ipak je to čletvorogotdišnja srednja. Nije zanat.) više će ti pomoći gimnazija.

Doduše sa druge strane ja nikada ne žalim što sam uposao usmjerenu srednju.
Moš zamisliš šta se desi kada se napakuje gomila računarskih likova u jedan razred

Što se mene tiče, trebalo je napraviti usmerene srednje dosta jačim. Uvesti učenje integrala i diferencijala ranije kako bi se mogli neki predmeti učiti preko njih. E tako bi najzad oni koji su iz njih došli došli u prednost, što bi trebalo da imaju.

Sorry for this rant.

Možda u Srbiji nije stanje vako.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2007, 23:25   #6
alkatraz
Član
 
Član od: 31.5.2006.
Poruke: 358
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 58 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Svetozar Markovic Gimnazija Novi Sad-da li sam pogresio?

Decko nije pogresio sto je upisao Gimnaziju. Kao prvo, ja sam zavrsio tehnicku(elektrotehnicar elektronike) i mogu ti reci da nisam nista posebno ucio, a bio sam vr.dobar i jednom cak odlican. Sto se tice gimnazije, odatle ces izaci sa velikom mukom koja ce ti znaciti u daljem zivotu(mislim na fax). Ipak se podosta vise uci u gimnaziji i moraces i to dobro da zagrejes stolicu. Smatra se da iz gimnazije izlaze ljudi koji su nesto naucili(nebitno sta i koji predmet) ali kad jednom steknes rutinu za ucenje, mnogo ce ti biti lakse na faxu. Zato sedi i uci.Imaces vremena i na za****vanje kao i na devojke.Pa ja sam lunjao po gimnaziji cice, jer su ipak i tamo dobre.Inace nema pravila gde su bolje i lepse.Zato uzivaj i uci.Tolko od mene
alkatraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2007, 0:27   #7
Insecticide
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Beč
Poruke: 625
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 319 puta na 127 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Insecticide
Određen forumom Re: Svetozar Markovic Gimnazija Novi Sad-da li sam pogresio?

Pa to sa ucenjem cu morati da popravim jer kad ja sednem da ucim
pocne da mi se vrti u glavi,jede mi se tursija i imam neodoljivu potrebu da gledam u plafon
Matematika nije problem,problem je u fizici i hemiji..ne ide mi u glavu hemija a fiziku nisam u zivotu ucio jer nastavnik to od mene nije trazio
btw:Lol bio ja jednom u ekonomskoj,i stvarno ribe su najbolje u ekonomskoj ali je skola smor.
Insecticide je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2007, 0:29   #8
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Svetozar Markovic Gimnazija Novi Sad-da li sam pogresio?

Nikako nisi pogresio ako nameravas da kasnije studiras. Elektro skola se jako srozala po kriterijumima i jednostavno sa njom konkurisati na neki fakultet je mnogo mnogo teze nego sa gimnazijom (isao sam u srednju elektro, doduse pre 10 godina, i onda je bilo lose a sad je jos gore, na zalost) . Ovo se odnosi na skole u NS.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2007, 0:35   #9
Insecticide
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Beč
Poruke: 625
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 319 puta na 127 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Insecticide
Određen forumom Re: Svetozar Markovic Gimnazija Novi Sad-da li sam pogresio?

Znam ja da je elektrotehnicka skola opala po kvalitetu ,ali ideja o tome da razbijam stolice o zidove i bacam delove stolica na krov od graficke skole izaziva sjaj u ocima.Ili da ti nastavnik fizike daje 1 zato sto nisi dao zmigavac kad si crtao auto na tabli i skrenuo levo na raskrsnici???lol??ako je to istina onda je elektrotehnicka skola stvarno pukla
Insecticide je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2007, 1:21   #10
_RaZoR_
Član
 
Član od: 27.6.2007.
Lokacija: Bedroom xD
Poruke: 386
Zahvalnice: 283
Zahvaljeno 145 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku _RaZoR_
Određen forumom Re: Svetozar Markovic Gimnazija Novi Sad-da li sam pogresio?

Gimnazija je dobra samo ako planiraš dalje školovanje. Kažu da je na fakultetu mnogo lakše poslije završene gimnazije.
_RaZoR_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2007, 1:37   #11
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Svetozar Markovic Gimnazija Novi Sad-da li sam pogresio?

Ja idem u gimnaziju i nisam pogresio, sto se mene tice
Sa gimnazijom mozes da upises sta god hoces, ako se predomislis u medjuvremenu dibro ce ti doci

E sad, ribe, tu i tamo, ima dobrih, ali vise gabora. Za****vanja ima, veruj mi

Sto se tice ucenja ja sam uchio 20 min. dnevno i zavrsio 4.13
Mrzelo me da uchim na kraju a mogao sam da budem odlican...oh well
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2007, 2:18   #12
Insecticide
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Beč
Poruke: 625
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 319 puta na 127 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Insecticide
Određen forumom Re: Svetozar Markovic Gimnazija Novi Sad-da li sam pogresio?

Citat:
SirDuck91 kaže: Pregled poruke

Sto se tice ucenja ja sam uchio 20 min. dnevno i zavrsio 4.13

Meni je iznad 4.00 super,
u osnovnoj sam prolazio 4.50 zato sto sam zestoko prepisivao
Drug mi drug kaze da shupci kao ja ne prezive gimnaziju(shupci koji kuci igraju DOTu po ceo dan ,izadju napolje,nesto smuvaju(obicno ribe),sutra dodju na kontrolni i dobliju 4 zato sto su prepisali od coveka koji je ceo dan ucio i nije izasao napolje(nije smuvao ribu).
Bah,valjda cu se opametiti pre nego sto bude kasno
Insecticide je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2007, 10:38   #13
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Svetozar Markovic Gimnazija Novi Sad-da li sam pogresio?

Na stranu sve to brate, i zayebancija i djevojke i fakultet, ali 'dje ces da provedes gimnaziju uceci fiziku ? Od toga nema vece kazne, vjeruj mi na crnogorsku rijec Raznorazne gluposti, kapiram da treba znati neke osnovne stvari za zivot, ali mlatiti svake godine kojekakve zakone, teoreme, izvoditi formule, crtati seme, eksperimentisati... da ti mozak prsne, jbt. To je mozda ok ako planiras time da se bavis, ali za realni zivot, daleko korisnije ti je da znas jezike i knjizevnost, nego matematicke stvari. Nece te niko sjutra pitati da mu nacrtas trigonometrijsku funkciju za kotangens od x (ctg x).

Edit: A jos kad skapiras kako matematicari i fizicari prolaze kod djevojaka...
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2007, 10:52   #14
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Svetozar Markovic Gimnazija Novi Sad-da li sam pogresio?

@Insecticide
Opameti se, zayebi dotu, nadji neku ribu koju ces da furas neko duze vreme i sedi da uchis, veruj mi, imaces vremena za sve, i za izlaske (uvece, sa devojkom, u grad, bilo gde), i za uchenje, i za mozda neki trening (sport, borilacka vestina), pa cak i za dotu, umereno. Plus ces se mnogo lepse osecati.
Tako sam ja uradio, samo sto opet nisam ucio nego lezao na krevetu i gledao plafon
Sve u svemu, sta god da upises moraces da ucis da bi ljudski prosao, samo sto ti gimnazija daje siri izbor fakulteta, a ma koju srednju zavrsio ne mozes ljudski da se zaposlis samo sa tim.

@Dimo, sto slabo prolaze, ako si matematicar i smeker onda ti je lako
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2007, 10:52   #15
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Svetozar Markovic Gimnazija Novi Sad-da li sam pogresio?

Momak je reko da oće na faks.

I definitivno će mu život proći u tome. Dobro malo manje pošto će računarski smjer. Ali jopet pošto će ga valjda upisat na ETF-u prve dvije godine su skoro iste.

A što se tiče prepisivanja, evo na PG ETF svi prepisuju sve u šesnaest pa nikome ništa. Jedino se ja pravim pošten, pa na****m.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2007, 11:04   #16
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Svetozar Markovic Gimnazija Novi Sad-da li sam pogresio?

Citat:
4th Dimension kaže: Pregled poruke

A što se tiče prepisivanja, evo na PG ETF svi prepisuju sve u šesnaest pa nikome ništa. Jedino se ja pravim pošten, pa na****m.
Znam kako je, osetio 1000 puta
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2007, 11:26   #17
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Svetozar Markovic Gimnazija Novi Sad-da li sam pogresio?

Citat:
SirDuck91 kaže: Pregled poruke
@Dimo, sto slabo prolaze, ako si matematicar i smeker onda ti je lako
Ovo se rijetko srece u jednom komadu. Kazem rijetko, ne i nemoguce, da ne bi naisla kakva budala sad i uzela da mi prosijava rijeci
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2007, 11:28   #18
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Svetozar Markovic Gimnazija Novi Sad-da li sam pogresio?

Samo ti zagrej stolicu, ako je neka devojka pametna ne znaci da je "gabor", tako da ces lako sto se toga tice.

Offtopic: Matematiku ne ucis da bi u realnom zivotu resavao trigonometrijske jednacine (osim ako ti to nije posao ) vec da bi razvio vijuge i resavao probleme realnog zivota (verovao ili ne)
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2007, 11:50   #19
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Svetozar Markovic Gimnazija Novi Sad-da li sam pogresio?

Citat:
galebns kaže: Pregled poruke
ako je neka devojka pametna ne znaci da je "gabor", tako da ces lako sto se toga tice.
OMG, pa naravno da ne znaci, npr. moja ortakinja, em sto ima bolji prosek od mene, em sto je riba, nema tu pravila...
Citat:
galebns kaže: Pregled poruke
Offtopic: Matematiku ne ucis da bi u realnom zivotu resavao trigonometrijske jednacine (osim ako ti to nije posao ) vec da bi razvio vijuge i resavao probleme realnog zivota (verovao ili ne)
Pa da, tacno

@Dimo
Najbolje ce da prodju "streberi" koji imaju sve petice, pa ti vidi. Oni su mozda sada kao "jadni" jer su "streberi" i niko ih ne voli (da ne pominjemo njihovu prolaznost kod riba ) ali kada se oni zaposle u nekoj firmetini i kada budu imali svoju kancelariju (sa fikusom, obavezno ) ima da budu puni love i da imaju najbolje ribe, dok ce oni koji ih mrze i koji su "face" jer imaju "sve keceve" da se krpe za pare i jedva zive od jutra do sutra.

Ja sam za sredinu

Poslednja ispravka: SirDuck (5.7.2007 u 12:00) Razlog: @Dimo
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2007, 11:58   #20
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Svetozar Markovic Gimnazija Novi Sad-da li sam pogresio?

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
.... Poznato je da najbolje ribe idu u Ekonomsku, malo priglupe, ali najljepse.
...
Mala ispravka, najlakse. A da prednjace u odnosu na gimnazijalke, ziva istina! To je vise tradicija.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com