Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.11.2006, 2:08   #21
madhatterYU
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Krusevac - Nis
Poruke: 631
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 27 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

pa i da imas ukljucen firewall, azureus bi radio - proveri koja ti je telefonska centrala, da nema neko od mnogih ogranicenja.
madhatterYU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 3:08   #22
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Citat:
madhatterYU kaže:
pa i da imas ukljucen firewall, azureus bi radio - proveri koja ti je telefonska centrala, da nema neko od mnogih ogranicenja.
Ne bi mogao da ima ADSL da nije "čista" Linija. Pazi, ja imam isti paket kod istog provajdera i nikakve frke nema (koristim od 25. Avgusta). Možda je problem u modemu. Zašto ne koristiš onaj Actiontec koji si dobio od njih i koji se kači na USB. Možda ti taj US Robotic ne "sarađuje" lepo preko mrežne, možda te mrežna zeza...može da bude milion kombinacija. Preko USB-a je jednostavnije. Neobee ima prilično nizak stepen agregacije 1:16 za razliku od nekih drugih provajdera (npr. Eunet 1:40 a Flata 256 košta 1700 din.). Za početak, koristi njihov modem, pa ako to ne pomogne, možda je stvarno problem u pošti (ima mnogo ADSL korisnika na tvojoj centrali).
P.S. P2P provereno ne ograničavaju.. Meni Ares radi k'o zmaj!

Poslednja ispravka: Rocker (14.11.2006 u 6:14)
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 5:51   #23
noskich
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Sidnej
Poruke: 181
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Arrow Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Citat:
Rocker kaže:
Nebi mogao da ima ADSL da nije "čista" Linija. Pazi, ja imam isti paket kod istog provajdera i nikakve frke nema (koristim od 25. Avgusta). Možda je problem u modemu. Zašto ne koristiš onaj Actiontec koji si dobio od njih i koji se kači na USB. Možda ti taj US Robotic ne "sarađuje" lepo preko mrežne, možda te mrežna zeza...može da bude milion kombinacija. Preko USB-a je jednostavnije. Neobee ima prilično nizak stepen agregacije 1:16 za razliku od nekih drugih provajdera (npr. Eunet 1:40 a Flata 256 košta 1700 din.). Za početak, koristi njihov modem, pa ako to ne pomogne, možda je stvarno problem u pošti (ima mnogo ADSL korisnika na tvojoj centrali).
P.S. P2P provereno ne ograničavaju.. Meni Ares radi k'o zmaj!
Zdravo. Ja sam ovaj modem i dobio od Neobee-a. Reci mi, molim te, koliki ti imas protok u torrent klijentima u proseku i na kojoj si tel. centrali??
Ja zivim na 50 metara vazdusnom linijom od centrale u Gospodar Jovanovoj na Dorcolu. Hvala. Pozdrav
PS Mrezna karta ne moze da "zeza" ako je vec konekcija uspostavljena. Mislim da isto vazi za modem...
noskich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 6:18   #24
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Citat:
noskich kaže:
Zdravo. Ja sam ovaj modem i dobio od Neobee-a. Reci mi, molim te, koliki ti imas protok u torrent klijentima u proseku i na kojoj si tel. centrali??
Ja zivim na 50 metara vazdusnom linijom od centrale u Gospodar Jovanovoj na Dorcolu. Hvala. Pozdrav
PS Mrezna karta ne moze da "zeza" ako je vec konekcija uspostavljena. Mislim da isto vazi za modem...
Možda da ih pitaš da ti daju ovaj koji inače daju Actiontec home USB DSL modem. Torenti nikad nisu imali max protok i batalio sam da ih koristim. Više volim klasičan P2P i tu koristim Ares a koristio sam i eDonkey i Kazaa-u. Sve je radilo OK, mada zavisi i od brzine i broja ljudi koji UL fajl. Surfovanje i DL sa servera uvek idu punom brzinom (27.6KB). Jedino što modem ponekad zna da se zaglupi (ili je do njih) pa konekcija bude mrtva i jedino gašenje modema ili restart pomažu. Ovo se ne dešava često, tako da i nije neki problem. Ja sam na nekih 1Km od centrale (Voždovac, Kumodraška centrala)
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 7:10   #25
noskich
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Sidnej
Poruke: 181
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Arrow Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Citat:
Rocker kaže:
Možda da ih pitaš da ti daju ovaj koji inače daju Actiontec home USB DSL modem. Torenti nikad nisu imali max protok i batalio sam da ih koristim. Više volim klasičan P2P i tu koristim Ares a koristio sam i eDonkey i Kazaa-u. Sve je radilo OK, mada zavisi i od brzine i broja ljudi koji UL fajl. Surfovanje i DL sa servera uvek idu punom brzinom (27.6KB). Jedino što modem ponekad zna da se zaglupi (ili je do njih) pa konekcija bude mrtva i jedino gašenje modema ili restart pomažu. Ovo se ne dešava često, tako da i nije neki problem. Ja sam na nekih 1Km od centrale (Voždovac, Kumodraška centrala)
OK, ali ja sam prevashodno zainteresovan za download torenta - tako da, molim te, navedi mi koliko je u proseku bio download torrent klijenta???
noskich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 7:34   #26
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Citat:
noskich kaže:
OK, ali ja sam prevashodno zainteresovan za download torenta - tako da, molim te, navedi mi koliko je u proseku bio download torrent klijenta???
Ja sam koristio samo uTorrent i neki (ali baš retki) su išli 10-15KB, ali najčešće 2-3KB. Sve što skidaš sa torenta može da se nađe i drugačije, pa ti razmisli. Torenti su definitivno najsporiji način, bar u ovoj situaciji.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 9:29   #27
noskich
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Sidnej
Poruke: 181
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Unhappy Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Citat:
Rocker kaže:
Ja sam koristio samo uTorrent i neki (ali baš retki) su išli 10-15KB, ali najčešće 2-3KB. Sve što skidaš sa torenta može da se nađe i drugačije, pa ti razmisli. Torenti su definitivno najsporiji način, bar u ovoj situaciji.
Hmm, pa onda kvalitet moje veze i nije toliko losiji od tvoje!
Ne znam, ja mnogo toga nisam mogao da nadjem na klasicnom P2P - koristio sam Shareazu (koristim je jos za poneku pesmu) i E-mule, pa sam odustao i sada iskljucivo koristim torente. Na klasicnom P2P me nervira sto nekad moras da cekas i mesec dana da se pojavi neko pa da dovrsis download, a na torrentima em sto sam nalazio (skoro- 95%) stvari koje mi trebaju, em nema tolikog raskoraka i cekanja na seedere.
Secam se prva 2 dana kad sam dobio prikljucak isli su mi torrenti na 20-25 Kb/s!!! Ja se odusevio
..biga, odmah posle toga agonija sve do sada uglavnom, brzina varira kao puls srcanog bolesnika, a smanjila se kao teritorija "Srbije" od 1992 do danas
noskich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 12:14   #28
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Evo ja ću ti potvrditi da neobee sigurno ne zakida na P2P/torrent transferu... Znači da jeste do tebe, kako god tebi to zvučalo!

Ja koristim BitLord 1.1 za skidanje Linux distribucija (od 700MB do 5+ GB) i protok je u proseku 6-20kbs preko dana, i 18-30kbs noću (stavio sam granicu na 30kbs da mi ne ode surf u q...)

E sad, ja sam u NS i imam ActionTec (Texas Instruments čip!)

A to što kažeš da si imao protok pre, a nemaš ga više, znači samo da ti je najverovatnije centrala preopterećena adsl userima, znači - moćno veličanstvo telekom opet pravi s...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 12:51   #29
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Vidim, ima vas dosta ne Neobee-ju... Jel' se dešava još nekome da mu se veza "umrtvi" iz čista mira neki put. Znači ide DL i samo odjednom protok 0! Kad kliknem na disconnect, zaglavi se i jedino iz Task-a mogu da "ubijem" konekciju. Neki put uspe da se opet nakači a nekad moram da gasim modem ili restartujem komp. Ne dešava se ovo često, ali bih voleo da znam da li je problem do mene ili šta već.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 15:07   #30
noskich
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Sidnej
Poruke: 181
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Angry Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Ok te Linux distribucije, FTP download i meni s vremena na vreme isto tako skida 6-20 Kb.
Ali meni ne trebaju Linux distribucije, vec filmovi, igre muzika itd. Jel se secate vi one reklame za Neobee kad tri crtana lika zamisljaju i balave: jedan slusa muziku, drugi izbecio oci da gleda filmove, a treci igra video igru.
E, zato sam ja, prijatelji moji i uzeo Neobee.
A ispade shipak - nista od onog sto je ta reklama obecavala!!
Zato su mi torenti najvaznija stvar po cijem downloadu procenjujem celokupan pristup.
A iskreni svi da budemo na Neobee-u je torrent protok JADAN i gotovo ISTOVETAN DIAL-UP-U!!!

Poslednja ispravka: Iris (14.11.2006 u 16:04)
noskich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 15:20   #31
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Pa postoje i drugi načini da dođeš do toga što ti treba i to bez torenta i P2P-a. Proveri PP.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 15:21   #32
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Shvati da torrent zaista zavisi od raspolozivosti ostalih ljudi koji imaju taj fajl. Nije do Neobee posto meni P2P i download sa sajtova (rapid,filefactory) uvek ide punom brzinom, dok torrenti idu sporije (5-15 KB/s)

Poslednja ispravka: Iris (14.11.2006 u 16:04)
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 16:44   #33
noskich
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Sidnej
Poruke: 181
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Wink Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Citat:
Rocker kaže:
Pa postoje i drugi načini da dođeš do toga što ti treba i to bez torenta i P2P-a. Proveri PP.
Hvala na pomoci Rockeru
Cenim to. Mada, evo i sa ovim tvojim "alternativnim" nacinom downloada ide samo 6 kb/s, mada imam ukljucen azureus. Probacu kasnije da ceo protok koristim samo za to.
noskich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 16:54   #34
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Citat:
noskich kaže:
Ok te Linux distribucije, FTP download i meni s vremena na vreme isto tako skida 6-20 Kb.
Ali meni ne trebaju Linux distribucije, vec filmovi, igre muzika itd. Jel se secate vi one reklame za Neobee kad tri crtana lika zamisljaju i balave: jedan slusa muziku, drugi izbecio oci da gleda filmove, a treci igra video igru.
E, zato sam ja, prijatelji moji i uzeo Neobee.
A ispade shipak - nista od onog sto je ta reklama obecavala!!
Zato su mi torenti najvaznija stvar po cijem downloadu procenjujem celokupan pristup.
A iskreni svi da budemo na Neobee-u je torrent protok JADAN i gotovo ISTOVETAN DIAL-UP-U!!!
E za filmove, muziku i igre tj. mass download, SBB neuporedivo bolje resenje od ADSL-a. Zbog lokala, naravno. Ako imas mogucnosti za SBB kabl, bez razmisljanja predji kod njih.
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 18:15   #35
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Sad sam se nesto setio - da li si dobro podesio konekciju u Azureusu? Upload speed ne stavljaj preko 3 KB/s jer ce ti uzasno usporiti sav saobracaj i download (kod ADSL upload usporava download).
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 19:47   #36
Byte80
Član
 
Član od: 5.5.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Citat:
Eniaroyah kaže:
Evo ja ću ti potvrditi da neobee sigurno ne zakida na P2P/torrent transferu... Znači da jeste do tebe, kako god tebi to zvučalo!

Ja koristim BitLord 1.1 za skidanje Linux distribucija (od 700MB do 5+ GB) i protok je u proseku 6-20kbs preko dana, i 18-30kbs noću (stavio sam granicu na 30kbs da mi ne ode surf u q...)

E sad, ja sam u NS i imam ActionTec (Texas Instruments čip!)

A to što kažeš da si imao protok pre, a nemaš ga više, znači samo da ti je najverovatnije centrala preopterećena adsl userima, znači - moćno veličanstvo telekom opet pravi s...
Covek je u pravu , sigurno ti je centrala preoterecena ili telekom pravi s... Isto sam dobio ActionTec modem ... Koristim BitComet i zaista preko dana ili nocu brzina mi se krece od 14-23kbs , a nocu i do 18-29kbs ... Sto ti je veci upload , download ti naglo opada ...
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	adsl.JPG
Viđeno:	347 puta
Veličina:	15,8 KB
ID:	4325  
Byte80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2006, 3:49   #37
noskich
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Sidnej
Poruke: 181
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Unhappy Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Citat:
3LANCER kaže:
Sad sam se nesto setio - da li si dobro podesio konekciju u Azureusu? Upload speed ne stavljaj preko 3 KB/s jer ce ti uzasno usporiti sav saobracaj i download (kod ADSL upload usporava download).
Naravno da sam ogranicio upload na 1 kb/s.
Kazem jos jedanput, radi i meni ponekad solidno, ali moje najvece zamerke su da BRZINA VARIRA strahovito - a isti je odnos seedera i leechera, znaci ide od 1 pa do 15 kb/s. Vise bih voleo da imam konstantni dl od npr. 7-8 kb/s, a ne ovako...
Druga stvar koja mi smeta su predugi periodi kada download PADA BLIZU NULE - sto ste videli na pocetku ovog posta - najveci deo dana je tako - brzina oko 1-2 kb/s
noskich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2006, 8:25   #38
noskich
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Sidnej
Poruke: 181
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Arrow Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Probao sam (posavetovan nekim individuama na forumu) rapid share i moram da kazem da sam razocaran. Brzina startuje sa 20 ili 15 kb/s, ali se za nekoliko minuta spusti na bukvalno 1 kb/s. Desilo mi se i da ostane na 5 kb/s ali se zamrzne i preostalo vreme vise ne protice, a i download linija stoji.
Odustao sam od ovakvog nacina DL i ostajem pri torrentima - pa nek ide kako ide. Btw, nocas se popravila situacija i azureus pici 4-7 Kb/s, a paralelno sam poceo da koristim uTorrent koji stvarno razbija - otprilike 1/3 vremena mu je 10-15 kb/s, 2ga trecina oko 5, a najsporija trecina 1-2.
noskich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2006, 11:18   #39
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Ne vredi. Imas gremline u racunaru i tu ti ne mozes nista da uradis...

E sad ozbiljno, neko ti je gore rekao da ides na SBB. Pre toga nadji nekog ko vec jeste da vidis kako to tamo radi. Kod mene je SBB na 256 Kbps skidao torrente oko 15-25. I radilo je super. Onda predjem na 512 Kbps i bude jos bolje. Ukupan DL mi je bio 55 najmanje. Medjutim, sve je to bilo tako dok tog meseca nisam nasvirao 15 GB download za nedelju dana. Onda je samo misteriozno poceo da gubi konekciju.
U mom slucaju SBB ima fantastican sistem vaspitavanja. Ako pocnem da skidam nesto - tras samar, nemam konekciju. Ako sutra kada mi vrate samo surfujem, sve je ok...

E da, i ja sam se prijavio za Telekom ADSL. Nadam se da oni imaju jacu infrastrukturu i da ce bar to da lici na nesto. Ako nista drugo, 768 kod njih mi je jeftinije nego 512 kod SBB.
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2006, 11:54   #40
noskich
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Sidnej
Poruke: 181
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Talking Re: Neobee ADSL gori od dial-up-a

Ne znam da li je razlog sto je uTorrent bolji od Azureusa ili su konacno Neobeeovci reagovali na moja zapomaganja, uglavnom pogledajte rezultat ispod.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	uTorrent rastura.jpg
Viđeno:	401 puta
Veličina:	50,7 KB
ID:	4351  

Poslednja ispravka: Iris (15.11.2006 u 13:06)
noskich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ADSL u manjim mestima? dm@ricn Internet usluge 196 28.6.2015 17:48
ADSL u Crnoj Gori hacker_aca Internet usluge 9 21.6.2006 14:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com