Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.12.2010, 11:01   #1
dario_cile
Član
 
Član od: 10.11.2010.
Lokacija: Šabac
Poruke: 317
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 34 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dario_cile Slanje poruke preko Skypea korisniku dario_cile
Određen forumom Problem ruter

zdravo momci imam sledeci problem....nedavno sam kupio ruter i fino je na njemu net radio mejdutim neki dan mi je neko provalio sifru za net pa sam je promjenio...
problem je sto sad mogu ici samo na net direktno preko modema,znam treba da ruteru podesim novu konekciju sa novom sifrom,problem nastaje jer ne mogu da komunicram sa ruterom.
Ukucam fino u IE 192.168.1.1. izbaci mi da ukucam username i pass fino odradim onda dobijem pocetnu stranicu i tako stoji ne mogu nista da kliknem nema mogucnosti sa strane da podesim mac adress ili wlan...jel otisao ruter ili je neki drugi problem.... ???
dario_cile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 13:10   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: problem ruter

Za početak resetuj ruter na fabrička podešavanja i zatim ga ponovo prepodesi kako tebi odgovara.

Resetovanje se obavlja na sledeći način:

  • Uključi ruter i sačekaj oko 1 minut da normalno počne da radi
  • Na zadnoj strani rutera pronađi rupicu prečnika oko 2 milimetara iznad koje piše "reset"
  • Dok je Ruter uključen i radi u rupicu gurni iglu, čačkalicu ili nešto drugo oštro tog prečnika i drži pritisnuto 15-30 sekundi.
  • Nakon te procedure sačekaj da se ruter rsartuje (1-2 Minuta) i nakon toga će mu podešavanja biti kao u trenutku kada si ga izvadio iz kutije prilikom kupovine.
Kada si resetovao ruter na fabrička podešavanja, pristupi mu sa administratorskim pravima i podesi ga kako ti odgovara i ovog puta vodi račna kome daješ pass za wireless.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 17:44   #3
dario_cile
Član
 
Član od: 10.11.2010.
Lokacija: Šabac
Poruke: 317
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 34 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dario_cile Slanje poruke preko Skypea korisniku dario_cile
Određen forumom Re: problem ruter

havala probao sam.....reseno fercera ko nov
dario_cile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa hostom jonathan Web razvoj 8 25.8.2012 0:25
WBR-3408 11g Wireless Broaband Router- Problem sa umrežavanjem Hich Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 19.2.2010 9:42
Internet preko wirelessa - problem :( Sury Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 9.4.2009 18:24
HP DeskJet f4180 - problem sa instalacijom vanila Ostale komponente 3 12.3.2009 19:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com