Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.8.2014, 19:08   #1601
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Feferedon mozda izgleda kao da ih napada bezveze, ali kao neko ko ima delimicni insight u njihov development proces, kao i kvalitet podataka koje salju firmama koje outsource-uju za njih i odnos prema njima, mogu vam reci da postaju malo bezobrazni.
Pa pojasni nam onda taj development proces i kvalitet tih podataka i taj insight, ko to tamo radi, a da ga ti znas? Tetka, burazer, baba?
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dreamfall na korisnoj poruci:
bojan1080 (21.8.2014)
Stara 21.8.2014, 21:43   #1602
Feferedon
Veteran
 
Član od: 19.12.2012.
Poruke: 623
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 531 puta na 223 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Evo i ja da malo popričam sa vama...
Video sam gameplay od 35 minuta, tj preuzeo HD verziju što je kolega postavio par stranica iza...
Šta da vam kažem? Kada Witcher 3 izađe Next Gen era će početi, ali će se nažalost istog časa i završiti jer je ovo igra koja je i oblikovala Next Gen, i od nijedne igre ne treba očekivati da će ponuditi išta bolje. Samo da kažem za ove grafičke profesionalce koji se svako malo žale, da nikad u životu nisam ni sanjao da jedan open world RPG može izgledati ovako lepo? Pitam se kako se uopšte i vrti na Next Gen konzolama? Negde pročitah da su u gameplayu detalji postavljeni na High, a što se mene tiče ni ne treba više. Ali ako je ono High šta je tek na Ultra? E to tek ne mogu zamisliti. Posebno svaka čast kolegi koji je "izvalio" da mogu slobodno da nastave da degradiraju grafiku (tu sam se pocepao od smeha) jer ona iz trajlera u trajler izgleda sve bolje i bolje...
Drugo, glazba u igri je ne za desetku nego za stotku, to može samo evropski tim. Animacije, likovi, i najbitnije atmosfera je apsolutno nenadmašna, a onaj Novigrad je pravo umetničko delo.
Ono što nažalost mnoge zanima, pa i mene jeste težina gameplaya, jer mi je nekako Geralt cepao neprijatelje bez velikih muka, ali poznavajući Witcher 2 gde je isto tako na manjim levelima težine, mislim da ni tu nema brige i da ćemo se debelo promučiti na većim težinama jer je ovo dinamičan i taktičan combat gameplay.
Ne znam šta još da vam kažem... Što se mene tiče ovo što sam video, sve je super, sve je savršeno, ne treba bolje.
Moram da ti kazem da se divim tvojim entuzijazmom, ali nisi realan sto se nekih stvari tice. Ako je tebi grafika super kakva trenutno jeste to ne menja cinjenicu da je ona degradirana. Ne moras biti "graficki profesionalac" da bi to video. Cak i na zvanicnom forumu (gde sam ocekivao da ljudi budu vise pristrasniji nego ovde) vlada konsenzus sto se toga tice. Ok, tebi je sve divno sjajno bajno, ne treba bolje, postujem to i iskreno sam srecan za tebe, ali moras da prihvatis da neki ljudi imaju vece standarde (nema skrivenih misli ovde, da ne shvatis pogresno). Igra je "next-gen" a realno je losijeg kvaliteta sto se grafike tice od Witchera 2, da, znam da je open world, but you get the idea. I ne slazem se da od drugih igara ne treba ocekivati nista, AC Unity i Bloodborn su prave open world next-gen igre, i daleko superiornije od witcher 3 graficki.
U vezi sa tezinom, rekli su da protivnici imaju dosta manji HP zbog svrhe demoa. U finalnoj verziji bice dosta izazovniji, nema da brines sto se toga tice.
Feferedon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2014, 22:33   #1603
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Tja, ja sam prvi witcher odigrao pre dve godine, a pre njega sam odigrao graficki dosta lepse igre i opet je celokupni utisak da je witcher mnogo bolja igra (sveukupno gledao). Dvojku jos nisam stigao da odigram, probao sam samo da vidim kako radi na ultra podesavanjima (bez uber samplinga naravno) na mojoj masini i bio sam zadovoljan i ostavio sam je za neki period kada cu moci da joj se posvetim kako dolikuje.

Sto se trojke tice, meni igra izgleda super, ali opet, davno je proslo vreme kada sam bio fiksiran toliko na grafiku (ne kazem da mi nije bitna, ali sam shvatio da su druge stvari mnogo bitnije). Ja recimo volim da odvrnem detalje do maksimuma (stara navika) ali AA recimo retko kada koristim, cak i kada ima viska gpu snage, jednostavno mi ne smetaju ,,jaggies". Ako je frame rate nizak, smanjim malo rezoluciju i obicno to bude dovoljno. Misljenja sam da ako je igra odlicna u svim pogledima, a grafika iole pristojna, ja sam zadovoljan. A to da li ce svaka dlaka imati realistican fizicki model i da li je prisutan boobs physics, ic me ne dotice.

Ako je programerima lakse da malo osakate pc verziju da bi dozivljaj bio podjednak na svim platformama, neka tako bude (narocito igre koje nude toliko sadrzaja, price, replay vrednosti kao sto je Witcher fransiza). Ali opet, ja ne vidim neku znacajnu degradaciju u novim demoima (tacnije ne vidim je uopste, jer sigurno necu praviti screenshotove da bih uporedjivao).

tldr: Sto se mene tice, i da izgleda kao kec, opet bih je igrao, kao dvojka vec bih bio srecan kao malo dete na Novu Godinu, sve preko toga moze ali ne mora
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
bojan1080 (22.8.2014)
Stara 21.8.2014, 23:06   #1604
Feferedon
Veteran
 
Član od: 19.12.2012.
Poruke: 623
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 531 puta na 223 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

^ Ja delim isti stav sa tobom sto se grafike tice. Ne radi se ovde toliko o grafici koliko o novoj filozofiji CDPR-a i napustanju nekih vrednosti.
Citat:
Ako je programerima lakse da malo osakate pc verziju da bi dozivljaj bio podjednak na svim platformama, neka tako bude (narocito igre koje nude toliko sadrzaja, price, replay vrednosti kao sto je Witcher fransiza)..
Izvini ali neko ko ima trunku postovanja prema PC gameingu ne moze da izjavi ovako nesto. Nema nikakve potrebe da osakate nista, posebno ne zarad konzola. Da osakate ako im je lakse? Zasto se uopste brines koliko je devovima tezak posao, oni su za to placenji? Jel bi ti kao potrosac zrtvovao kvalitet projzvoda, samo zato kako projzvodjac ne bi slucajno ulozio neki napor? Zasto neko uopste da ulaze u PC ako treba da ocekuje isto iskustvo kao kod konzola? Ova izjava je nebulozna na toliko nivoa!

Poslednja ispravka: Feferedon (21.8.2014 u 23:38)
Feferedon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2014, 23:15   #1605
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Feferedon kaže: Pregled poruke
Zar nije ocigledno na onim SS-ima da je grafika gora? Nema to nikakve veze sa WD.

Nije ocigledno...kao sto sam rekao...uporedjujes SS vece rezolucije i onaj uzet sa youtube-a...pa to nikako ne moze da izgleda bolje.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2014, 23:35   #1606
Feferedon
Veteran
 
Član od: 19.12.2012.
Poruke: 623
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 531 puta na 223 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Nije ocigledno...kao sto sam rekao...uporedjujes SS vece rezolucije i onaj uzet sa youtube-a...pa to nikako ne moze da izgleda bolje.
Vec sam napomenuo da su SS iste rezolucije. Inferiorniji SS je sa nekompresovanog demoa, onog od preko 5 GB.
Feferedon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2014, 23:48   #1607
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Feferedon kaže: Pregled poruke
^ Ja delim isti stav sa tobom sto se grafike tice. Ne radi se ovde toliko o grafici koliko o novoj filozofiji CDPR-a i napustanju nekih vrednosti.
Tu vec nisam kompetentan da sudim, kao krajnji korisnik mene interesuje samo proizvod (najiskrenije verujem da je vezivanje za bilo kog proizvodjaca bilo cega, game developera krajnje nelogicna stvar). Sto se mene tice, postujem to sto ne lupaju DRM zastite (cinjenica jeste da onaj ko piraterizuje igru ce moci da je razbije kakva god da je, a da DRM pravi probleme samo kupcima).

Blizzard mi je nekada bio omiljeni developer, do SC2 kada su poceli da zezaju (izbacili LAN, a bilo je perioda kada i offline za Single Player nije radio posle jednog updatea, srecom posle su resili taj problem). Diablo 3 nisam igrao, ali mislim da on nije razbijen i ne znam da li je moguce (igra se na njihovim serverima, ali isto je valjda bilo i sa Assassins Creed 2, pa su pravljeni krekovi sa virtuelnim serverima da bi posle nekog vremena izasao obican EXE fajl koji je radio savrseno, a legalni kupci su i dalje cupali kosu zbog always online politike, sto opet mislim da je jako nekorektno prema onima koji nemaju stalni pristup internetu a zele da igraju single player igru). To mi je bas onako, dziberski, ali to me nece spreciti da kad izadje Legacy of Void kupim igru (ja igru ipak kupujem zbog sebe, ne da bih podrzao Blizzard).

Jedna mozda malo ,,nategnuta" analogija, ali CD Project me malo podseca na lekara koji ne sme da prepise najbolji moguci lek za neku dijagnozu jer nije isplativo osiguranju da pacijent dobije taj lek, vec mora neki drugi koji ce zavrsiti posao a zbog koga nece biti kaznjen (novcano)-ovo vam pricam iz licnog iskustva. Tako i oni moraju da naprave neke kompromise da bi se ostvario veci profit, ali koliko vidim trude se da koliko-toliko zadrze kredibilitet i da isporuce dobar proizvod. U danasnjem svetu, nisu takve stvari cesta pojava.

Citat:
Feferedon kaže: Pregled poruke
Izvini ali neko ko ima trunku postovanja prema PC gameingu ne moze da izjavi ovako nesto. Nema nikakve potrebe da osakate nista, posebno ne zarad konzola. Da osakate ako im je lakse? Zasto se uopste brines koliko je devovima tezak posao, oni su za to placenji? Jel bi ti kao potrosac zrtvovao kvalitet projzvoda, samo zato kako projzvodjac ne bi slucajno ulozio neki napor? Zasto neko uopste da ulaze u PC ako treba da ocekuje isto iskustvo kao kod konzola? Ova izjava je nebulozna na toliko nivoa!
Pa ja i nemam postovanja prema PC gamingu vec prema gamingu u bilo kom obliku i na bilo kojoj platformi. Za mene prednost PCa nije u tome sto grafika na svakom multiplatformskom naslovu moze da bude detaljnija, vec u tome sto mogu da igram i zanrove igara kojih nema na konzolama (RTS) i sto mogu da koristim gaming periferije onako kako mi odgovara, npr. nisam primoran da FPS igre igram na thumstickovima. Drugo, kao sto vec rekoh, kvalitet igre (narocito ovog tipa) uopste ne vrednujem po grafici tako da meni neprimetno umanjenje detalja uopste ne smatram smanjenjem kvaliteta.

tldr: Iako mi je PC omiljena (i jedina) platforma za gaming, nisam pripadnik master race-a

Poslednja ispravka: makiem (21.8.2014 u 23:59)
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2014, 23:55   #1608
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Feferedon kaže: Pregled poruke
Vec sam napomenuo da su SS iste rezolucije. Inferiorniji SS je sa nekompresovanog demoa, onog od preko 5 GB.
Takodje je napomenuto da demo nije pokrenut sa max detaljima tako da komparacija nije validna od samog pocetka.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2014, 0:35   #1609
Feferedon
Veteran
 
Član od: 19.12.2012.
Poruke: 623
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 531 puta na 223 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Tu vec nisam kompetentan da sudim, kao krajnji korisnik mene interesuje samo proizvod (najiskrenije verujem da je vezivanje za bilo kog proizvodjaca bilo cega, game developera krajnje nelogicna stvar). Sto se mene tice, postujem to sto ne lupaju DRM zastite (cinjenica jeste da onaj ko piraterizuje igru ce moci da je razbije kakva god da je, a da DRM pravi probleme samo kupcima).

Blizzard mi je nekada bio omiljeni developer, do SC2 kada su poceli da zezaju (izbacili LAN, a bilo je perioda kada i offline za Single Player nije radio posle jednog updatea, srecom posle su resili taj problem). Diablo 3 nisam igrao, ali mislim da on nije razbijen i ne znam da li je moguce (igra se na njihovim serverima, ali isto je valjda bilo i sa Assassins Creed 2, pa su pravljeni krekovi sa virtuelnim serverima da bi posle nekog vremena izasao obican EXE fajl koji je radio savrseno, a legalni kupci su i dalje cupali kosu zbog always online politike, sto opet mislim da je jako nekorektno prema onima koji nemaju stalni pristup internetu a zele da igraju single player igru). To mi je bas onako, dziberski, ali to me nece spreciti da kad izadje Legacy of Void kupim igru (ja igru ipak kupujem zbog sebe, ne da bih podrzao Blizzard).

Jedna mozda malo ,,nategnuta" analogija, ali CD Project me malo podseca na lekara koji ne sme da prepise najbolji moguci lek za neku dijagnozu jer nije isplativo osiguranju da pacijent dobije taj lek, vec mora neki drugi koji ce zavrsiti posao a zbog koga nece biti kaznjen (novcano)-ovo vam pricam iz licnog iskustva. Tako i oni moraju da naprave neke kompromise da bi se ostvario veci profit, ali koliko vidim trude se da koliko-toliko zadrze kredibilitet i da isporuce dobar proizvod. U danasnjem svetu, nisu takve stvari cesta pojava.

Pa ja i nemam postovanja prema PC gamingu vec prema gamingu u bilo kom obliku i na bilo kojoj platformi. Za mene prednost PCa nije u tome sto grafika na svakom multiplatformskom naslovu moze da bude detaljnija, vec u tome sto mogu da igram i zanrove igara kojih nema na konzolama (RTS) i sto mogu da koristim gaming periferije onako kako mi odgovara, npr. nisam primoran da FPS igre igram na thumstickovima. Drugo, kao sto vec rekoh, kvalitet igre (narocito ovog tipa) uopste ne vrednujem po grafici tako da meni neprimetno umanjenje detalja uopste ne smatram smanjenjem kvaliteta.

tldr: Iako mi je PC omiljena (i jedina) platforma za gaming, nisam pripadnik master race-a
Upravo se o tome i radi, o projzvodu. Ako nisi primetio ja sve vreme ovde vodim rat upravo upravo sa takvima koji su se vezali za CDPR i spremni su da progutaju sve sto im isti serviraju, samo zato sto ovi imaju status cool kompanije. Ne pisem ja sve ovo zbog neke sentimentalnosti, vec zato sto nova politika ugrozava projzvod (odnosi se na PC verziju).
Postujem i ja to sto su protiv DRM-a i sve to, ali cela marketinska kampanja im se zasniva na tome kako su oni cool, a projzvod je skroz zapostavljen.
Ne osudjem ih sto pokusavaju da ostvare veci profit, to je sasvim normalno ne mogu da ih krivim zbog toga. Sve dok izbacuju kvalitetan projzvod drago mi je sto zaradjuju, zasluzili su. Ovde je upravo problem u tome sto ugrozavaju projzovd i to zbog nekih gluposti.
Ne moze to vise ni da se nazove kompromisom, jer kakav je to kompromis gde samo jedna strana (PC) trpi stetu zarad druge (konzole) i to sto je najgore- bespotrebno.

Citat:
Stenmark kaže: Pregled poruke
Takodje je napomenuto da demo nije pokrenut sa max detaljima tako da komparacija nije validna od samog pocetka.

Premotaj na 1:33

Poslednja ispravka: Feferedon (22.8.2014 u 0:44)
Feferedon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2014, 0:54   #1610
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Pa stvar je u tome sto cu ja tom proizvodu pristupiti bez poredjenja sa drugim proizvodima (mislim na witcher 3 za konzole) posto ga na konzoli necu ni igrati. Moj stav o toj igri nece zavisiti od toga da li je bolja/losija/ista na konzoli ili ne vec iskljucivo kakva je na pc-u (isto tako nece zavisiti od toga kakva bi mogla da bude na PCu).

Marketinska strana i strategija CDPa me uopste ne interesuje niti ima ikakvog uticaja na mene. Jednostavo cu uzeti igru i uzivati u njoj (verujem da ce tako biti, ne zbog marketinga vec zbog iskustva sa witcherom 1, a i ono sto znam o dvojci mi uliva poverenje da ce trojka biti dobra).

I da ne zaboravim, koliko se secam ranije je za jedan od demoa receno da ima prilicno mali fps obzirom da je teran na titanu grafici. Mozda su jednostavno resili da u procesu optimizacije malo skresu neke sitnice da bi se dobila igrivija igra (opet kazem, ja uopste ne primecujem neku degradaciju u odnosu na ranije demoe, a siguran sam da ih prilikom igranja tek ne bih primetio).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
Vladimirus86 (22.8.2014)
Stara 22.8.2014, 1:19   #1611
Feferedon
Veteran
 
Član od: 19.12.2012.
Poruke: 623
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 531 puta na 223 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Pa stvar je u tome sto cu ja tom proizvodu pristupiti bez poredjenja sa drugim proizvodima (mislim na witcher 3 za konzole) posto ga na konzoli necu ni igrati. Moj stav o toj igri nece zavisiti od toga da li je bolja/losija/ista na konzoli ili ne vec iskljucivo kakva je na pc-u (isto tako nece zavisiti od toga kakva bi mogla da bude na PCu).

Marketinska strana i strategija CDPa me uopste ne interesuje niti ima ikakvog uticaja na mene. Jednostavo cu uzeti igru i uzivati u njoj (verujem da ce tako biti, ne zbog marketinga vec zbog iskustva sa witcherom 1, a i ono sto znam o dvojci mi uliva poverenje da ce trojka biti dobra).

I da ne zaboravim, koliko se secam ranije je za jedan od demoa receno da ima prilicno mali fps obzirom da je teran na titanu grafici. Mozda su jednostavno resili da u procesu optimizacije malo skresu neke sitnice da bi se dobila igrivija igra (opet kazem, ja uopste ne primecujem neku degradaciju u odnosu na ranije demoe, a siguran sam da ih prilikom igranja tek ne bih primetio).
Vidis, kod mene ipak utice na iskustvo to kako je igra mogla da izgleda. Tako je bilo i sa Dark Souls 2. Dok sam posecivao lokacije sa trailera, nisam mogao da se oduprem utisku da prolazim kroz ublazenu verziju iskustva i osecanja od verzije koju bi trebao da iskusim. A da nisam video nasminkane trailere, losa grafika mi ne bi smetala toliko. Znam da je to bezveze, ali sta cu, takav sam. Znam da sam mogao da imam bolje iskustvo da nema sprdenih konzla i ta cinjenica me jednostavno deprimira. Ustvari nisu konzole krive, nego stav developera da PC verzija treba da bude oskrnavljena da se konzolasi nebi osetili zapostavljeno.
A to sto si uzivao u prethodnim witcher igrama je mozda do toga sto je CDPR tada imao drugaciju politiku. Witcher je bila PC orjentisana igra, stoga ne mozes da sudis o trecem delu na osnovu prethodnika. I da ne shvatis pogresno, posto smo se uhvatili samo za grafiku. Ne igram Witcher igre zbog grafike vec prvenstveno zbog price, ali mi je atmosfera veoma vazan element igre i jedan od jakih razloga sto sam uzivao u prethodnim delovima.
I ako stvarno ne primecujes razliku u grafici, sta mogu da ti kazem, good for you.
Feferedon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2014, 1:32   #1612
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Thank you

A ako vec tako reagujes na hype, mozda da jednostavno ne gledas demoe pa se neces razocarati. A sto se atmosfere tice, tu se slazem sa tobom, ali opet, grafika mi nema znacajan uticaj na atmosferu (donekle da, ali ako je iole pristojna, nema problema).

Vidim da nisi puno mladji od mene, ne znam da li si imao iskustva sa NES, mega drive konzolama, ali ja i dan danas mogu da odigram te igre i da mi budu kul, a kada sam ih prvi put igrao atmosfera je velikim delom zavisila od samog igraca i njegove sposobnosti da uroni u taj svet (srecom, pa mi je taj nacin razmisljanja ostao, bar delom, i danas).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2014, 1:50   #1613
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Feferedon kaže: Pregled poruke




Premotaj na 1:33
E ne znam.Tako su izjavili bili za E3 demo a verujem da je isti build u pitanju.
Ovi screenovi su drektno iz igre,sto se i vidi a i uzeti su iz nekih scena sto su bili prisutni u SoD E3 trejleru gde vecina SS iz komparacija potice(Onaj igni sign isto).

Evo za No Mans Land lokalitet i izgleda isto kao i u Demou.Ona iz komparacije izgleda bolje,nema sumnje ali da li je ista lokacija u pitanju ili je doslo do tog downgradea? Ne znamo.


Spoiler za SS:



Ovde su isti vremenski uslovi i skoro identicno vreme.Ogromna razlika u kvalitetu izgleda same scene.Druga izgleda mnogo "masnije" od prve.

Ne mogu da ih osudjujem za downrade jer nisam 100% siguran da postoji. Ako ga bude isprozivace se,nije problem.
Vazno je da igra bude dobra i optimizovana sto se tice PC verzije.Vizuelni aspekat jeste bitan i nema sumnje da ce PC verzija izgledati najbolje. Kao sto su rekli konzole nemaju isti AO,tessellation efekte kao i druge "sitnice"(senke,draw distance,texture itd).Ranije su izjavili da ciljaju 30fps,1080p i high detalje za PS4.Evo izgleda da imaju problema da ostvare i to ali igra se jos uvek otimizuje pa skoro nista i da ne znaci.Videcemo.

Opet ako bude bilo downgradea,sto jedino mozemo znati sa sigurnoscu kada igra izadje,kritikovace se.Isto kao i za FC3,DS2,WD itd.
Ne branim ih ali ne mogu ni da ih kritikujem kada nemam materijala za to IMO.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2014, 1:54   #1614
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Feferedon kaže: Pregled poruke
Vec sam napomenuo da su SS iste rezolucije. Inferiorniji SS je sa nekompresovanog demoa, onog od preko 5 GB.
Sama slika mozda, ali kvalitet sigurno nije...pogledaj prvu ili drugu sliku a pogledaj trecu cetvrtu i petu? Pa ja mogu da prebrojim piksele na ovim poslednjim slikama...nije isto slikati SS u samoj igri pa postaviti (sto su prve dve slike s tim sto je druga nesto slabijeg kvaliteta) i slikati SS klipa pa njega postaviti cak i kada je nekompresovan......jednostavno ne mozes da uporedjujes ta dva....ja ne mogu da verujem da si se ti toliko uhvatio za to i da ne vidis koliko je ocigledna mutnjikavost poslednjih slika koje su skinute sa klipa..nema to veze sa grafikom....Stvarno preterujete sa tim pricama o downgrade-u, preterivalo se i za WD a vidim poceo je da se stavlja folija na glavu i za W3.........cak i da ima downgrade-a ovde (a po mom misljenju nema ni govora o tome) valjda shvatate da igra tokom izrade prolazi kroz nekoliko faza......optimizacija ide kasnije a tu moze svasta da se desi, ne znaci da su oni namerno reklamirali i udarili downgrade samo zbog marketinga....Ne ocekujete valjda da se klipovi i reklame pojave tek mesec dana pred izlazak? Ne kazem da toga nece biti u W3, tek februara cemo saznati, ali posle svega sto su ucinili za PC zajednicu mislim da nemaju nikakvog razloga da lazno reklamiraju svoj proizvod....a te hvalospeve o DRM free, free DLC itd. ne forsiraju oni vec novine....konstantna pitanja o tome, sta ocekujete da ljudi odgovore kada ih stalno pitaju jedno te isto?
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2014, 1:54   #1615
Feferedon
Veteran
 
Član od: 19.12.2012.
Poruke: 623
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 531 puta na 223 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Thank you

A ako vec tako reagujes na hype, mozda da jednostavno ne gledas demoe pa se neces razocarati. A sto se atmosfere tice, tu se slazem sa tobom, ali opet, grafika mi nema znacajan uticaj na atmosferu (donekle da, ali ako je iole pristojna, nema problema).

Vidim da nisi puno mladji od mene, ne znam da li si imao iskustva sa NES, mega drive konzolama, ali ja i dan danas mogu da odigram te igre i da mi budu kul, a kada sam ih prvi put igrao atmosfera je velikim delom zavisila od samog igraca i njegove sposobnosti da uroni u taj svet (srecom, pa mi je taj nacin razmisljanja ostao, bar delom, i danas).
You're welcome

Ne mogu da ne gledam, jednostavno to je jace od mene, volim da pratim razvoj igre. Da, za atmosferu se potpuno slazem. Meni je npr prvi witcher bio bolji od dvojke u pogledu atmosfere. Artstyle je vazniji od tehnickih poboljsanja. Atmosfera zavisi od vise faktora gde spadaju i prica i muzika izmedju ostalog. Takodje dajem veliki znacaj muzici, cak vise i od grafike u nekim slucajevima.

I da imao sam iskustva sa tim konzolama. I isto mogu igram starije igre bez problema, cak preferiram u vecini slucajeva iste. I dan danas mih radije igrao RE1 i 2, nego ova nova graficki napucana sr**a. Bas pre neki mesec presao FF9 na ps1 emulatoru, ponovo, drugari me zezaju - "Kako mozes da igras ove piksele" Mada odigram nekad neku igru kao Crysis, koja ne moze da ponudi nista vise sem grafike, zavisi od raspolozenja. Ali uvek preferiram ostale elemente, mislim grafika jeste vazna ali nije presudna.
Izvini na sporom odgovoru, riknula mi baterija od tastature.

@pentraksil
Nije samo rezolucija u pitanju, pogledaj osvetljenje, nivo detalja, pogledaj vodu. Jedino na prvom SS-u voda lici na vodu. Onaj drugi SS mocvare za koji kazes da je nesto slabijeg kvaliteta je ustvari SS sa kompresovanog VGX trailera i opet izgleda bolje od nekompresovanog demoa. Stvarno nisam ocekivao da ce downgrade da bude sporan u raspravi. Ako verujete da grafika nije degradirana u redu je, umoran sam od dokazivanja da je zemlja okrugla.

Poslednja ispravka: Feferedon (22.8.2014 u 2:15)
Feferedon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2014, 5:03   #1616
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Ne kazu ljudi za dzabe PC master race
Interesantno je poreklo tog termina:
http://knowyourmeme.com/memes/the-gl...ng-master-race
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
bojan1080 (22.8.2014)
Stara 22.8.2014, 8:13   #1617
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Feferedon kaže: Pregled poruke
Upravo se o tome i radi, o projzvodu. Ako nisi primetio ja sve vreme ovde vodim rat upravo upravo sa takvima koji su se vezali za CDPR i spremni su da progutaju sve sto im isti serviraju, samo zato sto ovi imaju status cool kompanije. Ne pisem ja sve ovo zbog neke sentimentalnosti, vec zato sto nova politika ugrozava projzvod (odnosi se na PC verziju).
Postujem i ja to sto su protiv DRM-a i sve to, ali cela marketinska kampanja im se zasniva na tome kako su oni cool, a projzvod je skroz zapostavljen.
Ne osudjem ih sto pokusavaju da ostvare veci profit, to je sasvim normalno ne mogu da ih krivim zbog toga. Sve dok izbacuju kvalitetan projzvod drago mi je sto zaradjuju, zasluzili su. Ovde je upravo problem u tome sto ugrozavaju projzovd i to zbog nekih gluposti.
Ne moze to vise ni da se nazove kompromisom, jer kakav je to kompromis gde samo jedna strana (PC) trpi stetu zarad druge (konzole) i to sto je najgore- bespotrebno.




Premotaj na 1:33
Premotaj ti na 1:50 kaze da je video vec zastareo i da je grafika trenutno bolja od one u videu.

EDIT:
Citat:
Feferedon kaže: Pregled poruke
You're welcome

Ne mogu da ne gledam, jednostavno to je jace od mene, volim da pratim razvoj igre. Da, za atmosferu se potpuno slazem. Meni je npr prvi witcher bio bolji od dvojke u pogledu atmosfere. Artstyle je vazniji od tehnickih poboljsanja. Atmosfera zavisi od vise faktora gde spadaju i prica i muzika izmedju ostalog. Takodje dajem veliki znacaj muzici, cak vise i od grafike u nekim slucajevima.

I da imao sam iskustva sa tim konzolama. I isto mogu igram starije igre bez problema, cak preferiram u vecini slucajeva iste. I dan danas mih radije igrao RE1 i 2, nego ova nova graficki napucana sr**a. Bas pre neki mesec presao FF9 na ps1 emulatoru, ponovo, drugari me zezaju - "Kako mozes da igras ove piksele" Mada odigram nekad neku igru kao Crysis, koja ne moze da ponudi nista vise sem grafike, zavisi od raspolozenja. Ali uvek preferiram ostale elemente, mislim grafika jeste vazna ali nije presudna.
Izvini na sporom odgovoru, riknula mi baterija od tastature.

@pentraksil
Nije samo rezolucija u pitanju, pogledaj osvetljenje, nivo detalja, pogledaj vodu. Jedino na prvom SS-u voda lici na vodu. Onaj drugi SS mocvare za koji kazes da je nesto slabijeg kvaliteta je ustvari SS sa kompresovanog VGX trailera i opet izgleda bolje od nekompresovanog demoa. Stvarno nisam ocekivao da ce downgrade da bude sporan u raspravi. Ako verujete da grafika nije degradirana u redu je, umoran sam od dokazivanja da je zemlja okrugla.
Eto i tu gresis, zemlja nije okrugla nego elipsoidna
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2014, 8:34   #1618
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ako grafika bude jedini propust, onda to i nije strasno...
Neko je pomenuo WD, nije tu grafika najveci problem (cak i sa tako unazadjenom grafikom, za mene je to najlepsa igra koju videh), igra je prosek (stigao do treceg poglavlja i evo vec 2,5 meseca ne mogu da se nateram da je makar zavrsim), zato je ljudi toliko i pljuju....
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
goranmax (22.8.2014)
Stara 22.8.2014, 11:45   #1619
Feferedon
Veteran
 
Član od: 19.12.2012.
Poruke: 623
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 531 puta na 223 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Premotaj ti na 1:50 kaze da je video vec zastareo i da je grafika trenutno bolja od one u videu.
Kao sto sam vec rekao ranije, nije sporno da ce igra izgledati bolje i da vec u ovom trenutku izgleda bolje. Taj build je star 2-3 meseca, problem je sto su neki traileri i SS-ovi stari i do 2 godine, a igra je na njima lepsa.
Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Eto i tu gresis, zemlja nije okrugla nego elipsoidna
Tacno sam znao da ce neki pametnjakovic da se uhvati za to
Feferedon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2014, 12:03   #1620
Slavisa14
Član
 
Član od: 29.1.2012.
Poruke: 93
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 66 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Witcher film potvrdjen.
Prave ga poljaci, nema veze sa Holivudom. Naravno u kolaboraciji sa CDPR-om.
Slavisa14 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Slavisa14 na korisnoj poruci:
Srdjan Novitovic (22.8.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com