Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.7.2020, 21:25   #441
djuras
Član

Član od: 16.8.2006.
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 36 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

i meni se, zbog obaveza, oduzilo igranje...ali evo konacno zavrsih
sta reci, brutalna igra u svakom aspektu i verovatno igra generacije...ako ne broj 1, svakako u top 3

moram priznati da i dalje ne razumem uzrok onolikog pljuvanja
ja nista od toga nisam primetio - ni sr*nje pricu, ni nedoslednost karaktera, ni fejk advertajzing

vrhunsko ostvaranje u svakom segmentu
kapa dole naughty dog

Poslednja ispravka: djuras (20.7.2020 u 21:25) Razlog: adult filter
djuras je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku djuras na korisnoj poruci:
Mandragora (20.7.2020), Yonai (4.8.2020)
Stara 21.7.2020, 15:34   #442
Cracked But Whole
Veteran

Član od: 26.6.2016.
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 246 puta na 144 poruka

Mislim da pljuju samo oni koji su pročitali sinopsis a nikad nisu ni igrali niti planiraju.

Ja evo po drugi put krenuo, nešto me teralo iako uporedo igram i Ghost of Tsushima, s tim što sada mi se čini igra još boljom kad ne moram da jurim da vidim kraj priče, i kad sam se pomirio s time - plus, Survivor težina je baš strava, zahteva više planiranja i pravljenja strategija, stealtha, i igranja s resursima.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Mandragora (21.7.2020)
Stara 25.7.2020, 12:59   #443
3LANCER
Starosedelac

Član od: 9.11.2005.
Zahvalnice: 997
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka

Ortak je veliki fan keca (presao ga nekoliko puta), pa uradio utiske posle prolaza kroz TLOU2.

Spoiler warning!
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2020, 22:12   #444
Vlajk@
Član

Član od: 16.3.2015.
Zahvalnice: 386
Zahvaljeno 100 puta na 61 poruka

Dobra recenzija, slozio bih se skoro sa svim sto je rekao. Jedino mi se nije svidelo kako je predstavio Dzoula, kao da je negativac, pa kaze da je podmukao i zao. Nidje veze, mislim on jeste na kraju keca ubio dosta ljudi i one doktroe ali za to je imao po meni sasvim dobar razlog, nije on to uradio jer je zao i podmukao, vec zato sto je emotivno bio vezan za Eli i nije hteo da jos jednom izgubi cerku, a pritom jos niko ne garantuje da ce vakcina koju naprave biti od pomoci - e ajde sad ti druskane daj nama klinku da je mi roknemo, veruj nam bice sve u redu. Kako da ne, pa uradio bih isto sto i on.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
3LANCER (4.8.2020), Mandragora (25.7.2020), Yonai (4.8.2020)
Stara 26.7.2020, 10:21   #445
djuras
Član

prilicno biased recenzija...ne bih slozio skoro ni po jednoj tacki
ovo je negde u rangu da kazes "GoT je sr*nje jer matori ubija skoro sve Starkove na Red Wedding"

Poslednja ispravka: djuras (26.7.2020 u 10:21) Razlog: adult filter
Stara 26.7.2020, 13:05   #446
torivoje
Veteran

Član od: 28.4.2009.
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 174 puta na 118 poruka

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
... Jedino mi se nije svidelo kako je predstavio Dzoula, kao da je negativac, pa kaze da je podmukao i zao. Nidje veze...
To se onaj Džimkvizišn izlupetao u svojoj, kroz naočare duginih boja profiltriranoj recenziji TLoU II, tako da se 3LANCER-ov ortak ipak nije držao podalje od tuđih viđenja nastavka kako tvrdi.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2020, 15:03   #447
Vlajk@
Član

Citat:
djuras kaže: Pregled poruke
prilicno biased recenzija...ne bih slozio skoro ni po jednoj tacki
ovo je negde u rangu da kazes "GoT je sr*nje jer matori ubija skoro sve Starkove na Red Wedding"
Po cemu je ovo GOT i ako mozes napisi ti neku recenziju? Mislim, lako je pljuvati i kritikovati neistomisljenike.
Stara 26.7.2020, 21:00   #448
djuras
Član

Citat:
Po cemu je ovo GOT i ako mozes napisi ti neku recenziju? Mislim, lako je pljuvati i kritikovati neistomisljenike.
evo npr
- covek igra story driven igru, a zali se sto nema mogucnost izbora kako se prica razvija
- kontradiktoran sam sebi, pa tako kaze npr "uzivao sam dok sam igrao jer sam hteo da vidim sta ce se desiti na kraju", pa je onda "progutao dosadnu igru samo da bi video kraj"
- negde tokom "recenzije" kaze vrhunska tehnicka dostignuca igre pa mu je na kraju arhaican gameplay

cela recenzija mu se vrti oko toga da mu se ne svidja kraj
i u tom kontekstu je GoT i pomenut...GRRM je napisao Red Wedding i to moze nekome da se svidja ili ne, ali je deo njegove price i njegove vizije
isto tako su i ono sto se desava Joelu i put na koji Ellie odlazi, kao i izbori koje na tom putu donosi deo price koju je Naughty Dog zeleo da isprica...
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku djuras na korisnoj poruci:
Mandragora (26.7.2020), Yonai (4.8.2020)
Stara 27.7.2020, 18:33   #449
Vlajk@
Član

Citat:
evo npr
- covek igra story driven igru, a zali se sto nema mogucnost izbora kako se prica razvija
- kontradiktoran sam sebi, pa tako kaze npr "uzivao sam dok sam igrao jer sam hteo da vidim sta ce se desiti na kraju", pa je onda "progutao dosadnu igru samo da bi video kraj"
- negde tokom "recenzije" kaze vrhunska tehnicka dostignuca igre pa mu je na kraju arhaican gameplay
1. Nisam to primetio, ali i da je to rekao sta je tu lose?! Lose je ako bi prica imala nekolika zavrsetka?! Hmm.. pa sve najbolje story driven igre, nebitno kom zanru pripadaju, cesto imaju mogucnost da se prica zavrsi na vise nacina. A s obzirom na to da mu se ovde nije prica svidela, sto ja skroz razumem, normalno je da postavi tako pitanje. Ne kapiram zasto to izdvajas kao lose.

2. Zasto je kontradiktoran?! Na kraju je shvatio da da je igra dosadna, sto i jeste, pa tako ima potpuno pravo to da kaze.

3. Dobro i?! Grafika i gameplay su skroz dva razlicita elementa i o njima se moze raspravljati odvojeno. To sto je grafika super ne znaci da i je i gameplay, sto je opet cinjenica i nije upste pogresio kada je to rekao. GP je zaista dosadan i ne donosi nista novo, plus kad krene da se igra sa Ebi deluje kao da si krenuo "new game" pa sve Jovo nanovo.

Citat:
cela recenzija mu se vrti oko toga da mu se ne svidja kraj
Nije tacno, definitivno nisi skapirao. On kaze da je igra dosadna, da je prica na dosta mesta suplja, sa previse plot armora, glupih odluka karaktera cije se odluke kose sa logikom, usiljena i prakticno na nivou spanske serije desavanja sa Ebi i to trljanje na nos konstantno kako je ona jedna dobrica, pritom sve to traje u nedogled, predugacko je, i na posletku se osvrnuo i na sam kraj koji je maltene besmislen i cela prica/igra ne ostavlja ni tracak neke nade, vec te iscrpi ispraznu sa glupom i besmislenom pricom.

Citat:
i u tom kontekstu je GoT i pomenut...GRRM je napisao Red Wedding i to moze nekome da se svidja ili ne, ali je deo njegove price i njegove vizije
isto tako su i ono sto se desava Joelu i put na koji Ellie odlazi, kao i izbori koje na tom putu donosi deo price koju je Naughty Dog zeleo da isprica...
Ovde te nisam ja skapirao, mislio sam da govoris da je igra Game of the year, a u stvari pominjes Game of Thrones. Uf, nisam citao sta je taj pisao, ali uporedjivati tu epizodu sa LOU2 u smislu kvaliteta naracije totalno besmisleno. Ono sto ja tu kontam je da je neko to pokusao da uporedi u smislu da je to bila namera rezisera da ubiju glavne karaktere, da to je svima jasno ali je nacin na koji je to sve uradjeno, tj. cela prica je besmislena i jedino sto osta je taj shock efekat na pocetku.
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
3LANCER (4.8.2020)
Stara 29.7.2020, 18:17   #450
djuras
Član

apsolutno se ni po jednoj stavci ne slazem...tako da nema smisla dalje da razglabamo
Stara 4.8.2020, 21:20   #451
3LANCER
Starosedelac

Član od: 9.11.2005.
Zahvalnice: 997
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka

Iskreno, ja sam digo ruke od igre posle Joel's PGA Tour 2020 jer sam video da se svodi opet na gameplay koji je meni licno bio predosadan u kecu. Prvi TLOU sam presao bukvalno na teranje samog sebe (meni je ta igra u vr glave 7/10) i kada sam video da je ovo opet ista stvar samo 2-3x duze reko batali i vratio coveku disk.
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2020, 22:06   #452
m1aden
Član

Član od: 2.12.2012.
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka

Ni svaki film nije bas za svakog, koliko god da je dobar... knjiga... sta god...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2020, 22:24   #453
Cracked But Whole
Veteran

Član od: 26.6.2016.
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 246 puta na 144 poruka

Citat:
3LANCER kaže: Pregled poruke
Iskreno, ja sam digo ruke od igre posle Joel's PGA Tour 2020 jer sam video da se svodi opet na gameplay koji je meni licno bio predosadan u kecu. Prvi TLOU sam presao bukvalno na teranje samog sebe (meni je ta igra u vr glave 7/10) i kada sam video da je ovo opet ista stvar samo 2-3x duze reko batali i vratio coveku disk.
Evo meni je isto gameplay iz keca bio dosadnjikav i monoton, i nimalo zabavan, izgurao sam samo zbog priče i jer je uglavnom igra izvikana kao cenjeni klasik (iako sam je možda prekasno odigrao da bih uhvatio taj hajp), ali dvojka je taj sistem sasvim fino ispeglala tako da je zaista intuitivno i dovoljno zabavno da može da se uživa i u samom gameplay elementu, tkd ne odustaj samo zato što ti se čini da je to isto sr'anje drugo pakovanje, jer su baš dosta loših stvari izmenili nabolje.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2020, 9:37   #454
Vlajk@
Član

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
tkd ne odustaj samo zato što ti se čini da je to isto sr'anje drugo pakovanje, jer su baš dosta loših stvari izmenili nabolje.
Kao na primer sta?
Stara 9.8.2020, 10:12   #455
Atwa013
Starosedelac

Član od: 14.11.2010.
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.239 puta na 671 poruka

Citat:
Kao na primer sta?
Kao na primer kompletan gejmplej, napucavanje je odlično, stealth je za nekoliko koplja bolji i validna je opcija. Okršaji su neizvesniji, konstantno moraš da vodiš računa o municiji i imaš li dovoljno materijala za craftovanje i upgrade oružja, Gung ho pristup nije baš najbolja i najpametnija opcija.

Samo istraživanje u igri je vrhunski odrađeno. Pukim pretrčavanjem kroz zone preskočićeš nekoliko vrlo korisnih alatki koje možeš da koristiš itd. Dakle, nije samo da imaš check listu gde ćeš da štikliraš "uradio ovo, uradio ono" nego je mnogo prirodnije implementirano u sam svet igre.

Debata o priči, njenom kvalitetu, ovoj agendi, onoj agendi, na stranu, ovo je top notch produkcija.

Ako ništa drugo, samo iz tog razloga ne možeš oceniti ovu igru kao 1/10 ili fail. Nerealno je.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Harry Potter And Deathly Hallows Part 2 GATTUSO88 Akcione igre 3 12.7.2011 13:56
ASUS ENGTX460 nv4_disp.dll Infinite Loop (Graficka kartica riknjava part 2) Shlaymara Kvarovi 7 24.11.2010 18:09
defrag C part. HDa cime i kako??? Levčanin Aplikativni softver 2 30.3.2010 14:52
5000+ i igranje na vazduhu, part I mad_skillz Overklok 74 22.10.2007 20:16
Kako da instaliram part magic? cages Aplikativni softver 11 29.9.2006 20:04

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:03.