Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.12.2006, 1:35   #1
Sallee
Član
 
Član od: 22.8.2006.
Lokacija: Sunnyvale
Poruke: 362
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Sata cd-rom problem

Na primary ide imam hd ata i dvd
Na secondary ide imam cd rom lg
I sada sam ubacio jos jedan sata hard. E onda sam u biosu promenio na compatible mode i primary ata i sata. I sada je problem sto izbaci primary master hd ata i pr slave dvd, zatim secondary master hd sata ali cdrom-a lg nema nigde!
E onda ja prebacim sompatible mode ali secondary ata i sata, e onda izbaci da je primary hd sata i secondary slave cdrom lg.
E pa onda probam isto compatible ali samo pata onda uopste ne vidi hd sata sto je i logicno.
onda probam ehanced mode tu ubaci hd sata na third ide... samo da napomenem da dok sam sa onim compatible modom probavo da sam menjao jumper na cdromu i slave i master i nista.
Sada mi je rpoblem sto taj cd rom koji je zakacen na secondary ide na ploci nemogu ga ukomponovati sa sata i pata. Da li je to ikako moguce? To je prvo pitanje.

Drugo pitanje, da li je bolje da mi C particija bude na hd ata koji stoji kao primary u biosu ili da mi bude na sata hd-u koji je brzi od ata, i to ata hd je wd i ima 2mb buffer 100mb/s a ovaj novi sata hd je isto wd i ima 8mb buffer 300mb/s (znam da je u realnosti to manje)??? Ja sam napravio C na sata hd-u, i kada se butuje u biosu namestio da je sata hd glavni za butovanje, iako on nije primary u biosu. Sta mislite da li je bolje da OS bude na ata hard disku ili na sata hard disku kako ce brze raditi windows?
Ploca asus p4p800se
Ukratko:
Zasto nece da prepozna i cd-rom lg?
Na kom hardu ce brze raditi windows?
P.S. Racunar mi vecinom sluzi za internet.

Poslednja ispravka: Sallee (22.12.2006 u 4:08)
Sallee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2006, 22:05   #2
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Sata cd-rom problem

Pa logično je da WIN brže radi na SATA HDD-u, sam si naveo koji je teoretski maksimalan protok SATA HDD-a.

E sada što se tiče toga zašto ne radi LG, pa trebao bi da radi ako je ispravan, naravno. Jedino kako se postavio dzamper na njemu, a možda je i kabal neispravan.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2006, 13:24   #3
Sallee
Član
 
Član od: 22.8.2006.
Lokacija: Sunnyvale
Poruke: 362
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Sata cd-rom problem

On radi lg cd rom ali kada iskljucim sata disk onda g analazi bez problema ili kada stavim compatible mode secondary pata+sata u biosu i onda isto ga nadje.
Sallee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
sata II hdd nikolasmiljanic Nosači podataka 7 20.12.2006 15:46
SATA controler + PATA optika, par pitanja... blueboyns Nosači podataka 3 22.10.2006 2:07
ASRock K7VT6 i problem sa SATA RAID kontrolerom Erdeljan Boris Osnovne komponente 2 20.7.2006 15:02
SATA HDD problem Remedy Kvarovi 5 22.2.2006 15:09
Problem sa XP-om vladale Operativni sistemi 10 21.1.2006 22:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com