Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.9.2007, 16:10   #1
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom razliciti prodavci komponenti

molim za jedan savet....

sastavljam novu konfiguraciju koju bih kupio,ali se tesko moze uklopiti da vecina komponenata zeljene konfiguiracije moze da se nadje kod jednog istog prodavca(dilera).......a jos kada se dodaju razlicite cene istih komponenti jos je komplikovanije....

pitanje je da li moze biti nekako nekompatibilno,negativno ili kako vec da nazovem,ako se npr maticna ploca kupi kod jednog prodavca,procesor kod drugog,graficka kod treceg itd,pa onda da se to samostalno sklapa?

izvinjavam se ako pitanje zvuci suvise laicki

hvala
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 16:14   #2
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: razliciti prodavci komponenti

nema nikkave razlike i negativnih efekata samo je fora da znas dobro da sklopis te stvari (mada i neki prodavci ne sklope kako treba )
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 16:58   #3
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: razliciti prodavci komponenti

Citat:
maxx kaže: Pregled poruke
molim za jedan savet....

sastavljam novu konfiguraciju koju bih kupio,ali se tesko moze uklopiti da vecina komponenata zeljene konfiguiracije moze da se nadje kod jednog istog prodavca(dilera).......a jos kada se dodaju razlicite cene istih komponenti jos je komplikovanije....

pitanje je da li moze biti nekako nekompatibilno,negativno ili kako vec da nazovem,ako se npr maticna ploca kupi kod jednog prodavca,procesor kod drugog,graficka kod treceg itd,pa onda da se to samostalno sklapa?

izvinjavam se ako pitanje zvuci suvise laicki

hvala

Ja da sam na tvom mestu ne bih se bakcao sa sastavljanjem racunara, zna to da bude muka, plus sto prodavci kada sklope racunar, odmah ga testiraju.
Instaliraju Win, pa drajvere, pa ako sve radi onda obrisu Win, ako nisi kupio originalnu verziju, ako jesi onda je naravno ne brisu...
Ovako rade svi veci prodavci u Srbiji, ja mogu da potvrdim za neke kao sto su Giga...n, Mo...or, Im..l,. Tu sam za sebe i za druge kupovao racunar u poslednjih par meseci...
Najbolje je da ti lepo napises sta bi hteo od komponenata u konfiguraciji, verujem da se moze vecina komponenata naci u jednoj firmi, a one koje ne mogu mogu da se zamene jednako kvalitetnim .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 19:06   #4
ZoranM
Starosedelac
 
Član od: 29.4.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 243 puta na 227 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ZoranM
Određen forumom Re: razliciti prodavci komponenti

Ma nije nikakav problem da sam sastavis komponente ako poznajes materiju, a mnogi bi ti to verovatno za dzabe sastavili ako recimo kupis procesor+maticnu isl. kod njih.
ZoranM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 20:50   #5
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: razliciti prodavci komponenti

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Ja da sam na tvom mestu ne bih se bakcao sa sastavljanjem racunara, zna to da bude muka, plus sto prodavci kada sklope racunar, odmah ga testiraju.
Instaliraju Win, pa drajvere, pa ako sve radi onda obrisu Win, ako nisi kupio originalnu verziju, ako jesi onda je naravno ne brisu...
Ovako rade svi veci prodavci u Srbiji, ja mogu da potvrdim za neke kao sto su Giga...n, Mo...or, Im..l,. Tu sam za sebe i za druge kupovao racunar u poslednjih par meseci...
Najbolje je da ti lepo napises sta bi hteo od komponenata u konfiguraciji, verujem da se moze vecina komponenata naci u jednoj firmi, a one koje ne mogu mogu da se zamene jednako kvalitetnim .
hvala na odgovorima

ovo je moja zeljena konfiguracija(osnovne komponente)

Intel Core2Duo E4500
Gigabyte p35-ds3p
PQI(eventualno GEIL) 1GB ddr800 X2
Seagate Barracuda 320GB (SATA2/16MB/7200.10)
neka,obavezno nVidia,7600gt graficka(moze neka preporuka?)
Chieftec 500W napajanje
Chieftec GX-01 black kuciste

graficku bi kasnije zamenio nekom jacom....

e sad,ne samo sto dobar deo dilera nema bas ove stvari,vec i kad se nadju,cene znaju prilicno da variraju.....a meni je bezveze da placam na jednom mestu npr 30-40 eura ili vise za istu(e) stvar(i)
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 21:22   #6
ZoranM
Starosedelac
 
Član od: 29.4.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 243 puta na 227 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ZoranM
Određen forumom Re: razliciti prodavci komponenti

Sto se tice procesora nema potrebe da ides na e4500 jer ne verujem da moze vise od e4400 da se klokuje i pored 11x mnozioca zbog allendale jezgra, tako da mozes da ustedis sa e4400 ili nekim e21x0.
Napajanje ne bih isao na chieftec, moze nesto tipa: Cooler Master eXtreme Power RP-550-PCAP.
ZoranM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 21:36   #7
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: razliciti prodavci komponenti

Citat:
maxx kaže: Pregled poruke
hvala na odgovorima

ovo je moja zeljena konfiguracija(osnovne komponente)

Intel Core2Duo E4500
Gigabyte p35-ds3p
PQI(eventualno GEIL) 1GB ddr800 X2
Seagate Barracuda 320GB (SATA2/16MB/7200.10)
neka,obavezno nVidia,7600gt graficka(moze neka preporuka?)
Chieftec 500W napajanje
Chieftec GX-01 black kuciste

graficku bi kasnije zamenio nekom jacom....

e sad,ne samo sto dobar deo dilera nema bas ove stvari,vec i kad se nadju,cene znaju prilicno da variraju.....a meni je bezveze da placam na jednom mestu npr 30-40 eura ili vise za istu(e) stvar(i)

Evo nasao sam u firmi Gigat..n sa sledecim cenama (neka ostali prokomentarisu ako ima negde jeftinije, gledajuci sve komponente):
Intel Core2Duo E4500 125e
Gigabyte p35-ds3p 125e
2 GB Geil 6400 DDR2 800MHz 86e
Seagate Barracuda 320GB (SATA2/16MB/7200.10) 72e
Chieftec 550W full napajanje 70e ili mozda i bolje a jeftinije LC Power 6550GP 550W 52e
Chieftec GX-01 black kuciste (ovo u ovoj prodavnici nemaju, ali ti lako mozes da kupis tamo gde je najjeftinije pa da im doneses)

A sad par komentara, trebalo bi da ustedis malo i da uzmes bolju graficku, recimo 8600GT neku od verzija (Gainward GLH ili Galaxy, ili ...),
one kostaju od 110 - 130 evra, ona ce te sada dobro sluziti, pa onda kasnije mozes neku jacu, a ova tada nece mnogo izgubiti na ceni kada je budes prodavao, za razliku od 7600GT:
- zbog cega E4500, kada E4400 kosta 110 evra, a pretpostavljam da se slicno klokuju...
- ima Gigabyte P35 DS3 koja kosta 100 evra, jedino ako ti trebaju firewire 1394 i td, meni to nije trebalo, mada je na DS3P bolje hladjenje, ali opet ja nemam nikakvih problema na sa temperaturama na ovoj mojoj DS3...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Procena računara alien Šta da kupim? 6942 17.12.2023 10:28
Cene komponenti todos O SK-u uopšte 2 26.5.2006 1:51
cene komponenti u RS i Srbiji? komunista Šta da kupim? 17 18.1.2006 0:43
pomoc oko komponenti Milena Šta da kupim? 26 15.12.2005 15:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com