Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.8.2016, 14:21   #221
Matches Malone
Član
 
Član od: 2.7.2016.
Poruke: 104
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Par ljudi koji ne igraju ovakve igre i ne vide smisao u njima, ubiše se na ovih par strana da objasne zašto ova igra ne valja, a svako ko ne misli kao oni je fanboj, bot itd.....
Matches Malone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Matches Malone na korisnoj poruci:
pentraksil (14.8.2016)
Stara 14.8.2016, 14:51   #222
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Igra li iko ovu igru ovde ?
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2016, 15:17   #223
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom

Tolike survival igre pokazuju da ima interesovanja za taj zanr.

E sad, sto to ljudi igraju nikad necu razumeti....

A sto se tice proceduralne generacije okruzenja, najbolja igra sveta, tj Civilizacija, i zacetnik 4x zanra strateguja, pokazuje kako proceduralna generacija moze da obogati igru.

Sto sad drugi zanrovi ne mogu najbolje da se snadju je njihov problem.

Poslednja ispravka: DeCoy (14.8.2016 u 15:27)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2016, 15:39   #224
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Citat:
Matches Malone kaže: Pregled poruke
a svako ko ne misli kao oni je fanboj, bot itd.....
Jedino sam ja rekao testeri da zvuci kao NMS fanboj, zato sto je napisao da ljudi koji imaju zamerke na igru kukaju na steamu, da su ocekivali ko zna sta, da im treba autopilot, sa sve ????! Igra ima ozbiljnih mana, nevezano za optimizaciju, cak i za taj zanr. Ja sam je igrao par sati, i iako nisam ljubitelj tog zanra i nisam bio uvucen u hajp, ostao sam zabezeknut koliko igra lose deluje i ne zasluzuje ni desetinu paznje koju dobija (a o ceni sam vec rekao dovoljno). Ocekivao sam barem lepu grafiku i predele..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2016, 15:46   #225
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 957
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Kod mene iskače u win pri samom startovanju, loše loše
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2016, 16:21   #226
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Citat:
Stenmark kaže: Pregled poruke
Igra li iko ovu igru ovde ?
Igram ja. Evo, malopre sam sleteo na jednu planetu za koju mogu da kazem da izgleda veoma lepo i atmosfericno. Ali, opet radim sve isto sto sam radio pre. Kada bi igra imala multiplayer, neku vrstu gradnje baza, npc-eve sa kojima bi imao neku smislenu interakciju (kvestovi, itd), par svemirskih stanica koje na to lice, bolje kontrole.. mozda bi moglo biti interesantno. Ovako, mislim da mi je bilo dosta zezancije..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2016, 17:28   #227
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Fan sam sci/fi space igara ali ovo je dno dna...za ove pare koliko igra košta,treba da idu u ćuzu jer je ovo čista otimačina.Bogu fala pa ima narodna verzija pa da se proba...

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2016, 17:44   #228
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Igram ja. Evo, malopre sam sleteo na jednu planetu za koju mogu da kazem da izgleda veoma lepo i atmosfericno. Ali, opet radim sve isto sto sam radio pre. Kada bi igra imala multiplayer, neku vrstu gradnje baza, npc-eve sa kojima bi imao neku smislenu interakciju (kvestovi, itd), par svemirskih stanica koje na to lice, bolje kontrole.. mozda bi moglo biti interesantno. Ovako, mislim da mi je bilo dosta zezancije..
E jbg,da je radilo 100-200 ljudi na igri sigurno bi bilo drugačije i bilo bi questova,razrađena MP komponenta,više interakicje na planetama,posedovanje svoje flote itd.Ovako u creditsu stoji šačica ljudi:


Najviše su se s*****i sa cenom i to je to. Kada je gledam kao niskobudžetnu indie igru onda je ovo sasvim korektno.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Stenmark na korisnoj poruci:
nameless1 (14.8.2016), nikola s (14.8.2016)
Stara 14.8.2016, 19:06   #229
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Steam user reviews: Mostly Negative
35% of the 6,041 user reviews for this game are positive

http://store.steampowered.com/app/275850/

U medjuvremenu:

Steam user reviews: Mixed
58% of the 32,125 reviews user reviews for this game are positive
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2016, 19:14   #230
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Naleteo sam na neku planetu gde su ribe na suvom i glave zabijene u pesak kao kod nojeva


:)
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2016, 19:34   #231
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Citat:
Stenmark kaže: Pregled poruke
Igra li iko ovu igru ovde ?
Ja sam obisao pet sistema onako nasumicno i svih pet su bili kombinacija toxi+lava. Sesti sistem je bio ok i onda sam naleteo na monolit i dalje krenuo preko mape ka Atlasu, ali su mi unistili brod taman kada sam hteo da udjem u space station iz ne znam kog razloga (u prethodnom sistemu sam napao neka dva broda), ali ne znam da li je to bio razlog zbog kog su me ovde napali???
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2016, 20:23   #232
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Upravo sam bio na nekoj planeti koja je zaista prelepa- podsetila me je na Mass Effect 1 i Mako misije. U kombinaciji sa opustajucom, atmosfericnom muzikom, osetio sam stvarno sjajnu atmosferu. I iz nekog razloga kada sam povecao rezoluciju na 2560x1440 (DSR), igra ne samo da izgleda mnogo lepse (mozda je to do tipova planeta koje sam posecivao- neke su lepse, a neke bas ruzne), vec mi se cini da je i stabilnija, sa manje stuttering-a.

U svakom slucaju, pada uninstall. Nije ovo za mene. Ko voli ovakve igre i zeli da iskusi neku SF atmosferu, a ne smeta mu grind, repeticija, sakupljanje resursa, crafting, verujem da moze naci odredjenu satisfakciju. Toliko od mene.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2016, 20:25   #233
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Gledao sam danas dosta klipova na YT, želeo sam u principu da vidim raznolikost svetova. Naizgled tu ima svega i svačega: sivog, šarenog, stenovitog, travnatog... Ali nakon 10-20 pregledanih strašno se oseća neki patern u svemu tome. Najčešće su to neki slični random razbacani brežuljci/stene sa nekako besmisleno razbacanom florom i faunom. Nigde nisam video nešto što zaista deluje kao prirodno, autentično i vekovima stvarano okruženje.

Samo na našoj planeti zemlji ima toliko raznolikih i fantastičnih mesta da ti oduzmu dah kada ih vidiš - prašume, kanjoni, planinska jezera... a ništa ni približno inspirativno ovaj njihova algoritam ne može da složi.

Dakle igrivost uopšte nisam gledao niti komentarišem, već sam dizajn, a on je takav da očigledno imaju još mnogo mnogo da usavršavaju te njihove super algoritme da generički kreirane stvari ne bi iz aviona izgledale kao generički kreirane stvari.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2016, 21:13   #234
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Gledao sam danas dosta klipova na YT, želeo sam u principu da vidim raznolikost svetova. Naizgled tu ima svega i svačega: sivog, šarenog, stenovitog, travnatog... Ali nakon 10-20 pregledanih strašno se oseća neki patern u svemu tome. Najčešće su to neki slični random razbacani brežuljci/stene sa nekako besmisleno razbacanom florom i faunom. Nigde nisam video nešto što zaista deluje kao prirodno, autentično i vekovima stvarano okruženje.

Samo na našoj planeti zemlji ima toliko raznolikih i fantastičnih mesta da ti oduzmu dah kada ih vidiš - prašume, kanjoni, planinska jezera... a ništa ni približno inspirativno ovaj njihova algoritam ne može da složi.

Dakle igrivost uopšte nisam gledao niti komentarišem, već sam dizajn, a on je takav da očigledno imaju još mnogo mnogo da usavršavaju te njihove super algoritme da generički kreirane stvari ne bi iz aviona izgledale kao generički kreirane stvari.

Varira od planete do planete a i same lokacije na planeti. Može igra baš prijatno vizuelno da iznenadi.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2016, 22:04   #235
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Evo i ja "nabavih" ovu igu "zahvaljujuci" GOGu i brzom internetu, cisto da vidim oko cega se stvorila buka, bez plana da je igram na duze staze (ima sanse da me pridobije do izlaska Deus Ex-a).

Uopste je nisam posteno igrao, nego sam se igrao sa stelovanjem performansi, i glupiranjem/rudarenjem oko pocetne lokacije.

I evo sta sam do sad skontao. Valjda ce sluziti nekome.

.

Sto se grafickih opcija tice, najveci dobitak performanski se dobija smanjivanjem senki na High i refleksija na Medium. Sve nize ne donosi neki profit.

Takodje, rezlika izmedju Anisotropic filteringa na x1 i x16 je oko 20%, tako da i tu mogu da se dobiju pristojne performanse. Najmanji pad performansi je sa x1 -> x2, tako da je to preporuka za neki minimum.

I naravno, manja rezolucija dosta znaci.

Dok AA prakticno ne utice na peformanse. Inace to je jedina opcija uz frame limiter koja moze da se ad hok menja bez zahteva za resetom igre. Cak promena rezolucije i VSync-a rahteva reset.

Mali savet:
Ako planirate kao ja da se zezate sa stelovanjem performansi, obavezno bar jednom udjite u brod, da bi to okinulo pamcenje pozicije. U suprotnom izlaskom iz igre gubi se sav progres, i mora se ponovo proci cela uvodna sekvenca.

U mom slucaju (Asus ROG laptop sa GTX 960M grafikom), uz ove detalje i 1600x900 rezoluciju, imao sam konstantno iznad 30fps, sem u veoma retkim situacijama (npr. ako se sabijes u objekat i koristis laser).

Takodje, sto nize teksture, to brze ucitavanja. High teksture trose preko 2GB VRAMA, tako da nisu preporucljive za slabije graficke sa manje VRAMa.

.

Sad slede kritice koje se ticu PC porta:

Kao sto pomenuh ranije, svaka promena grafike trazi restart igre, cineci stelovanje grafike uzasno bolnom operacijom.

Sledeci problem je sto je frame rate limit bagovit do bola. 30fps limit ce dati oko 20+ kusur limit, 60fps limit 30+ kusur limit, itd.. Preporuka staviti na bar 90.

Zatim, prosto mi je neverovatno da nema opcije da se smanji intenzitet particle efekata. To bi definitivno pomoglo u performansama tamo gde treba.

Takodje, igra definitivno koristi softverski mis, tj. veci je lag u menijima sto je manji framerate. Neverovano da osnovna opcija, kao hardverski mis, nije omogucena.

I na kraju, ubi me "muljavost" ekrana od blur-a izazvanog jakim depth of field efektom koji igra ima. Toliko ruzno izgleda da me bole oci, i cela igra zbog toga deluje kao da je u ultra niskoj rezoluciji. Steta sto nema opcija i to da se iskljuci.

.

Toliko od mene za sada...

.

EDIT:
I da, cija je debilna ideja bila da interakcija sa menijom zahteva drzanje dumeta misa umesto klik?

Poslednja ispravka: player1 (15.8.2016 u 9:46)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2016, 23:08   #236
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Raspakovase ljudi vec pola igre. Igra lose izgleda jer su sve teksture 512x512. Pokusace sada da zamjene teksture sa onima vece rezolucije pa ce vidjeti kako se engine ponasa. U svakom slucaju kako se cini modovanje igre je moguce. Sada koliko daleko ce modovanje ici vrijeme ce pokazati.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Filip89x (15.8.2016)
Stara 15.8.2016, 3:27   #237
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: No Man’s Sky



Oplakah
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jozvan_Kg na korisnoj poruci:
doctor (15.8.2016)
Stara 15.8.2016, 22:04   #238
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: No Man’s Sky

https://www.youtube.com/watch?v=RvAwB7ogkik

Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Emix na korisnoj poruci:
Ekiman (16.8.2016), jozvan_Kg (16.8.2016), pentraksil (16.8.2016)
Stara 16.8.2016, 0:22   #239
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: No Man’s Sky

Iskreno, veoma sam zadovoljan igrom. Za mene veoma zabavna, totalno sam izgoreo čekajući 'nešto' u space freeroam režimu igara.
Što se tehničke strane tiče, kod mene radi bez problema, 60fps zakucano, sve nasvirano na ultra, nema kočenja, seckanja, trzavica i ostalo.
Igra je katastrofalno zarazna. Samo još jedna planeta, samo još jedan warp, samo još par živuljki da skeniram i pretvori se da svako jutro poslednja četiri dana ležem u šest-pola sedam. Živ nisam šta ću kad prođe godišnji odmor
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku jozvan_Kg na korisnoj poruci:
Filip89x (16.8.2016), mmike (16.8.2016), pentraksil (16.8.2016), player1 (16.8.2016)
Stara 16.8.2016, 15:18   #240
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: No Man’s Sky

I ja potvrdjujem da je zarazna, jednostavno moram sve da istrazim, vec 16 sati igram na pocetnoj planeti, samo sam 3 planete posetio u tom sistemu i svemirsku stanicu jednom, i vratio se na pocetnu planetu. Jedno 200 reci sam naucio tog vanzemaljskog jezika, ko zna koliko stanica, monolita, odasiljaca. Ali najbolje tek pocinje, jer sam naucio antimateriju da pravim, i sve sastojke koji su potrebni za nju, napunio sam warp do kraja iako ga jos nisam ni koristio, ne znam ni kako izgleda animacija za warp.
Takodje mi dobar fps i stucanje je na minimum.
Znam da je igra u nekim trenucima repetivna, i znam da je sve to slicno generisano, al sta cu kad mi je takav mentalitet da moram zve da istrazim i sto vise acivmenta da postignem, kao kad igram Far cry, ko ludak sam morao sve da istrazim i sve kule da oslobodim, iako je sve to isto copy /paste.
Mislim da cu laganica 100 sati da spucam u nju dok mi ne dosadi, kad mi dosadi, ima sve warp celije da ispucam da dodjem do centra svemira i onda moze da padne uninstall ili da stoji dok mi se ponovo ne zaigra.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dacajak na korisnoj poruci:
Filip89x (16.8.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com