Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.6.2020, 0:00   #421
torivoje
Veteran

Član od: 28.4.2009.
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 174 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

^

Pobrkao si čitalačku publiku Večernjih Novosti, Kurira, Aloa, Informera i Sveta Kompjutera. Ja sam večita naivčina, pa se tako nadam da je ovo ovde ipak nešto drugačija ekipica.

Nego, Kotaku, TLoU 2 recenzija...

Type of game:
Misery simulator.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2020, 21:49   #422
Exia
Deo inventara foruma

Član od: 18.6.2011.
Zahvalnice: 464
Zahvaljeno 2.598 puta na 1.082 poruka

"The Last of Us Part II sold around 4 million copies in its first 3 days. With that number, the game became the fastest-selling game for the PS4. Its sales, however, have dropped 80% week-on-week, which is a huge fall, but not unusual. The figures are for the United Kingdom, as compiled by GfK. Keep in mind these are based on boxed sales only and not digital sales figures. Although The Last of Us Part II was the #1 game last week, the game’s sales dropped by a huge margin. The game has topped the UK charts for two consecutive charts for now but is likely to lose its place next week.

As GamesIndustry.biz mentions, although 80% is a huge fall, it’s not unusual for a game that sold so well during its first week. To compare the figures, Uncharted 4, a story-driven linear game, saw a 78% drop in sales during its second week.
Interestingly though, people who haven’t played the first The Last of Us game are buying the game rapidly. In boxed sales, The Last of Us: Remastered for the PS4 saw an 82% rise in sales week-on-week."
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2020, 10:13   #423
djuras
Član

Član od: 16.8.2006.
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 36 puta na 27 poruka

ne znam sto kupuju taj TLOU kad mogu lepo da "odigraju" na jućjubu
djuras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2020, 0:10   #424
Kidja
Deo inventara foruma

Član od: 27.3.2011.
Zahvalnice: 738
Zahvaljeno 622 puta na 434 poruka

Mora malo da se spusti lopta ljudi kada ovako imamo diskusiju oko neke igre.
Ovde je uglavnom sprdnja ali gledam sta ljudi pisu ovoj devojci sto je dala glas Abby.
Ja sam u cudu da neko moze biti toliko iznerviram da napise tako gnusne stvari.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2020, 0:49   #425
torivoje
Veteran

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Mora malo da se spusti lopta ljudi kada ovako imamo diskusiju oko neke igre.
Ovde je uglavnom sprdnja ali gledam sta ljudi pisu ovoj devojci sto je dala glas Abby.
Ja sam u cudu da neko moze biti toliko iznerviram da napise tako gnusne stvari.
I ja sam, naletevši pre neki dan na recenziju Upper Echelon Gamers-a (koje mi , svojevremeno, neko ovde preporuči), bio zgranut dokle su Sony i Druckmann išli u laganju budućih kupaca.
Sreća, pa nisam pratio čitavu zapetljanciju svih ovih godina, samo bih se još više nervirao.
Stara 4.7.2020, 1:57   #426
Kidja
Deo inventara foruma

Član od: 27.3.2011.
Zahvalnice: 738
Zahvaljeno 622 puta na 434 poruka

Ludilo

https://twitter.com/LauraBaileyVO/st...73199918292992
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2020, 8:51   #427
Mandragora
Član

Član od: 31.12.2005.
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka

Gomila zadojenih debila. Ovo ako su fanovi prvog dela ja sam Greta Garbo. Realno, znamo da su tviteri, redditi i ostali 4chanovi puni ovakvih, ne moramo da ih prenosimo i ovde...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mandragora na korisnoj poruci:
star-duster (17.7.2020)
Stara 4.7.2020, 10:14   #428
djuras
Član

Član od: 16.8.2006.
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 36 puta na 27 poruka

cela ova prica je jos samo jedan dokaz na temu koliko internet zapravo predstavlja jedan od vecih poraza modernog doba
sva pamet ovog sveta ti je dostupna na 2 klika, a ti internet koristis za:
• sirenje fejk videa o raznoraznim teorijama zavere
• sirenje hejt kulture udobno i anonimno iz svoje stolice
• da odes na reddit i 4chan po "svoje" misljenje na aktuelnu temu
djuras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku djuras na korisnoj poruci:
Fabriek (14.7.2020), Mandragora (4.7.2020), Yonai (4.8.2020)
Stara 4.7.2020, 11:07   #429
CTOJAH
Starosedelac

Član od: 14.5.2008.
Zahvalnice: 816
Zahvaljeno 520 puta na 397 poruka

...Takodje, sva ova fejk videa/news/trac... i te kako doprinosi (besplatnom) reklamiranju igre, bez razlike da li je pozitivno ili negativno - svi bruje o igri !
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2020, 12:49   #430
nidzaslindza96
Novi član

Član od: 29.6.2020.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka

Za mene je igra pravo malo, remek delo. Toliko hrabrih odluka koje su se isplatile. Prica jeste prosta, ali su emocije komplikovane i naravno, kada se odlucuje emocijama a ne glavom, ne donose se uvek najracionalnije odluke. Igra savrseno hvata tu neku ti, ljudske flaws. Prelepo, traumaticno, a na kraju, terapeutski nekako i opet, ima nade. Oprastamo i idemo dalje. Mogao bih do sutra! Ovoliki hate ne zasluzuje, ove pretnje smrcu su katastrofa, ne znam kakav mozak imaju ljudi koji to kucaj! Neka se srame! U moru mediocre igrica, ovo je pravo osvezenje, bar za mene!

10/10
nidzaslindza96 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nidzaslindza96 na korisnoj poruci:
Mandragora (4.7.2020), star-duster (17.7.2020)
Stara 4.7.2020, 13:19   #431
torivoje
Veteran

Odluke bi bile "hrabre" da su ND i Sony na vreme rekli da će uraditi ono što su uradili, pa onda pustili pre-order, stisli zube i čekali da vide finansijski odgovor fanovske baze. Ovako je u pitanju samo ozbiljna prevarna praksa.
Stara 4.7.2020, 13:29   #432
nidzaslindza96
Novi član

Citat:
torivoje kaže: Pregled poruke
Odluke bi bile "hrabre" da su ND i Sony na vreme rekli da će uraditi ono što su uradili, pa onda pustili pre-order, stisli zube i čekali da vide finansijski odgovor fanovske baze. Ovako je u pitanju samo ozbiljna prevarna praksa.
Meni su hrabre, podrzavam ih, nema potrebe da mi prosipas tvoj veliki narativ. Nije bilo nacina da ne lazu u trejlerima, i sam znas zasto.
Najjace da su ludi da ce da kazu da ce se dogoditi to sto se dogodilo
Stara 4.7.2020, 13:39   #433
torivoje
Veteran

Citat:
nidzaslindza96 kaže: Pregled poruke
Meni su hrabre, podrzavam ih, nema potrebe da mi prosipas tvoj veliki narativ. Nije bilo nacina da ne lazu u trejlerima, i sam znas zasto.
Najjace da su ludi da ce da kazu da ce se dogoditi to sto se dogodilo
Nebitno je šta je tebi lično hrabro, već šta jeste fakat: lagali su, fejkovali su (trošili vreme i resurse na to), ganjali sudski ljude za leak-ove (tvrdeći da u njima nema ni zrna istine), a pored svega i dalje primali lovu za pre-orderovanje.
Izvini, ali to jeste prevarna praksa - aktivno kupca dovodiš u zabludu.
Stara 4.7.2020, 13:59   #434
nidzaslindza96
Novi član

Citat:
Nebitno je šta je tebi lično hrabro, već šta jeste fakat: lagali su, fejkovali su (trošili vreme i resurse na to), ganjali sudski ljude za leak-ove (tvrdeći da u njima nema ni zrna istine), a pored svega i dalje primali lovu za pre-orderovanje.
Izvini, ali to jeste prevarna praksa - aktivno kupca dovodiš u zabludu.
Fakat jeste da je igrica izuzetno hrabra, ako tako vec hoces da gledas. Kazem ti opet, pusti nekog da ima svoje misljenje i ne prosipaj velike, grand narative. Izuzetno je ruzno. I za leakove se treba naravno sudski ganjati, jer bato, da ti kazem, neko je to pravio godinama i mora da se ceni. Glupo je leakovati. Druga stvar, ni prvi ni poslednji koji su fejkovali trejlere, jednostavno je moralo tako, sta da se radi, da bi iznenadjenje i sok bio veci. Ja sam prvi dao skoro 100 evra na specijalnu ediciju i ne zalim. Opet bi isto uradio I neki elakovi su i lagali za seksualnost znas vec kojeg lika, tako da, ono.
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nidzaslindza96 na korisnoj poruci:
Yonai (4.8.2020)
Stara 4.7.2020, 15:14   #435
torivoje
Veteran

Možeš reći da ti je igra ovakva,ili onakva i to je tvoje mišljenje koje neću osporavati, ali ne i da je hrabra, jer hrabrost je suočiti se otvoreno sa preprekama i nepoznanicama budućnosti. Ovde nije bilo hrabrosti ni trunke, uzimale su se pare i lagalo o karakteru proizvoda. To je jajarenje.

Kažeš dao si 100 evra, nije da sam te ja terao. Svesno si nešto kupio naslepo , ali ti je za isti iznos omogućeno da se osetiš podjednako liberalnim stvorom kao i ostalih 51.214 kupaca koji dadoše desetku na Metacritic-u. Onaj kritičarski deo ne računam, oni svoje kopije verovatno nisu platili.

Kupovao sam i ja onda kada su S.T.A.L.K.E.R-trilogiju (čak i na zapadu) svi piratizovali i smejali mi se što bacam pare na originale, ali tek nakon protoka 3-4 godine i to iz velikog poštovanja prema razvojnom timu. Platiš im ono što jesu proizveli, a ne ono što će tek proizvesti.
Stara 4.7.2020, 18:39   #436
nidzaslindza96
Novi član

Citat:
Možeš reći da ti je igra ovakva,ili onakva i to je tvoje mišljenje koje neću osporavati, ali ne i da je hrabra, jer hrabrost je suočiti se otvoreno sa preprekama i nepoznanicama budućnosti. Ovde nije bilo hrabrosti ni trunke, uzimale su se pare i lagalo o karakteru proizvoda. To je jajarenje.

Kažeš dao si 100 evra, nije da sam te ja terao. Svesno si nešto kupio naslepo , ali ti je za isti iznos omogućeno da se osetiš podjednako liberalnim stvorom kao i ostalih 51.214 kupaca koji dadoše desetku na Metacritic-u. Onaj kritičarski deo ne računam, oni svoje kopije verovatno nisu platili.

Kupovao sam i ja onda kada su S.T.A.L.K.E.R-trilogiju (čak i na zapadu) svi piratizovali i smejali mi se što bacam pare na originale, ali tek nakon protoka 3-4 godine i to iz velikog poštovanja prema razvojnom timu. Platiš im ono što jesu proizveli, a ne ono što će tek proizvesti.

Momak, pod jedan, ti moje pare ne možeš da trošiš. Imam da kupim flašu koka kole za sto evra, to se tebe ne tiče. Drugo, niko mi nije kriv što sam dao sto evra, hvala Bogu što sam dao za ovakvo nešto tolike pare, ne žalim, i kažem, opet bih dao. Ne moraš da pokušavaš da mi soliš pamet kad i nakon koliko se kupuju igrice, hvala na info, ali ponavljam, moje pare, moja stvar. Ne možeš ti da mi kažeš šta ću da pričam-kao neko ko je odigrao prvi deo 7 puta i drugi deo dva puta imam pravo da kažem da je hrabra i to mogu da argumentujem, na zdrav i civilizovan način.
Nisam još uvek glasao tamo, ne osećam neku potrebu, ali pošto si toliko fin i već si me brojao, računaj da je igrica dobila još jednu desetku
Napisao sam šta mislim o igri, ti si došao da mi prosipaš pamet i da se praviš pametan. Molim te znači, bez takvih ispada ubuduće. Ja tebi nisam solio pamet. Rekao sam kako mislim da jeste i to je to.
Uključite malo mozak ljudi, nije teško. Svakako, teže je nego otići po mišljenje na 4chan i reddit. Kud jedna, tu sve ovce. ))
Licimeri jedni
Stara 12.7.2020, 9:42   #437
misoja
Novi član

Član od: 30.8.2017.
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 12 puta na 6 poruka

Usled nedostatka vremena (posao, porodica, deca...) tek sinoć sam završio igru. Apsolutna preporuka od mene, igra je FENOMENALNA! Kao i u svemu, ukusi su različiti, priča se nekom sviđa nekom ne, meni je odlična! Tehničke karakteristike, cut scene, gameplay su predobri, igra izgleda bolje od bilo koje prikazane na predstavljanju PS5 igara. Igra vuče na dalje igranje, prekidao sam kada moram, kada vidim da je 2 ujutro, a moram da ustanem pre 7 Apsolutna preporuka svima da je odigraju, ovo je obavezno štivo za svakog gamera.

Ima mnogo materijala za diskusiju u vezi sa samom pričom, ali da ne spoilujem sada...
misoja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku misoja na korisnoj poruci:
Mandragora (12.7.2020), Yonai (4.8.2020)
Stara 12.7.2020, 17:09   #438
torivoje
Veteran

Naleteh juče kod brata Binga (sređujući sopstvenu strip-kolekciju) na "The Art of the Last of Us Part II" (Dark Horse Books, June 23, 2020).

Eli manje ostarila, mnogo više podseća na originalni lik (Elen Pejdž) nego u igri.
Džoel čak i kao debeli, iznureni sedamdeset-i-dobrano godišnjak.
Ebi žilava, ali nikako nalik Petru Čeliku iz mladalačkih dana.
Dina mnogo nosatija i ružnija.

Drukmane, Drukmane...
Stara 17.7.2020, 9:57   #439
m1aden
Član

Član od: 2.12.2012.
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka

Au kakva igra!

Zavrsih jutros oko 3 i nisam mogao da zaspim neko vreme. Kakva zavrsnica! Treba ovo odigrati bez obzira na sve plasirane proizvode kojih u igri itekako ima.Sa tehnicke strane nema sta da se prica, igra briljira i na momente oduzima dah. Likovi i situacije neverovatni. Jos uvek ne mogu da se naviknem na gejmped u smislu ciljanja, pa sam igru skoro celu presao u sunjanju i stealth kilovima, gde god je to moglo. Igrati na hard, jer normal nije bas izazovan.Depresije i teskobe na sve strane ali i predivnih momenata. Zaista ne mogu da verujem da je neko odigrao kompletnu igru, ziveo tih par dana sa svim ovim likovima, a da moze da kuka oko samo ovog ili onog, jer je igra kao igra, kao celokupno ostvarenje, pravo remek delo. Sa Ebi nisam nikako mogao da se poistovetim, i mucio sam se igrajuci je, ali toliko toga u igri ima da je smesno zaista fokusirati se na jednu stvar. Prica se mnogima nece svideti i to stoji ali se ovakvo ostvarenje ne vidja cesto.
m1aden je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
Yonai (4.8.2020)
Stara 17.7.2020, 12:53   #440
star-duster
Veteran

Član od: 18.10.2009.
Zahvalnice: 237
Zahvaljeno 250 puta na 155 poruka

Završio sam igru i konačno mogu detaljnije da čitam ovu temu. Izbegavao sam da čitam bilo šta na netu o igri pre izlaska, ili da gledam recenzije nakon što je izašla, da bih izbegao moguće spojlere. (Jedno vreme nisam mogao da prigvirim na 9gag a da ne iskoči neki bezvezni spojler o TLOU2.)
Nakon završetka igre sam tek pročitao Kuzminu recenziju u celosti.

Ovo je jedina igra koju sam kupio na dan izlaska. Zapravo, možda i jedina igra ikad koju sam kupio po punoj ceni i jedina koju sam istinski čekao. Generalno ne igram više mnogo igara, ne postižem.
Trebalo mi je skoro mesec dana da je završim, uz oko 35 sati igranja. Iskreno, dobro da sam uspeo i u ovom roku da je odigram pored silnih obaveza. Hvala detetu i trudnoj ženi koji su imali razumevanja za tatinih sat i po igranja skoro svakog dana. Objasnio sam im da je ova igra posebna.

A igra je pravi nastavak TLOU, ima i dalje to "nešto" što je čini drugačijom. Naravno da mogu naći neke zamerke, zapravo detalje koje bih promenio da se išta pitam (o čemu bismo mogli da diskutujemo nadugačko), ali kao celina ovo jeste istinsko majstorsko delo i nesvakidašnje iskustvo. Upravo sam odgledao i celu odjavnu špicu, tek da pogledam imena brojnih ljudi koji su učestvovali u nastanku igre. A i valjda mi se nije odvajalo od igre.
Well done!
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku star-duster na korisnoj poruci:
bokela (17.7.2020), djuras (19.7.2020), Leonida (17.7.2020), Mandragora (17.7.2020), Ocelot (20.7.2020), Yonai (4.8.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Harry Potter And Deathly Hallows Part 2 GATTUSO88 Akcione igre 3 12.7.2011 13:56
ASUS ENGTX460 nv4_disp.dll Infinite Loop (Graficka kartica riknjava part 2) Shlaymara Kvarovi 7 24.11.2010 18:09
defrag C part. HDa cime i kako??? Levčanin Aplikativni softver 2 30.3.2010 14:52
5000+ i igranje na vazduhu, part I mad_skillz Overklok 74 22.10.2007 20:16
Kako da instaliram part magic? cages Aplikativni softver 11 29.9.2006 20:04

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:28.