Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Play, Net Play itd.

Pregled rezultata glasanja: Izaberite najbolju igru 2009. godine
Batman: Arkham Asylum 57 29,08%
Call of Duty: Modern Warfare 2 64 32,65%
Dragon Age: Origins 74 37,76%
Empire: Total War 19 9,69%
Mirror's Edge 25 12,76%
Need for Speed: Shift 15 7,65%
Pro Evolution Soccer 2010 27 13,78%
Prototype 16 8,16%
Warhammer 40.000: Dawn of War II 10 5,10%
Wolfenstein 15 7,65%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 196. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.1.2010, 13:07   #1
Nenad Vasovic
Član
 
Član od: 22.8.2005.
Poruke: 277
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 511 puta na 59 poruka
Određen forumom Najbolje igre 2009. godine

Evo koje igre su obelezile 2009. godinu, po misljenju ljudi koji prave "Svet igara". Sta vi kazete? (mozete izabrati i vise od jedne igre prilikom glasanja)

(rezultat glasanja bice objavljen u "Svetu kompjutera")

Kako bismo predupredili (ocekivana) pitanja - na ovom spisku nisu sve "Igre meseca" iz prethodnih 12 brojeva. Prvo, tesko bismo ih "stisli" u 10 raspolozivih mesta na listi, a drugo, kao sto je vise puta naglasavano, pa i na ovom forumu (http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=10520), titula "Igre meseca" odnosi se na najpopularniju igru tokom tog meseca, ne nuzno i najbolju. Kada se pregleda godina dana unatrag, jasno se vidi da neka ostvarenja nisu odolela "zubu vremena"...
Nenad Vasovic je offline  
Stara 4.1.2010, 13:54   #2
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2009. godine

Za razliku od prosle godine kad sam hteo da ostavim listu praznu (pa sam se posle smilovao Mass Efectu) ove godine mi je doslo da zaokruzim veci deo list

Odlucio sam se za Batmana, stvarno je dobar i lepo uradjen, Dragon Age, dosta dobar RPG, za svaku pohvalu i Empire TW, sta reci Total War sve objasnjava.

Tek sad sam zapoceo da igram CoD, ali moram reci da je stvarno dobar, Mirror's Edge takodje ima dobrih strana, Shift mi nije nesto, PES ko PES iako ga nisam igrao nego malo kod drugara, Prototype je zanimljiv prvih sat vremena pa onda pocne da smara, DoW II je promasio moja ocekivanja (jednostavno sam ocekivao dalje unapredjenje koncepta iz prvog dela a ne ovo) i Wolfenstain je onako, OK.
Equilibrium je offline  
Stara 4.1.2010, 16:15   #3
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2009. godine

Dje je ovdje borderlands da mu dadnem glas?Nista dobro nije izaslo vrijedno paznje.Mozda taj dragon age,ali evo da ga isprobam pa iznesem misljenje.Jes da sam se zakleo da nikad vise necu inst igru iza koje stoji EA ali ajde prekrsicu
White Ripper je offline  
Stara 4.1.2010, 17:01   #4
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2009. godine

Naravno da DA.
Marti Misterija je offline  
Stara 4.1.2010, 17:30   #5
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Najbolje igre 2009. godine

hahahahahah,a bas sam sinoc pricao sa jednim sa forumasem da ce glasanje da bude tek krajem ovog meseca kao i proslo glasanje.
Od svih igara moji glasovi idu Batman-u i Protoype-u.Batman sam presao dva puta i igra me je bas odusevila.Kada sam nabavio Prototype,a to je bio letnji raspust igra mi se bas dopala zbog te njene besmislena(mindless,bez ikakvog mozganja) zabava i uzivao sam u svakom mogucem trenutku.
Sto se tice ostalih igara Dragon Age, Empire: Total War,Mirror's Edge i Warhammer 40.000: Dawn of War II nisam igrao pa o njima nemam nikakav sud.
Wolfenstein sam igrao,al nije to to(to sto je nekad bilo),PES 2010 predstavlja korak unazad u odnosu na proslu verziju.Igram ga,al u retkim trenucima uzivam prvenstveno zbog sudija sto u 90 posto slucajeva sude u korist protivnika,pa mi je mnogo drago sto golmani i primaju onakve retardirane golove.NFS igrao i presao,ali potrosio sam tonu zivaca na igru.Zbog nekih trka sam i lupao tako jako tastaturu da je jedna morala otici u ,,penziju,,.
A COD igrao,single-player kampanja moze se reci OK,prolazna i ima nekih zanimljivih misija ali sem toga igra i nema sta da mi pruzi+to sto je IW mnogo favorizovao konzole u odnosu na verziju za PC ja za COD necu glasati.
Packy je offline  
Stara 4.1.2010, 17:54   #6
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Najbolje igre 2009. godine

ovako dao sam 3 glasa zato sto nisam mogao da se odlucim
1)Call Of duty modern warfare 2-radnja preterana grafika takodje na nivou ima i nekih trka i challenge-ova
2) PES 2010- najbolji pes u poslednje 3 goidne. sta ces vise
3)Wolfenstein-mnogo mi se svideo prvi deo na koji sam se bio zesce napalio kao klinac. ne sumnjam da je ovaj losiji (posto ga jos nisam igrao...)
P.S.starosedelac
NIx Car je offline  
Stara 4.1.2010, 18:26   #7
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2009. godine

Za mene u ovom glasanju nije bilo dileme,tako da je otisao samo jedan glas...
A sada sa sve igre pojedinacno:
Batman:Arkham Asylum(Odlicna igra...Mozda i najbolja uradjena po filmu)
Call of Duty:Modern Warfare 2(Da je ovo prvi COD verovatno bi glasao za njega...Ovako je inferioran u odnosu na 1. i 2. deo)
Dragon Age:Origins(Ubedljivo najbolja igra za PC ove godine)
Empire:Total War(Po meni dostojan naslednik odlicnog prethodnika i verovatno najbolja strategija godine(uz KB:AP))
Mirror's Edge(Meni se igra iskreno nije svidela,ali to ne znaci da nije dobra)
Need for Speed:Shift(Dobra trka,ima neke mane,ali ja sam zadovoljan)
Pro Evolution Soccer 2010(Po meni najgori deo u serijalu...Sudija,golmani...Katastrofa)
Prototype(Zabavna igra,ali je suplja i nakon nekog vremena postaje dosadna)
Warhammer 40.000: Dawn of War II(Nazalost,nisam igrao)
Wolfenstein(Nije pravi naslednik fenomenalnog prethodnika,ali bez obzira na to ipak je dobra igra)
Inace od 2010. ocekujem vise...
Psycho13 je offline  
Stara 4.1.2010, 18:48   #8
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: Najbolje igre 2009. godine

Posto je kriterijum glasanja subjektivan ja sam glasao za:
-Call of Duty: Modern Warfare 2
-Empire: Total War
-Pro Evolution Soccer 2010

Zasto? Te igre su mi bile najzanimljivije ili sam ih najvise igrao. ETW kampanju sam igrao sa jedno 5-6 frakcija, a i custom battle sam dosta koristio za stvaranje zanimljivih bitaka koje se nikad ne bi dogodile u kampanji (tipa - mali broj elitnih, najprofesionalnijih, najjacih jedinica protiv horde neprijateljskog "topovskog mesa" ). U PES10-ci sam odigrao barem... 500 utakmica - nesto kod kuce sam, nesto na casovima fizickog, pre i posle skole, za veliki odmor... kad pita pravo i ustav... COD:MW2 sam igrao samo singleplayer i to samo 2 puta, ali realno sagledano tu dozu adrenalina i zadovoljstva covek ne moze da dozivi igrajuci ni jednu drugu igru (osim prethodnih delova COD serijala, i svojevremeno MOH:AA) a kamoli gledajuci film tako da ovaj naslov zasluzuje da dobije moj glas.

Sto se ostalih igara tice:
Batman:AA sam igrao svega nekih 5-10 minuta... ne znam... jednostavno nije zanimljivo... potezi u borbama se previse ponavljaju za moj ukus (a pre nego sto neko kritikuje moj ukus moracu da naglasim da sam ja obrnuo Assassin's Creed. Dva puta. Sa zadovoljstvom. Bitch!) i osim toga, imam osecaj da je potrebno odgledati filmove da bi se igra dozivela kako je to zamisljeno, a mene previse mrzi da gledam filmove tako da najverovatnije betmena nikad necu ni igrati...
Mirror's Edge deluje zaista dobro i igra nekako opusta. Grafika je prelepa ali imam neku sugavu piratsku verziju ove igre koja se zablokira na drugoj misiji a nema sanse da se pendrecim da trazim ispravnu verziju po netu tako da ni ovu igru necu igrati.
DAO je super RPG, i dugo je drzao moju paznju ali u zadnje vreme jednostavno ne mogu da se koncentrisem dovoljno da bi igrao ovu igru. Samo je upalim i blenem u ekran i onda je ugasim... Kao kad uzmem da ucim pravo i ustav, i pogled mi prelazi preko redova i zaista imam osecaj kao da citam ali ustvari razmisljam o necem trecem i nista nisam zapamtio. Pruzicu mu sansu kad budem imao vise vremena, mozda na leto...
NFS: Shift je prvi NFS nakon Most Wanteda koji sam igrao i dok sam ga igrao bilo je super. Ali evo sad ni njega ne mogu da pokrenem zato sto je piratska verzija ove igre koju ja imam bedno odradjena igra jednostavno ne radi. Da trazim bolju verziju naravno da necu, previse je to posla a na kraju cu opet mnogo da se nerviram jer NFS po definiciji kida zivce.
Prototype - goli shit. Grafika je nekako bedna, a lupanje po tastaturi i misu (tako se zapravo igra ova igra - lupas po tastaturi i ono se nesto desava sa likom koji vodis) nisu moj vid zabave tako da ni ovo nikad necu da igram.
Warhammer sam igrao i bilo je zanimljivo prva 2 dana, a onda me smorilo - svaka misija je u potpunosti ista...
Wolfenstein nisam igrao jer je se dugo instalira pa me mrzelo da cekam, a i za mene nema nikakve nostalgije i neke emotivnosti kod ove igre jer prvi FPS koji sam ja igrao bio je MOH.

To je otprilike to. Ovo je verovatno najveca kolicina teksta koju sam napisao odjednom u toku ove godine (veca cak i od mog pismenog zadatka iz srpskog jezika) tako da sam prilicno ponosan. A ako ste procitali sve ovo, svaka vam cast ali ne i hvala, nisam vas terao da citate...
Ice-Man je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ice-Man na korisnoj poruci:
Packy (4.1.2010)
Stara 4.1.2010, 22:25   #9
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Najbolje igre 2009. godine

Citat:
Psycho13 kaže: Pregled poruke
Batman:Arkham Asylum(Odlicna igra...Mozda i najbolja uradjena po filmu)
Kakav crni film.
Ne lupaj,bre.Igra je radjena po stripu.
Packy je offline  
Stara 4.1.2010, 22:39   #10
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2009. godine

Citat:
Packy kaže: Pregled poruke
Kakav crni film.
Ne lupaj,bre.Igra je radjena po stripu.

Izvinjavam se...
Psycho13 je offline  
Stara 5.1.2010, 0:07   #11
King James
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2007.
Lokacija: My talents reside in South Beach
Poruke: 1.391
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 709 puta na 309 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku King James
Određen forumom Re: Najbolje igre 2009. godine

Ah, Psycho13 i njegovi fejlovi

Elem, glasao sam za Mirror's Egde,to mi je nekako donelo najvise zabave, a i igra je pravo osvezenje, glasao sam i za CoD, cisto radi reda x) . A inace moj favorit za proslu godinu je G Force Ne zezam se
King James je offline  
Stara 5.1.2010, 10:29   #12
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Najbolje igre 2009. godine

Gledajuci glasanje posle prvog dana ocekivao sam da ce MW2 i DA:O(ovo je najbolja igraq za PC na gamespotu) da budu sa najvise glasova samo sam ocekivao da ce Batman zaostajati za njima.Ono sto mi najvise upada u oci jeste PES2010 i njegovo 4-to mesto i sto nije tako daleko od vodece trojke.Od kada ima PES-a na listi on bez obzira kakav je bio tih godina(bez velikih promena) ove godine nije nista ispao(zapravo po meni je korak unazad u odnosu na devetku)je ispred nekih igara koje jes da ih nisam probao,al sigurno su bolje prosle kod kritike od PES 2010.To je prvo negativno iznenadjenje.Ali glasanje traje do kraja meseca,pa cemo videti da li ce ga preteci Empire:Total War ili Mirror's Edgde.Nijednu od te dve kao sto sam ranije nisam igrao,ali mislim da su obe igre bolje od PES-a i da su zasluzile barem poziciju vise.

A drugo negativno iznenadjenje je da je Prototype pri samom dnu,a ja glasao za njega.
Packy je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Packy na korisnoj poruci:
DAKINS (15.1.2010), RUSuper (5.1.2010)
Stara 5.1.2010, 10:42   #13
acok97
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Najbolje igre 2009. godine

CoD:MW2 da best !
 
Stara 5.1.2010, 15:42   #14
VITKO
Starosedelac
 
Član od: 16.11.2008.
Lokacija: LOZNICA
Poruke: 1.806
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 301 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2009. godine

Gde bre COD6 haha napucavanje i nista vise , Betmen je ubedljivo najzanimljivija igra, mad bih ja izdvojio i Call od Juarez, ni Dark Athena nije ibla losa, po meni to je igra prvog semestra, ili polugodista ako vam je blize.Ne treba zaboraiti ni ultra zabavni HAWX.Provodio sam dosta vremena uz jos par naslova ali trenutno ne mogu da se setim .uglavnom Batman: Arkham Asylum was the best !!!
VITKO je offline  
Stara 5.1.2010, 16:06   #15
JoXa
Veteran
 
Član od: 13.7.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 97 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2009. godine

Played you like a violin, and then cut your strings - Joker
At the end of fear,oblivion - Scarecrow
itd.

Neke od recenica iz Batman-a (nakon faila xD),a sta sam zapamtio iz COD-a?Hmmmm...

Hostiles six o'clock!



Sala mala,cuo sam i u CoD-u nesto,ali me nije zainteresovalo.Zasto?
Spoiler za zasto:

Batman je zanimljivija,i bolja igra :P
JoXa je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JoXa na korisnoj poruci:
Packy (9.1.2010)
Stara 5.1.2010, 19:41   #16
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Najbolje igre 2009. godine

Znači glasao sam za DAO. Zna se zašto naravno. Onda Batman, vjerovatno najbolja igra u uloozi batmana. Mirors Edge zbog zanimljivog načina upravljanja i Shift jer je dobar za razliku od UnderCovera. Jedino mi krivo što nisu stavili Burnout i Borderlands.
Djordje Turjacanin je offline  
Stara 5.1.2010, 20:11   #17
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Najbolje igre 2009. godine

Stvarno sam se razocarao sto je prototype pri samom dnu,a ima lepu pricicu i osecaj svemogucstva koji jos nisam video u igrama,pravo opustanje za mozak,a lepse mi iskaliti bes tako sto cu lika trosnuti sa zgrade ili masakrirati nego da lomim tastaturu
RUSuper je offline  
Stara 5.1.2010, 23:23   #18
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: Najbolje igre 2009. godine

Citat:
JoXa kaže: Pregled poruke
...a sta sam zapamtio iz COD-a?Hmmmm...

Hostiles six o'clock! :P
Aaa zaboravio si na cuvenu "OSCAR MIKE"...

Tacno je da COD nema neke cuvene citate ali zato ima neke nezaboravne momente mozda i neke od najspektakularnijih u igrackoj industriji. Ja tesko da cu da zaboravim neke scene iz misije "Gulag" ili trcanje po brazilskim flavelama ili voznja motornim sankama ili... ma kapiras vec...

Poslednja ispravka: Ice-Man (6.1.2010 u 15:20)
Ice-Man je offline  
Stara 6.1.2010, 0:26   #19
JoXa
Veteran
 
Član od: 13.7.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 97 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2009. godine

Citat:
Ice-Man kaže: Pregled poruke
Aaa zaboravio si na cuvenu "OSCAR MIKE"...

Tacno je da COD nema neke cuvene citate ali zato ima neke nezaboravne momente mozda i neke od najspektakularnijih u igrackoj industriji. Ja tesko da cu da zaboravim neke scene iz misije "Gulag" ili trcanje po brazilskim flavelama ili voznja motornim sankama ili... ma kapiras vec...
Ma nije poenta u citatima,poenta lezi u zabavi-mnogo vise zabave proizveo je Batman,nego CoD i njegovo ultrapoznato "cetvorocasovno napucavanje".
JoXa je offline  
Stara 6.1.2010, 1:24   #20
GagiPappa
Član
 
Član od: 17.12.2007.
Poruke: 316
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 37 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2009. godine

Niste trebali da stavljate PES 10 u izbor jer je ocigledno da nije napredovao od predhodnika.
Kad ste ga vec stavili takvog kakav je mogli ste da stavite Football Manager 2010 koji je napravio korak napred sa nekim novim opcijama i mogucnostima, unapredjenim 3d prikazom itd. Prodat je u svetu u ogromnom tirazu (o kopijama netreba ni govoriti) a pogotovo ga kod nas igra masa ljudi.
Ako zbog iceg drugog ono makar kao predstavnika upravljackih simulacija.
Namerno vucem parararelu izmedju PES-a i FM jer je slicna situacija sto se tice igrackog auditorijuma.
Svaka cast Wolf-u, Prototype-u i Warhammer-u ali moje skromno misljenje je da FM za koji sam se ja uhvatioigra mnooogo vise igraca sto ipak nesto znaci.
Inace, glasao sam za Betmena
GagiPappa je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najiščekivanije igre 2009. ridiculus Konzole 63 10.10.2009 12:34
Najbolje igre 2008. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 166 4.10.2009 17:32
Najbolje igre za mobilne telefone... Željko Igre za mobilne telefone 108 14.8.2009 22:49
Najbolje igre za SE k800i Extreme Player Igre za mobilne telefone 5 18.5.2008 16:20
Najbolje igre 2005. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 73 26.12.2006 14:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com